Forum Polityka, aktualnościPolityka

Lepper rozpoczyna egzekucję

Lepper rozpoczyna egzekucję

Money.pl / 2006-09-23 18:51
Komentarze do wiadomości: Lepper rozpoczyna egzekucję.
Wyświetlaj:
Jakub Wędrowycz / 2006-09-23 21:15 / Giełdowy egzorcysta amator
Andrzejku możesz sobie z tych PAPIERKÓW tapete zrobić w nowym biurze! Idę o zakład ,że szybciej ja zostanę dziadkiem niż którykolwiek z tych posłów zapłaci choćby ZŁOTÓWECZKĘ
waldek / 212.244.141.* / 2006-09-24 18:02
Oj bo się szybko zestarzejesz,jeżeli umowa została zawarta ze związkiem za wykorzystanie logo związku,to jestem bardzo ciekawy jak sąd podejdzie do tej sprawy.
Uważam,że jest to umowa handlowa,umów się powinno dotrzymywać inaczej są kary.Fakt,że nie jest to etyczne,ale obie strony wiedziały w co grają.Bardzo jestem ciekawy finału.
Jasio__Smietana / 82.139.12.* / 2006-09-23 19:35
witam
moze i Pan Jurek ma racje, ze sa bezprawne, nie znam sie na tym ale jesli podpisali te weksle to ENDRIU krwi im napsuje bo firmy windykacyjne nie dadza im zyc na poczatku i pozaluja swojego kroku zreszta uwazam , ze kazda zdrade nalezy karac i pietnowac, zapisujac sie do SO wiedzieli co to za partia,wiec zalezalo im na posadach i nic innego sie nie liczylo, to teraz powinni poniesc konsekwencje i to bardzo dotkliwe
wojcher / 2006-09-23 20:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Niestety Jurek nie ma racji a to z tej oto przyczyny:
(def. prawna) Weksel jest to papier wartościowy (....). Zawiera on BEZWARUNKOWE polecenie zapłacenia oznaczonej sumy pieniężnej w oznaczonym miejscu, czasie i stwarzający BEZWARUNKOWĄ odpowiedzialność osób na nim podpisanych.
I tyle:
Jednym z (ważniejszych)elementów weksla jest jego bezwarunkowość. Wyraża się to tym, że polecenie zapłaty tej sumy nie może być uzależnione od spełnienia jakiegokolwiek warunku lub świadczenia wzajemnego (a umieszczenie takiego warunku na wekslu go unieważnia). Oznacza to tyle że zobowiązanie wekslowe jest NIEODWOŁALNE
Ponadto zobowiązanie wekslowe oderwane jest od jego powstania tzn nikogo nie interesuje w jakich warunkach i z jakiego powodu został on podpisany przez wystawcę (zobowiązanego). A więc jeśli podpisałeś to płać i płacz. I straszenie przez Jurka o bezprawnym ograniczaniu sprawowania mandatu posła nic tu nie pomoże z jednej przyczyny -bo Sąd nie będzie słuchał żadnych wyjaśnień (Sąd będzie zainteresowany TYLKO ustaleniem czy podpis wystawcy jest podpisem wystawcy i na tym Jego rola się kończy). Poza tym to nie żadna kara dla zdrajców tylko zwrot kosztów kampanii wyborczej- to podpowiedż dla A.L.
Jedynym "ograniczeniem" weksla (in blanco- bo o takie Endrju ma w ręku) jest tzw "deklaracja wekslowa" czyli dokument w którym ustala się warunki wypełnienia weksla.
Myślę że udało mi się z grubsza wyjaśnic co to weksel (bo z "cieńsza" mógłby, jeszcze długo pisać ale już wystarczy)
Jakub Wędrowycz / 2006-09-23 21:01 / Giełdowy egzorcysta amator
Kochanie WYSTARCZY PROTEST w postępowaniu nakazowym i sprawa jest rozpatrywana w trybie postępowania cywilnego . A na kim spoczywa ciężar dowdu w postępowaniu cywilnym ?
