legalny poker

Adam Ryś / 2012-04-10 10:44
W oficjalnym piśmie nie tak dawno temu, resort finansów podkreślił, że nie tylko gra na pieniądze/nagrody, ale także te, w których mozna zobyć medal, puchar czy nawet dyplom podlegają ustawie hazaedowej. Czy jest szansa żeby w Polsce gra w pokera była legalna w końcu?
Wyświetlaj:
pokerface / 89.228.65.* / 2012-06-14 00:32
Ja myślę,że nie ma szans na zalegalizowanie pokera. Skoro jest tendencja, aby rygory zaostrzać, to nie ma co liczyć, na nagłą zmianę tego trendu. Ciekawy jestem czy te nasze polskie uregulowania są zgodne z prawem unii europejskiej.
Tu jest jakaś sugestia, że nie:

W dniu 1 stycznia 2010 r. weszła w życie ustawa o grach hazardowych, wprowadzając do polskiego systemu prawnego szereg regulacji dotyczących m.in. gier losowych oraz zakładów wzajemnych. Regulacje te w bardzo istotny sposób ograniczają możliwość organizowania oraz uczestniczenia w grach hazardowych. Niekiedy wskazuje się nawet na ich niezgodność z prawem Unii Europejskiej, a tym samym neguje możliwość ich wyegzekwowania. (http://www.nawokandzie.pl/hazard_a_prawo.php).

Może z pomocą dla graczy przyjdzie UE...
kolejny gość / 2012-04-10 14:42 / Bywalec forum
to ejst bez sensu, bo w naszym wspaniałym kraju raczej nie jest to możliwe, a prawda ejst taka, ze i tak tylko i wyłacznie państwo na tym traci, a szara strefa kwitnie i ma się coraz lepiej

Najnowsze wpisy