Forum Forum podatkoweFormularze

Likwidacja działalności - jakie dokumenty do skarbówki

Likwidacja działalności - jakie dokumenty do skarbówki

Henek 86 / 85.221.186.* / 2011-11-30 14:02
Witam serdecznie,

8 listopada złożyłem w Urzędzie Miejskim wniosek o zamknięcie dz. gosp.
Dzisiaj przyjeżdżając do domu otrzymałem decyzję z Urzędu Miasta o wykreśleniu z ewidencji dz.gosp.

Dopiero dzisiaj po telefonie do urzędu miasta dowiedziałem się, że mam 7 dni od daty otrzymania decyzji na udanie się do ZUSu oraz Urzędu Skarbowego celem złożenia odpowiednich wniosków (ten termin już minął 21 listopada). Dzwoniłem przed chwilą do ZUSu i dostałem informację, że ZUS wykreślił mnie natomiast muszę im jedynie zanieść wniosek ZWUA (wyrejestrowanie z ubezpieczeń).

Moje pytanie brzmi:

1) Czy mogę mieć jakieś konsekwencje z powodu nieterminowej wizyt w US ?(termin 7 dni od daty otrzymania decyzji minął 21 listopada, a do US chcę się udać jutro)
2) Czy poza US oraz ZUSem muszę gdzieś jeszcze złożyć jakieś wnioski?
3) Jaka jest lista wszystkich dokumentów wymaganych do przedłożenia w Urzędzie Skarbowym?

Z góry dziękuje za pomocne informacje, firmę prowadziłem ponad 2 lata, była to mała firma usługowa z wystawianą jedną fakturą miesięcznie. Wszelkie sprawy księgowe prowadziłem sam i teraz chcę też szybko ten etap zamknąć.
Wyświetlaj:
wstepieszerokim / 2011-12-06 21:55
w przypadku vat - trzeba złożyć przy ostat. deklaracji spis z natury

jeśli działalność była opodatkowana wg skali podatkowej trzeba było na 7 dni przed spisem z natury zawiadomić us ze taki spis będzie dokonywany
jeśli ryczałt takiego obowiązku nie ma
belladonna / 2011-11-30 20:30 / Tysiącznik profesjonalny
CEIDG ma służyć w tym celu, ze US na tej podstawie ma datę zakończenia DG. Czyli co do celów podatku dochodowego generalnie nic składać nie musisz. W przypadku VAT-owca musi się udać do US celem złożenia VAT-Z... no ale na pewno nie do 7 dni.... :)
ukiakalukasz / 83.142.222.* / 2012-02-19 00:58
belladonna

Czyli nie trzeba zawiadamic US o spisie 7 dni przed zamknieciem.Ja dzialnosc zamknołem w zkoncem stycznia wyrejestrowałem sie urzedzie gminy, w zusie i US (vat) ale nikt mi nie powiedział ze trzeba zawiadomic us na 7dni przed zamknieciem (spis z natury) ...
wstepieszerokim / 2011-12-06 22:06
Podatnik VAT ma obowiązek aktualizowania danych objętych zgłoszeniem rejestracyjnym w terminie 7 dni od dnia, w którym nastąpiła zmiana danych. wiec na vat-z jest chyba 7 dni
wiwan / 2011-12-07 12:08
Zgłoszenie zaprzestania to nie aktualizacja. Zatem zamiast ust. 12 art.96 Ustawy o VAT ma zastosowanie ust.6 do ust.8. Tam termin taki nie pada.
belladonna / 2011-12-07 18:42 / Tysiącznik profesjonalny
Kiedyś przy NIP-1 aktualizacja była do 7 dni w przypadku VAT-owca. Ale przepisy się zmieniają, NIP-1 się nie składa... a VAT-Z? W momencie zaprzestania... w VAT-Z się określa ten moment oraz kiedy złożymy ostatnią deklaracje... i nie ma tutaj mowy o "do 7 dni" :)

Najnowsze wpisy