Forum Forum prawneZmiany w prawie

LexPolonica a Lex i Legalis

LexPolonica a Lex i Legalis

zolwikp / 80.53.252.* / 2009-03-06 11:26
Witam,
proszę o szczere rady, który program wybrać, w tej chwili korzystam lexpolonica prefecta, uważam, że to dobry program, szczególnie po zmianie szaty graficznej i funkcjonalności, która została wprowadzona od stycznia tego roku.
Wygysa mi licencja i chciałbym poznać opinię na temat innych programów. Mam czas do końca marca.
Wyświetlaj:
roy25 / 83.28.57.* / 2009-05-10 15:48
Zakupiłem obecnie lexa z modułami ipg i komentarze. Początkowo bylem zachwycony ( znalazłem w nim 2 orzeczenia których nie było w lexpolonica maxima ), niemniej w miarę upływu czasu zauważam w nim coraz więcej wad.
Prawdę mówiąc jeśli chodzi o lexpolonicę i lexa ( bo z tych miałem okazję korzystac a obecnie mam jeszcze przez 1 miesiąc oba ), to dzieli je - w moim odczuciu - przepasc, niemniej na niekorzysc lexa. Niby ma sporo monografii ale jak program za tyle kasy może nie miec komentarzy do kc i kpc ? to już żenada. Komentarze do kpk niby lepsze ale też niezbyt aktualne. Przeglądanie orzeczeń w lp jest bardziej przejrzyste, orzeczenia są przyporządkowane do poszczególnych paragrafów, ma więcej wzorów ( czasami się do nich mimo wszystko zagląda - wygodne jest to, że są tam odesłania do ustawy o kosztach - zawsze warto sprawdzic czy nie popełnia się babola ).
Reasumując - odnoszę wrażenie, że lex jedzie na dobrej opinii którą sobie przez lata wypracował niemniej nie nadąża za konkurencją która w bardzo wielu przypadkach go wyprzedziła.
kameo / 213.158.196.* / 2009-03-13 18:30
W wydaniu marzec 2009 LexPolonica Perfecta powiększyła się o 2032 akty prawne, 1253 metryki, 1980 orzeczeń, 18 praktycznych wyjaśnień, 10 glos, 3 informacje o glosie, 577 interpretacji organów podatkowych oraz 659 pozycji bibliografii.

Najnowsze wpisy