Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Lekarze już wiedzą ile mają pracować

Lekarze już wiedzą ile mają pracować

Money.pl / 2007-12-20 18:27
Komentarze do wiadomości: Lekarze już wiedzą ile mają pracować.
Wyświetlaj:
LP / 83.3.188.* / 2007-12-21 13:37
Zarobki na poziomie 4-5tyś. zł miesięcznie, dodatkowo prywatna praktyka lekarska (z której się praktycznie nie rozliczają) drugie tyle. Chcecie dużo zarabiać to pracujcie solidniej, a nie ludzie umierają przed szpitalami.
malpel / 83.11.248.* / 2008-01-16 10:55
Mój brat pracuje w Londynie od trzech lat,za podstawowe ubezpieczenie płaci miesięcznie przeciętnie trzykrotnie więcej ,niż przeciętny Polak ,i za to należy mu się wizyta u lekarza rodzinnego "już" za 4-5 ć dni.Jak ma leczyć zęby to woli przxyjechać do Polski i iść prywatnie bo to szybciej i taniej.Jak uważasz ,że lekarzom w Polsce tak świetnie to idż na studia medyczne ,ucz się całe życie,na szkolenia jeżdzij za własne pieniądze i zobaczysz czy to tak świetnie.A swoją drogą to skąd te 5000 zł,bo ja pracuję13-ście lat,i dopiero od stycznia mam 3000 zł brutto,to jest 2200 zł na rękę.Dyżury to praca na dodakowym etacie.Nikt Ci nie broni wziąść dodatkowego etatu (choćby układanie towaru nocą w supermarkecie).Myślisz że to taki miód użerać się po nocach z pijakami w pogotowiu,wąchać takiego zarzyganego,osikanegi ,niemytego od tygodni delikwenta i jeszcz słuchać jego przekleństw.Jak bym miała 5000 zł za etat na rękę to nikt by mnie na dyżurze w pogotowiu nie zobaczył.I tak myśli wielu moich kolegów i koleżanek.Niestety wiedzą też o tym politycy, i dlatego sztucznie utrzymują niskie pensje podstawowe bo wtedy 3/4 lekarzy nie przyjdzie na dyżury żeby dorobić.A swoją drogą nie uważam ,że moja odpowiedzialność i praca jest mniejsza, niż pana operatora dżwigu (po zawodówce),który już za "jedyne" 5900zł netto za etat czyli 160 godz.miesięcznie zgodził się,i pan prezes firmy budowlanej z Krakowa jest cały szczęśliwy ,że ma operatora.Tłumaczy to tym że operatorów brakuje i musi mu zapłacić godnie.Może najwyższy czas płacić godnie lekarzom.Ciekawa jestem ile Ty płacisz składki zdrowotnej co miesiąc?I zastanów się co za tę śmiesznie niską kwotę rządasz. Jedna z tych co pracują w/g Ciebie za mało solidnie.A Ty ile zarabiasz ,i co robisz,i ile godzin tygodniowo?
Katalein / 83.20.202.* / 2008-10-25 14:33
Czy ktoś kogoś zmusza, żeby studiował medycynę?? Mogłoby sie wydawać, że na te studia idą osoby choć trochę inteligentne, więc powinny wiedzieć, jak sytuacja w tym zawodzie wygląda... Nie mówię, że za pracę nie należy się godne wynagrodzenie. Ale po pierwsze: godne wynagrodzenie należy się każdemu, a nie tylko lekarzom. Po drugie - niestety ciągle jeszcze lekarze uważają, że sam fakt bycia lekarzem stawia ich na szczycie każdej hierarchii i upoważnia do traktowania innych jako gorszego gatunku ludzi. Pewnie, że są wyjątki. Ale mówimy tu ogólnie o lekarzach jako grupie zawodowej. A mimo jednak wciąż szacunku, z jakim jest ta grupa zawodowa traktowana, to coraz więcej przemawia za tym, że na ten szacunek nie zasługują...Lekarze bardzo chętnie porównują swoje zarobki do zarobków kolegów z Zachodu. Jednak żaden z nich nie zwraca uwagi na to, z jakim szacunkiem zachodni pacjenci są traktowani przez swoich lekarzy! Miałam przyjemność zarówno bycia pacjentem, jak i pracownikiem szpitali zachodnich (polskich oczywiście też), więc wiem, o czym tu piszę. "Chcesz zmienić świat zacznij od siebie" - drodzy lekarze, zacznijcie traktować innych z szacunkiem, to też będziecie tak traktowani!
djgpp / 195.138.208.* / 2007-12-24 14:11
Nie wiem czy umierają, ale jak złamałem rękę to przez 5 dni się z nią bujałem zanim mi gips założyli. Dzień pierwszy: Pogotowie: diagnoza chirurga: stłuczenie i zalecenie żebym mniej pił sic! Dzień piąty: na koszt własny robię sobie RTG. Ręka ewidentnie złamana z przemieszczeniem. Jadę z tym na pogotowie i po dwóch godzinach w kolejce z innymi połamanymi dowiaduję się, że to nie mój rejon, a w ogóle to czemu czekałem 5 dni! Szlag mnie trafia, ale nie mam siły ich nawet zbluzgać, nie mówiąc o daniu w mordę. Jadę na wyznaczony "rejon". Tu na szczęście sprawy toczą się już szybko, personel miły, nawet pożartować z nimi można.
man13 / 2007-12-20 19:37 / Tysiącznik na forum
Jak widac kolejne "gmioty" prawne ksztaltowac beda opieke medyczna za rzadow PO.
~wojtek / 89.76.135.* / 2007-12-20 19:10
Wiedzą też, że za pracę do śmierci należy się duża zapłata (w końu byli na tyle głupi, że rodziny pozakładali). Za niedługo dowiedzą się o tym pacjenci.

Najnowsze wpisy