Forum Forum dla firmKsięgowość

Lektor i brak zysku dla szkoły

Lektor i brak zysku dla szkoły

KM91 / 31.178.183.* / 2016-05-19 17:16
Planuję niebawem zatrudnić w szkole językowej drugiego lektora na umowę zlecenie. Sama jestem w niej lektorem.

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, nie jestem płatnikiem VAT.

Nie będę w bezpośredni sposób pobierać korzyści majątkowej z pracy drugiego lektora. Wartością dodaną jest dla mnie poszerzanie bazy materiałów edukacyjnych szkoły, stawka za lekcję brutto dla drugiego lektora jest identyczna jak moja stawka, koszt składek ZUS będzie odejmowany od kwoty brutto lektora, abym nie dopłacała do jego pracy z własnej kieszeni. Z tą częścią nie mam problemu.

Przewiduję problem z zaksięgowanym przychodu z zajęć drugiego lektora. O ile się nie mylę, pomimo odjęcia podatku dochodowego z wynagrodzenia drugiego lektora, ja również będę musiała go uiścić, ponieważ jest to przychód firmy.



Moje pytanie brzmi: Jak powinnam zaksięgować wynagrodzenie lektora, aby nie ponosić żadnych kosztów z tytułu przeprowadzenia przez niego zajęć? Czy powinnam po prostu odjąć i ten podatek od wynagrodzenia lektora? Wygląda to bezsensownie, ale doświadczenie mówi mi, że jeśli coś wydaje mi się idiotyczne, to po prostu się na tym nie znam.

Najnowsze wpisy