Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Lekarze grożą wielkim strajkiem - żądają podwyżek

Lekarze grożą wielkim strajkiem - żądają podwyżek

Wyświetlaj:
LENIN / 83.238.240.* / 2007-01-16 21:47
a może zacząć od prywatyzacji uczelni medycznych - jak sobie jeden z drugim zapłaci za studia to wtedy niech strajkuje ,ale skoro go państwo wykształciło to niech zap. za państwowe pieniądze i morda w kubeł!
Liberał / 2007-01-17 17:45 / Bywalec forum
Trochę kultury.
Poza tym to świetny pomysł. Sprywatyzować wszystkie uczelnie państwowe. Wraz z prywatyzacją akademii medycznych zrobić przekształcenie własnościowe szpitali byś dalej nie musiał narzekać i w tedy zostanie zlikwidowana składka zdrowotna i inne, które idą na ten cel i każdy będzie płacił za siebie. JA TEGO CHCE!!! Ale obecna władza i jej w większości półinteligentny elektorat tego nie chcą więc proszę nie być opryskliwym. Jak górnicy strajkują i inne grupy zawodowe to też krzyczysz "morda w kubeł"? Czy jak sam chcesz podwyżkę to idziesz do lustra i wołasz "morda w kubeł"?
Proszę przemyśleć swoje krzyki i frustracje i coś z tym zrobić. Pozdrawiam
LENIN / 83.238.240.* / 2007-01-23 23:09
coś mi gościu pachniesz "doktorkiem"- ubodło? prawda w oczy kole i niestety jest chamska!
los polakos / 83.17.92.* / 2007-01-17 10:08
to zapłać za 6- letnie studia i spi......dalaj z Polski.

Wszyscy wyjeżdżający lekarze i specjaliści powinni zwrócic do budżetu koszty studiów. sic !
milka / 82.115.76.* / 2007-01-22 13:46
jak nie pójdziesz; prywatnie przez 9mcy lub tuż przed terminem porodu z kopertą , to od razu przygotuj sie na najgorsze bo jak nie matka natura cię załatwi to zrobią to oni i nikt palcem nie kiwnie w twoją stronę i uwierz mi że wiem co piszę. W życiu nie stanę w obronie lekarza - kiedyś Urban powiedział że rząd się sam wyżywi tak samo i oni sobie dadzą radę nie patrząc na to komui jaką wyrządzą szkodę my dla nich to "statystczne sztuki" wypowiedź jednego zlekarzy
jotkastar / 212.69.71.* / 2007-01-22 15:06
Porodówki - to obraz często tragiczny. Oczekujący na potomka są w sytuacji stresowej, próbują zapewnić sobie przychylność doktorstwa, dla którego sytuacja to przecież normalka, no i doktorstwo z tego korzysta.
Oczywiste jest że przed porodem trzeba być w prywatnym gabinecie u p. doktora, to jest minimum. Nawet w tym przypadku niekoniecznie zjawia się na dyżurze w czasie porodu, chodź takie jest oczekiwanie, bo to daje w jakims stopniu poczucie bezpieczeństwa.
Lekarze/pelęgniarki sa często czystymi rutyniarzami - ich podejście do porodu nie stoi w żadnej proporcji do rangi tego wydarzenia dla rodzącej / rodziny,
Jednym ze źródeł problemu jest nasz obecny poziom moralny, znieczulica .
Potężne pole do popisu dla Min. Zdrowia, może testy psychologiczne/ zdrowia psychicznego dla personelu ( jak kierowcy zawodowi , tylko rozszerzone )?
obywatelka / 83.28.130.* / 2008-01-30 12:08
Jak masz takie wymagania co do porodu to się lepiej nie odzywaj jakoś urodziłam dwojke dzieci i żaden lekarz nie był mi potrzebny ja poszłam do porodu a nie na widowisko teatralnegdzie musi być pełno widowni
Sprawiedliwy / 83.26.101.* / 2007-01-18 20:24
a spawacze za podstawówke, a co, tez niech zwracają!!
obywatel 2 / 83.21.63.* / 2007-01-17 23:05
Czy Ciebie poj...o???Ale psychiatry to na pewno potrzebujesz, może jakiegoś z Zachodu?
Liberał / 2007-01-17 17:49 / Bywalec forum
Dlaczego mają coś zwracać? Państwo wymyśliło darmową edukację więc skoro dają to trzeba brać. Sprywatyzować uczelnie i dajmy ludziom spokój.
Dobrze lekarze robią, to ile muszą pracować by godnie żyć to kpina.
marek 19-53 / 83.24.62.* / 2007-01-17 01:22
To nie informacja, to demagogia. Przelicza się zawsze w/g wartości nabywczej.