wojcher / 2006-09-23 22:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
I co -uważasz że sprawa załatwiona? Sam protest nie umaża zobowiązania (natomiast zaczynają rosnąć odsetki, bo zobowiązanie jest przesądzone)
I proszę nie mów do mnie "kochanie" (nie ta orientacja)
wojcher / 2006-09-23 22:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Poza tym weksel broni się sam.
Jakub Wędrowycz / 2006-09-23 22:33 / Giełdowy egzorcysta amator
Gdyby to wszystkp było takie proste to w obrocie gospodarczym nie byłoby zatorów płatniczych . Jeszcze trzeba mieć z czego ściągnąć . Abstrahuję od wszelki skarg przeciw egzekucyjnym. Nawet jak Lepper uzyska tytuły to egzekucja potrwa LATAMI , a połowa i tak zostanie umorzona .
wojcher / 2006-09-23 22:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A spotkałeś w obrocie gospodarczym weksel? Bo ja jeszcze nie
Poza tym umorzyć może tylko Endrju, czyli nici z tego
Falkenstein / 87.207.188.* / 2006-09-23 21:10
nie protest tylko zarzuty (za które trzeba zapłacić), a ciężar dowodu nieistnienia zobowiązania wekslowego spoczywa na dłużniku - bo dowodem istnienia samego zobowiązania jest weksel.
Jakub Wędrowycz / 2006-09-23 21:42 / Giełdowy egzorcysta amator
Weksel nie jest dowodem istnienia zobowiązania , bo SAM jest ZOBOWIĄZANIEM !
Falkenstein / 87.207.188.* / 2006-09-23 22:34
Weksel nie jest zobowiążaniem, nie wchodźmy tu na jakieś wyższe poziomy abstrakcji. Podpisanie weksla powoduje powstanie zobowiązania inkorporowanego w wekslu.
wojcher / 2006-09-23 22:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
to nie zmienia faktu ISTNIENIA ZOBOWIĄZANIA
Jakub Wędrowycz / 2006-09-23 22:36 / Giełdowy egzorcysta amator
Które jest abstrakcyjne i zaskarżalne ! Równie dobrze może dowodzić ,że wskazani POSŁOWIE oszukali WYBORCÓW ! Zastanów się dlaczego Lepper chce indosować te weksle , a nie wzywa osobiści do ich wykupu przez dłużników.
Hela / 83.13.13.* / 2006-09-23 22:44
bo dużo ważniejsze o tych kilku złotych (i tu masz rację - odzyskanych po latach i w części - bo ściąganie potrwa... oj potrwa) jest wystąpienie w komunikatem w mediach.. i kolejne punkty zyskane w skali cwaniactwa.
Jakub Wędrowycz / 2006-09-24 00:02 / Giełdowy egzorcysta amator
Dzieki za zrozumienie intencji
a / 83.27.1.* / 2006-09-23 19:31
koń by się uśmiał z tych żałosnych PiSowskich ignorantów
Jakub Wędrowycz / 2006-09-23 21:04 / Giełdowy egzorcysta amator
Zobowiązanie wekslowe jest zobiowiązaniem abstrakcyjnym , ale tylko w postępowaniu o zapłatę weksla . W razie PROTESTU p[rzechodzi się w zwykły tryb , a tam koniecznym staje sie udowodnienie tytułu . Wystarczy SPRZECIW
tatko / 2006-09-24 18:22 / Tysiącznik na forum
Ostatecznie może skończyć się to w sądzie. A tam nie idzie się po sprawiedliwość,lecz po wyrok w takich wypadkach...
Falkenstein / 87.207.188.* / 2006-09-23 21:14
Wiesz co to jest "protest wekslowy"? To formalne oświadczenie WIERZYCIELA, że weksel nie został zapłacony. Stanowi on podstawę do zwrócenia się o zapłatę do awalistów i indosatariuszy weksla.

A sprzeciw to jest środek odwołąwcy od nakazu zapłaty w postępowaniu upominwczym. Sprawy z weksla rozpoznawane są w postępowaniu nakazowym i tam służą zarzuty.
Jakub Wędrowycz / 2006-09-23 21:48 / Giełdowy egzorcysta amator
NOMENKLATURA ! Powyższe nie zmienia postaci rzeczy . Nim którykolwiek z tych posłów zapłaci ZŁOTÓWKĘ to ja zdąrzę wychować wnuki !
Falkenstein / 87.207.188.* / 2006-09-23 22:37
przez taką "nomenklaturę" ludzie wpadali w kłopoty. Bo choćby miał 10000% racji to jak dostanie nakaz i nie złoży właściwego środka odwołwczego to przepadło...
Jakub Wędrowycz / 2006-09-24 00:01 / Giełdowy egzorcysta amator
Masz rację . I o tym mniej wiecej mówię. Lepper może straszyć ,ale jeżeli tych 10(12) patafianów dobrze to rozegra to Andrju może im po lodzie "kupić" . Sorry za wulgaryzmy . Ważne by utrzymać się w terminach i odpowiednio zchaczyć przeciw egzekucji ( ewentualnej). Co nie zmienia postaci rzeczy,że trzeba byc idiota by wystawiać weksle w takiej sytuacji.
Jakub Wędrowycz / 2006-09-23 22:14 / Giełdowy egzorcysta amator
zdąŻe oczywiście , a nie zdąRZe ! Ale to tak na marginesie
wojcher / 2006-09-23 23:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jakub- skończyły ci się argumenty? Nie czepiaj się szczegółów
Próbujesz na siłę udowodnić, że weksel to kawałek świstka który można powiesić w WC na gwoździu. Nie masz racji i nie upieraj się przy swoim. Instytucja weksla jest po to aby ułatwić obrót gospodarczy, szkoda że tak rzadko używany
Jakub Wędrowycz / 2006-09-23 23:55 / Giełdowy egzorcysta amator
Jest NADUŻYWANA i NIESKUTECZNA ! To jest straszak na MALUCZKICH , ale w tej rozgrywce LEPPER NIE MA SZANS ! Wieki mina nim te DOMY DZIECKA i HOSPICJA zobacfzą kasę z tych WEKSLI !!!!! O rolnikach poszkodowanych w wyniku suszy nie wspomnę . Ci ,którzy odeszli to cwaniacy,którzy nie kilka weksli juz wystawili . Tak wię ten jeden wystawiony na Leppera juz im nie zaszkodzi.
wojcher / 2006-09-24 08:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A Ty dalej swoje. Ja twierdzę że jest żadko używany, Ty że nadużywany. Zbyt duża rozbieżność zdań. Od początku mojej pracy nie spotkałem tej formy zabezpieczenia, a czasy 1997-2002 były naprawdę tragiczne jeli chodzi o zatory płatnicze (podejrzewam nieznajomość funkcji weksla u sporej części bossów)
Więc powtarzam pytanie wcześniej postawione. Czy spotkałeś (ile razy) w obrocie gospodarczym , szczególnie w przedsiębiorstwach handlowych, weksel?
Jakub Wędrowycz / 2006-09-24 10:48 / Giełdowy egzorcysta amator
Każdego dnia ! Przy wszelkich umowach pośrednictwa , w tym finansowego , a także umowach agencyjnych (ajencyjnych) , gdzie właściciel przekazuje ajentowi towar . Vide "RUCH" , czy 'Kolporter" przekazując w ajencje swoje punkty wymaga od współpracowników weksli. O umowach agencji ubezpieczeniowych , czy bankowych nie wspomnę .
wojcher / 2006-09-24 20:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
I jeszcze jedno. Dziękuję, że przyznałeś mi rację (chociaż nieświadomie). Po co bankom weksel na zabezpieczenie kredytu, kiedy banki posiadają inną groźną "broń" czyli Bankowy Tytuł Wykonawczy. Bo postępowanie wekslowe jest o wiele prostsze i skuteczniejsze
wojcher / 2006-09-24 12:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dziękuje, ale podałeś przykład zabezpieczenia wekslowego w spółkach prawa handlowego.
Chodziło mi czy spotkałeś się z wypełnieniem tego weksla i (nie)ściągnięciem wierzytelności, bo wóczas wtedy można mówić o nadużyciach i (nie)skuteczności.
tomeks / 2006-09-23 18:51 / Bywalec forum
nie jestem fanem Leppera ,ale cieszył bym się gdyby dopadł tych kilky sprzedawczyków
czapajewo / 80.54.46.* / 2006-09-23 20:09
Andriej nie popuszczaj sprzedawczykom. Masz u mnie głosa jakby co.

Najnowsze wpisy