Forum Forum prawneCywilne

licytacja mieszkania

licytacja mieszkania

marynia / 82.160.162.* / 2008-03-08 16:25
witam!
mam pytanie dotyczace licytacji komorniczej mieszkania mojego brata, który jest chory psychicznie, obecnie przebywa w szpitalu. OD PARU LAT ZALEGA ZA MIESZKANIE na kwotę ok. 5 000, CHCE Tą KWOTę UREGULOWAć, JEDNAK NIE MAM JUZ PIENIEDZY NA KOSZTY KOMORNICZE OK. 3000. MIESZKANIE JEST JEGO I JEGO żONY WLASNOśCIą. właśnie pare dni temu zmarla jego zona, która nie miala obywatelstwa polskiego ani nie była zameldowana. Mieszkancy dodatkowo uskarzaja sie na krzyki i psa, czesto w mieszkaniu mialy miejsca spotkania tzw, lumpów i dochodziło do awantur. Prosze o pomoc gdyż juz jestem u kresu wytrzymałości i nie wiem co robic , bratu chciałabym załatwic dom opieki spolecznej, jakieś lokum tez nie wiem jak.
Wyświetlaj:
Młody Rentier / 2008-03-10 18:16 / Bywalec forum
tzn. jakie masz zapytanie prawne??
MARYNIA / 82.160.162.* / 2008-03-10 22:45
Okazuje się, że ta żona ma gdzieś na białorusi 2 dzieci, czy musi być przeprowadzony spadek? I w jaki sposób. Jak można bratu pomóc, czy jako właścicielowi mieszkania przysługuje lokal zastępczy, czy można go umieścić w domu opieki społecznej, przy rencie ok. 500 zł. Brat ma 50 lat i nie nadaje sie do samodzielnego mieszkania, boi sie ludzi, zamyka się czesto rozmawia sam ze sobą. Może znów nie płacić rachunków. Ja mam pod opieką 83 letniego ojca, 2 dzieci i na utrzymaniu męża, jest mi bardzo trudno. Nie chciałabym zeby brat został całkowicie bez opiki. Na dzień dzisiejszy procedura komornicza została wstrzymana.

Najnowsze wpisy