Emeryt na Białorusi dostaje ca. 100 PLN.
Inżynier na budowie za gierka zarabiał 30$, kustosz muzeum 25$, salowa w szpitalu 15$.

Nie zmienia to faktu, że jesteśmy daleko w tyle.

Ale nie dalej jak wczoraj wrócił z GB mój szwagier. Zarabiał tam w magazynie kokosy - 6.000 PLN. Stwierdził, że chrzani to. W Polsce jak dostanie 1500 - 2000 na rękę to będzie miał więcej niż tam.
czater / 2007-01-17 13:56 / Tysiącznik na forum
No to cos cieniutki ten Twoj szwagier, w przypadku specjalistow mozna wyciagnac spokojnie 6 tys na reke przy kosztach zycia o 50% wiekszych niz w Polsce to nie ma porownaiai do Polski wiem bo sam bylem i wlasnie siedze w PL na urlopie :)
dudek_2 / 83.30.115.* / 2007-01-16 19:29
A co mają powiedzieć pracownicy szpitali, którzy pracują w tzw. firmach zewnętrznych? Które świadczą niejednokrotnie bardzo odpowiedzialne zadania za bagatela 900zł na m-c i to w dyżurach po 12 godzin. Świątek, piątek i niedziela. Powiem, iż bez tych ludzi ci wszyscy wrzeszczący lekarze i pielęgniary nie mieli by co robić w tych swoich szpitalach. Ale oni muszą siedzieć cicho, bo przecież prywaciarz w momencie najmniejszego oporu mógłby powiedzieć wont! Ale o tym cicho. Najważniejszy jest tylko przecież "biały personel", który jest tak wielce pokrzywdzony. Stare przysłowie mówi "pokaż lekarzu, co masz w garażu i jaki dom swój posiadasz".
marek 19-53 / 83.24.62.* / 2007-01-17 01:37
Przecież firmy zewnętrzne są sprywatyzowane. Kto broni płacić pensje 5000 od łebka.

I co to za liberalne określenie "prywaciarz". Rodem z mroków komuny.
Kompletne pomieszanie.
dudek_2 / 83.30.83.* / 2007-01-17 17:04
Określeniem "prywaciarz" nazywam zwyczajnych wyzyskiwaczy i krwiopijców jak byś nie wiedział. I nie ma to nic wspólnego z "mrokami komuny". Prywaciarz, bo dba tylko o swoją prywatę i nic, oraz nikt go nie obchodzi. Po trupach byle do kasy takie jest motto działania "prywaciarza". I nie pisz bzdur w stylu "kto broni płacić pensje 5000 od łebka". Powiedz o co ci chodzi i kogo masz na myśli pisząc "kto broni płacić?" A teraz z innej beczki, a kto broni zarabiać lekarzom nawet i po 10.000000 od łebka? Przecież niech sobie zarobią. Prawda? Kto im u diabła broni? I wlaśnie to jest kompletnie pomieszane i na dodatek chore jak wszystko w tym kraju. Bo ten, który zapieprza i odpowiada własną głową za to, co robi dostaje ochłapy i w dodatku nie wolno mu się odezwać, a elyyyyta siedzi na dupach i jeszcze jęczy jak to im źle. Jak im tak tu źle niech wyjadą na Zachód i tam im będzie dopiero dobrze. Nikt im przecież nie broni. Tylko, że tam taki pan doktor jest traktowany jak zwykły człowiek, a tutaj? Czapki z głów bo święta krowa idzie w bieli! A jak mu tak źle, to niech się weźmie za bardziej intartny zawód. Przeciez też mu nikt nie broni. I tak można by w kółko doktorku.
Liberał / 2007-01-17 17:52 / Bywalec forum
A propos prywaciarza - skoro Firma jest jego własnością to ma prawo dbać o swoją własność nawet kosztem niskich zarobków pracowników. Jeśli ktoś nie chce zarabiać tyle ile mu dają to niech idzie gdzie indziej, nikt mu tego nie broni.
dudek_2 / 83.30.83.* / 2007-01-17 18:42
Firma jest jego własnością, to prawda, ale ludzie już nie są jego własnością i nie może on robić z nimi tego, co mu się żewnie podoba. Czsy pańszczyzny już minęły dawno. A jak sobie nie umie radzić w interesach, niech się za nie nie bierze i swoją nieudolność niech nie rekompensuje sobie kosztem ludzi. Droga wolna. Nie musi trzymać firmy za wszelka cenę.
Zgodny / 83.26.248.* / 2007-01-16 21:00
zgadzam się biały personel jest najważniejszy.
dudek_2 / 83.30.115.* / 2007-01-16 21:23
No tak. Przecież śmierć jest biała. Słusznie uważasz. - Są trzy rodzaje białej smierci, cukier, sól i lekarz.
Przypominacz / 83.26.101.* / 2007-01-18 20:16
Zapomniałeś o najważniejszej dla ciebie - Herionie ( czwarty rodzaj białej śmierci)
marek 19-53 / 83.24.62.* / 2007-01-17 01:38
Zostań dudku lekarzem. Kto broni.
binka / 83.30.43.* / 2007-01-16 18:32
nie podoba sie komus panstwowe wynagrodzenie to won do prywaciarzy pracowac. latwiej strajk zrobic. negocjowac wiekszych limitow nie potrafia ale o swoja kieszen sa pierwsi do roszczen.
xxl / 195.69.80.* / 2007-01-20 09:28
Binek dużo zdrowia Ci życzę... Przestań chodzić do lekarzy jak cię tak denerwują! Trochę kultury, bo nigdy nic nie wiadomo!
antyPiSuar / 85.222.25.* / 2007-01-16 23:23
Do binka: przypomij sobie człeku durny kiedy ostatni raz u lekarza byłeś, też taki hardy byłeś? Lecz się u księdza! Nie przeszkadza Ci, że on na opiekę zdrowotną nie płaci? Rolnik wiesz ile płaci na KRUS? Ano społeczeństwo się na rolnika zrzuca. Ten kraj jest tak samo chory jak ty kolego.
folka / 83.30.43.* / 2007-01-16 18:29
To jakas kpina. Co miesiac place 200 pln skladki zdrowotnej a wszystkie badania do wykonania w trybie pilnym musze oplacic ze swojej kieszeni bo brakuje terminow. Czy ja mam sobie robic kalendarzyk kiedy na co zachorowac??? A oni sobie jeszcze strajkuja? Nie podoba sie placa to zmiencie zawod. Osobiscie znam srodowisko lekarzy. Same szuje. Robia bokami ile sie da a w szpitalach trzymaja sie etatu tylko po to, zeby miec skladki zaplacone.
Liberał / 2007-01-17 18:00 / Bywalec forum
Jesteś zabawny :) Lekarze nie po to pracują w szpitalu by zrobić kokosy ale po to by móc się rozwijać. W przychodniach gdzie dostają więcej nie mają takich możliwości. Poza tym lekarze pracujący w szpitalach i strajkujący, widzą w swojej pracy misję. Niestety nie masz wyjścia i musisz płacić składkę. Uważam, że prywatna służba zdrowia lepiej rozwiązałaby sytuację i każdy na własną rękę płaciłby ubezpieczenie. Super, prawda? Zastanów się co byś zrobił gdybyś nie płacił tej składki i nagle jakaś choroba by Cię dopadła? Błagałbyś o pomoc.
marek 19-53 / 83.24.62.* / 2007-01-17 02:00
Robimy szybką kalkulację. 20 lat składki daje 48.000.
Zakładamy zero badań i leczenia przez ten okres. Dopada Folkę nowotwór układu chłonnego. Badania i leczenie bapterą pochłania cały zgromadzony kapitał. Pojawiają się skutki uboczne leczenia. Leczenie szpitalne (a konto puste). Mija kilka lat. Nawrót. Leczą specjaliści najwyższej klasy. (a konto składek puste).

