Forum Polityka, aktualnościPolityka

Lekarze rozpoczynają strajk bezterminowy

Lekarze rozpoczynają strajk bezterminowy

Money.pl / 2007-05-21 09:07
Komentarze do wiadomości: Lekarze rozpoczynają strajk bezterminowy.
Wyświetlaj:
obserwator / 2007-06-03 12:20 / Tysiącznik na forum
Otrzymałem od Rzecznika Praw Obywatelskich następująca
odpowiedź, prosze o ustosunkowanie sie : cyt..." oczekuje Pan od
Rzecznika Praw Obywatelskich odpowiedzi na pytanie czy obecny
strajk lekarzy narusza konstytucyjne prawa pacjentów. Nie
precyzuje Pan jednak jakie "konstytucyjne prawo" może być w tym
wypadku naruszane. Domniemam że chodzi Panu o art.68 Konstytucji
Rzeczypospolitej Polskiej: otóż art.68 ma charakter normy
programowej i adresowany jest do władzy publicznej - przepis ten
nie tworzy po stronie obywatela żadnych roszczeń, ani praw
podmiotowych.Pozwalam sobie zwrócić uwagę na to, że strajk jest
przyjętą praktycznie w calej Europie metoda protestu pracowników
prowadzących spór z pracodawcą; przepisy ustawowe w sposób
bardzo szczegółowy regulują zasady prowadzenia tego sporu i
odpowiedzialności za naruszenie tych przepisów. Strajk lekarzy
jest efektem konfliktu lekarzy z pracodawcą, a nie z Narodowym
Funduszem zdrowia, ktory pracodawcą lekarzy nie jest. Obowiązek
płacenia składki na ubezpieczenie zdrowotne wynika z ustawy i
nie jest on bezpośrednio zwiazany z mozliwością realizacji
świadczeń opieki zdrowotnej.Może być szereg innych zdarzeń,
które uniemożliwiają faktycznie realizację świadczeń - mogą to
być np. zdarzenia klęski żywiołowej, za ktore nikt nie ponosi
bezpośredniej odpowiedzialności. Z informacji, m.in. prasowych
wynika, że strajk lekarzy ma charakter ograniczony i w
sytuacjach nagłych pomoc lekarska będzie udzielana.

Rzecznik musial zdecydować o powstrzymaniu sie od ewentualnej
interwencji w sprawie podniesionej przez Pana.

Prosze internautów, aby na łamach Money na żywej odpowiedzi
Rzecznika Praw Obywatelskich, wypowiedzieli się, chciałbym
skorzystać z podpowiedzi internautow aby odpowiedzieć, że nie
zadawala mnie odpowiedź Rzeczniak Praw Obywatelskich
Obywatel III RP / 83.3.58.* / 2007-06-01 12:53
Jasneee, pieniądze na służbę zdrowia "kradną" urzędnicy z NFZ ? Naiwni ludzie... A lekarze zarabiają po 2 tys. :))) Chyba w Mongolii...
1. Do takiej a nie innej sytuacji służby zdrowia Panowie Lekarze przyczynili się jak mało kto ! Przykład - Szpital położniczy w Wlkp pow. Międzychodzki, Sieraków, pan dyrektor S. w czasie swoich dyżurów (!!!) za które pobiera wynagrodzenie przyjmuje pacjentki, za co one muszą płacić po ok. 50 zł oczywiście bez żadnych rachunków, a PAN DOKTOR przyjmując panie używa szpitalnych przyborów...
RĘCE OPADAJĄ... Kolejny przykład z serii - Poznań, Grabary - to samo...
To kto w końcu okrada nas pacjentów ?
Kto jeździ drogimi autami ?????
Kto spędza wakacje w Egipcie, bo zapisuje nam drogie leki wybranych firm, które potrafią się odwdzięczyć ????!
A co z lekarzami rodzinnymi, którzy mieli być kiedyś na każde skinienie pacjenta... Założyli sobie mafijne struktury w deseń Porozumienia Zielonogórskiego i targują się o kasę, której i tak NIE WYDADZĄ na nasze leczenie - dostał ktoś z Was skierowanie do specjalisty, będąc mężczyzną w sile wieku ?
Rzygać się chce !!! Do roboty nieroby, a jak nie to won !!!!
krycha / 83.24.177.* / 2007-06-09 18:19
Popieram niektórych. Naszych lekarzy którzy są uzależnieni od łapówek powinno się leczyc jak narkomanów i alkoholikow. Sama znam parę przypadków w Warszawie na Banacha, ze chirurg wziął bez skrępowania koperte ode mnie robiąc niewinną minę, że to nie konieczne bo on i jego żona są bardzo bogaci. a ta suma to 80% mojej emerytury. Zakwalifikował mnie w czerwcu zeszłego roku na operację , a potem zwlekał zasłaniając się, że robi tylko nowotwory po otrzmaniu kopertry zrezygnował z operacji bo kwota wystarczyła tylko do tego aby uścisnąć moją rękę i powiedzieć po imieniu. Draństwo, chamstwo nie mam zaufania do lekarzy, złodzieji. Odbiorę te pieniądze jak będę zoperowana w innym szpitalu chciałabym widzieć łapówkarskich chirurgów z Banach w kajdankach. Wstydzciesie. zdesperowana emerytka.
majorka9 / 89.76.215.* / 2007-06-03 12:35
no nareszcie zaczynamy mowic normalnie,nie wszyscy popieramy strajk zaczynamy widziec i wiedziec o samochodach mieszkaniach urlopach na kanarach -nie ptaszkach--znamy cale klany rodzinne w szpitalach na kilku oddzialach-ordynatorzy za-cy ordynatorow kierownicy klinik a to taka niewdzieczna zle platna praca jesli tak to czemu zdecydowales sie zdawac na medycyne co????gnojku bez specjalizacji!!!czekajacy na lapowe co?????wynocha zamiatac ulice!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dorota11 / 213.227.95.* / 2007-05-26 10:32
Czy „obowiązkowa i automatyczna” przynależność do IZBY LEKARSKIEJ jest zgodna z prawem ?
Co „mówi” na ten temat prawo ?
O tym dowiesz się na stronie: www.medicinus.republika.pl

Prześlij proszę tego maila znajomym ( lekarzom) – niech też mają możliwość swobodnego wypowiadania się.
andreek / 62.111.152.* / 2007-05-24 19:58
Dziady do roboty k**** a nie strajkować pieprzeni łapówkarze.
Pieprzą że chcą dobrze zarabiać żeby nie brać łapówek.
To ja też chcę dobrze zarabiać żebym nie musiał napadać na staruszki.
Ale czy ktoś widział biednego lekarza ?
O pielęgniarkach cymbały zapomnieli a to właśnie one robią całą robotę za rozpuszczonych leni.
Do roboty albo w********** do Anglii.
Pacjent / 212.160.172.* / 2007-05-22 13:15
Zakłady opieki zdrowotnej i Szpitale powinny być sprywatyzowane, każdy pacjent, który odprowadza składki kumulowałby na swoim koncie środki z przeznaczeniem na opiekę medyczną. Wybór ośrodków powinien być dowolny. Dobry personel medyczny zarabiałby dużo gorszy mniej lub wcale. To jest prawdziwy wolny rynek, świadczący usługi wysokiej jakości. Oczywiście nie znajdzie ten pomysł poparcia w rządzie, gdyż związany jest z redukcją wielu etetów administracji publicznej, zżerającej większą cześć "tortu".
radix / 83.10.195.* / 2007-05-23 11:01
Masz rację, ale musielibyśmy uwzględnić okres przejściowy, bo co ze wszystkimi, żyjącymi na skraju nędzy emerytami i ludźmi niepełnosprawnymi, którzy z uwagi na swoją niepełnosprawność nie mogą pracować? Jedno, co należałoby zrobić jak najszybciej, to odchudzić całą sferę urzędniczą, która zżera większość środków finansowych, nie dając nic w zamian.
Logik / 212.160.172.* / 2007-05-22 12:58
Popieram strajk lekarzy. Nasze Państwo ma śrdodki budżetowe na wszystko co jest zwiazane z działalnością rządu - nowa stacja we Włoszczowej, nowa bazylika za 40mln zł. itd. Jeżeli nie zaczniemy, my jako społeczeństwo upominać się o swoje to nikt z rządzących nie zwróci na nas uwagi i dalej będą pakować pieniądze nieefektywnie lub wręcz marnotrawić. Nie dajmy się tak wykorzystywać nie możemy być wiecznymi sponsorami kolejnych rządów. Każdy Polak ma prawo do godnej pensji takiej, która zapewni odpowiedni standard życia. W podobnej sytuacji jest połowa n aszego społeczeństwa : nauczyciele, policjanci ( chociaż Ci nadrabiają prawem do szybszej emerytury). Popatrzcie wśróc znajomych kto znich zarabia powyżej 3 000 netto. tyle wystarczyłoby na godne życie. Każdy kto ma poniżej powinnien strajkować .
virgi / 2007-05-22 12:30
To co chca lekarze czyli wynagrodzenia 5-7 tys to dla mnie paranoja bo oni pracuja po 12 godz?!a co z nami szarymi ludzmi którzy pracują nawet po 16 godz za 700 !!! i tych nie stac na prywatne leczenie?!ja na chwile obecna zostałam odrzucona do planowanego zabiegu i nie mam kasy zeby prywatnie dac 1500 pln za zabieg,a na pogotowiu ląduje non stop i ze to nie jest rak a pomimo to zagrożenie zycia dostaje kroplówke na ból,nie zostane zoperowana bo strajk!
czy to sa prawdziwi lekarze ? czy zapomnieli co przysięgali?owszem płaca ale 2-3tys a nie 2-3 razy więcej!
Pacjent / 88.156.65.* / 2007-05-22 10:53
To bardzo dziwne, że po takich drogich studiach, tylu wyrzeczeniach i przy tak niskich płacach ekarze jeszcze zipią

Tymczasem nie znam lekarza, który by nie jeździł dobrym samochodem, nie miał mieszkania, albo willi, źle się ubierał.

To niewytłumaczalne zjawisko.
Myślę, że oni dopiero przyznali się do strajku. Bo jak obserwować ich dotychczasową pracę to polegała ona przede wszystkim na przeciąganiu albo bagatelizowaniu leczenia w państwowej służbie zdrowia i odsyłanie na leczenie do prywatnych gabinetów. Niech wyjezdzaja i nauczą się pracować i szanować pacjenta za granicą. Miałem niestety możliwość obserwowania pracy służb medycznych w dwóch szpitalach w Londynie, po wypadku syna. Sanitariusze są tam bardziej kompetentni niż nasi "specjaliści" z doktoratami. Tam nie ma przerw w diagnozowaniu. Czy to sobota, niedziela lub inny dzień tygodnia, rano czy wieczór, a nawet noc, praca lekarzy i pozostałego personelu trwa stale w normalnym trybie.
A u nas popołudniami i w weekendy szpitale zamierają a ludzie umierają. Lekarze z pogotowia jeszcze nie zbadają chorego, a już wykrzykują, że to agonia. Tak samo w szpitalu wywołuje wściekłość, że przywieziono chorego w stanie agonalnym, bo to popsuje im wskaźniki. Horror. Ten system wymyślili panowie lekarze, zwłaszcza profesorowie aby legalnie doić pacjentów zamiast ich leczyć.
maz lekarki / 83.27.222.* / 2007-05-22 12:18
A przepraszam Panie Pacjencie, to lekarze wymyslili dyzur zamiast normalnej pracy na zmiany po 8h? Nie! Poprostu lekarz w Polsce (IVtej PRL) pracuje na dyzurze 24h (pracuje! - wbrew temu co mowia w NFZ, bo chca placic tylko za dyzur, a nie za prace). Predkosc dzialania zalezy od stopnia zmeczenia i dostepnosci srodkow. Co do kwalifikacji... to w Londynie pracuja emigranci i Ci z Angli, ktorzy jeszcze nie wyemigrowali do USA, bo sie nie douczyli.
Jak juz pisalem przezylem przygode z zachodnia sluzba zdrowia, mam poza tym paru znajomych, ktorzy przeszli podobna traume w innych krajach zachodu. Radze zebrac wiecej danych nim bedzie sie wyciagac wnioski. Ja mojej zonie mowie: traktuj pacjentow tak jak Ci placa! (placa mniej niz sekretarce. Wiec moim zdaniem powinna tylko wypelniac papierki, pijac kawe co chwila i robiac przerwy). Ona nie chce tego robic, bo wierzy w swoje powolanie. Ale wiekszosc jej kolegow i kolezanek ma juz dosc. Co do samochodow itp.: wiekszosc z lekarzy ma jak udowodnic pochodzenie swojego majatku. Moja zona napewno! Ja za to place!
virgi / 2007-05-22 12:37
PRZEPRASZAM PANA ALE KAZDA PRACA JEST ODPOWIEDZIALNA NAWET SPRZATACZKI BO BY PAN W BRUDZIE ZARÓSŁ! PANA ZONA MA RACJE ZE PRACUJE MINO KIEPSKIEJ PŁACY I MÓWI ZE TO POWOŁANIE! UKŁONY DLA NIEJ! MÓJ LEKARZ JEŻDZI WOZEM ZA 200.000TYS NA WCZASY DO KRAJÓW O KTÓRYCH SIE MAŁO SŁYSZY! I JESZCZE STRAJKUJE? TO JUZ CHYBA CHORE?!
Ela1 / 83.27.104.* / 2007-05-22 08:28
I bardzo dobrze niech strajkują. Zeby zostać lekarzem trzeba skończyć medycynę ........ a to kosztuje masę wyżeczeń, są to najcięższe studia. I co taki chirurg w niektórych szpitalach zarabia 1.700 zł. To paranoja!
Ciekawa jestem ile zarabiają biurokraci w NFZ ........ to oni kradną pieniądze lekarzy. Po co nam tyle NFZ???? Jestem za podwyżkami, przynajmniej jak pójdę do lekarza to będę traktowana jak pacjent, a nie jak intruz .... bo w tej chwili to mi się przydarza.
piorut / 87.96.59.* / 2007-05-22 20:48
Oj, naiwna, naiwna. Podwyżka dzi w 2007 a potem dopiero wiecej pieniedzy na leczenie. Podwyżka uzczupli tylko mały juz budżet. Ale za to nie będzie pieniędzy na zabiegi, środki opatrunkowe i wogóle na leczenie - w końcu szanowany lekarz będzie pełnił rolę psychologa, bo nie będzie miał czym i za co leczyć. I koło sie zamknie. Ciekawe że szum się zaczł dopiero wtedy potężny jak zaczęto gnębić i ucinać takie źródło dochodu jak łapówki. dlaczego teraz i dopiero po ujawnionych aferach? Sam byłem pacjentem i to w stanie bardzo krytycznym. Ile poszlo na "leczenie" to nawet nie wiem, bo bylo to poza mną bo juz tracilem kontakt z otoczeniem. To lekarze wymusili wręcz - przyklad? zeby wykonac telefon do kliniki wziął gnój 300 euro - bo inaczej sie nie dalo - a znajomi wręcz zestawili mu polaczenie -- rok 95 - moge to pisac bo juz nie zyje ten lekarz. większosć tylko pracuje dla kasy duzej. Nie słuza nam ludziom a $. Przecież kto wykonuje rolę lekarzy orzeczników w ZUSie? - lekarze i co robia? - uznaja sparalizowanych za zdolnych do pracy - jest wiele takich przypadków. Powtarzam - większość - nie wszycy - są wspaniali niektorzy - szkoda ze w mniejszoci. Nie popieram strajku i roszczen. Nie podoba sie? wypad na prywatną działalnoć. A co do studiów medycznych - ciężkie to prawda, ale bezpłatne za które płacimy takze i my i ja. Chemia, ktora studiowałem też nie jest lekka, malo tego - polskiej chemii prawie nie ma bo brak nowoczesnej aparatury - dawno nie pracuję w branży - juz 2-gi raz zmieniłem calkowicie branżę bo takie są realia i potrzeba dostoowania do realiów. KTO POWIEDZIAL ZE MA TO BYC DOZGONNY ZAWÓD. A jeli podwyżka to rownież i odpowiedzialność. a więc - pelne rozliczanie poza szpitalem - VAT, kasa fikalna - oj wtedy by wyszlo powiazania - pantwowe - prywatne i karac za tpo pozbawieniem praw wykonywania zawodu. jeśli nagroda to także i musi być kij
Lorunia / 87.96.89.* / 2007-05-22 22:04
Ma Pan 100 % racji człowiek w gruncie rzeczy przyzwyczai się do poza oficjalnej części dochodu a to teraz ryzyko więc trzeba szybko coś z tym zrobić to znaczy wywalczyć podwyżkę i wyrównać bilans a podpieranie się pacjentami że to pacjenci najwięcej skorzystają na podwyżkach lekarzy to jest nielogiczne Rozumiem jakby za te pieniądze kupiłby potrzebne medykamenty to na pewno by skorzystali Na konferencji prasowej jeden z uczestników z lekkim sercem stwierdził że się zwolni nawet nie przejmował się że nie będzie miał za co żyć A dlaczego ? bo pewno biedak uciułał z tej lichutkiej pensji wielu z nas to by się głęboko zastanowiło nawet nad wypowiedzeniem tych słów bo w nowej pracy może być różnie albo szybko można jej nie dostać JAK SIĘ MA TO CO SIĘ BAĆ
Lekarz z Niemiec / 83.21.232.* / 2007-05-21 22:14
Szanowni pacjenci! Czas "białych niewolników" dobiega końca. Chcemy zarabiać jak lekarze w Czechach, Rosji, czy Białorusi. Tam zarobki sa kilkakrotnie większe niż w Polsce. Ostatni bastion socjalizmu to Ochrona zdrowia ( nazywana "służbą ") oraz szkolnictwo. Czasy,że wszystko było za darmo dobiegają końca. Jak nie będzie podwyżek to i nie będzie lekarzy tak jak murarzy, betoniarzy, hydraulików, elektryków itp. Specjalista będący na swoim kontrakcie zarabia 7 zł za punkt. Za to trzeba wynająć gabinet, personel ,kupić sprzęt itd. Mając kontrakt nie dostaje sie kopert i upominków. Jest to czysta prywata, ale za jakie pieniądze. NFZ to twór socjalistyczny. Wszyscy za darmo i wszyscy tak samo. Lump spod latarni i przedsiębiorca prowadzący firmę. Trzeba reformy reformy i prywatnych niezależnych od państwa ubezpieczeń. takie to proste, a jakie skomplikowane dla rządzących.
virgi / 2007-05-22 12:45
DOKTORKU MYLISZ SIE MÓWIĄC ŻE TO CZYSTA PRYWATA ! JA TEZ CHODZE Z MOIMI DZIECMI DO GABINETU KTÓRY MA PODPISANY KONTRAKT Z NFZ I CO SIE OKAZUJE ZE NAWET JAK CHCIAŁAM DZIECIOM ZROBIC TEST NA SEPSE TO MI POWIEDZIANO ZE TO DROGIE I Z WŁASNEJ KASY MAM PŁACIC! A JAK NA ZABIEG USUNIECIA MIGDAŁÓW TO WYSŁALI MNIE DO PRYWATNEJ KLINIKI GDZIE ZA DWOJE DZIECI ZAPŁACE 2300 ZA ZABIEG !!!!! I 100 ZA NOC!!!! MNIE NIE STAC !!I CO MI PAN DOKTOR RADZI ZROBI MI PAN ZABIEG ZA SYMBOLICZNĄ KWOTE BO JUZ NIE MÓWIE ZEBY ZA DARMO?!
Lorunia / 87.96.81.* / 2007-05-22 13:51
Przed chwilą skończyła się konferencja lekarzy jeden z nich powiedział że jak dostaną podwyżki to będą dopiero dobrze pracować taki sens miało to stwierdzenie To patrząc na to z boku wydawałoby się jakby dotąd pracowali byle jak To co potwierdził jeden z komentatorów w powyżej w komentarzu TO ZA CO TE PODWYŻKI ? za złą pracę Sądzę że bardzo duża grupa polaków by się chętnie zamieniła na te nie godziwe warunki życia lekarzy gdyby to było możliwe jak słyszałem o pensjach to mi się śmiać chciało Ten co nie jest w temacie może uwierzyć Jeden dyżur to połowa emerytury czytaj kilka set złotych niektórzy nie uwierzą ale to jest fakt Rada jest taka na drugą okazję jak takowa się zdarzy musicie nie za dużo zdradzać swoich dochodów to wtedy będzie łatwiej Widać jak mocno spieszycie się bo za bramą stoją już inni aby ukroić coś z tego tortu
maniuś / 83.27.133.* / 2007-05-21 23:15
Człowieku co ty za bzdety tu wypisujesz?Teraz jak wam się dobrano do d..y i nie możecie brać łapówek to podnosicie wielkie larum i oczekujecie współczucia oraz zrozumienia społeczeństwa.Otóż nie oczekujcie tego bo społeczeństwo dobrze wie że za kasę to jestaście zdolni wszystko zrobić nawet jesteście zdolni do uśmiercania pacjętów tak jak to miało miejsce w Łodzi z (ŁOWCAMI SKÓR).Ten wasz głupi strajk to nic innego jak szafowanie ludzkim zdrowiem i życiem.Domagacie się wyższych zarobków i aby pacjęci za leczenie płacili to cię pytam co mają powiedzieć emeryci i ręciści otrzymujący bardzo małą rentę lub emeryturę.Z czego mają opłacać leczenie?Narzekacie że jesteście wielce biedni to jak wytłumaczysz że jeżdzicie samochodami z pełnym wypasem mieszkacie w komfortowych willach macie piękne dacze oraz bardzo dużo kasy na swoich kontach bankowych?Moim zdaniem to ty myślisz po komuszemu.Chcesz bardzo dużo kasy małym wysiłkiem i kosztem pacjętów lub żeby wróciły czasy przyzwolenia brania w łapę tak jak to było za komuny.Ja prowadzę firmę i pracuję od poniedziałku do soboty włącznie po 16 godzin dziennie płacę ZUS.podatek oraz ponoszę różne dodatkowe koszta związane z działalnością mojej firmy.Lekarze mam dla was taką radę załóżcie swoją działalność podpiszcie umowy z NSFZ-em to będziecie mieli więcej kasy,a społeczeństwo będzie oceniałi do dobrego lekarza będzie przychodziło,a złego będzie omijało.Moim zdaniem każden pacjęt powinien mieć konto na specjalnej karcie i nią opłacać swoje leczenie.Ten wasz strajk uważam za naganny i nie moralny oraz ohydny.
8ka / 83.26.115.* / 2007-05-22 13:12
Mam takie samo zdanie. Majątki lekarzy są dowodem na to, że nie zarabiają mało. Powinni się z nich wytłumaczyć, w jaki sposób wciąż lamentując dorobili się. Biorąc pod uwagę jakość leczenia i stosunek lekarza do pacjenta w Polsce ,w szpitalu czy przychodni publicznej to nie zasługują na lepsze wynagrodzenie. Przynajmniej większość z tych ,których spotkałam w swoim życiu. Na wolnym rynku zginęliby z takim podejciem do pacjenta. Przykre.
obserwator / 2007-05-22 08:45 / Tysiącznik na forum
Absolutnie popieram wypowiedź maniusia, natomiast piszący poniżej man13 to odpowiedź na post całkowicie chybiona. Obecny strajk lekarzy to powtorka z PRL , czyli komuno wróć. Zbrodnia na pacjentach to strajk lekarzy mimo że nieobecność w pracy tłumaczą lipnymi urlopami na żądanie, zrekopensuja to sobie nadgodzinami bez ograniczeń kasa płynie szeroka rzeką, a wmawia się pacjentom że mało zarabiają. Wstydu nie macie lekarze strajkując, pacjenci powinni mieć swojego rzecznika ktory by do sadu zaprowadzał miernych , beznadziejnych lekarzy którzy zamiast leczyć strajkują, a pacjenci sa bez szans , utraconego zdrowia nikt im nie wróci.
Lorunia / 87.96.77.* / 2007-05-22 09:48
Popieram w całym kształcie wypowiedz o bezzasadności strajku jeszcze nie teraz obecnie trzeba zrobić porządek w służbie zdrowia ale w dziale pacjenta i jego prawa do normalnej opieki Płace jak na warunki Polski są dobre Te niskie pensje to mają lekarze zaraz po studiach a podaje się jako ogół uposażenia lekarzy nie trzeba chyba nikogo przekonywać że to jedna z niewielu dobrze sytuowanych grup społecznych z resztą widać to dobrze na zewnątrz i w żaden sposób nie da się tego zanegować no chyba że ktoś ma kłopoty ze wzrokiem Już słychać że pielęgniarki dołączą kolejarze planują też strajk dołączą może inne grupy zawodowe trzeba chyba dodrukować i wrócić do jeszcze większego bałaganu Trzeba podwyższyć ale nie od razu rozłożyć to w czasie i brać pod uwagę wszystkie grupy społeczne
man13 / 2007-05-22 00:59 / Tysiącznik na forum
Tak "misiu", masz rację, ta gówniana opieka jest taka za jaką płacisz tu i teras. Zdychać będziesz za chwilę i to z przekonaniem że "płacisz" i nic za to nie dostajesz. A wszystko dlatego że jesteś biedny i ....... . Amen
maz lekarki / 83.27.219.* / 2007-05-21 21:30
Do wszystkich na tym forum:
Jestem mezem lekarki, ktora ma szczescie, ze zarabiam 10x tyle co ona i stac mnie na utrzymanie rodziny oraz jej ksztalcenia sie. Moja zona pracuje ciezko leczac dzieci za glodowa pensje. Minimum 3x w miesiacu ma 24 godzinny dyzur, ktory tak naprawde jest 24 godzinna praca, po ktorej z laska zwalniaja ja z kolejnych 8 godzin pracy. Moja zona zarabia mniej niz sprzataczka w mojej pracy i wysluchuje w izbie przyjec od rodzicow pacjentow, ze oni placa na jej pensje (moja miesieczna skladka na ubezp. zdrowotne, przewyzsza jej pensje). Zastanowcie sie co gadacie wyjedzcie chorowac na zachod - ja mialem ta watpliwa przyjemnosc (w kraju o "bardzo dobrej" sluzbie zdrowia i super socjalu przetrwalem tylko dzieki wypisaniu sie ze szpitala na wlasne zadanie i telefonicznym poradom lekarskim zony) i wtedy gadajcie. Tam gdzie ja sie leczylem lekarz zarabia 10-15 razy tyle co w Polsce i na tyle sie szanuje, ze pacjent musi naprawde cierpliwie czekac az sie nim zajmie i nawet nie sprobuje pisnac (ten pacjent), ze mu cos nie gra.
A do wszyskich madrali, ktorzy czepiaja sie tego, ze studia sa za darmo: Jakie Wy macie wyksztalcenie? Dlaczego nie pracujecie za 1500 na panstwowych posadkach?
8ka / 83.26.115.* / 2007-05-22 13:18
Niech się zwolni z państwowej służby zdrowia i pójdzie do prywatniej przychodni. Nie chce ? Dlaczego? Bo musiałaby pracować dwa razy wydajniej za nieco tylko wyższe wynagrodzenie.
Nikt nie tolerowałby przerw w pracy i spania na dyżurach.
maniuś / 83.27.133.* / 2007-05-21 23:34
A kto z nas lekko pracuje? W każdej chwili można przekwalifikować się i pracować w innym zawodaie np. na sprzątaczkę skoro ona więcej zarabia i będzie po problemie.Mam jeszcze pytanie: Dlaczego lekarze wcześniej nie upominali się o większe wynagrodzenie tylko wtedy jak im się dobrano do d..y i zaczęto zamykać za łapówki?Więc człowieku nie pisz bzdetów i nie wciskaj tu ściemy bo społeczeństwo na to się nie załapie.Społeczeństwo dobrze wie jak to było w Łodzi z łowcami skór.Uważam że ten kretyński strajk to przejaw arogancji ,chamstwa oraz szafowanie zdrowiem i życiem społeczeństwa,a strajkujący lekarze powinni być surowo ukarani.
Spiderx / 83.19.211.* / 2007-05-22 07:58
Oczywiście że można się przekwalifikować. Tylko ciekawe czy byłbyś taki mądry gdybyś był padł ofiarą wypadku i leżałbyś przy drodze umierający czekając na pogotowie (czego nikomu nie życzę). Problem z ochroną i ratowaniem życia polega na tym, że często jest potrzebna tu i teraz. Większość prac możesz wykonać teraz albo później albo w ogóle sobie odpuścić - najwyżej nie zarobisz, stracisz klienta, ludzie będą kleli albo będziesz miał sprawę w sądzie. Z ochroną zdrowia jest troszkę inaczej. Pacjentowi z zawałem nie powiesz "Przyjdź Pan jutro". I generalnie większość lekarzy tak nie mówi. I wbrew pozorom większość lekarzy nie bierze łapówek. Po prostu są na zbyt mało eksponowanych stanowiskach, nie kwalifikują do zabiegów i nikt im niczego nie da bo i po co? Nie jestem lekarzem ale znam kilku lekarzy. Faktycznie zarobki po studiach wyglądają tak jak opisują. Lekarz po studiach - 900 zł na rękę (2005r.) (chyba że jest dzieckiem ordynatora). Ja nie mam tak odpowiedzialnej pracy a za tyle nie poszedłbym pracować - zmieniłbym pracodawcę. Tylko że ja mogę się zwolnić i iść do innej firmy a tu jedna "firma" (NFZ) nadrzędna, która z góry określa stawki. Niestety, wszędzie gdzie pojawia się państwowa "opieka" (ZUS, NFZ itp.) jest bida z nędzą. I praca w systemie "gospodarki niedoborów" - z założenia gdzieś na coś musi braknąć. I jest to uważane za naturalny stan rzeczy. Tylko że pacjentom przez całe lata wmawiało się, że płacą haracz zdrowotny i za to państwo im daje pełny pakiet "bezpłatnych" usług medycznych. Więc mają wymagać bo płacą. Jednak gdzieś w między czasie po drodze coś się popsuło, system dostał zadyszki i stracił wydolność. I teraz za te same pieniądze "bezpłatny" system oferuje coraz mniej bezpłatnych świadczeń.
Mówię to kolejny raz - wszędzie gdzie są państwowe instytucje "pożytku publicznego" nie ma mowy o sprawnym i wydajnym zarządzaniu. Po co? Wynagrodzenia nie pochodzą z wypracowanego zysku. Dla pracowników zawsze starczy. Nawet jak system się załamie na wynagrodzenia i tak będzie. Więc po co modernizować, ulepszać, reformować? Po co w ogóle się wysilać? Szpital dostaje wynagrodzenie za wykonanie konkretnych usług medycznych. Pracownicy NFZ już za to, że przychodzą do pracy. Dostajesz wynagrodzenie za przychodzenie do pracy?
Ten system publicznej "bezpłatnej" opieki zdrowotnej nie działa. Zatem należy go zmienić na taki, który działa. Na przykład na komercyjne ubezpieczenia gdzie potencjalny pacjent wykupuje sobie koszyk świadczeń jaki mu najbardziej odpowiada u tego, kto daje najlepsze warunki. Idąc do lekarza powinno mnie obchodzić tyle, aby zabrać ze sobą numer polisy. I to wszystko. Wtedy lekarz dostaje normalne wynagrodzenie. Pacjent nawet nie pomyśli o dawaniu łapówki bo niby za co?
obserwator / 2007-05-22 09:21 / Tysiącznik na forum
w pelni zgadzam sie z tezami postu Spiderx, natomiast piszacy poniżej man13 pisze bzdury jak zwykle, widać że teskni za komuna, mętną wada itd.
man13 / 2007-05-22 01:03 / Tysiącznik na forum
A nie wydaje Ci się ze pacjenci, tacy jak Ty, powinni w ramach protestu przeciwko strajkowi lekarzy zaprzestać leczenia sie u nich?
Ob-Server / 83.5.205.* / 2007-05-21 20:55
A niech strajkują! Najlepiej to byłoby sprywatyzować całe to zafajdane badziewie nazywane szumnie ochroną zdrowia.
A co ze studiami medycznymi?? Nadal bezpłatne??
Młodzi lekarze bez praktyki, po studiach powinni najpierw odpracować Państwu studia w ośrodkach zdrowia dla biedniejszych pod okiem doświadczonych lekarzy, a dopiero później planować wyjazd za chlebem do innych krajów.
Służba zdrowia powinna być prywatna, (ale co by robili politycy i z czego by żyły całe tabuny różnych typków??)
Prywatna służba zdrowia, zdrowotne konta ubezpieczeniowe w dowolnej firmie, składki zdrowotne na kontach pod indywidualną kontrolą ubezpieczonych!!!
man13 / 2007-05-22 01:07 / Tysiącznik na forum
Poszedł bym dalej. Zlikwidować studia medyczne, zakazać pracy lekarzom z obywatelstwem polskim, wysterylizowac wszystlich lekarzy, zarekwirować ich majątki a ich dzieci oddać do domów dziecka i zaordynować specjalną resocjalizację. przy okazji pacjentom kazać pocałować sie w dupę.
patriotka / 87.96.68.* / 2007-05-21 19:28
Panie doktorze (do man13) zasłanianie się elaboratem profesora Sowy, w walce o podwyżki jest niemoralne i niemądre. Nawet profesor Sowa zauważa gospodarkę rynkową!!!! Płace lekarzy w Polsce będą na poziomie płac gospodarek zachodnich wtedy kiedy płace Polaków płacących składki będą na tym poziomie!
A jeśli tak boli lekarzy wysokość zarobków murarzy i spawaczy to proszę się przekwalifikować. Firma budowlana którą prowadzę zatrudni każdą ilość spawaczy -pensja od 6tys. Serdecznie zapraszam.
Wiem natomiast że każdy z moich pracowników leczy swoje rodziny prywatnie i płaci!!!! rynkową cenę gospodarek zachodnich!!! Za poród żony w ludzkich warunkach i opiekę lekarza średnio 5tys kiedy poród jest bez komplikacji.
Panie doktorze ten lekarz pobiera pensję w szpitalu! ale za wszystko trzeba płacić aby mieć to co powinno być bezpłatne w służbie zdrowia. Jestem pewna że ten sam lekarz który będzie zarabiał OFICJALNIE W SZPITALU nawet 6tys też będzie brał za prowadzenie pacjentki i asystę przy porodzie cały koszt od ciąży do porodu to 6tys.
Może profesor Sowa zrobi jakiś elaborat na ten temat? Ba tylko jakie lobby mu za to zapłaci? Może lobby kobiet ciężarnych?
Panie doktorze i Panie profesorze proszę się obudzić i poczuć zapach kawy jak mówią amrykanie, tu jest Polska tu się zarabia po polsku a nie po" zachodnio-europejsku".
Ale na koniec podam przykład( jak zwykle nie lubię być gołosłowna) w moim mieście bardzo dobry gastrolog zarabia 3 razy zachonio-europejską pensję w prywatnej praktyce, ponadto ma budynek który wynajmuje innym lekarzom na gabinety lekarskie, on nie chce podwyżki a w szpitalu zarabia ok. 2tys, pytanie dlaczego z takimi zarobkami pracuje w szpitalu???? T Pan chyba wie Panie doktorze man13.
Gdyby nie wyszło z tymi podwyżkami to moja oferta jest aktualna. Pozdrawiam-wykształciuch/uszka
man13 / 2007-05-21 21:39 / Tysiącznik na forum
Jak widać nie wiele rozumie sie z logicznej wypowiedzi opartej na faktach. Mozna mieć pretensje że rynek sam reguluje kwestie finansowe w skali całego kraju i brak jest możliwości zmiany tego procederu, tylko czy te pretensje mają jakiś wpływ na sposób funkcjonowania renku? Nie jestem lekarzem a jednak popieram lekarzy w kwestii wynagrodzeń za pracę. To czego oczekują ani nie jest wygórowane ani nie jest lustrzanym odbiciem zachodnich pensji. Mówienie że lekarze oczekuja zarobków jak na zachodzie jest miepoważne i uraga prawdzie. Nikt z zachodu nie przyjedzie pracować za 5 czy 7 tysięcy polskich złotych bo to gówniane pieniadze dla lekarza którego odpowiedzialność jest wynikiem postawy etyczno-moralnej i całego procesu kształcenia przed podjęciem pracy, w jej trakcie oraz po jej ukończeniu. Chora nienawiść doprowadzi jedynie do tego ze będziemy mieli mało i źle wykształconych lekarzy jako jedyni w europie. Na marginesie zarobków powiem tak: lekarz w UK zarabia około 600 000.00 złotych polskich. Osobiście wątpię w dochody tego gastrologa.
DA-old / 195.225.71.* / 2007-05-21 20:18
Tak. Mnie się tez nie podoba to wciągłe wyciąganie rąk po nasze (państwoowe pieniądze). Nie ważne jakie kwalifikacje i umiejętności. Ale pułap minimalny okereślony: 5-7 tys. zł...
Każdy w polsce tak by chciał dostawać kasę często za nic. Nawet kiedy każda postawiona diagnoza jest błędna i niebezpieczna dla zdrowia pacjenta...
jak się nie podoba na państwowej posadzie to niech idą na swoje. Ale wyłacznie na swoje bez etatu w szpitalu, przychodni, klinice, skąd przyciągają sobie pacjentów.
Obiektywny / 217.153.161.* / 2007-05-21 16:16
Poszkodowani wskute strajku lekarzy, powinni wystąpić do sądu o odszkodowanie od organizatorów strajku, za doznany uszczebek na zdrowiu wskutek odmowy pomocy lekarskiej. Zdrowie i życie nie może być przetargiem w sprawie zarobków. To zakrawa na terroryzm. Teroryści życia i zdrowia zakładników używają jako argumentu. Tutaj zakładnikami są chorzy ludzie. To jest więcej niż amoralne.
czesto chorujacy / 83.29.218.* / 2007-05-21 15:52
Moja praca nie jest zwiazana ze Służbą Zdrowia ale popieram protest lekarz w porównaniu do wielu słuzb społecznych ,urzędników wraz z całym ich 50% przerostem zarabiają śmiesznie mało>Jak porównć jakiegoś sekretarzynę np w urzędzie gminy z lekarzem a ten pierwszy zarabia 2 x tyle co lekarz .To jest oburzahjące..........ale jak mówi polskie przysłowie kazdy medal .....w służbie zdrowia brak ekonomicznego myślenia,oszcędności wynikających ze zwykłej ludzkiej niewiedzy i nieznajomości zasad przedsiebiorczości>Zamieńcie 1/8 personelu sredniego na ksiegowych-ekonomistów i lekarze zarobia to na co zasługują.TAK JEST PANIE MINISTRZE PAN TEŻ NIE JEST NA SWOIM MIEJSCU!!!!!!!!!!!!!!!!!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy