Forum Polityka, aktualnościGospodarka

List Pietraszkiewicza do polityków: Nie mogliśmy, nie możemy i nie weźmiemy odpowiedzialności za wywołanie kryzysu finansowego w Polsce

List Pietraszkiewicza do polityków: Nie mogliśmy, nie możemy i nie weźmiemy odpowiedzialności za wywołanie kryzysu finansowego w Polsce

Wyświetlaj:
DZIADEK FRANKOWICZA / 83.20.126.* / 2015-08-18 13:35
Doprowadziliście Pietraszkiewicz do kryzysu i upodlenia 650 tyś . polskich rodzin oraz ich dzieci ,rodziców ,dziadków ! TEGO NIE WIDZISZ PACANIE ? TERAZ ZOSTANIECIE PUSZCZENI W SKARPETKACH A GARNITUREK WYSTAWISZ NA ALLEGRO ......
tak myślę / 213.156.118.* / 2015-08-18 13:34
Rząd powinien zarządzić otwarte śledztwo o czym niejednokrotnie mówił Prof. Modzelewski. Jeżeli doszło do złamania prawa przez banki i kredyt nie jest kredytem, wówczas nie ma co się oglądać na "straty" banków, tylko ma byc stosowana litera prawa. Jeżeli jednak wszystko jest OK, wówczas "frankowicze" wpadli w pułapkę jak wielu innych którzy mieli styczność z korporacją.
Jednakże obserwując całą sprawę i stanie murem rządu za bankami i zastraszanie skutkami, sądzę że to Prof. Modzelewski ma rację i kredyty w CHF to wielki ustawiony szfindel. Kolejny argument. Gdyby nie było szfindlu, rząd z bankowcami od razu położyłby karty na stół i sprawa byłaby zamknięta.
Chłodnym Okiem / 83.23.182.* / 2015-08-18 13:28
Ten gość martwi się o zyski zagranicznych banków? Polakom funduje windykatorów i komorników? Kim on jest?
Andrej600 / 89.72.121.* / 2015-08-18 13:31
ZNAM WAS DOSKONALE FRANKOWICZE, WIĘKSZOŚĆ WAS CO WEEKEND WYPOCZYWA NA MAZURACH LUB NAD MORZEM A DWA RAZY DO ROKU URLOP SPĘDZA ODPOCZYWAJĄC ZAGRANICĄ. TYCH TAK NAPRAWDĘ POTRZEBUJĄCYCH TO JEST MAX 5% OGÓŁU A NIE WSZYSCY.
Chłodnym Okiem / 83.23.182.* / 2015-08-18 13:48
Nie mam kredytu we frankach, ale widzę co robia banki, zwłaszcza przy przeliczeniu raty z ich kosmicznego kursu na PLN. Patrzę na to z boku i dziwię się ludziom, że poszli po kredyt we frankach. Ale to już kwestia wyboru, a Polak szuka okazji. Faktem jest, że zgubiły ich chytrość i cwaniactwo.
Andrej600 / 89.72.121.* / 2015-08-18 13:28
GDYBY TERAZ KURS FRANKA WYNOSIŁ 1ZŁ TO NIE BYŁOBY TEJ ROZMOWY. FRANKOWICZE BY WYCHWALALI BANKI I UMOWY ZAWARTE A ŻE NIE UDAŁO SIĘ ZAROBIĆ NA CWANIACTWIE TO JEST TERAZ WIELKA AWANTURA. KAŻDY JEST ŚWIADOM SWOICH DECYZJI I ŚWIADOM PODEJMUJE RYZYKO. TAKIM RYZYKIEM BYŁ WŁASNIE KREDYT W FRANKACH. A ZA RYZYKO SIĘ PŁACI !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Andrej600 / 89.72.121.* / 2015-08-18 14:08
Jeśli uważasz to za bzdurę to w jaki sposób uwierzyłeś w zapewnienia pracownika banku że frank nie zdrożeje?
Ona2000 / 83.243.32.* / 2015-08-18 13:51
BZDURA TO O CZYM TY PISZESZ NIGDY SIĘ NIE WYDARZY BO CI, KTÓRZY SIEDZĄ W BANKACH NIGDY DO TAKIEJ SYTUACJI BY NIE DOPROWADZIŁY.NIE OŚMIESZAJ SIĘ TYMI WPISAMI!!!!!!
WYGRAMY CHF POLACY / 83.243.32.* / 2015-08-18 13:20
POWINNI UTWORZYĆ CBŚ DO SPRAW FINANSÓW POLAKÓW ZŁODZIEI DO WIĘZIENIA WSADZIĆ ZARAZ BYŁBY PORZĄDEK A ZA TAKI SYF JAKI ZROBILI BANGSTERZY JUŻ POWINNI SIEDZIEĆ W P****** I PŁACIĆ ODSZKODOWANIA DLA POLAKÓW I ZAKAZEM SPRAWOWANIA WYSOKICH STANOWISK DO KOŃCA ŻYCIA!!!!!!!!!!!!!!!!!
Antek Rozpylacz / 194.139.171.* / 2015-08-18 13:20
Pan Pietraszkiewicz oczywiście chciałby upaństwowienia strat banków i prywatyzacji zysków z takich operacji. bardzo ładnie. Szuje bankowe...
Andrej600 / 89.72.121.* / 2015-08-18 13:19
Sami jesteście sobie winni. Braliście kredyty świadom tego ryzyka a teraz nie widzicie swojego błędu ale cóż jak każdy nędzny polaczek głupio wam się przyznać do błędu więc oskarżacie innych że to oni was oszukali a nawet jeśli was ktoś oszukał to wciąż jesteście frajerami że daliście się oszukać.
spoko1 / 2015-08-18 13:17
To ma wpływ na ocenę WIARYGODNOŚCI banków, która już jest obniżana !


Z czego to wynika:

Z presji na: dochodowość, która maże ulec obniżeniu poniżej wartości granicznych, wynikających z analizy ryzyk. Banki muszą na to zareagować, celem przywrócenia parametrów definiujących je jako bezpieczne. Negatywne tego skutki odczujemy wszyscy bezpośrednio lub pośrednio.

Wzrost kosztu kapitału !!! o 0,25 pkt% z 1 bilon PLN zobowiązań(Skarb Państwa obsługa, emisje, rolowania, Samorządy to samo, Przedsiębiorcy: linie, bieżące, inwestycyjne, obligacje, Konsumenci indywidualni: hipoteczne, konsumpcyjne, chwilówki itd.) powoduje w gospodarce narodowej 2,5 mld PLN dodatkowych obciążeń rocznie !!!!


ROA ≤ 0,85% lub ROE ≤ 6,5% może budzić obawy, niepokój depozytariuszy i akcjonariuszy o „stan” banku. Tylko w przypadku gwarancji skarbu państwa dla wszystkich kredytobiorców jest to stan nieproblematyczny

Zyskowność sektora bankowego w 2014 r.: ROA=(1,0-1,9)% ; ROE=(8-16)%.
mart937 / 62.148.93.* / 2015-08-18 13:17
O jakich on stratach banków mówi? Przecież biorąc kredyt we franku płaciłem za niego 2,18 zł więc bank kupował go jeszcze taniej. Przy obecnym kursie, nawet jak bank poniesie część kosztów to i tak nie straci!!! A co do ostrzegania klientów przed wahaniami kursu: kiedy ja brałem kredyt i pytałem o kredyt w złotówkach to jakoś nie miałem zdolności (przy zarobkach ok. 8000 tyś zł)!!! ale we frankach to już miałem i na 110% inwestycji!!! Doradca mówił: proszę Pana frank jest najbardziej stabilną walutą i jego kurs przez najbliższe kilkanaście lat nie powinien drgnąć więcej niż o 20 groszy. Nabili na ludziach kasę a teraz się bronią!!! Wyniki finansowe banków szybowały w górę więc wtedy byli zadowoleni a teraz płacz. Pozdrawiam
Andrej600 / 89.72.121.* / 2015-08-18 13:22
Człowieku w jaki sposób zarabiasz 8000zł jeśli wierzysz w wszystko co Tobie mówią a gdzie Twoje logiczne myślenie. Ty pewnie żonie w wszystko nie wierzysz czy swojemu dziecku w wierzysz obcej osobie. Jeśli nie miałeś zdolności to było brać mniejszy kredyt na mniejszą chatę albo zmienić pracę i zarabiać więcej.
moppik / 89.67.155.* / 2015-08-18 13:15
Banki zarabiają miliony, a jak przyjdzie PiS to będą SKOKi a nie banki …
I wszystko będzie Państwowe, czyli Polskie, czyli PiS-owskie …
spoko1 / 2015-08-18 13:13
Banki nie informowały o ryzyku przy kredycie we frankach, a PiS nie informuje o przeogromnym ryzyku wybrania pisowskiego prezydenta i pisowskich posłów. A to ryzyko graniczy z pewnością katastrofy w Polsce.
Ona122 / 83.243.32.* / 2015-08-18 13:09
JA DLA DZIECKA NIE MAM BO MUSZĘ PRZEPŁACAĆ DLA BANKÓW K................
Andrej600 / 89.72.121.* / 2015-08-18 13:12
Jak nie stać było na dziecko to było sobie nie robić. Mnie nie stać więc nie mam.
kat błaznów / 83.20.126.* / 2015-08-18 13:06
Sukinsyn jak golił frankowiczów przez niedozwolone zapisy w umowach kredytowych i nie był wcale zainteresowany pomocą zadłużonym we frankach to było o,key ! TERAZ KIEDY POLITYCY ,PREZYDENT I FRANKOWICZE DOBIERAJĄ SIE JEMU I KOLESIOM DO DU^^^^^Y TO PODNOSI LARUM JAKBY ODZIERALI GO ZE SKÓRY....! ŻENUJĄCY BŁAZEN !
Andrej600 / 89.72.121.* / 2015-08-18 13:03
Było gamonie nie brać kredytów w franku i nie byłoby teraz problemu. Braliście kredyt jak najbardziej świadom ryzyka że kurs franka może wzrosnąć jak i spaść. Gdyby w chwili obecnej sytuacja gospodarcza na świecie przedstawiała się inaczej i kurs franka by wynosił np. 1zł to byście obecnie wychwalali banki i umowy zawarte z nimi a na kolanach byłyby marsze Frankowiczów na Jasną Górę. A ponieważ ryzyko się nie opłaciło to teraz obwiniacie wszystkich tylko nie siebie za frajerstwo i drobne cwaniactwo. Banki to nie instytucje charytatywne, podpisaliście świadom umowy więc teraz się z nich wywiązujcie.
anka760 / 77.255.241.* / 2015-08-18 13:02
Policzyć ile frankow jeszcze zostało-przeliczyt to na złotówki,po kursie z dnia podpisania umowy-przedstawić zarzuty pracownikom banków,którzy doprowadzili klientów do niekorzystnego rozporządzenia majatkiem-osądzic i skazać,banki całkowicie pokrywaja koszt przewalutowania-odpowiadaja materialnie i karnie za oszustwa-brak franków,klauzule niedozwolone.Natychmiastowa wymiana prezesów banków,w których Polska ma większosć-rozwiazanie i postawienie zarzutów członkom KNF i zarządowi NBP za parasol ochronny na bankowymi spekulantami. Jeżeli jakiemus bankowi nie pasuje,to proszę zlikwidować swoje siedziby na terytorium RP . KONIEC. Może tylko jakiś prezes nie dostanie 300000 miesięcznie ?
Andrej600 / 89.72.121.* / 2015-08-18 13:11
Frankowicze brali kredyty świadom ryzyka, gdyby teraz frank kosztował 1zł to też byś chciała przewalutowania swojego kredytu bo to było zawarte jak sądzisz niezgodnie z prawem. Wszyscy twierdzicie że to było oszustwo więc jeśli mnie ktoś oszuka to idę na policje a dlaczego wy nie idziecie na policję? Bronicie obecnie się poprzez oskarżanie innych.
kasia720 / 83.233.70.* / 2015-08-18 13:30
Ludzie byli w prokuraturze, która ich odprawiła z kwitkiem. nie jesteś w temacie to się nie wypowiadaj

Najnowsze wpisy