Widocznie obracam się w innym środowisku lekarzy.
Matka, jej Siostra i Brat umarli z powodu nowotworu. Mam czwórkę małych dzieci, a więc dość częsty kontakt z lekarzami (choćby porody, w tym cesarka i inkubatory). Bratankowi pies przegryzł nogę. Nie widziałem wyciągniętej ręki po nawet jedną złotówkę. Lekarzom mogę wyrazić jedynie wdzięczność i szacunek za pracę i oddanie przy tak nędznych zarobkach.

I popieram. Lekarz powinien zarabiać trzy średnie krajowe. W tej chwili zarabia mniej niż magazynier w mojej firmie.
Radca / 83.26.248.* / 2007-01-16 21:02
Zmień sobie lekarzy na takich na jakich cie stać!. Na razie jak widać stać cie na marnych...
NdR / 83.31.209.* / 2007-01-16 17:31
Tak właśnie jest w służbie zdrowia... Dostają podwyżkę - źle im. Pracują "bardzo" wydajnie - same przygotowania do strajku potrwają cztery miesiące...
A ja chce zarabiać 10x średnia krajowa. Kto też tyle chce zapraszam na strajk ostrzegawczy - do stolicy najlepiej :)
Wapniak / 83.7.81.* / 2007-01-16 14:08
Mam pytanie: Czy prywatnie na państwowym sprzęcie też będą strajkować?...
diablik / 85.134.165.* / 2007-01-16 16:32
szczerze mowiac mam juz dosyc tego zaklamiania jakie jest w naszym nieszczesnym kraju; zgadzam sie ze pobieraja prywatnie ogromne sumy za wszystko wykonujac wszelkie badania na sprzecie nie nalezacym do nich i wtedy wszystko jest w porzadku; przeciez za wszystko trzeba zaplacic prywatnie; cudem jest leczenie sie normalnym trybem; jakakolwiek bardziej skomplikowana dolegliwosc wymaga poszukania i oplacenia slono odpowiedniego specjalisty; i ciagle ciagle malo przeciez oni maja leczyc a nie zbijac majatki jak sie im nie podoba zmienic zawod i pracowac jedynie dla pieniedzy; ja osobiscie biednego lekarza w zyciu nie widzialam; dlaczego osiedla na ktorych stoja drogie domy lekarzy nazywane sa "osiedlem ludzkich lez" chyba cos w tym jest .........
"Zwykły lekarz" / 87.207.245.* / 2007-01-16 17:38
Czuję się szczerze urażona tym co Pani raczy tu wypisywać. Zanim się uogólnia i oskarża,trzeba najpierw pomyśleć.
Czy wie Pani ile wynosi pensja podstawowa lekarza ,który pracuje w szpitalu z II stopniem specjalizacji i 20-letnim stażem pracy? 1600zł ( zwykłego normalnego specjalisty, który dba o ludzkie życie) Z czyją pensją jest to porównywalne? I czy to jest normalne? Przykro mi jeśli trafiła Pani na lekarzy ,którzy pobierali "ogromne sumy" pracując na nie swoim sprzęcie, a może mieli podpisaną umowę z tą jednostką? Rozumiem ,że Pani też zarabia poniżej średnij krajowej i musi być zawsze wypoczęta, ciągle się szkolić bo każdy błąd mógłby być straszny w skutkach? Tak? ...... Może warto najpierw to przemyśleć? Przykro mi ,że piszę coś takiego , ale cały nasz zespół jest oburzony Pani wypowiedzią. Pozdrawiam.
Liberał / 2007-01-17 18:02 / Bywalec forum
Myślę, że nie tylko Pański zespół ale także każdy "zwykły lekarz". Mam w rodzinie lekarzy i wiem ile muszą pracować by godnie żyć. Podkreślam godnie ponieważ każdy pracuje właśnie po to.
denis / 62.233.185.* / 2007-01-17 16:55
