Forum Polityka, aktualnościKraj

Lis odpowiada Kukizowi: "Nie płacą mi Niemcy"

Lis odpowiada Kukizowi: "Nie płacą mi Niemcy"

Wyświetlaj:
czytelnik77 / 193.19.125.* / 2015-06-10 13:24
Lis to ślepy platfusik...pobudka panie Lis...no co Pan , korupcji w PO nie widzi czy co...
Emigrant444 / 91.65.170.* / 2015-06-10 13:22
Dlaczego po pół roku w Niemczech mam spokój . Praca,ubezpieczenie,mieszkanie,szkoła dla dzieci,auto. A w Polsce 30 lat pracy i ledwo koniec z końcem wiązaliśmy . Ludzie uciekajcie z Polski. Nie dajcie się omamic kolejnym przy korycie.Polska powinna wypowiedzieć wojnę Niemcom i odrazu się poddać .Angela szybko zaprowadzi porządek .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
plus300 / 88.105.134.* / 2015-06-10 13:29
Między innymi dlatego, że Niemcy dbając o swój własny rynek pracy, blokują rozwój polskiego rynku pracy a polscy politycy na to się zgadzają. Vide stocznie niemieckie i stocznie polskie, dopłaty dla rolników niemieckich i dla rolników polskich itd, itp.
Ale masz rację - tam żyje się spokojnie, stabilnie, normalnie.
iugp / 79.188.226.* / 2015-06-10 13:22
dziennikarz nie ma prawa tworzyć polityki, swoje teorie może żonie w domu opowiadać !!! jak będzie chciała słuchać
zol / 37.248.255.* / 2015-06-10 13:20
proponuję tego pana zdjąć z anteny
alex1970 / 80.53.251.* / 2015-06-10 13:20
Panie Lis – żenujące – nie wiedziałem, ze jest Pan aż na tak niskim intelektualnym poziomie. Tłumaczy się Pan jak mała dziewczynka w piaskownicy – smutne. Po pierwsze to że nie jest Pan zatrudniony w TVP – tylko rozlicza się z nią poprzez swoja firmę jest dla Pana korzystne ze względów finansowych/podatkowych a także , że za każdy odcinek tego propagandowego programu (hejt na córke Dudy był dnem) wystawia Pan fakturę na 92 000 zł netto/tygodniowo ! Dla TVP – korzystniej by było Pana zatrudnić nawet dać Panu – 40 000 netto/miesiąc – ciekawe czemu tego nie robią – a bo by się Pan nie zgodził – to idź Pan z tym programikiem do Superstacji bo jeszcze tylko tam Pana nie było. Tygodnik Newsweek jest POLSKI – tak a ja jestem z Marsa – czy to nie ten tygodnik przed wojna tak zachwycał się Hitlerem … A co do pensji to płynie ona z Hamburga z niemieckiej siedziby koncernu Pana Springera – I daj Pan spokój z tymi oszustwami – mam nadzieję, że to rynek Pana zweryfikuje i zamiecie pod dywan nawet tak zdolnego marksistowskiego propagandzistę.
zyg / 89.64.44.* / 2015-06-10 13:18
Niewazne, kto placi Lisowi za "prace", wazne jaki z niego dziennikarz, co mowi i jak sie zachowuje. Czy na niego nie ma zadnego sposobu zeby znikl z ekranu ?
plus300 / 88.105.134.* / 2015-06-10 13:24
Oczywiście, że jest. To OGLĄDALNOŚĆ czyli wpływy z reklam. Jedyny lub jak kto woli najważniejszy argument dla szefa każdej TV.
call.9mm / 83.18.192.* / 2015-06-10 13:32
BBC pozbyło się Clarksona mimo że przynosił stacji miliardy....Albo ma się zasady, albo nie.
plus300 / 88.105.134.* / 2015-06-10 13:42
Z tego co tu piszą (w Londynie) to już powraca.
anastazja 333 / 78.8.35.* / 2015-06-10 13:17
Z takim jak Lis należ skończyć raz na zawsze. Wywalenie z wszelkich mediów to natychmiastowa konieczność. To typ narcyza, sprzedawczyka i zdrajcy kpiącego z narodu chociaż za kasę podatnika prowadzi arystokratyczne życie.
radek967 / 83.22.194.* / 2015-06-10 13:21
A berecik to gdzie ? W szafie schowany?
zewe / 212.160.88.* / 2015-06-10 13:37
ha ha ha berecik to już uciska wyznawców bronka lisowskiego ;))))
mamdosc / 60.224.20.* / 2015-06-10 13:16
NIe podoba sie Kukiz, to wynocha do Angli.
teresa656 / 46.113.150.* / 2015-06-10 13:16
ma Pan racje , co komu do tego kto i komu w Polsce płaci, masa ludzi jest zatrudniona w Polsce w spółkach międzynarodowych i tam ludzie pracujący zarabiają, nie widzę w tym nic złego. Kukiz już szykuje rewolucję, to może system płn. koreański przyjąć, tam nie ma nic obcego , tylko sami swoi. No zaczyna się kult jednostki w Polsce ( Kukizomania) a to już niczym w korei płn.
Emigrant444 / 91.65.170.* / 2015-06-10 13:15
Ludzie wyjeżdzajcie z Polski. Jak nie będzie kogo okradać to politycy do pracy się wezmą.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
tiste / 89.239.98.* / 2015-06-10 13:14
Oj uważaj gościu bo znowu na baczność ciebie ktoś postawi i będzie następny stan przed zawałowy.Wszyscy mamy już dosyć tej twojej wrednej mordy,a w kłamstwach to tylko Kopacz ciebie na łeb bije.
znagoktoś? / 212.160.130.* / 2015-06-10 13:13
kto to jest ten Lis?
JAREK 454 / 93.105.182.* / 2015-06-10 13:12
uwazajcie co piszecie bo banda kukiza ma wejscia internetowe .
MadamBovary / 89.0.250.* / 2015-06-10 13:19
Kukiz moze mi skoczyc...
JeromeV / 82.139.180.* / 2015-06-10 13:12
Kult celebry i celebrytów rozrasta się jak czarna plama, pomniejsza rzeczywiste osiągnięcia ludzi i wyjaławia nawet samych idolów. Jeśli obchodzi nas społeczeństwo, w którym żyjemy, musimy go odrzucić - ostrzega na łamach londyńskiego "Timesa" lekarz i publicysta Raymond Tallis.

"Kult celebry poniża nas wszystkich. Rozmowa, którą prowadzimy sami ze sobą o tym, co naprawdę jest ważne, jest niesłychanie zubożona, a życie ustępuje pola stylowi życia. Nikt, kogo obchodzi świat, w którym żyjemy, nie powinien przechodzić nad tym do porządku" - uważa Tallis, autor wydanej właśnie książki "Fantastyczna podróż w twojej własnej głowie".

Tallis uważa, że kult celebry prowadzi do "poznawczej niemocy", jest chorobą, atakującą wszystkich. "Sednem tej subkultury jest pustka indywiduum kreowanego na celebrytę, w którą bezmyślnie gapi się pustka szerszej, społecznej zbiorowości" - pisze.
Tallis argumentuje, że kult idolów i celebrytów w żadnym razie nie jest jakąś nieszkodliwą rozrywką, która nikomu nie wadzi; przeciwnie - jest szkodliwy, i to w kilku wymiarach.

Subkultura celebry jest jak czarna dziura wchłaniająca światło
Raymond TallisZa najważniejszą ze szkód autor uznaje koszt utraconych korzyści. Ludzka uwaga zostaje odwrócona od tego, co ważne w stronę tego, co trywialne. Obsesja na punkcie celebrytów i celebrytek, niekończący się "recykling szczebiotu i plotek z drugiej ręki" jest "przerażającym marnotrawstwem ludzkiej świadomości".

"Subkultura celebry jest jak czarna dziura wchłaniająca światło. Nie jest to tylko przejaw skretynienia lub tabloidyzacji naszej kultury, ale instrument jej dalszej kretynizacji" - zaznacza.

"Podczas gdy próżni są dowartościowywani, wartościowi są opróżniani. Ludzie wartościowi traktowani są tak, jakby byli idolami kultury pop. Naukowcy, artyści i politycy w zbiorowej świadomości są oceniani nie poprzez poważne, skomplikowane sprawy, którymi się zajmują, lecz w coraz większym stopniu przez pryzmat ich życia seksualnego, osobiste traumy i miłostki" - dodaje.

"Nie zanudzaj mnie opowiadaniami o tym, że Franz Kafka miał jedną z najpotężniejszych wyobraźni XX wieku. Powiedz mi, jak się sprawował, gdy się walnął do wyrka" - parodiuje Tallis trywializację ludzkich osiągnięć, będącą skutkiem kultu celebry.

Za niepokojący aspekt idolizacji celebrytów uznaje traktowanie ich za wyrocznie i podaje za przykład piosenkarkę biegającą po scenie pół nago, by odwrócić uwagę od swego żałosnego śpiewu i wypowiadającą się na temat oczyszczenia skażonych radioaktywnie terenów przy pomocy kabalistycznych fluidów.

"Byłoby utopią wyobrażanie sobie społeczeństwa, w którym ludzie są zajęci tylko wielkimi, praktycznymi problemami świata, zanurzeni w bogactwie sztuki i ćwiczący się w poznawaniu tajemnic ludzkiej natury, ale z pewnością nie musimy godzić się na codzienną papkę niekończącego się trucia o ulotnych sprawach bez znaczenia, podawanych z trzeciej ręki"
TM / 91.210.240.* / 2015-06-10 13:12
Pan Kukiz ma rację - powinno obchodzić każdego
Polaka z kim współpracuje ktoś kto występuje
w państwowej telewizji ( tylko czy nasza państwowa telewizja jest tak naprawdę nasza? ).
Pan Lis przedstawia poglądy, które wcale nie są dobre dla Polski i dobrze wiedzieć u kogo jest na garnuszku.

Najnowsze wpisy