Licencja KNUiFE

Paweł_S19 / 2006-09-26 13:47
Witam!! Chciałem się dokładnie dowiedziec do czego uprawnia licencja wydawana przez KNUiFE. Ostatnio dostalem propozycje pracy w firmie zajmującej się sprzedaza ubezpieczen i funduszy inwestycyjnych i warunkiem jest wlasnie posiadanie owej licencji. Osoba zajmujaca sie rekrutacją powiedziała mi że uprawnia ona do sprzedawania owych ubezpieczen, inwestowania w fundusze jak rownież do gry na giełdzie bez pomocy maklera. To ostatnie zagadnienie zainteresowało mnie najbardziej i dlatego byłbym wdzięczny jesli ktos podzielby sie ze mna informacjami w jaki sposob sie to odbywa i czy posiadanie licencji uprawnia mnie do przebywania na giełdzie w takim stopniu jak licencja brokera??
Wyświetlaj:
Jurkiewicz Eugeniusz / 178.235.250.* / 2011-05-17 14:11
licencja jest wydana na konkrentą osobę i jej nie można odebrac, lub zabór jest przestępstwem. jeżeli natomiast firma w której pracowałaś zapłaciła za kurs i pomogła w zdobyciu licencji, to ma prawo domagac się od ciebie zwrotu tych poniesionych kosztów jakie firma posiosła
asiaMD / 2008-11-26 13:24
WITAM, MAM PYTANIE TROCHĘ Z INNEJ BECZKI.. ZROBIŁAM W TYM ROKU LICENCJE KNUiFE I PRACOWAŁAM W FIRMIE UBEZPIECZENIOWEJ JAKO PRACOWNIK BIUROWY. PRACODAWCA ROZWIĄZAŁ ZE MNĄ UMOWĘ O PRACE, KIEDY POPROSIŁAM O DOKUMENT POTWIERDZAJĄCY ZDOBYCIE UPRAWNIEŃ TO MI POWIEDZIANO ŻE WRAZ Z ROZWIĄZANIEM UMOWY O PRACE MOJA LICENCJA RÓWNIEŻ ZOSTAŁA WYPOWIEDZIANA. PROSZĘ O POMOC, CZY TAK RZECZYWIŚCIE JEST??
analityk / 2006-09-26 21:07 / portfel / Bywalec forum
licencja knuife upoważnia tylko i wyłącznie do pośredniczenia w zawieraniu umów ubezpieczeń majątkowych i życiowych, reszta to jakiś ogromny kłam
analityk / 2006-09-26 21:10 / portfel / Bywalec forum
do inwestowania w fundusze nie jest potrzebna jakakolwiek licencja
wojcher / 2006-09-27 20:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zapewne chodzi tu o możliwość inwestowania na cudzy rachunek. Tu zapewne jest potrzebna licencja bodajże doradcy inwestycyjnego.Mógłby Pan to wyjaśnić?
analityk / 2006-09-27 22:17 / portfel / Bywalec forum
nie rozumiem pojęcia " na cudzy rachunek"?
Do inwestowania w fundusze wystarczy nam własny rachunek czy też własne konto inwestycyjne , jeśli ma Pan na myśli powierzenie komuś pieniędzy i otrzymanie obietnicy zysków to chętnie mogę podać " własne konto" bo to bez różnicy
wojcher / 2006-09-27 23:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Chodzi mi o inwestowanie czyjegoś kapitału. Fundusze inwestycyjne nie zbierają pracowników z ulicy. Tu potrzebne są licencje. I tu się gubię -wiem że jakaś licencja potrzebna do zawierania transakcji, inna do zarzadania funduszem, jeszce inna (bodajże "doradcy inwestycyjnego") do doradzania klientowi, który ostateczną decyzję i ewentualne transakcje podejmuje samodzielnie (na własny rachunek)
Paweł_S19 / 2006-09-28 11:07
Czyli rozumiem ze licencja ta w zaden sposob nie uprawnia mnie do gry na gieldzie na wlasny rachunek bez pomocy maklera????
Tomwic / 2006-09-28 11:38 / Bywalec forum
Dokładnie!
Jeśli natomiast chodzi o fundusze, to wiele towarzystw ubezpieczeniowych posiada w swojej ofercie polisy kapitałotwórcze oparte na wybranych funduszach inwestycyjnych.
Rozwiazanie to ma wiele zalet, pozwala na uniknięcie podatków od darowizn i spadkowego, odracza podatek "Belki" do czasu podjęcia pieniędzy (a nie co rok) i pozwala niemal dowolnie zdywersyfikować portfel inwestycyjny, za tą samą sumę.
Możliwe są tez zmiany w portfelu bez większych ograniczeń (najczęściej 12 razy w roku).
Myślę, że opowiadając o licencji KNUiFE te produkty miał na na myśli interlokutor.
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy