Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Lepper będzie walczył o 300 mln dla rolników

Lepper będzie walczył o 300 mln dla rolników

Wyświetlaj:
kamieniarz6 / 2006-07-27 16:59
A Wałęsa obiecał po 100 mln na głowę dla każdego i nic!!
No tak, ale małorolnych jest mniej.
herbst / 2006-07-27 19:59 / Bywalec forum
Proponuje niech Leper wysypie zboze na tory ,ale tylko swoje...
mike1 / 194.92.227.* / 2006-07-27 11:45
Susza to straszna klęska i pomoc jest potrzebna, bo inaczej będziemy importować żywność zamiast eksportować. Tylko nie rozumiem jednej rzeczy, normalny przedsiębiorca się ubezpiecza od różnych ryzyk, które zagrażają jego biznesowi. Dlaczego rolnik nie może tego zrobić ? Dlaczego rolnik nie może płacić normlanych podatków i normalnych składek na ubezpieczenie społeczne ? Czy to znaczy że rolnik jest lepszy od przeciętnego fryzjera, szewca, czy sklepikarza ? A może rolnicy są upośledzeni jako grupa ? W przypadku pierwszym jako nie rolnik niezgadzam się z zabieraniem mi kasy i przeznaczaniem ich na bezpośrednie lub pośrednie dotacje do rolnictwa. W przypadku drugim upośledzonych trzeba leczyć a niedofinansowywać
kamieniarz6 / 2006-07-27 16:51
na leczenie jako pierwszego proponuję "Pierwszego Rolnika IV RP" Andrzeja L.
rolny / 83.18.92.* / 2006-07-27 12:26
Mike, aby sie wypowiadać , zawsze nalezy zapaznać sie z problemem. Ty go nie znasz, bo , jak sądzę, całą wiedze o rolnictwie czerpiesz z mediów. Po pierwsze rolnik nie może płacić normalnych podatków, bo te normalne płaci sie od dochodu, a dochodu NIE MA (z wyjątkiem gospodarstw wysokotowarowych). Każdy rolnik powinien być traktowany jako firma z księgą przychodów i rozchodów, ale państwo na to nie pójdzie bo poniosłoby wielkie straty, tzn rolnik wszystko dawałby w koszty (zgodnie z prawem i ze stanem faktycznym) i nie płaciłby żdnego podatku dochodowego. Musisz pamietać, ze podatek, to nie tylko podatek dochodowy. Podatek to też akcyza w paliwie, którą rolnik MUSI płacić... podatek to też podatek w rachunkach za energię, które rolnik MUSI płacić, podatek, to też ubezpieczenie budynków, które rolnik MUSI płacic, podatek, czyli wpływ do budżetu, to też składka KRUS, mniejsza od zus, ale rolnik MUSI płacić, nie może np. zostać bezrobotnym , kiedy jego gospadarstwo przynosi straty, ... Unia skazała wieś na wegetację, i przez wiele lat nic sie tu nie zmieni... Rolnik jest uziemiony. Aha,... oczywiście zapominiałem o podatku rolnym , który rolnik MUSI płacić, i o całym szeregu opłat lokalnych, zarówno tych starych, jak i tych, które wymusza unia.... wszystko rolnik musi płacić.... a skąd na to pieniądze... Unia nas uziemiła ograniczając możliwości rozwoju... czytaj ograniczone limity produkcyjnie , zezwolenia , itp, ale skąd ty masz coś o tym coś wiedzieć, poczytasz Wyborczą i szlak cię trafia z zazdrości o wiejski pseudodobrobyt...
kamieniarz6 / 2006-07-27 16:56
Piszesz o tym, że rolnik nie pójdzie na bezrobotne?
A kto jak nie rolnicy ciągną zapomogi bezzwrotne - mam na to dowody, znam wielu takich, co tylko gorzoła i po zapomogę.
A feeeeeeee
Mops / 83.22.239.* / 2006-07-27 15:26
Ja bym tak nie płakał . A przedsiębiorca w mieście tych danin płacić nie musi? Płaci i to znacznie większe niż rolnik, choćby ZUS. Ponadto żadnych dotacji do paliwa nie otrzymuje ,nawet taki dla którego samochód jest podstawową ( transport). A sprawa dotacji unijnych?
j23 / 195.205.81.* / 2006-07-27 10:05
Niech lepiej chłopi wreszcie płacą normalne podatki jak każdy przedsiębiorca, a dopiero później można byłoby ewentualnie mówić o jakiejkolwiek pomocy dla nich. A tak właściwie to właśnie chłopi winni płacić nam miastowym za to, że ponieśli oni stratę z powodu suszy. Bo to oni są bezpośrednio odpowiedzialni za to, że ich grunt jest suchy. W Egipcie, wszędzie rolnicy nawadniają pola, a u nas chłop tylko potrafi brać cudze pieniądze tzn. tak jak chce Lepper - za darmo.
Gutek.pl / 83.23.155.* / 2006-07-28 17:26
j23 ty nie masz pojecia jaka praca na roli jest ciezka i malo oplacalna, ja wolal bym placic te 700zl Zusu ale zebym mial pewne i niezalezna warunki. A teraz po zniwach (nie udanych) gdzie ziarno sprzedasz ? Musisz czesc przeznaczyc na transport, czesc na lapowke dla sprawdzajacych jakosc inaczej tona nawet bardzo dobrej pszenicy pojdzie na paszowe za 300zl a samych kosztow 1ha masz okolo 600zl!!!! I przy takiej suszy jak byla ja zebralem niecala tone z ha!!! i co i gdzie ty widzisz sens czego kolwiek robienia?! do tego dolicz eksploatacja maszyn ktore sa stare i ciagle sie cos psuje, i tylko aby dotrwac do nastepnegop roku!!! Nawadniac pola ? niby jak? moze z nilu, tam jest to praktykowane od tysiecy lat i zauwaz ze u nas nie jest klimat suchy pustynny lecz "umiarkowany". A jesli chodzi o unijne pieniazki to wlasnie nie dostali ich wiecej polscy prawdziwi rolnicy tylko przekrety i zagraniczni inwestorzy ktorzy wykupili na wlasnosc juz pol Polski!!!
mumin / 82.43.179.* / 2006-07-26 23:55
Jak mozna zwiekszyc pomoc socjalna dla "najbiednieszych" , prowadzic polityke prorodzina i inne tego typu bzdury, a jednoczesnie obnizac podatki.
Kiedys wyjasnil na czym polega mechanizm swojego sukcesu: "trzeba mowic to, czego motloch chce sluchac, i trzeba mowic to glosniej od innych". I z duma powolal sie na :Psychologie tlumu".
jliber / 82.210.134.* / 2006-07-26 22:07
Jeżeli tak dalej pójdzie trzeba będzie wprowadzić sezon odstrzału rolników, inaczej nigdy w Polsce dobrze nie będzie. Trzeba ich odstrzelić jakieś 99%, czyli generalnie można wszystkich a ten 1% sam się jakoś gdzieś ukryje.
vejki / 172.173.51.* / 2006-07-26 21:35
Ten to wie jak zdobywac przyszlych wyborcow. Ale czy to jest dobre dla Polski i pozostalych Polakow? Moze lepiej za te pieniadze starac sie stworzyc nowe miejsca pracy, niekoniecznie w rolnictwie. Moze Agroturystyka, pogoda jest odpowiednia ku temu. Odpowiednie szkolenia i pozyczki np.nisko oprocentowane, bezzwrotne. W taki sposob mozna by bylo tez przekonac wyborcow. Chyba?
warszawianka / 83.24.31.* / 2006-07-26 20:45
W rolnictwie pracuje ponad 18%ludności zawodowo czynnej, wytwarzają oni 2,0% PKB, przy czym nie tworzą miejsc pracy. Nie płacą podatków ani składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Jeżeli upada przedsiębiorca i zwalnia np. 10 czy 15 osób (ich rodziny nie mają w ten sposób środków utrzymania) dlaczego nikt nie wspomaga tego pracodawcy? tylko ROLNIKÓW z których nie ma podatków ani miejsc pracy?
tatko / 2006-07-26 21:46 / Tysiącznik na forum
Miałem dołożyć swoje pięć groszy,ale mądra "Warszawianka" mnie wyręczyła. No i kropka,koniec pisania...
x / 62.21.55.* / 2006-07-26 19:31
Czy w tym kraju w koncu przestanie sie robic wszystko pod wioche ? Doplaty z unii, teraz jakies rekompensaty, brak opbowiazku placenia zus... kurna chata co to ma byc... chcemy byc naprawde krajem rolniczym ? Jest 21 wiek, czy cofnelismy sie do 19 ?
Przemas_IRE / 81.108.30.* / 2006-07-26 23:58
Ci w XIX wieku ni pomyśleliby w życiu o takim marnotrawstwie pieniędzy ... to w XX wieku zapoczątkowano w świecie najszkodliwszą z filozofii - kolektywizm, a co za tym idzie socjalizm. Myśl kolektywistyczna toczy współczesny świat jak nowotwór złośliwy! Niby z jakiej racji ja mam dokładać rolnikowi do jego interesu? Czy mi ktoś dokłada jak mi się nie powiedzie? Ludzie, opamiętajcie się w końcu - Leppera i podobnych "dobroczyńców ludzkości" trzeba usunąć jak raka a kraj poddać poważnej "chemoterapii" ...
Barti / 83.168.75.* / 2006-07-26 18:18
Moze by cos zablokował...
herbst / 2006-07-26 18:21 / Bywalec forum
Ile konkretnie przypadnie jemu ...

Najnowsze wpisy