Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Limit inwestycji OFE w akcje zostanie zniesiony po 2 latach

Limit inwestycji OFE w akcje zostanie zniesiony po 2 latach

Wyświetlaj:
cypisek / 89.66.13.* / 2013-10-14 22:39
To część gry. Przygotowano kilka kretyńskich pomysłów po to aby później wielkodusznie z nich zrezygnować aby pokazać, że rząd idzie na kompromis. Tymczasem te idiotyzmy dotychczas nie istniały więc rząd nie robi żadnych ustępstw jeśli je ostatnio powymyślał i teraz z nich rezygnuje. Kluczową sprawą jest kradzież już zebranych prywatnych (!!!) pieniędzy. Rząd chce aby prawo działało wstecz. Z tego powinni się wycofać. Czyli mogą sobie wprowadzić zakaz inwestowania w obligacje skarbowe polskiego rządu ale począwszy od dzisiaj. To co dotychczas miało miejsce zgodnie z prawem nie może teraz być cofnięte bo jakiś pan Rostowski tak sobie chce bo sobie nie radzi i potrzebuje kasy. Nie można łamać prawa własności (Konstytucji) i kraść własność prywatną bo trzeba sfinansować czyjąś niekompetencję. Tego rząd i ktokolwiek inny zrobić nie może. Mogą jedynie bolszewickie gnoje ale póki co rządu Tuska za takich nie uważam.
deck / 62.141.205.* / 2013-10-14 20:08
> W ramach konsultacji wsłuchujemy się także
> w głosy z rynku - wiceminister Wojciech
> Kowalczyk.

Ciekawe "co je rynek"? To ci od wymieniania sie zegarkami z ministrami? A moze ci od wciskania dreambublerow?

Naciski KE, w ktorej Donald pozada stolka zapewne sa bez znaczenia.
........ / 151.248.42.* / 2013-10-14 19:35
Nigdy nie zagłosuje na PO. Złodzieje podobnie jak chciał Lepper podnieśli podatki podwyższyli wiek emerytalny zostawiając rolników na wcześniejszych zasadach a teraz zapie...dzielili pieniądze z OFE
karokrk / 195.150.66.* / 2013-10-14 19:19
a ja jak najbardziej rozumiem taka decyzje i od poczatku mowilem, ze ofe w takim kształscie to kretynski, utopijny pomysl dla rozwijajacego sie kraju i ze sila rzeczy musi upasc...

wiecie czemu ja rozumiem a wy nie, bo ja analizuje wy tylko umiecie szczekac. zabrali nam?? to trzeba wyjsc na ulice i palic gumy. a juz czemu zabrali, po co, i czy faktycznie zabieraja to juz inna sprawa... was nie interesuje, bo tak slyszeliscie w tv.

wytlumacze wam w prymitywny sposob. na emerytury zus /rzad musi wydac 100mld zl, dostawal skladek zalozmy 100mld. nagle wymyslil ktos ze 1/3 idzie na ofe. piekny pomysl, tylko ze nadal zus musi wyplacac 100mld a dostaje 66mld. wiecie skad idzie reszta? z waszych podatkow obciazajac budzet i robiac dziure. gdybsmy byli bogatym krajem i z dodatnim przyrostem naturalnym non stop to ok, ale w innym przypadku to nie mialo szans funkcjonowac dluzej.

inna sprawa jest to czy Po dobrze wydaje pieniadze z podatkow. na pewno daloby sie znacznie lepiej, ale i tak ofe by nie uciagneli.

co do klamst po to uwazam ze niestety polityk musi klamac bo wiekszosc dobrych reform dla panstwa jest uwazana za karygodne przez spoleczenstwo, wiec musza sklamac (mówię tutaj o PO, Pis, Sld itp) zeby przepchnac cos dobrego dla polski i ciemny narod podjudzany przez opozycje tego nie zablokowal. uwierzcie mi gdyby reformy robilo centrum adama smitha ,czyli rzad technokratow ktory tylko kieruje sie dlugoterminowym rozwojem pl i maja gdzies poparcie i sondaze to byscie co drugi dzien musieli wychodzić strajkowac, bo nikt z was nie dostałby już ryby, tylko same wędki i zasady, dzięki którym będziecie bogaci. 90% by się zbundowała, bo każdy chce już i teraz i najlepiej za darmo. Macie grecje, tam rozdawali ryby pod publikę
JanuszPOlikot / 2013-10-14 19:07 / Tysiącznik na forum
Panie Tusk .....Kradzież pieniędzy jest kradzieżą chocby nie wiem jak żonglować pieniedzmi obywateli.....POdobno Platforma jest Obywatelska :):):):)....Tak jak kiedyś milicja.....:):):):)
Ares557 / 83.10.235.* / 2013-10-14 18:53
Czego się spodziewać po Rostowskim? Przecież on się nie nadaje do żadnej roboty bo spieprzy nawet czyszczenie butów !!
obłędPO / 193.111.166.* / 2013-10-14 18:33
Mnie to nie dziwi, pewnie po paru latach wróci możliwość kupowania obligacji .... bo nikt inny ich kupować nie będzie chciał w takiej ilości na zwołanie. Im chodziło tylko o to by domknąć budżet naszymi pieniędzmi, budzet który jest najgorszym budżetem po 89r. swoją drogą co to za minister finansów Polski który woli by obligacje mogły kupować zagraniczni kapitaliści a polscy nie???? Zachodni Pan lepszy???
ertertert / 89.70.214.* / 2013-10-14 19:13

który woli by obligacje mogły kupować zagraniczni kapitaliści a polscy nie???? Zachodni Pan lepszy???

polaczki są do prostej roboty : wynoszenia śmieci,zamiatania,donoszenia na sąsiadów i picia wódki.

Najnowsze wpisy