Forum Polityka, aktualnościKraj

Lekarze bez stażu, a pacjentom łatwiej o oszkodowania za ich błędy

Lekarze bez stażu, a pacjentom łatwiej o oszkodowania za ich błędy

Wyświetlaj:
ojejejry / 213.155.178.* / 2011-05-18 18:53
Tak na prawdę likwidacja stażu spowodowana jest chęcią oszczędności rządu. Za każdego stażystę płaci państwo tzn. lekarz stażysta dostaje pensje i koordynator stażu dostaje jakiś dodatek do wynagrodzenia wypłacany z budżetu państwa . W ten sposób stażysta staje się tanią mało wykwalifikowaną siłą roboczą co jest jak najbardziej korzystne dla szpitala czy dla koordynatora stażu. Dla lekarza stażysty też jest korzystne bo ma zapewnioną pensję i może zdobywać doświadczenie pod okiem innych lekarzy. Likwidacja stażu wcale nie oznacza tego, że świeżo upieczony lekarz będzie wykonywał operacje, oznacza to tyle, że żaden szpital nie będzie zatrudniał dopiero co lekarzy bo będzie musiał płacić im pensje z własnej kieszeni a pożytku z takiego pracownika nie będzie za wiele. W ten sposób Pani Kopacz jeszcze bardziej ograniczy liczbę lekarzy gotowych leczyć społeczeństwo, bo przecież kiedy absolwent medycyny nie będzie mógł znaleźć pracy w kraju (żaden szpital nie będzie płacił za mało wartościowego pracownika) to wyemigruje, a za granicą czekają na naszych absolwentów medycyny z otwartymi rękami i oferują dobrze płatne staże.
Tak się zastanawiam, że może o to chodzi żeby Polska byłą producentem medyków na eksport, może takie są tajne wytyczne Unii Europ`ejskiej....
FOLIZJEK / 213.155.178.* / 2011-05-18 18:33
Jestem lekarzem i aż ciarki przechodzą mi po plecach kiedy słyszę o likwidacji stażu. Pamiętam, że kiedy skończyłem studia nie miałem pojęcia o leczeniu żywych ludzi, nie umiałem rozmawiać ze swoimi pacjentami i podejmowałem same błędne decyzje. Dopiero po dwóch latach praktyki pod okiem mojego mentora byłem w stanie samodzielnie leczyć ok 80% przypadków. Mam nadzieję, że środowisko lekarskie nie pozwoli świeżo upieczonym lekarzom odpowiadać, za życie pacjentów i pomimo kiepskiego prawa dalej będą przekazywać wiedzę i dobre nawyki tak ja było to drzewiej.
buc_pucybut / 2011-05-18 18:40 / Tysiącznik na forum
moher hamulcowy etc nie chce reformy kurde kurde
dgen / 2011-05-18 18:13 / Tysiącznik na forum
...........i każdy dostanie kotyliona w prezencie
buc_pucybut / 2011-05-18 17:48 / Tysiącznik na forum
następnym razem jak będzie konferencja to trzeba związać ręce bredzislawi i te jego głupie mądre miny udaje ze wie o co chodzi a z kartki nawet przeczytać nie umie
Observateur / 80.12.110.* / 2011-05-18 17:46
Nie powiedziano najwazniejszego : z jakiej kasy beda wyplacane te odszkodowania. Pytam, bo jesli z kasy panstwa (czytaj: z mojej kieszeni), to absolutnie sie nie zgadzam ! Nie zycze sobie, zeby panstwo wyplacalo komukolwiek, jakiekolwiek odszkodowania z moich pieniedzy. Za bledy popelnione przez konowalow maja placic konowaly, a nie panstwo. Jak sie konowal boi, ze w swojej pracy moze komus zrobic krzywde to niech sie konowal od tego sam ubezpieszy tak, jak w kazdym innym kraju.
man13 / 2011-05-18 17:57 / Tysiącznik na forum
Tak jak w każdym innym kraju lekarz od odpowiedzialności cywilnej jest w Polsce ubezpieczony na własny koszt. Szpitale jednak również odpowiadają za błędy w leczeniu. Szpital to nie tylko lekarz, to również pielęgniarka, salowa, kucharz, recepcja,………….. i trzeba odpowiadać za świadczeniobiorcę.
Ninjok / 91.123.164.* / 2011-05-18 17:40
Polonistą nie jestem ale litery gubić już w tytule?!!!
buc_pucybut / 2011-05-18 17:49 / Tysiącznik na forum
to artykuł pisany pod prezydenta humanistę ehehehhe
swiatowy_kryzys / 193.109.225.* / 2011-05-18 16:41
jeśli nie chcesz stażu to buła ci to da

Najnowsze wpisy