tak tak tylko wystarczy podjechać pod pierwszy lepszy szpital i co jakie samochody tam stoją?czy ktos widział lekarza jadącego maluchem?wszyscy na was pracujemy wszak studia w od różnieniu od krajów zachodnich ,mieliście za darmo!!!a szkolenia? jaki lekarz się szkoli ?(nie mówię tu o specjalizacji) a prywatne szpitale wprost proszą się o lekarzy -dlaczego nie chcecie tam pracować?
wszak płacą tyle ile uwazacie że wam się należy???jakos 50 lat tak pracowaliście i nie narzekaliście a teraz co? nagle się obudziliście?
antyPiSuar / 85.222.25.* / 2007-01-16 23:13
Do "zwykły lekarz": przede wszystkim chciałbym powiedzieć tym lekarzom, którzy czują się upodleni systemem zdrowotnym, płacami i kształceniem Dziekuję, że w ogóle ktoś z was zostaje w tym durnym kraju! Ci wszyscy co krytykują tu poniżej biały personej, oficjalnie kłaniają Wam się w pas gdy tylko coś ich zaboli. Sa fałszywi, tu anominowo krytykują. Oni nie zdją sobie sprawy co to jest medycyna, jakie są wymogi co do waszej pracy. Nowoczesne społeczeństwo to nauka, technologie. Acha, i jeszcze jedno nie pozwólcie się nazywać "służbą" zdrowia.
LENIN / 83.238.240.* / 2007-01-16 21:51
czy paniusia "zwykła" może słyszała o ukaraniu zwykłego specjalisty za popełniane błędy i doprowadzanie do śmierci pacjenta? (chodzi mi o prawdziwie adekwatną karę)
krytyk / 83.13.32.* / 2007-01-16 20:35
Moja podstawowa pensja wynosi 1240 zł. Pracuję w soboty i niedziele w święta czyli tzw. ruch ciągły . Odpowiadam za 12 osób urządzenia i wyprodukowany wyrób .Jeżeli ja popełnię błąd, lub zasnę w nocy wtedy giną ludzie niestety . Nie mówiąc o zniszczonym sprzęcie oraz innych stratach . Nie narzekam nie strajkuję i nie straszę nikogo, tylko po prostu pracuję. TAKI MAM ZAWÓD sam sobie go wybrałem , nikt mnie do tego nie zmuszał i ponoszę konsekwencje tego wyboru .Myślę że to dotyczy też lekarzy .
Liberał / 2007-01-17 18:04 / Bywalec forum
Proszę strajkować i walczyć o podwyżkę w takim razie. Nikt panu tego nie broni!!! Każdy ma prawo do wyższych zarobków.
antyPiSuar / 85.222.25.* / 2007-01-16 23:19
Do krytyk: nie wiem co Pan robi, pewnie jakaś ważna funkcja. Czy ważniejsza Pana czy praca lekarza, nech Pan sam oceni. Np. niech sobie Pan wyobrazi, że lekarzy nie ma na świecie? I co ważniejsz jest Pańska praca?
Oj, ludzie! Ja już ledwo czytam te wasze durnoty. Jeszcze szpitale chcą zamienić na kościoły.
adam222 / 213.136.235.* / 2007-01-16 18:07
Pisze Pani p*******. Proszę podać zarobki łącznie z wszystkimi bokami, tak będzie uczciwiej. I proszę się nie mądrzyć, że ma Pani odpowiedzialną pracę. Ryzykuje Pani czyimś zdrowiem i życiem a nie swoim. Jak się nie podoba to proszę do kopalni lub na instalację w jakimś zakładzie cgemicznym. Pracuje Pani w ciepełku a nie na mrozie i w budynku a w terenie. A jak się komuś nie podoba to może wyjechać. Tylko tam takich nierobów nie chcą.
Liberał / 2007-01-17 18:09 / Bywalec forum
Co ma pan na myśli "boki". Dla każdego uczciwego lekarza tzw. "boki" to są umowy z innymi placówkami, dyżury w kilku miejscach, jakieś konsultacje. Proszę przemyśleć to co Pań mówi.
Zwykły lekarz / 87.207.245.* / 2007-01-16 19:08
Odpowiedziałam na Pana wypowiedź, ale widzę ,że nie pojawiła się na grupie- cóż , może lepiej nie odpowiadać.
Obraża Pan tymi słowami porządnych uczciwych lekarzy, którzy ciężko dbają o zdrowie i życie ludzi. Nie wszyscy są źli.....
axxel / 83.11.50.* / 2007-01-16 18:06
Do Pani/Pana "Zwykły lekarz"
Może i czuje sie Pani/Pan urażony
lecz ja solidaryzuję sie raczej z wypowiedzią osoby o nicku "diablik"
Wprawdzie jestem w tym pieknym kraju stosunkowo niedługo
ale juz zdążyłem zapoznac sie z urokami "miejscowej" słuzby zdrowia
Podobno kiedys w realsocjaliźmie funkcjonowało takie powiedzenie "dwumowa" charakteryzujące dualizm mentalnościowo wartościujący polaków
co innnego mówiło i robiło sie oficjalnie
a co innego nieoficjalnie
Widocznie ta "wada" ostała się w mentalnosci ludzi tzw służby zdrowia.
Ma Pani/Pan racje .. uogolniena kzywdzą
jeżeli tak to przepraszam .. skrzywdzonych
nie mam złych intencji i wiem ze jest wielu ludzi w służbie zdrowia oddanych temu co robią bez tzw "dwumowy"
Muszę jednak ze smutkiem stwierdzić .. że jednak moje ogólne wrażenie jest negatywne
dlatego jednak uogólniakjąc przychylam sie do opini "diablik"
Zwykły lekarz / 87.207.245.* / 2007-01-16 19:11
Przykro mi,że takich lekarzy musiał Pan poznać. Nie wszyscy jesteśmy "źli". W każdym zawodzie są różne osoby- to zależy od człowieka , a nie tego co wykonuje jako zawód, prawda?
diablik / 85.134.165.* / 2007-01-16 18:05
ja napisalam prawde nic na to nie poradze a co jeszcze bardziej smutne to ze tez jestem lekarzem i tak to widze dlatego nie pracuje w Polsce ...... ja nie zmienilam zawodu dla pieniedzy ale wyjechalam i nie wiem czy to tez jest w porzadku szkolilam sie w kraju za pieniadze podatnikow a teraz nie pracuje tam gdzie powinnam ; i jest mi przykro i wstyd jak wspomne co potrafia zrobic lekarze a niejednokrotnie czego nie zrobia i jak sie wyrazaja o pacjentach - same moje drogie Panie wiecie jak jest ...
Zwykły lekarz / 87.207.245.* / 2007-01-16 19:03
Tak jak odpowiadałam Przemówcy, to jest przykra sytuacja ale winy za to nie ponoszą lekarze- to nie my ustalamy reguły. Martwi mnie taka wielka agresja, zawsze wtedy zastanawiam się czy Wszyscy, którzy się wypowiadają - też mają w swoich zawodach jedynie wspaniałych, nieskazitelnych ludzi?, jednak gdyby ktoś tak negatywnie uogólnił wszystkie osoby z "Ich" zawodu, w tym "Ich" samych - to byłoby to fair?? I jak by się czuli?
diablik / 85.134.165.* / 2007-01-16 19:34
to prawda jest w nas zbyt duzo agresji ale ona chyba wynika z niemocy jaka zapanowala obecnie; ja juz nie ale Polacy mieszkajacy w kraju borykaja z tymi wszystkimi problemami a przeciez naszym polityka to na reke ze my sie tutaj miedzy soba klocimy a nasz rzad i tak robi co mu sie podoba czyli nic co ma przyniesc interes ojczyznie a jedynie im; to prawda moze zbyt uogolnilam pewne sprawy napewno sa lekarze ktorych tutaj obrazono zgadzam sie z tym
polnyy / 83.11.229.* / 2007-01-16 10:32
Czy stwierdzenie "dostali na jesieni" jest prawidłowe???
jliber / 212.180.147.* / 2007-01-16 09:35
Pensje powinien ustalać wolny rynek a nie państwo. Cała ta chora państwowa służba zdrowia to absurd. Wszystko sprywatyzować, a jeżeli państwo naprawdę chce pomagać biednym (co akurat też robi dużo gorzej niż wolny rynek), to niech po prostu dofinansuje im prywatne abonamenty.
marek 19-53 / 83.24.62.* / 2007-01-17 00:47
To bardzo piękna teoria. Tyle, że składki na ubezpieczenie zdrowotne też ustali wolny rynek.

