Forum Polityka, aktualnościGospodarka

List Pietraszkiewicza do polityków: Nie mogliśmy, nie możemy i nie weźmiemy odpowiedzialności za wywołanie kryzysu finansowego w Polsce

List Pietraszkiewicza do polityków: Nie mogliśmy, nie możemy i nie weźmiemy odpowiedzialności za wywołanie kryzysu finansowego w Polsce

Wyświetlaj:
spoko1 / 2015-08-18 14:37
Allen & Overy uważa, że jeżeli ustawa antyfrankowa wejdzie w życie, a Trybunał Konstytucyjny orzeknie o jej sprzeczności z konstytucją, to prawo to utraci moc, a kredytodawcy będą mogli domagać się odszkodowania od skarbu państwa, o ile mimo uchylenia ustawy ponieśliby jakieś straty.

Prawnicy zastanawiają się też, czy planowane regulacje przypadkiem nie naruszają prawa europejskiego, a konkretnie... Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Karty Praw Podstawowych, których przepisy chronią prawo własności. Bo "bankowiec też człowiek". Ostatnim zapisem, o którego złamanie podejrzewają posłów prawnicy amerykańskiej kancelarii, są traktaty o wzajemnej ochronie inwestycji, które Polska podpisała z wieloma państwami. Traktaty takie nakładają na rządy państw obowiązek "bezstronnego i słusznego traktowania" inwestorów i wypłaty odszkodowań w przypadku wywłaszczenia.
viola bastarda / 213.241.42.* / 2015-08-18 14:35
aj waj, niedobrze, dobierają się nam do d..y, to chyba koniec polskiego eldorado
spoko1 / 2015-08-18 14:34
Ostro na temat projektu ustawy wypowiada się Narodowy Bank Polski, który w raporcie z końca lipca nie zostawił na nim suchej nitki. Jak zwrócił uwagę, z jego dobrodziejstw mogą skorzystać wyłącznie kredytobiorcy, którzy spłacają dług zaciągnięty w obcej walucie. I to też nie wszyscy, ponieważ muszą jeszcze spełnić określone warunki, m.in. dotyczące wielkości mieszkania, które spłacają. W opinii banku może to być podstawa do zarzutu, że przepisy naruszają konstytucyjną zasadę równości wobec prawa, zawartą
gość 1 / 83.13.66.* / 2015-08-18 14:34
Panie prezesie nie pożyczaliście pieniędzy we frankach tylko z przelicznika zwykłą złotówkę więc o co chodzi???Wy nie macie franków więc dlaczego od początku nabijacie ludzi na wielokrotne koszty. Pożyczać można ale na rozsądny procent i uczciwie
POLAK prawdziwy / 91.189.138.* / 2015-08-18 14:34
a jak wciskali trefny towar to było w porządku ? Mnie gdy zapytałem się o ryzyko kursowe Pani GK zapewniała że nie ma szans żeby frank szwajcarski skoczył do 2,70 zł a już na pewno nie przekroczy 3,00 zł
gość 1 / 83.13.66.* / 2015-08-18 14:34
Panie prezesie nie pożyczaliście pieniędzy we frankach tylko z przelicznika zwykłą złotówkę więc o co chodzi???Wy nie macie franków więc dlaczego od początku nabijacie ludzi na wielokrotne koszty. Pożyczać można ale na rozsądny procent i uczciwie
j868 / 94.254.193.* / 2015-08-18 14:32
Prawda jest taka że pora uregulować kwestię banków. Nie może tak być że żerują na marzeniach ludzi i nie wiedzy Polaków. Bieda w kraju a tam miliony się przewalają. Problem z CHF trzeba w Polsce rozwiązać i banki muszą za to zapłacić tak jak płacą klienci. Za ryzyko odpowiada każda ze stron i jak na razie płacą tylko klienci.
Rych / 77.253.26.* / 2015-08-18 14:30
Ja ponosiłem podobne ryzyko, bo zainwestowałem na giełdzie, nie grałem tylko zainwestowałem,bo wszyscy najmądrzejsi od finansów piali że to w dłuższej perspektywie jest super dla ciułacza i dla gospodarki .Przyszedł kryzys i straciłem b. dużo-straciłem bo ryzykowałem ,frankowicze wiedzieli że ryzykują ,a teraz chcą żeby całe społeczeństwo robiło na nich zrzutkę. Jak przez kilka lat płacili o połowę niższe odsetki niż złotówkowicze to było fajnie .Nagorsze jest to że,populizm tych osłów z PO i PiS w wyścigu o władzę jest zatrważający.
WD-40 / 88.156.129.* / 2015-08-18 15:07
Jeśli sam tego nie rozumiesz, to ja ci wytłumaczę: Grałeś na giełdzie i przegrałeś tyle, ile wprowadziłeś do gry. Game over. Biorąc kredyt w CHF nawet nie wiedziałeś, ile możesz przegrać. Rozumiesz tę subtelną różnicę?
Anty socjalista / 81.219.207.* / 2015-08-18 18:29
Co się dziwić takim z kredytem w CHF , trochę poszperać w internecie i wiedza mówi że CHF jest walutą zaufania światowego jak i obligacje Szwajcarii a nasza złotówka mało mówi i nie budzi zaufania , ten co brał kredyt w CHF wyglądał na kiepskiego inwestora skoro nie wiedział o ryzyku kursowym typowy naiwniak samobójca , skoro nie chcemy Euro , to trudno teraz zyskują eksporterzy i są miejsca pracy , przy mocnym złotym korzystnym dla Franków frajerów korzystny jest import a pracy jest dużo mniej np. było 3.2 zł za Euro
hola / 77.252.144.* / 2015-08-18 14:29
Do Petru ślij te swoje wywody.On ma pewno zrozumie.Ostatnio chciał doładować akumulatory i poradziłam mu,żeby podpiął się do Balcerowicza..To on jest główna bazą dla Petru.
WaldekAni / 91.231.92.* / 2015-08-18 14:27
Panie prezesie ile pan zarabia? A może lepiej nie chcę wiedzieć bo to może wywołać u mnie udar!!!!
Biedak i wolontariusz.
piotrek885 / 83.15.122.* / 2015-08-18 14:22
Nie da już się słuchać tych bzdur prezesa ZBniePolskich.
To banki kpią z prawomocnych wyroków sądów polskich! Trzeba brać odpowiedzialność Panie Pietraszkiewicz za okłamywanie klientów i naciąganie ich na kredyty pseudo CHF, za manipulacje spreadem, za złodziejskie opłaty za prowadzenie kont, za UNWW które okazywały się dodatkowym wpływem dla banków, za zrójnowanie życia wielu Polakom.
Pieniądze frankowiczów i innych kredytobiorców zamiast zasilać polską gospodarkę to zasilają kieszenie zagranicznych centrali banków, a wszystko na podstawie umów zawierających nezgodne z prawem zapisy.
spoko1 / 2015-08-18 14:21
Kończcie ten cyrk z tym frankiem - żadnych dopłat dla świętych krów albo wszystkim albo nikomu do kredytów dopłacać , jak również tym co w pośpiechu spłacali w złotówkach.
A w kolejce niech ustawiają się wszyscy co biorą chwilówki na tysięczny procent - " bo oni też nie wiedzieli ze trzeba spłacać " !!!!!!!!!
Teraz to najlepiej wziąć kredyt na 5 mieszkań ( we frankach ) i udawac greka z transparentami na ulicy !! " My nie wiedzieliśmy ze trzeba spłacać we frankach hahaha "
Koniec z tym populizmem i wariactwem !!! ( a raczej cwaniactwem ) ..
WaldekAni / 91.231.92.* / 2015-08-18 14:20
Jak można być PREZESEM czegoś czego nie ma. Prezes Banków Polskich a jakich?????? Skoro to ponoć kapitał zagraniczny w Polsce. Panie Prezesie - hehehehehehe
Obłudnik! / 217.153.72.* / 2015-08-18 14:20

w grudniu 2005 r. za pośrednictwem ZBP banki wnioskowały o zakazanie udzielania kredytów walutowych. Zdecydowano inaczej uznając wówczas, że byłoby to niezgodne z prawem i działałoby na szkodę klientów

Skoro banki wiedziały, że to taki zły i niebezpieczny produkt, to dlaczego tak je zachwalali i wciskali? Robili to świadomie i działali na szkodę własnych klientów i rodzin, które "sektor bankowy konsekwentnie wspiera (...) w realizacji poprawy ich warunków mieszkaniowych"???
lucyy / 89.68.1.* / 2015-08-18 14:20
Ale się boroczek martwi że może nie zarabiać milionów miesięcznie, tak biedula się martwi że może niewolnikom będzie lżej, Ale najważniejsze że Ci pasożyci, którzy żyją z banków mogą stracić zródło pożywienia i to dobrego pożywienia. PASOŻYTNICTWO.

Najnowsze wpisy