Forum Forum inwestycyjneFundusze

Liga skarbca uczestników forum money.pl )

Liga skarbca uczestników forum money.pl )

u2mart / 2009-10-14 18:45
No chłopaki kto bierze udział i jak ranking ?
Właśnie się zalogowałem i normalnie jestem na 447 miejscu wow )))
Wyświetlaj:
grzegorz77 / 2009-12-08 21:21
ups ;)
No cóż nie kazdy jest doskonały ;)a to poczytam jednak ;)
meggi79 / 89.76.19.* / 2009-12-18 20:09
Też poczytam, póki co już nie ma prawie nic o lidze na ich stronie, a szkoda - może lekkie afterparty się przydało. Natomiast te słodki reniferki są przepiękne.
grzegorz77 / 2009-12-08 20:13
No ;) jak policzą do srody to spadne jeszcze wszystko mam w surowcowych hi. pozdr
inny / 2009-12-08 21:04 / Bywalec forum
Ale to chodzi o środę która była :-) a wtedy byłeś 33.
grzegorz77-nielog / 89.8.140.* / 2009-12-08 17:27
Ale tak myśle już od dłuższego czasu nie mam możliwości konwersji portfela a jezeli do środy to zeszły tydzień powinienem mieć możliwość a nie miałem. W moim przypadku to tylko Forbs ale tak mi się przypomniało.pozdr
spetula / 2009-12-08 11:56
No właśnie, Chciałbym podnieść wątek terminu zakończenia konkursu inwestycyjnego. Jak byłem liderem (blisko dwa tygodnie - nick: spetula) zadałem głupie pytanie przez formularz kontaktowy: czy gramy do środy 2 grudnia, czy do piątku 4 grudnia - ta nieszczęsna niedziela jako dzień zakończenia konkursu. Regulamin zakłada dwa różne terminy zakończenia konkursu inwestycyjnego: w jednym punkcie dzień wyceny z niedzieli (można się tylko domyślać, że chodzi o piątek, chociaż prawnie, jeżeli nie można coś wykonać, ten zapis regulaminu nie obowiązuje) i w ostatnim punkcie załącznika do regulaminu ranking z niedzieli, co oczywiście nie idzie w parze (jednak nie jest to oczywista oczywistość dla "mądrych" Organizatorów). Odpisali mi, że liczyć się będzie wycena ze środy. I co? Jajco.
W rankingu niedzielnym (de facto piątkowym) byłem 4 i nagroda 8,4 tys zł. We wtorek jestem poza premiowanym miejscem. Dzisiaj złożyłem reklamację. Wiem, ze wiele osób jest pokrzywdzonych (w ostateczności setki osób straciło Forbsa, ale też dwie osoby oprócz mnie straciły kasę.).
Proszę o komentarze i kontakt pokrzywdzonych osób . W kupie raźniej.
max1224 / 2009-12-08 14:19 / Tysiącznik na forum
no to się zacznie teraz odezwą się Ci którzy ew. stracą na Twojej reklamacji i to zarówno kasę jak i forbsa kij ma dwa końce może być gorąco współczuję i jednym i drugim wg mnie organizatorzy powinni zadość uczynić tak zwyciężcom ze środy jak i tym z piątku w ten sposób ponieść karę za brak precyzji a na przyszłość tworzyć zapisy na tyle precyzyjne by nie było najmniejszych wątpliwości pozdr
inny. / 188.33.93.* / 2009-12-08 12:14

Odpisali mi, że liczyć się będzie wycena ze środy.


