Forum Polityka, aktualnościKraj

Likwidacja Funduszu Kościelnego. Boni: Będzie okres przejściowy

Likwidacja Funduszu Kościelnego. Boni: Będzie okres przejściowy

Wyświetlaj:
Pyclik / 2012-06-01 03:08 / Tysiącznik na forum
Szanowny Panie Boni!
Mieni się Pan ministrem, czyli sługą.
Ale czyim?
Bo nie wszystkich polskich obywateli i podatników, gdyż działa pan na dobro wybranej grupy,a zaniedbuje inną ,która płaci podatki, ale nic z oferty kościołów nie ma i nie potrzebuje.
Także nie dla swego premiera, gdyż on wyraził swoje zdanie w exposee - cytat:
........
Dlatego potrzebna jest także dyskusja nad emerytalnym zabezpieczeniem duchownych, mówię o tej części finansowanej przez państwo za pomocą funduszu kościelnego. Uznajemy, że tak jak w przypadku komisji majątkowej, która przestała funkcjonować, ustały przesłanki właśnie dlatego, że majątek, o którym mówiono przed laty, wrócił do Kościołów, ustały przesłanki dla tego dzisiejszego rozwiązania i duchowni powinni uczestniczyć w powszechnym systemie ubezpieczeń społecznych. Jeśli to będzie wymagało, nie jest to konieczność, ale gdyby się okazało, że wymagać to będzie zmian w konkordacie, jesteśmy na to gotowi....
Czyżby Premierowi zależało na realizacji znanego powszechnie powiedzenia: zamienił stryjek siekierkę na kijek ?
~~ / 151.88.22.* / 2012-05-31 11:53
A kiedy zabierzecie sobie złodzieje politycy od siedmiu boleści. I zapamiętaj sobie niski kurdupelku "naszego kościoła bramy piekielne nie przemogą"
njliber / 83.9.65.* / 2012-05-31 11:24
Okresy przejściowe po to aby pasożyty mogły się przyczepić do innego żywiciela.
obywatel114 / 81.210.123.* / 2012-05-31 10:36
"okres przejściowy przed likwidacją Funduszu Kościelnego powinien zostać wydłużony do czterech lat, tak by dać Kościołom poczucie bezpieczeństwa." Chyba pana porąbało panie Boni. Te pieniądze nijak nie należą się kościołom a w szczegłoności kościołowi katolickiemu, który na dodatek dysponuje ogromnym majątkiem oraz potęznymi finansowymi przywilejami w Polsce. Sam pomysł odpisywania 0,3% jest kuriozalny. Niby dlaczego mamy pomniejszać budżet państwa o 0,3% z podatku dochodowego i dawać te pieniądze kościołom? A dlaczego im a nie np. babciom klozetowym albo szewcom?
Rozdajemy pieniądze ludziom Watykanu wbrew Konstytucji, wbrew sprawieliwości i wbrew zdowemu rozsądkowi. Te pieniądze mozna wykorzystać dużo lepiej w interesie Polski np. na wspieranie innowacyjności a nie na miłe życie ludzi reprezentujących państwo Watykan. Proszę mi tylko nie wciskać bajeczek, że oni Boga reprezentują. A jeśli tak ktos uważa to poproszę o wiarygodny dowód.
Niech pan panie Boni przestanie przed Watykanem robić w gacie ze strachu. Czas skończyć z ich bezczelnym okradaniem Polski. Jesli brak panu odwagi to niech pan zrezygnuje. Nikt nie musi być ministrem, szczególnie gdy boi się dbać o interesy Polski.
Polak pracujący / 141.134.42.* / 2012-05-31 10:23
Ja idąc do pracy czuje brak bezpieczeństwa ,kiedy myślę o emeryturze też. Mogę liczyć na jakiś okres przejściowy i zwolnienie z podatków? ..może ulgi albo dopłaty,darowizny ?

Najnowsze wpisy