Forum Polityka, aktualnościKraj

Likwidacja sądów rejonowych ma pomóc sędziom

Likwidacja sądów rejonowych ma pomóc sędziom

Wyświetlaj:
jakub2 / 37.47.248.* / 2012-10-09 19:41
W zasadzie to dobrze , ale też powinno sie wywalić wszystkich sędziów i wszelkiej maści prawników , bo są to szczególni krętacze i ludzie dbający o to żeby prawo było zawikłane , także oto aby przestępczość kwitła ,bo to daje im nie złą kasę , wystarczy przeczytać ich wypociny w postaci kodeksów czy to cywilnego . karnego , KPA , czy np. pobijającego wszelką głupotę prawa budowlanego , kiedy sie w to zagłębiamy to mamy wrażenie że napisali to jacyś złośliwi kretyni . Takie prawo jak jest w tym kraju w wielkiej mierze i pod każdym względem przyczynia sie do bezrobocia , oczywiście nie dla tych pseudoprawników . To" wspaniałe " prawo w obecnej formie bardzo skrzętnie wykorzystują oczywiście nie za mądrzy urzedasy , którzy z tego powodu także mają nie złe profity w postaci łapówek. Na ten temat można by było pisać w nieskończonośc , tak ja to prawo jest pisane , ale mam nadzieje ze w końcu kiedyś powiemy takim praktykom koniec , do czego oczywiście zachecam , a to ułatwiło by nam życie które jest nam tak utrudniane przez idiotów tzw. prawników .
życzliwy / 79.187.170.* / 2012-10-09 14:18
Jeszcze dodam w sprawie Sądów gospodarczych i KRS- dla mnie zawsze było paranoja ,że jak składam we własnej właściwości miejscowej pozew to muszę załaczyć wypis z KRS mojej firmy oryginał albo ksero poświadczone za zgodnośc z oryginałem przez radcę prawnego albo notariusza , podczas , gdy oni w Sądzie tym samy maja najaktualniejszy , a ja mogę złożyc taki z przed 3 miesięcy.
Przywiązanie do papierów i biurokracji widocznie zawęża pole myślenia.
albo pozwala odwalić sprawę i znowu dochodzimy do niezawisłości Sedziów , ale od pracy.
życzliwy / 79.187.170.* / 2012-10-09 14:01
Środowiska Sędziów odnosi się do wszystkiego negatywnie , żadna zmiana i postęp ich nie rusza, nie dotyczy.
Przykład
Z budżetu Państwa wydano ciężkie pieniądze i wprowadzono w KRS elektroniczny system , wszystkie KRS są do wgladu do wydrukowania
na wydruku informacja , za tak ważny jak z Sądu , dla Sędziów to nie jest papier , musi być z pieczatka i podpisem .Czy sa ponad prawem.
To po co cały ten cyrk z informatyzacją , to komu to ma służyć .
Mam 10 spraw do jednego komornika to muszę pobrać za 60 zł oryginalnych wypisów z KRS , bo Sędzia sobie życzy z pieczątką , nie może być pobrany z systemu.
Niezawisłośc musi mieć pewne określone granice , bo potem jest anarhia , a nie niezawisłość.
Może Pan Minister zrobi im instrukcję w sprawie pobranych z systemy wypisów z KRS , może nie rozumieja po co to jest , może nie umieja obsługiwać komputera.
Ja jestem ta sprawą zbulwersowana.
MSworker / 87.205.197.* / 2012-10-09 19:45
Proszę o tym napisać do Ministerstwa - Biura Ministra. To jest skandal. Nikt nie ma prawa żądać od Pani odpisów z pieczątkami!! Wydruk z systemu jest równoprawnym dokumentem. Na stronach MS od lipca kilkukrotnie się chwalili ile to już KRS-ów pobrano z systemu. Po to jest on udostępniony, żeby korzystać, a te cwaniaki co Panią naciągają powinni zostać pogonieni za stołu sędziowskiego co najwyżej na biuro podawcze sądu!
1asce3 / 217.117.128.* / 2012-10-09 13:57
Żadna likwidacja, tylko dyscyplinowanie sędziów !.
życzliwy / 79.187.170.* / 2012-10-09 13:45
Dlaczego we wszystkich środkach przekazu mówi sie o likwidacji , a nie o zmiach oraganizacyjnych , czy w tym kraju będzie sie w końcu pociagać do odpowiedzialności pismaków za pisanie nieprawdy.
To,że Prezesi ,którzy już nie będą prezesami Sądu tylko delegatury sie burzą moge zrozumieć , ale dziennkarze.Dziennikarze prybrali ostatnio pozę ,że krutykuja wszystko bez analizy i zastanowienia , bo to jest news jest źle- i wszysko dopasuja do swojej teorii, trzeba pisć ,że jest źle bo to najlepszy towar na rynku prasy .
Moim zdaniem uzasadnienie jest sensowne.
Może trzeba się zastanowić , zy nasza Konstytucja nie daje niektórym zbyt wiele uprawnień pod pretekstem równości.
pajchiw / 2012-10-09 12:29 / Tysiącznik na forum
Sprawy ciągną się latami i to bynajmniej nie dla tego, że sędziowie się nie wyrabiają. Proszę przejść się do najbliższego sądu i zobaczyć - pustki. Żadnych rozpraw. Czyli tu nie chodzi o ilość spraw, tylko o co innego. Tym czymś są - jak nie wiadomo o co chodzi - pieniądze (oczywiście). Niestety władza (aktualna, poprzednia i jeszcze poprzednia i tak do dwudziestolecia międzywojennego) nie ma pomysłu również na ten problem - wydawało by się oczywisty.
Podsumujmy:
minimum 19% ucina nam państwo kasy w ramach podatku dochodowego, przeciętnie VAT-u płacimy około 21% w miesiącu, ZUS & spółka zabiera około 30%.
Wychodzi na to, że mamy 70% podatek proszę Państwa, za który nie mamy opieki medycznej (bo to co jest to jest żart), nie mamy obrony kraju (to co jest to jest żart, z tych "czarnych"), nie mamy sprawnej policji (jak chcemy kogoś złapać, to płacimy prywatnym detektywom), nie mamy swojej reprezentacji w Parlamencie (posłowie i senatorowie po wyborach mają nas gdzieś). To po co my płacimy te podatki?
aniolek242 / 83.238.83.* / 2012-10-09 10:06
dlaczego nie zwrócą kosztów dojazdu protokolantom, którzy tyrają za 1400 zł aby sędzia mógł podpisać wyrok nawet go pewnie nie czytając.
aniolek242 / 83.238.83.* / 2012-10-09 10:04
paranoja. Zwrot kosztów dojazdu....
Mastodąt / 178.252.38.* / 2012-10-09 08:39
Jak jesteśmy krytyczni do zmian to lepiej usiąść i płakać bo kasa przelatuje między palcami. Tak dotychczas robiła urzędnicza banda z TZW "wymiaru sprawiedliwości" czyli po co robić jak nam jest dobrze.
pablo55 / 178.235.211.* / 2012-10-09 08:34
Reorganizacja a nie likwidacja. Minimum rzetelności by się przydało.

Najnowsze wpisy