Forum Polityka, aktualnościGospodarka

List Pietraszkiewicza do polityków: Nie mogliśmy, nie możemy i nie weźmiemy odpowiedzialności za wywołanie kryzysu finansowego w Polsce

List Pietraszkiewicza do polityków: Nie mogliśmy, nie możemy i nie weźmiemy odpowiedzialności za wywołanie kryzysu finansowego w Polsce

Wyświetlaj:
kredytobiorca 02 / 212.178.137.* / 2015-08-19 05:28
Mam znajomych którzy brali kredyty we frankach. Śmiali się ze mnie i mówili że jestem głupi biorąc w złotówkach, a teraz bezwstydnie wyciągają łapy do państwa i skomlą o pomoc... kopa w du... i won darmozjady. Ten się śmieje kto się śmieje ostatni...
pan_janek / 94.40.17.* / 2015-08-19 07:41
nawet jakby frank byl pod 5zł to i tak bede placil mniej niz ty złotówkowiczu i nadal sie moge z ciebie śmiać - nie wierzysz? hehe człowieku małej wiary
Tomek333 / 5.172.247.* / 2015-08-19 03:23
Ależ jedyną "siłą", która napuszcza mnie na banki nie są politycy, lecz właśnie same banki. Chodzi mi o sposób traktowania mnie jako klienta.
I to naciąganie mnie, wręcz, piszę to z całą świadomością, oszukiwanie skończy się prędzej krachem finansowym, niż ustawa regulująca kredyty w CHF. To po pierwsze.
Po drugie: mam być wdzięczny bankom za rozwój budownictwa w Polsce? Kpina! To tak jakbym miał być wdzięczny Armii Czerwonej za wyzwolenie Polski w 45r.
I, last, but not least, po trzecie: systemie finansowy, zacznij wreszcie traktować ludzi odpowiedzialnie, poważnie, uczciwie i z szacunkiem. Nie igraj z ogniem!!!
Marcin realnie / 178.238.251.* / 2015-08-19 02:09
Panie Pietraszkiewicz pseudo prezesie. Proszę mi wyliczyć te straty banku czarno na białym. OSZUŚCI! Straty to bank będzie miał jeśli wyjdzie na minusie. Jeszcze żaden bank na minusie nie wyszedł, a mniejsze zyski to nie strata. ZŁODZIEJE!
grzes601 / 46.113.140.* / 2015-08-19 01:40
Związek Banków Polskich ? Pokażcie mi te polskie banki .... Te które znałem przestały być polskie ....
fsasadada / 89.64.5.* / 2015-08-19 00:45
Czym zajmował się Pietraszewicz przed 1991? Ma wyrwę w życiorysie!!! Niemcy go nam zesłali?
erst13 / 89.77.97.* / 2015-08-19 00:10
Dla frankowiczów - tak jak dla wszystkich w trudnej sytuacji materialnej - POMOC SPOŁECZNA (jak nie ma na życie) - zasiłki, dopłaty do czynszów, bony na wyżywianie, przytułki dla bezdomnych ! MOPS-y lub MOPR-y !
spoko1 / 2015-08-18 23:21
W operach populistycznego MOCARZA !!!

W USA Sufity, a u nas na GPW dzięki populistycznym lub nawet szkodliwym politykom GIEŁDA bez DNA. Taki obraz może tylko świadczyć, że albo politycy się opamiętają, albo Polska stoi dzięki NIM tuż przed istotnym spowolnieniem gospodarczym. Jest to tym bardzie przykre, że z analizy cykli gospodarczych, wcale to nie wynika. Czego nie robi się dla DOJŚCIA do WŁADZY.
spoko1 / 2015-08-18 23:17
Trochę podobieństwa jest?:
„Politycy robią NAM dobrze”
A prosty GREK na to:
Siedziałem SOBIE na kamieniu, paliłem skręty, a przymnie stał MÓJ osiołek i wóz drewniany pełen arbuzów. I stało się CI na górze, dali MI Marlboro, zamienili osła na Mercedesa.

To teraz dajcie KASĘ na części zamienne !!!, bo osła i wozu już nie mam, a dookoła tylko pełno tylko kamieni.

Z poważaniem i socjalistycznym pozdrowieniem
OKO na WASZE rachunki bankowe w SZWAJCARII
spoko1 / 2015-08-18 22:51
Jazda bez trzymanki. Czy tak musi być

Sprawiedliwości nie ma nigdzie, ale obowiązuje SŁUSZNOŚĆ podatkowa. Rozwiązań jest naprawdę MNÓSTWO, tylko zamiast pieprzyć przy ośmiorniczkach i zajmować się przez 100 lat wrakiem samolotu trzeba czytać analizować i studiować akty prawne społeczeństw lepiej funkcjonujących od NASZEGO. Sprawę wraku można rozwiązać w tydzień, a Putin od ręki podejmie decyzję !!!
Najważniejsze dla POLITYKA to utrzymanie się przy władzy !!! Tylko gdzie, ich kręgosłup ETYCZNY, MORALNY i SZEROŚĆ !!!. 50% z nich to ludzie co najmniej "niezrównoważeni"
KRÓL jest tylko jeden - ZUS !!!
KSIĘCIEM jest "PROVIDENT", bo PARABANK!!!. (i poszło w gwizdek)
a MARSZAŁKIEM, są "SKOKI" i mamy całe KRÓLESTWO !!!
polon oo1 / 5.174.137.* / 2015-08-18 22:50
Posłuchaj ćwoku bankowy. Banki bez depozytów osób prywatnych nie istnieją. Szanuj więc obywateli, to po pierwsze. Po drugie helwecka mafia finansowa wymyśliła ten przekręt ze swoją walutą, po to, żeby wydoić durnych postkomunistycznych baranów, czyli nas. To w skrócie. Jak chcesz się dowiedzieć więcej na temat tego przestępczego mechanizmu, wystarczy pomyśleć po analizie pewnych faktów. A z faktami się nie dyskutuje. I nie rób z nas idiotów.
ali1234567 / 87.206.96.* / 2015-08-18 23:11
Idiotą i ćwokiem jesteś ty jeśli wziąłeś kredy we franku. Nie toleruje takich dekli jak ty do których mają dokładać inni obywatele bo Ci się należy. A tak swoją drogą baranie. Inni wzięli kredyty w złotówkach i więcej ich to kosztowało, wtedy pewnie się z nich śmiałeś że przepłacają a teraz jak waluta skoczyła to płaczesz że cię nie stać. Z kredytem każdy ma radzić sobie sam, jak brał to ma spłacić a nie że inni będą do elity frankowiczów dopłacać i wypiep...rzaj z z polski darozjadzie!!!!
Polak986 / 83.10.222.* / 2015-08-19 05:25
Wal się na ryj c**** banksterski. Jeśli nie widzisz na czym polegało OSZUSTWO na POLAKACH to wyp..dalaj z POLSKI szmato!
spoko1 / 2015-08-18 22:46
pół żartem:

Układ Słoneczny Franka:

2006 - protesty że nie chcą dawać kredytów CHF
2015 - protesty że jednak dano im kredyty CHF
2024 - protesty że prewalutowano im na złotówki a potem kurs CHF spadł

Jak widać Frankowcami rządzi cykl 9 letni. W międzyczasie dostają amnezji czego żądali wcześniej.
spoko1 / 2015-08-18 22:39
„Parlamentarzyści nie zapłacą „kar” z odsetkami za bezmyślna ustawę tylko Państwo polskie (czyli zwykli obywatele), w sporze ze skarbem Państwa cała masa prawników zatrudniona po obydwu stronach zarobi dodatkowo kupę szmalu. Banki mają obowiązek się bronić przed takim „rabunkiem”, chociażby z powodu ochrony ich klientów, polskich obywateli którzy zanieśli do nich swoje pieniążki, tak zanieśli bo oszczędzali, a nie pożyczali. Parlamentarzyści wiedza kto zapłaci, ale maja to kompletnie gdzieś , kupują sobie głosy za nie swoje pieniądze. Banki można przycisnąć w wielu kwestiach ale nie tak, żeby „odszkodowania” szły z naszych podatków.”
neb1 / 83.31.59.* / 2015-08-18 22:37
"napuszczaniem...."
Nikogo nie trzeba napuszczać bo każdy widzi lichwiarskie ciągotki banków ( ciekawe ile w ZBP jest polskich banków?). Za te niby rzetelne wyjaśnienia Pan prezes będzie całą wieczność smażył się w piekielnych kotłach. I niech tak będzie...
fvdsfdd54668 / 89.231.106.* / 2015-08-18 22:33
banki nic nie stracą, a tylko nie zarobią gigantycznej kwoty. chcę napisać bez względu co się stanie banki maja u mnie przej....ne do końca moich dni. Myślę, że takich jak ja jest więcej.
spoko1 / 2015-08-18 22:33
Pobudka:

Prawda jest taka, że ta ustawa jest pisana przez lobby bankowe a poprawka wymknęła im się spod kontroli co naprawią w senacie.
TO NIE JEST POMOC frankowiczom to ustawa o TOKSYCZNYM ZADŁUŻENIU taki był jej cel od samego początku, tylko z poprawką ktoś przeszarżował. Wypadek przy pracy ale to się naprawi.
Ustawa obejmuje toksyczne zadłużenie, które przy następnym skoku kursu CHF mogłoby doprowadzić do fali upadłości konsumenckich i banki doskonale zdają sobie z tego sprawę!

Najnowsze wpisy