Forum Polityka, aktualnościPolityka

Lekarze mają pomysł na zakończenie strajku

Lekarze mają pomysł na zakończenie strajku

Money.pl / 2007-06-27 09:10
Komentarze do wiadomości: Lekarze mają pomysł na zakończenie strajku.
Wyświetlaj:
majorka9 / 89.76.215.* / 2007-06-27 16:42
panie Underman ! zona pana prezydenta pani Maria Kaczynska o ktorej mowi sie tez pierwsza dama jest tylko zona prezydenata! nie moze wtracac sie w zadne sprawy nie wolno jej!- to nie zana Kwasniewskiego "mediatorka wyslanniczka potrzebujacych???????? jesli wazse postulaty sa nie do spelnienia to czas je troche zweryfokowac! taki wyksztalcony gosc a nie kuma !!!!!!!!!!!
Artur W / 88.199.125.* / 2007-06-27 09:22
Powinnismy opodatkowac organizacje wyznaniowe w tym kosciol katolicki bez wyjatku.
Modraszka / 217.97.163.* / 2007-06-27 09:10
Cały ten strajk lekarzy bardzo mnie bulwersuje uważam, że lekarze najpierw powinni porozliczać się ze swoich majątków (niemałych), skoro zarabiają po tysiąc złotych to z czego mają taaakie domy, samochody, wcale nie tanio spędzne urlopy itd... Hmmm a może to ja jestem nieudacznikiem skoro nie potrafię sobie za moją wypłatę bądz co bądź wyższą niż to tysiąc złotych pozwolić sobie na takie "biedne" życie jakie mają lekarze.....
ortopeda / 2007-06-27 10:00
Jestem za. W sumie lobby profesorsko-ordynatorskie, trzymające (lewą) kasę otwarcie by nas poparło i sytuacja szybko zostałaby unormowana.

Pani widzi lekarzy, którzy ustawili się w tzw dobrych czasach (powszechna akceptacja lewizny, bez kasy ani rusz). Natomiast te czasy to już przeszłość. Dzisiaj jakiekolwiek dowody wdzięczności należą do prawdziwej rzadkości - oceniam z własnego doświadczenia, że 1/300 pacjentów wpada na taki pomysł w stosunku do lekarza nie-ordynatora i profesora.

Lekarze zaczynający pracę w ostatnich 10-15 latach - w najmniejszym stopniu nie pasują do obrazu lekarza czerwonego burżuja. Pozostaje ciężka praca, poniżenie i nadzieja.

Za etat pracy dostaję 1350 złotych. Żeby dorobić pracuję 400h/miesiąc. Mój majątek można spokojnie prześwietlać (choć pomysł niedemokratyczny), mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu, jeżdżę byle jakim autem.

Chcę zarabiać normalnie. Protestują tacy jak ja -
lobby trzymającemu kasę NIE ZALEŻY na zmianach. Po co ordynator ma oficjalnie zarabiać np 10 tysięcy i płacić podatki, jak dziś ma 5 razy tyle (co prawda niejawnie) a w dodatku wystraszonych, biednych - i przez to posłusznych asystentów odwalających za niego większość pracy.

Na protestujących proszę patrzyć przez pryzmat takich lekarzy jak ja.

Pozdrawiam forumowiczów.
Modraszka / 217.97.163.* / 2007-06-27 10:27
No niestety to tak jest , że na opinię tak wielu pracowało tak niewielu przez tak wiele. Słuszna uwaga, że na lekarzy takich jak Pan patrzy się przez jakiś tam, zniekształcony pryzmat i osądza się ich niesprawiedliwie. Wszystkim tym, którzy są uczciwi i kochają swoją pracę życzę dobrze, bo każdy za swoją pracę powinien godnie żyć. Ale żeby wszystko jasne było, to lekarze powinni udokumentować pochodzenie środków na posiadane dobra, wtedy wszystkie wątpliwości byłyby rozwiane. I na koniec nie mogę powstrzymać się od takiej małej dygresji: podobno przywódca strajku do biednych nie należy, to też zniekształca obraz.

Pozdrawiam Pana, i dziękuję za inteligentny i rzeczowy komentarz :-))
Artur W / 88.199.125.* / 2007-06-27 09:17
To wina PAństwa i Urzedów skarbowych ze ich szefowie nie chca sie narazac znanym w miescie lekarzom. Uwazam ze kazdy lekarz powinien zarabiac po 5 tys zł na poczatek ale US w całym kraju powinny przeswietlic majatki wszystkich lekarzy
Modraszka / 217.97.163.* / 2007-06-27 09:56
Niestety majątki tych biednych lekarzy kłuja w oczy, bo niby z czego ich się dorobili jak tak malutko zarabiają (wszyscy wiemy z czego, to ogólnonarodowa tajemnica). Byłabym za nimi i złego słowa bym nie powiedziała o ich strajku, bo uważam, że każdy z nas powinien godnie żyć za uczciwie zarobione pieniądze, właśnie za uczciwie..., ale najpierw niech porozliczają się z tego czego się dorobili ze swoich malutkich pensji.
I nie zarzucaj mi braku rozumu, bo nie masz do tego żadnych podstaw :-)
Cspostrzegawczy / 2007-06-27 10:34 / Tysiącznik na forum
nie przejmuj się maa znany jest z tego, ze nie ma kulktyry i w swojej świadomości tylko on ma rozum.
Swoja drogą sugerowanie przez maa, że "jesteś nieudacznikiem", bo nie tolerujesz złodziejstwa to już szczyt tego oportunisty.

Najnowsze wpisy