Forum Forum dla firmKadry

limit umów na czas określony

limit umów na czas określony

pracodawca_maciej / 2013-02-06 11:45
Czy kodeks prawny w jakikolwiek sposob decyduje o ilosci zawieranych umów na czas określony z pracownikami ? Słyszałem ze jest to limit 2 umów. Co w takim razie jesli zatrudniałbym cudzoziemców którzy maja pozwolenie na prace na np. 2 lata. Czy ten limit dalej by obowiazywal?
Wyświetlaj:
zuzkameduzka / 2013-06-12 11:00
ja znalazłem taka informacje na ten temat:
Obecnie z tym samym pracownikiem można zawrzeć dwie następujące po sobie umowy na czas określony, a trzecia z kolei powinna zostać zawarta już na czas nieokreślony. Inne regulacje w tym zakresie obowiązywały od 22 sierpnia 2009 r. do 31 grudnia 2011 r., kiedy do przedsiębiorców miała zastosowanie ustawa antykryzysowa.
wiwan / 2013-06-12 11:20
Obecnie oraz przed wspomnianą ustawą był i jest to art. 25'1 KP.

Zwracam uwagę, na dodatkowy warunek polegający na tym, że jeśli pomiędzy umowami jest więcej jak 1 miesiąc to sekwencja umów jest przerwana, kolejność liczy się od nowa.

W czasie obowiązywania ustawy był to limit nie liczbowy, ale łącznego trwania tych umów- wynosił 24 mc, a przerwa między nimi nie dłuższa niż 3 miesiące, by do limitu się wliczały.

Najwięcej problemów więc było i jest na skutek zmiany przepisów i zasad. Konkretne sytuacje w tym wątku:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/umowa;na;czas;okreslony;a;ustawa;antykryzysowa,249,0,751353.html
oczytana / 192.168.254.* / 2013-02-06 13:29
w kodeksie niejest sprecyzowana systuacja wynikajaca z Pana postu. Bardzo czesto jest tak ze pracodawcy podpisuja umowe na czas okreslony z cudzoziemcami (bo musza) ale nie stosuja tej metody 2 umow na rok. Wiec nie licza cudzoziemcow do tego limitu. Wydaje mi sie ze jest to zgodne z prawem

Najnowsze wpisy