To co piszesz jest po prostu niesamowite. Dla mnie zarówno rok temu , jak i teraz jasne było, że ostatnia wycena jest z piątku, by konkurs trwał równe 8 tyg. giełdowych.
Ale największe kuriozum, że ktoś ze Skarbca napisał ci coś innego. Ciekawe jak z tego wybrną.
Z regulaminu rzeczywiście to nie wynika jasno.
spetula1 / 81.190.109.* / 2009-12-11 20:33
Napisali mi, że przecież dokonali interpretacji 4 grudnia (sic!), więc o co mi chodzi. To znaczy nikt się nie podpisał, bo podpisać się pod odpowiedzią na moją reklamację nawet mało inteligentny gość by się wstydził. Na głupotę nie ma rady, no może jest - Sąd.
Najśmieszniejsze jest to, że napisali że konkurs już był organizowany po raz kolejny i dotychczasowa praktyka miała wpływ na negatywną odpowiedź na moją reklamację. Tylko co do k... miało wpływ na to, że wcześniej odpisali mi, że gramy do środy. Czyżby to, żeby można było z jakiś względów pozbyć się lidera rankingu. Panowie ja już nie wierzę, że można wygrać uczciwie taki konkurs.
LdN / 2009-12-12 10:42 / Bywalec forum
Wszędzie są równi i równiejsi i nie da się tego przeskoczyć. Jedyna możliwość gwarantująca sukces to znaleźć się wsród równiejszych. Dobrze, że mogłem dostać ewentualnie tylko prenumeratę Forbesa bo przynajmniej nie mam stresu ;)
LdN / 2009-12-08 13:05 / Bywalec forum
Nie wiem jak z tego wybrną. Najwyżej nie będę czytał Forbsa siedząc na kiblu ;)
Grzegorz77-nielog / 89.8.140.* / 2009-12-08 17:24
No w takim razie ja też moge sie nie załapać byłem 31 teraz jestem 443.
LdN / 2009-12-09 09:56 / Bywalec forum
No to masz szansę się załapać. Chyba że znowu coś się dziwnego zadzieje.
inny / 2009-12-08 18:03 / Bywalec forum
Dlaczego nie, przecież jest 500 Forbesów. Swoją drogą to miałes dużo szczęścia, bo wygrałeś go o 0,1%.
skorp / 213.76.147.* / 2009-12-07 08:59
Zrezygnowalem z edukacyjnego bedac na ok 250 miejscu i 4 ankiecie. Teraz widze, ze sie oplacalo zrezygnowac. Pozdrawiam Skarbiec i gratuluje regulaminu.
grzegorz77 / 2009-12-06 21:30
hehe no tak ;) ale rok temu w LS strzelałem w ciemno , a w skandii miałem duży minus ,który do dzis odrabiam. Rachunek maklerski owszem mam ale pewno jak widziałeś nie zawsze robie dobre ruchy. (centrozap)Dobrze ,że wogóle jestem tam na 0 ;) Zresztą jakoś bardziej odpowiadają mi inwestycje bezpośrednio w GPW a w Skandii mam większosc pieniązków tylko ze składek.Pewno się to zmieni gdy będe miał więcej środków bo wtedy troszke więcej zdywersyfikuje moje oszczędności.Tak własciwie to dopiero ostatnio troszke bardziej wziąłem się za AT i powoli zaczynam rozumieć. Może nie laik ale duużo mam przed sobą nauki.Jak porównam moją wiedze z tym jaką miałem jakiś rok temu to już nie laik ale jak pomyśle ile jeszcze nauki to laik pełną gęba ;) hi. pozdro
grzegorz77 / 2009-12-06 20:43
Ja będąc laikiem od początku postawiłem na akcje i surowce ,gdy miałem akcje tez tak latałem między 1000 a 30 miejscem. Potem uciekłem z akcji( troszke za wcześnie) w surowce ,wtedy zadomowiłem się miedzy 20-40 miejscem.No ale ja jak już mówiłem dopiero zaczynam więc .... rok temu byłem dalekoooo w tyle ;).
inny / 2009-12-06 20:58 / Bywalec forum
Jak byłes rok temu to żaden z ciebie laik, zwłaszcza, ze chyba inwestujesz też bezpośrednio na GPW. Ja do tej pory nie mam nawet rachunku maklerskiego.
max1224 / 2009-12-08 12:02 / Tysiącznik na forum
z wykresów wynika że błąd popełniliśmy w tym samym czasie później każdy na swój sposób walczył o odrobienie strat efekt końcowy każdy widzi przyjmij szczere gratulacje i za kolejnego laptopa też mam nadzieję że za rok znowu spróbujemy pozdr
grzegorz77 / 2009-12-06 19:59
Co do zasad chodziło mi bardziej ,że można było robić jedną konwersje na tydzień ;)Sorki za niedoprecyzowanie :)No i te niby 4 fundy ,które trzeba było mieć w portfelu min 10% .Choć ja szybko uciekłem w dwa o potem już miałem tylko jeden. pozdr
grzegorz77 / 2009-12-06 20:06
No tak jeden fund ,widać ,że jestem ze Skandii :) choć w realu w Skandii mam 5 róznych ;)pozdr
inny / 2009-12-06 20:17 / Bywalec forum
Oczywiście nie można uogólniać.
Co do ucieczki w 1 fund to każdy kto mial ambicje na wygraną tak zrobił. Co nie oznacza, że i w LS nie można było do końca dywersyfikować portfela, ale wtedy o wygranej można było tylko pomarzyć.
Zresztą chyba ponad 90% uczestników w ogóle nie robiło żadnych konwersji mając na ogół zrównoważone portfele z przewagą akcji. Stąd np. ja mając same akcje lub kase najpierw przy złej decyzji leciałem po 2000 miejsc do tyłu, a potem w tydzień przeskoczyłem 6000 uczestników. Tak samo teraz ci majacy finansowy po prostu fruwają nad tłumem i dosłownie z 5000 pozycji wskakują do 50 w ciągu 3 dni.
grzegorz77 / 2009-12-05 15:39
No to za rok znów uczestników będzie więcej pewno spora ilość osób tak zrobi ;) pozdr
max1224 / 2009-12-05 16:59 / Tysiącznik na forum
w sumie fajnie było nawet mi się poknociło że jeszcze tydzień za rok powalczymy znowu
grzegorz77 / 2009-12-05 12:09
Nom Ja chyba zakoncze na 33 miejscu co jak na laika jest pozytywnym osiągnięciem. Choć przyznam ,że jakby zasady były dokładnym odzwierciedleniem zasad choćby w Skandi to kilku z tego forum byłoby w czołówce ;) Zobaczymy za rok co wymyślą ;) Dziś mam Forbsa za rok .... hehe takie tam gdybanie :) pozdr
LdN / 2009-12-07 14:05 / Bywalec forum
Z o wiele gorszym wynikiem ale też chyba łapię się na prenumeratę ;)
u2mart / 2009-12-05 14:26 / Tysiącznik na forum
Gratulację bo wynik i tak bardzo dobry, a i prenumerata się przyda ))
Za rok zaatakujemy jeszcze raz. Z tym, że zarejestruję się za żonę, brata, mamę itd.. aż mi się Pesele skończą )))))))))
grzegorz77 / 2009-12-03 10:15
6-12-2009 zakończenie konkursu czyli ostatnia wycena z piątku tak? bo 6 to niedziela. Dziś jestem 22 i mam całość w surowcowych mam szanse na Forbsa? hehe. pozdr
spetula / 2009-12-08 11:53
No właśnie, jak byłem liderem (blisko dwa tygodnie - nick: spetula) zadałem głupie pytanie przez formularz kontaktowy: czy gramy do środy 2 grudnia, czy do piątku 4 grudnia - ta nieszczęsna niedziela jako dzień zakończenia konkursu. Regulamin zakłada dwa różne terminy zakończenia konkursu inwestycyjnego: w jednym punkcie dzień wyceny z niedzieli (można się tylko domyślać, że chodzi o piątek, chociaż prawnie, jeżeli nie można coś wykonać, ten zapis regulaminu nie obowiązuje) i w ostatnim punkcie załącznika do regulaminu ranking z niedzieli, co oczywiście nie idzie w parze (jednak nie jest to oczywista oczywistość dla "mądrych" Organizatorów). Odpisali mi, że liczyć się będzie wycena ze środy. I co? Jajco.
W rankingu niedzielnym (de facto piątkowym) byłem 4 i nagroda 8,4 tys zł. We wtorek jestem poza premiowanym miejscem. Dzisiaj złożyłem reklamację. Wiem, ze wiele osób jest pokrzywdzonych (w ostateczności setki osób straciło Forbsa, ale też dwie osoby oprócz mnie straciły kasę.).
Proszę o komentarze i kontakt pokrzywdzonych osób [scmi@wp.pl] . W kupie raźniej.
inny / 2009-12-04 23:12 / Bywalec forum
Witaj "sąsiedzie", ja jadę w tali (to od thalii) tuż przed tobą, ale dla mnie starego wyjadacza to miejsce to porażka, choć po katastrofalnym błędzie z początku , który zepchnął mnie na 6717 miejsce to i tak powrót nie tylko z zaświatów, ale wręcz z czarnej dziury.
Jedyny pożytek z tego, że od razu odpadłem z gry o stawkę to taki, że nie straciłem wiele czasu na analizy jak rok temu, gdy 1 miejsce i samochód przegrałem po frajersku na finiszu ( wtedy byłem 4). Pamiętam jak wtedy privy dziwił się, że może mnie tak wciągac jakiś głupi konkurs ;-)

No ale teraz chociaż znalazłem winnego ;-)
Bo w niedzielę widząc wzrosty z depozyt. chciałem wejść w fund majacy jak najwięcej Turcji, bo tam odbicie szykowało sie i było zresztą spektakularne. Tylko to dawało mi cień szansy na 10. Dosłownie do 23 przerzucałem konwersje między finansowy a NE i wybrałem NE, bo wczesniej Turcji było tam najwięcej.
Jak widać po wycenach super spec Dąbrowski nie tylko, że nie wszedł w NE do Turcji, ale chyba wręcz wyszedł z niej w dołku i fundusz zwany NE jest po prostu fundem akcji polskich. A finansowy szaleje, bo banki z regionu (w tym Turcji i austrii) rosną po 3-4%.
We wtorek rano obliczę sobie czy wejście w finansowy dawałoby mi wygraną (miejsce w 7) i mam nadzieję, że nie , bo inaczej to tylko sie pochlastac.

Jednak to pokazuje, że oprócz umięjętności element losowości i szczęścia jest przy takich zasadach konieczny, zwłaszcza, że błędne wejście może zostać poprawione dopiero za tydzień.

Co do losowości to jak wiecie pomagałem jeszcze gwiazdce i w 4 tyg. tala i gwiazdka były w kasie i widząc odbicie w tym samym dniu wskoczyłem tala w NE a gwiazdką w surowce, bo akurat złoto wybiło i liczyłem na wybicia na ropie i metalach.
gwiazdka miała wtedy 2% i była w 10 a tala -2,5% i była na szarym końcu. NE okazął sie wtedy hitem i zarobiłem ponad 5% wychodząc na górce, a surowce spadały i gwiazdka ledwo została na plusie. Jakbym wtedy wybrał odwrotnie to tala byłaby w ostatniej 50, ale gwiazdka mając teraz 10% walczyłaby do końca 1 miejsce.

Na pocieszenie mam laptopa za edukacyjny, choc przyznaje, że zasady decydujące o kolejności były co najmniej dyskusyjne. Aha i obiecuje, że jak za rok bedzie 3 konkurs i nagrodami będa laptopy to zostawię je dla was, bo 10 laptop w domu mi niepotrzebny. :-)

Wszystkim forumowiczom, którzy wykonali swoje plany minimum i są zadowoleni z wyników, szczególnie tym "młodziakom" giełdowym jak wsm61, którzy tu szlifowali formę, gratuluję.

P.S. może jednak jest jakis nieujawniony forumowicz, który siedzi teraz w finansowym i walczy o czołówkę?
wsm / 82.139.16.* / 2009-12-06 17:29
Witam gratuluję wyniku choć wcale się nie dziwię,że nie jesteś zadowolony,nawet ja jako nowicjusz czuję niedosyt.Przed konkursem,gdy zobaczyłem ilość startujących założyłem sobie miejsce w 500 ale apetyt rośnie w miarę jedzenia.Tak jak piszesz jeden błąd i może być koniec.U mnie ten błąd był w najmniej nieodpowiednim momencie /byłem 12 z 5% zyskiem/ błędna analiza zbyt szybkie wyjście z pieniężnych i klops.
Ktoś kiedyś pisał na forum,że z reguły najlepsza jest pierwsza decyzja,pierwsza myśl ja ją zmieniłem i popełniłem błąd ale takich osób pewnie jest wiele.Liczyłem jeszcze na mocny awans w ostatnich dniach ale też zawiodłem się na NE zyski 0,54 0,50 0,90 0,21 0,90 były zbyt mizerne.Na pocieszenie w realu zainwestowałem trochę kasy w DWS Turcja i była to trafna decyzja.Dziś jestem 174 pewnie jeszcze awansuję jeszcze kilkadziesiąt pozycji,wynik niezły ale niedosyt pozostał.We wtorek wszystko przeliczę i zobaczę jak mogło by być pięknie.Teraz trzeba już tylko myśleć jak zarobić jeszcze w tym roku.
Życzę wygranej za rok i powodzenia w realu
inny / 2009-12-06 19:53 / Bywalec forum
To z ciebie szczęściarz i gratki z tym DWS. Ja na pomysł z Turcją wpadłem zbyt późno, bo w piatek i nie miałem środków by wejśc w DWS a idzie jak burza.
Ale wszedłem w LS w NE i będąc pewny , że jadę w turcji serce mi się radowało w pracy jak ISE prół po 4 % w środe i w czwartek. Jak zobaczyłem wycenę za srodę, to załamka. Mający wczesniej podobny skład Arka NE zarobił po 2%, razem już 5% więcej, ba nawet zwykłą arka mająca trochę akcji tureckich zyskuje po 1%. No cóż ,ale mój błąd, bo finansowy ma jednak stabilniejszy portfel i 25% turcji ma zawsze. ale nie wszedłem w niego, bo pokazywał tylko 60% zaangażowanie w akcje, więc myślałem , że NE jednak da więcej zarobić.
Też skupiam sie już na realu, a LS powodowała u mnie pewna schizofrenię, bo przykłądowo w FA w realu wskoczyłem już w piatek i w pon. kibicowałem wzrostom, a w LS dopiero w niedzielę, czyli w pon. chciałem jeszcze korekty na akcyjnych. Wszystko to z powodu dziwnych zasad w LS i tego, że błąd można naprawić dopiero po tygodniu.

Grzegorz pisze, że jakby zasady były jak w Skandii, toby skandowcy mieli lepiej. Kompletnie się z nim nie zgadzam. Własnie zasady w LS faworyzowały styl inwestowania w skandii.
Bo po pierwsze 2 dniowe opóźnienie wycen jest typowe dla skandii, w mbanku wiele TFI wycenia tego samego dnia , Skarbiec jest najwolniejszym fundem i żaden spekulant w niego nie inwestuje w realu. Dla mnie bardzo trudne było przestawienie się i prognozowanie co będzie za 3-5 dni.
Po drugie piszący tu skandowcy inwestują zwykle w 1 fund ML5, czasem ML6. My w mbanku zdecydowanie dewyrsyfikujemy inwestycje, ja np. jak widze wzrosty to wchodze ławą wszystkimi możliwyni aktywami, i raz zarobia mi więcej jedne raz drugie, raz jedne spadną to drugie nadrobia. W LS by walczyć o dobrą lokatę trzeba było zdecydować się zawsze na 1 fund , do czego nie jestem przyzwyczajony. Rok temu miałem szczęście bo trafiałem wszytskie konwersje, ale byłem bardzo zaangażowany czasowo w LS i robiłem godzinne analizy wykresów. Jak widac grając na pół gwizdka jak teraz nie można marzyć o dobrej lokacie.
Oczywiście po fakcie widze, że wystarczyło robić konwersje między kasa a finansowym i wygrana w kieszeni, tak grał lider i chyba juz murowany zwycięzca, ale ja kombinowąłem wskakując za każdym razem w inny fund i wygrana odjechała. A wystarczyła prosta metoda cepa i gra na kanał na WIG20.
inny / 2009-12-04 23:25 / Bywalec forum
Nowym forumowiczom dla porównania wrzucam wyniki czołówki za 2008. Konkurs trwał wtedy 7 tygodni i w tym czasie najlepszy fundusz skarbca (akcji pol) zarobił 9,5%, a zmienność na giełdach była rekordowa.
punciak to oczywiście też od mojego auta.

1 mr_warsaw 24,81%
2 wienia 24,46%
3 Renia12 23,77%
4 punciak 23,18%
5 Nowogard 19,65%
6 fanfryc 19,33%
max1224 / 2009-12-03 13:07 / Tysiącznik na forum
raczej nic na to nie wskazuje gratki i 3maj się!!!
inwestor107 / 2009-11-30 22:11
ten konkurs edukacyjny jest po prostu śmieszny. w ostatniej ankiecie miałem 6pkt. nie wiem co trzeba robic żeby miec komplet punktów, który przecież też nie daje gwarancji sukcesu. a tak w ogóle to co to ma wspólnego z edukacją. pytałem się tych ze skarbca czy będą jakieś pytania ogólne to powiedzieli, że tak ale widzę, że do końca trzeba będzie przeglądac jakieś głupie prospekty i dane historyczne- pranie mózgu i tyle!
PiSmAk / 83.143.211.* / 2009-12-04 21:12
Racja, ten konkurs to całkowita klapa. Nie dość, że pytanie są bez sensu, to jeszcze o rozdziale nagród decydją nie tyle wyniki ile kolejnoć zgłoszeń. Ja mam komplet punktów ale co z tego, skoro nie zarejestrowałem się pierwszego dnia. Juz jestem powyzej 80 miejsca. Jedna wielka ściema, anie konkurs.
grzegorz77 / 2009-11-25 12:11
Coś się winda uspokoiła w konkursie od kilku dni jestem między 26 a 40 miejscem .A wystarczyło wyjść z akcji. No ale gdyby były "nowe szczyty" to szybciutko polece ;) pozdr
inwestor107 / 2009-11-18 11:33
hehe. A ja sięgnąłem dna chociaż na początku się nie zapowiadało. Ale gram do końca. Do póki piłka w grze wszystko jest możliwe! Dzisiaj +200 miejsc, ok. +1,8%

A tak w ogóle to proszenie o ankiety staje się podejrzane. wysłałem raz, drugi...
grzegorz77 / 2009-11-18 10:07
Mnie udało ci się znaleźdź bo powróciłem z zaświatów ;) z ponad 1000 miejsca na 180 z groszem.Nie widze przed sobą u2marta ,czyżby szykował atak ? :)pozdr
do początku nowsze
1 2 3 4
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy