Forum Polityka, aktualnościPolityka

LiD: Ochrona zdrowia priorytetem

LiD: Ochrona zdrowia priorytetem

Money.pl / 2007-10-18 11:26
Komentarze do wiadomości: LiD: Ochrona zdrowia priorytetem.
Wyświetlaj:
sv / 2008-05-08 21:35 / Bywalec forum
Dzwonię do specjalisty i chcę się zarejestrowac pyta czy na NFZ mówię tak to za dwa miesiące mnie przyjmie, pytam czy mogę prywatnie ależ oczywiście nawet jutro. Ile to kosztuje odpowiedź 100 zł. Tak jest za każdym razem do kogo bym się chcial zarejestrowac. Nie mówię nie prywatyzacji ale nie mogę pojąc tej waszej obłudy kiedy udajecie jak to będzie wspaniale w praktyce. Emeryci i biedaki nogi powyciągają w tym prywatnym systemie bo tak będzie funkcjonował. Zdaje sobie sprawe że częśc z was po prostu ma kase więc ma wszystko w d.. inni dają się ogłupiac . Ja akurat też mam kase wydanie 100 czy 1000 to dla mnie żaden problem, ale nie wszyscy mają tą 100
man13 / 2008-05-08 10:37 / Tysiącznik na forum

Balicki powiedział, że LiD postuluje przekształcenie szpitali "w samorządowe spółki użyteczności publicznej".

Bedzie jak z burdelami w PRL-u.
mś / 193.151.55.* / 2008-03-28 10:18
A może powinni obciążyć samorządowców jeszcze swoimi przyjazdami - zwrot za paliwo do limuzyny, godziny pracy kierowcy i ochroniarzy ? Cóż takiego jeszcze macie w zanadrzu ?
Nie zawsze zmiana nazwy zmienia tradycje i mentalność!
Cezary Róża / 83.23.240.* / 2008-01-12 20:12
Socjaliści nigdy nie doprowadzą do dobrze działającej ochrony zdrowia. Ideologia przeważa nad rozsądkiem. Dla placówki prywatnej pacjent jest zawsze pożądanym gościem. Dla placówki publicznej, świadczącej tzw. usługi "bezpłatne", pacjent jest na ogół zawadą. Tak było w PRL i tak jest dotąd. Żadne dodatkowe pieniądze nie pomogą.
Dzisiaj widzimy o co chodzi lekarzom: o pieniądze. O co chodzi politykom - o wdzięczność wyborców za "bezpłatną ochronę zdrowia" i trzymaniu kasy w swoich rękach. Pacjentów nikt nie słucha. Lepiej ich indoktrynować. Z racji ich wieku i poziomu świadomości jest to łatwe.
man13 / 2008-05-08 10:39 / Tysiącznik na forum
I oby społeczeństwo nigdy o tym nie zapominało!!!
jaro67 / 2007-10-18 13:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie warto komentować tych komuszych wynurzeń
man13 / 2007-10-18 11:26 / Tysiącznik na forum
Szpitale nie powinny przynosic zysku, NFZ z zyskiem nie powinien miec nic wspolnego - to gdzie te benefity z dzialalnosci Publicznej Opieki Medycznej? Kolejki , brak mozliwosci leczenia i dostepu do lekarza - tak jak za komuny? To propozycja LiDla?
Spotter1 / 83.11.105.* / 2007-10-19 13:39
Moim zdaniem szpitale powinny zostac sprywatyzowane. I nie mozna stawiac wszystkie ze jest czarne i biale. Prywatyzacja szpitali, dobrze przeprowadzona, nie koniecznie musi prowadzic do tego, ze slono bedzie sie placic za leczenie i nie beda przyjmowac ludzi. TO JEST NIEPRAWDA!!! Prywatyzacja szpitali doprowadzi do tego, ze zarzadzajacy nim bedzie sie zastanawial, jak obnizyc koszty dzialania, jak sciagnac dobrych lekarzy i co najwazniejsze - bedzie mogl swiadczyc odplatne uslugi medyczne, ktore nie beda w koszyku gwarantowanych przez Panstwo (np. operacja plastyczna).

Prywatyzacja oczywiscie powinna byc przeprowadzona rownoczesnie z reforma ubezpieczen zdrowotnych. Powinno sie po pierwsze - uwolic rynek ubezpieczen zdrowotnych - kazdy niech sobie wybiera, gdzie chce placic skladke (a im wiecej firm, tym lepsze traktowanie klienta), po drugie - beda sie starac efektywniej inwestowac pieniadze, a nie je pzrejadac, jak to robi obecnie ZUS. No i ostatnie - Panstwo powinno okreslic koszyk swiadczen podstawowych, ktore to kazdemu obywatelowi musi zapewnic ubezpieczyciel.
monia345 / 194.140.241.* / 2007-10-19 07:44
Gdybyśmy mieli lekarzy z prawdziwego zdarzenia, to służba zdrowia nie byłaby zadłużona. Ja od 10 lat nie mam postawionej diagnozy, a NFZ płaci za to, że ja ogłądam szanownych, mających prawo wykonywania zawodu lekarza. Na badania nie ma pieniędzy (to według lekarzy), sami nie potrafią zdiagnozować, a Fundusz płaci. Dookoła wielu takich jak ja.
Realistka / 79.187.170.* / 2007-10-20 10:30
Oczywiście jest wielu takich lekarzy którym powinno sie odebrać prawo wykonywania zawodu, ale dlaczego nie ma tych dobrych?? odpowiedź jest prosta - wyjechali do pracy za granicę, jak wiekszość specjalistów w innych zawodach. Oczywiście mozemy sie cieszyć spadkiem bezrobocia bo jest on zasługą tych którzy wyjechali wiec klaszczny dalej na to co sie dzieje i każdą propozycję traktujmy jako nastepne obietnice i nie róbmy nic - ja juz widze jak to sie skonczy. Wam zostawiam tylko słowo. Mimo ze jestem polka i chciałabym tu zostać niestety nie bedę zarabiała na emerytury których i tak nie dostaniecie bo dołącze do setek tysiecy którzy wyjechali, nie potrafiłabym powiedzieć dzieciom że nie zjedzą dzisiaj nic bo nie mam za co ich wyzywić lub patrzeć jak umierają bo nie dla nich miejsca w szpitalu i pieniędzy na leczenie.
Elendir / 2007-10-18 12:27 / Łowca czarownic
Częściowo masz rację. Jeżeli coś nie ma na celu przynoszenie zysku z którego wynagradzani byliby właściciele, zarządzający, to kto niby miałby dbać o efektywność gospodarowania?

Z drugiej jednak strony opieka medyczna nie jest tak prostą kwestią. Co jeśli wolny rynek uzna, że zyskowne jest tylko leczenie osób bogatych? Może trochę uprościłem tu kwestię, ale chciałem pokazać pewien kluczowy element.
man13 / 2008-05-08 10:41 / Tysiącznik na forum

Co jeśli wolny rynek uzna, że zyskowne jest tylko
leczenie osób bogatych albo chorych?
anakha / 2007-10-18 13:19 / Bywalec forum
Nie sadze, poniewaz platnikiem nie jest bogaty pacjent tylko NFZ ... tak za biednego jak i za bogatego jest tyle samo punktow ... tzn peniedzy ... ale zgadzam sie, ze kluczowa sprawa jest umiejetnosc gospodarowania tymi pieniedzmi.
man13 / 2008-05-08 10:42 / Tysiącznik na forum
Swięte słowa i jasna myśl!!

Najnowsze wpisy