I proszę wskazać kogoś, kto zechce kupić szpitale.

To jest wszystko bardzo proste tylko na poziomie haseł. Demagogia najczystszej wody.

I proszę mi powiedzieć, czemu dotychczas nie powstał ani jeden prywatny szpital z prawdziwego zdarzenia.
Popierający / 83.26.248.* / 2007-01-16 21:10
W końcu mądry głos w tej dyskusji!
Dlaczego nie strajkują dentyści czy weterynarze - bo się sprywatyzowali!
Od lat wpaja się narodowi, że lekarz to taki stwór, który będzie pracował za darmo, bo takie ma powołanie. Bestie nie chcą za darmo pracować. Służba powinna służyć! Ale kogo tu stać na słuzbę?
marek 19-53 / 83.24.62.* / 2007-01-17 01:09
Żaden mądry głos w dyskusji, demagogia.

Stomatologia się sprywatyzowała (okulistyka (okulary) i weterynaria też) bowiem dosyć prosto można ustalić cennik i odpłatność za poszczególne zabiegi. Proszę zwrócić uwagę, że nie objęło to już chirurgii szczękowej, urazowej.
Sprywatyzowała się medycyna na poziomie zabiegów. Nawet dość skomplikowanych - wymiana soczewki oka - ale ciągle zabiegów. Oczywiście taki zabieg nie jest wykonywany w ramach abonamentu. Albo wydębisz kasę z NFOZ albo żywa gotówka z kieszeni - oczywiście z góry.
Prywatne abonamenty obejmują ciągle bardzo wąski zakres świadczeń medycznych.
jliber / 212.180.147.* / 2007-01-17 09:30
Ja mam prywatny abonament w Medicover, place 500 zl miesiecznie i mam wszystko, lacznie z hospitalizacja planowa, nie place NFZ w ogole (dzieki temu ze mam wolny zawod i nie musze pracowac na umowe o prace). Ja sie juz sprywatyzowalem, zlodziejom nie place, a wy? Co to w ogole za bzdura, w USA wiekszosc ubezpieczen jest prywatnych i wiekszosc szpitali prywatnych, co za problem.
nie-lekarz / 81.190.148.* / 2007-01-16 19:22
mnie wkurza to, że takie nieuki, ale z tupetem i bezczelnościa , zasiadają w Sejmie i biorą po 20 tysiączków miesięcznie a lekarz niestety ale te 5-6 lat musi się nieźle uczyć i potem jeszcze przez kilka lat praktykować za marne pieniądze. Tych lat przeznaczonych na naukę i stałe dokształcanie nikt mu nie zwróci.
diablik / 85.134.165.* / 2007-01-16 19:26
dobry lekarz uczy sie cale zycie; musi sie uczyc !!! to nie jest kwestia 6 lat i praktyki tylko ...
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy