LIBOR3M

tomkus / 83.14.41.* / 2006-03-09 18:48
Czy ktoś może mi wyjaśnić w jaki sposób jest ustalany LIBOR3M (dla CHF) - czy można jakoś przewidywać jego zmiany. Z tego co udało mi się doczytać na forum prognozuje się osiągnięcie 2% - na jakiej podstawie, kiedy? No i czy będzie cały czas rósł? Jak łatwo się domyślić jestem tym żywo zainteresowany bo mam kredyt w CHF.
Konsultant Money.pl / 2006-04-03 20:01 / Specjalista Money.pl
LIBOR (ang. London Interbank Offered Rate) - stopa procentowa kredytów oferowanych na rynku międzybankowym w Londynie przez 4 główne banki: Bankers Trust, Bank of Tokyo, Barclays i National Westminster. Stanowi bazową stopę procentową dla ustalania oprocentowania kredytów i depozytów na rynku międzybankowym oraz kredytów typu "roll-over".

Wysokość stopy procentowej LIBOR zmienia się w sposób ciągły w zależności od warunków ekonomicznych. Jednomiesięczną stopą LIBOR jest oprocentowanie depozytów jednomiesięcznych w danym momencie oferowane przez bank innemu bankowi, trzymiesięczną stopą LIBOR jest oprocentowanie depozytów trzymiesięcznych etc. Jeśli oprocentowanie pożyczki ustanowione jest na poziomie jednomiesięcznej stopy LIBOR, to stopa procentowa tej pożyczki uaktualniana jest w kolejnych okresach miesięcznych według stopy LIBOR, a odsetki płacone są z dołu. Stopy LIBOR dla innych okresów definiuje się analogicznie.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: