Forum Polityka, aktualnościPolityka

LiD chce referendum w sprawie tarczy

LiD chce referendum w sprawie tarczy

Money.pl / 2008-02-28 16:49
Komentarze do wiadomości: LiD chce referendum w sprawie tarczy.
Wyświetlaj:
andowc / 83.30.96.* / 2008-02-28 16:49
LiD będzie się domagać przeprowadzenia referendum w sprawie tarczy antyrakietowej.

Odp/
W sprawach obronności nie może byc "Referendum".
Nie można igrac życiem narodu (Obywateli RP) jak za "komuny".
Niech LiD zaproponuje lepszy temat referendum.
Bies2 / 2008-02-28 17:19 / Bywalec forum
Słusznie , jak w amerykańskiej komedii, " Dla obrony demokracji i amerykańskiego stylu życia, jestem gotowy zaryzykować konflikt atomowy, a niech tam ". Nie po to walczyliśmy z komuną , aby jakaś hołota w drodze referendum, decydowała o tym co słusznie chcą amerykanie, którzy zresztą przysłali gotowe dokumenty do podpisania z ustaleń z rozmów, które się odbędą w czasie, kiedy wolny będzie korytarz w Waszyngtonie , Niech żyją brunatno nosi patrioci.
andowc / 83.30.96.* / 2008-02-28 17:33
Nie nazywaj siebie "Hołotą".
Bies2 / 2008-02-28 17:44 / Bywalec forum
Człowiek pozbawiony prawa, do decydowania o sprawach najważniejszych swojego kraju, do których należy bezpieczeństwo, jest tylko nic nieznaczącym marginesem. Inaczej chłamem albo hołotą. Nic innego nie przychodzi mi na myśl. Referendum jest prawem obywateli a nie chciejstwem władzy państwowej
andowc / 83.30.96.* / 2008-02-28 18:02
Masz rację.
Zapytaj swoich rodziców (ojca,matkę) z kim przeprowadzali "referendum" zanim się na Ciebie zdecydowali.(zapłodnili).
A jak się urodziłeś, z kim przeprowadzali referendum, jak cię wychowac ,nakarmic, wyuczyc.
Bies2 / 2008-02-28 18:20 / Bywalec forum
Sugerujesz, że skoro referendum 3x tak było sfałszowane, to teraz też , będzie i kto to zrobi. W tamtym fałszowali komuniści na rzecz ZSRR, a w tym kto i na czyją rzecz. Czy rozumieć mam, że znów mamy mieć na wyposażeniu nakolanniki, to co szanowny panie zostało wywalczone w 89 r.?
andowc / 83.30.96.* / 2008-02-28 18:49
Nic nie zostało wywalczone.
Historia kołem się toczy.
Bies2 / 2008-02-28 19:20 / Bywalec forum
Kontestujesz propozycję L i D,potrzeby przeprowadzenia referendum, ale sam prowadzisz pozbawioną logicznego uzasadnienia , polityczną agitację. Chcesz mi powiedzieć, że cudowne dzieci przemian demokratycznych w Polsce Sikorski , Kamiński oraz kilku, mniej lub więcej mądrzejszych, przywódców prawicy , walczących podobno z komuną, wiedzą więcej niż 40 milionowy naród. I że kłamstwem jest, by cokolwiek wywalczono po 89 r. Nie było potrzeby zmian?. Trzeba było jedynie zwolnić bazy?
andowc / 83.30.72.* / 2008-02-28 21:45
Od ogłaszania Referendum jest Prezydent, lub "Inicjatywa Obywatelska), a nie jakaś partia polityczna (obojętnie jaka).
Umowa powojenna między mocarstwami zwycięskimi (W.Brytania,Francja,ZSRR), przewidywała okupację na 50 lat, terytorium Niemiec, i krajów postkomunistycznych (Polski,Czech,Węgier itd.).
Niemcy były podzielone na wpływy zachodnie i wschodnie (NRF,NRD), Polska i inne kraje na wpływy wschodnie.
Ponieważ okres 50 letniej okupacji dobiegał końca, pewnym "Nawiedzonym" się spieszyło i go przyspieszyli, dla swojej korzyści, wbrew umowom "Mocarstw".
Gdyby USA nie wyłamało się z umowy i ZSRR nie zrezygnował, - wyglądało by to dzisiaj inaczej.
Ale Polacy zawsze potrzebują "Bochaterów", więc ich mają.
Nie zawsze, "Kto szybko daje, dwa razy daje".
Nie każde przyspieszenie, jest korzystne.
A mogło byc inaczej, uważam że lepiej.
"Co nagle, to po diable".
Bies2 / 2008-02-28 22:22 / Bywalec forum
Szanowny Panie wiedza, którą Pan prezentujesz nijak się ma do postu, który jako pierwszy prezentujesz. Zarówno, do tego co ja na temat referendum uważam, ani do Pańskiej propozycji, by Olejniczak zaproponował inny temat. L i D nie ogłasza referendum, tylko chce by ono było, a ja akurat z tym się zgadzam. Z wypowiedzi Pana, rozumiem; że nie dość , że Polacy dokonali niepotrzebnych zmian w 89r , to i że nie mamy prezydenta, który reprezentuje społeczeństwo a przynajmniej nie stoi on na straży demokracji, bo referendum nie ogłasza.
andowc / 83.30.72.* / 2008-02-28 22:26
Masz Pan rację, kończymy dyskusję.
Piotrov / 83.13.217.* / 2008-02-28 16:55
Wprowadzić wizy dla Amerykanów, a potem referendum

Najnowsze wpisy