Forum Polityka, aktualnościGospodarka

List Pietraszkiewicza do polityków: Nie mogliśmy, nie możemy i nie weźmiemy odpowiedzialności za wywołanie kryzysu finansowego w Polsce

List Pietraszkiewicza do polityków: Nie mogliśmy, nie możemy i nie weźmiemy odpowiedzialności za wywołanie kryzysu finansowego w Polsce

Wyświetlaj:
zima1040 / 62.148.92.* / 2015-08-18 13:00
No to chyba banki drwią sobie z powagi sytuacji kredytobiorców panie Pietraszkiewicz. Żadnej ale to żadnej propozycji nie ma ze strony banków alby zmniejszyć swoje gigantyczne zyski na kredytach denominowanych we frankach i odciążyć kredytobiorców.
traper56 / 31.61.136.* / 2015-08-18 12:57
Na szafot z dziadem, dość tych bredni !!! Złodziej ponad prawem ???
~~Danka / 83.21.138.* / 2015-08-18 12:53
Przestańcie nastawiać społeczeństwo przeciwko frankowiczom - bo robicie to po to by powiedzieli NIE, ale w takim razie ja tez mogę się sprzeciwić program kredytów dla młodych małżeństw, kredytom studenckim, wykupowi mieszkań za tzw. złotówkę i jeszcze wielu innym. Nie chcemy by ktoś za nas spłacał nasze zobowiązania - tylko rzetelnego rozliczania kredytów. banki doskonale wiedziały, udzielając kredytów denominowanych we frankach, że są to kredyty toksyczne po to im powiedziała KNF, tylko dlaczego banki nie poinformowały swoich klientów o tym. Brałam kredyt bo sytuacja rodzinna mnie do tego zmusiła (córka która pracuje nie mogła wziąć kredytu bo 8 lat jest na umowie na czas określony). My nie mieliśmy zdolności z mężem zdolności w złotówkach, a we frankach już tak. Uważam że banki robiły to specjalnie, by naciągnąć na nie jak najwięcej chętnych na kredyty hipoteczne. Owszem dostałam informacje o ryzyku walutowym, ale mowa było o najwyżej 30% wzroście kursu waluty tj. do 3 zł. Wiem że przed wyborami dużo sie obiecuje przez partie, ale może faktycznie trzeba sie przyjrzeć jak banki okradają tak okradają swoich klientów w świetle prawa, tym bardziej że banki te wyprowadzają środki zagranicę.
RZĄD POWINIEN COŚ Z TYM ZROBIĆ JAK NAJSZYBCIEJ!!!!!! / 83.243.32.* / 2015-08-18 12:52
CI KTÓRZY DOPROWADZILI DO TAKIEGO OSZUSTWA NA POLAKACH W POSTACI UDZIELANIA KREDYTÓW W CHF WSZYSCY POWINNI STRACIĆ STANOWISKA I SIEDZIEĆ W WIĘZIENIU!!!!!!!!!!!!KILKA LAT TEMU 2/3 LATA TEMU ZASTANAWIAŁAM SIĘ DLACZEGO NORDEA SPIEPRZA Z POLSKI.......ANO WŁAŚNIE JUŻ DWA LATA PÓŹNIEJ ZROZUMIAŁAM OGROMNE ZYSKI Z KREDYTÓW HIPOTECZNYCH W CHF I DO DOMU!!!!!!!!!!DOBRE NIE ?????ODPOWIEDZIALNOŚCI ŻADNEJ BO ICH JUŻ W POLSCE NIE MA........TAK DZIAŁA POLSKI KNF .......ŻENADA. POZWALNIAĆ DZIADÓW ZE STANOWISK>NIC NIE ROBIĄ DLA POLAKÓW TYLKO KASĘ DO KIESZONKI Z NASZYCH PIENIĘDZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JRobert / 213.241.59.* / 2015-08-18 12:50
NIech płaci ten kto zawinił! Banki- to one wypuściły bubla - wadliwy produkt. Z wadą ukrytą.
BrunoS / 94.254.198.* / 2015-08-18 12:48
Szwindel jakich mało. AberGold to przy tym pikuś. Wiadomo, że koleś szczeka głosem branży. Jak tworzyli toksyczne produkty finansowe to nie myśleli o kredytobiorcach. Zatem dlaczego obywatele mają myśleć teraz o nich?
JRobert / 213.241.59.* / 2015-08-18 12:46
Po pierwsze te kredyty były niezgodne z prawem. Z założenia już na samym początku. Chodziło o oszukanie klientów. Po drugie banki już i tak zarobiły wystarczająco na frankowiczach. Nie będą mieć żadnych strat b o już maja ogromne zyski. A na tego łysego safandułę, rzecznika banków to nie da się patrzeć i słuchać. Mowa woda .
wprostbezoslonek / 77.89.74.* / 2015-08-18 12:44
Lobbysta się w dziadku odezwał .
filon4 / 84.227.172.* / 2015-08-18 12:43
Panem Pietraszkiewiczem powinna zając się ABW i prokuratura
Jacek1173 / 194.114.62.* / 2015-08-18 12:42
Jeśli chcecie przewalutować kredyty po kursie z dnia zaciągnięcia, to zapłaćcie odsetki, które obowiązywały dla PLN !!! kto WAM kazał zaciągać kredyt we frankach??? Chcieliście być cwańsi i zaoszczędzić na oprocentowaniu, to macie... Dlaczego ja, który zaciągnąłem kredyt w PLN mam teraz dopłacać do Waszych zobowiązań??? Bo jestem jeleniem, który wybrał opcję bezpieczną??? Za CWANIATWO trzeba PŁACIĆ !!! Czy tak ma wyglądać sprawiedliwość społeczna w POSTKOMUNISTYCZNEJ Polsce???
jasiu 123456g / 87.198.222.* / 2015-08-18 13:33

Jeśli chcecie przewalutować kredyty po kursie z dnia zaciągnięcia, to zapłaćcie odsetki, które obowiązywały dla PLN

jesli bylaby taka mozliwosc to prawie kazdy ''frankowicz'' poszedlby do banku jutro z ta roznica i przewalutowalby, ale banki nie chca pusisc przyszlych zyskow :(
Rafal981 / 83.10.37.* / 2015-08-18 12:42
To ma boleć. Na drugi raz zastanowią się czy warto naciągać klientów.
Ryszard B / 83.14.210.* / 2015-08-18 12:37
Najwyższy czas ograniczyć wynagrodzenia Prezesów Banków w Polsce , te hieny konta bankowe okradają z procentów miesięcznych i rocznych - kiedyś standardem było - obiegowe oszczędzanie 3% w skali roku - lokata od 6 - 10 % w zależności od banku - co się stało z tymi pieniędzmi !!! dlaczego nie dopisuje się ich do rachunku klienta !!! A wiecie jakie pensje mają prezesi banków ..... po 200.000 zł !!! i jak myślicie że te stanowiska są dostępne dla normalnego Kowalskiego !!! Nic z tego te stanowiska obejmują kolejni kolesie z klucza partyjnego po wygranych wyborach !!!
bankrut1262 / 88.199.11.* / 2015-08-18 12:36
Frankowicze widać idą na całość liczą że kredyty ich spłacą za nich złotówkowicze . A oni sobie kupią luksusowe fury i zaliczą kolejne wczasy na Kajmany , Safari itp . Ludzie bogaci wykształceni z stałą pracą spłacający najlepiej kredyty ale ciągle im mało a co mają powiedzieć ludzie którzy korzystają z chwilówek a na chleb muszą pożyczać od rodziców . Żeby nie wybory to żaden frankowicz by nie otworzył ust ale teraz sami się pchają do parlamentu .
wasu / 83.16.85.* / 2015-08-18 12:46
Nawet durnie wiedzą, że nikt a zwłaszcza ci, którzy brali kredyty w złotówkach, nie będą spłacali kredytów DENOMINOWANYCH we frankach. Jedynie banki nie zarobią, tyle ile do tej pory. A tak przy okazji; obserwuję tę dyskusję od pewnego czasu i widzę, że już chyba nie tylko bankowe trolle, ale też sami bankowcy ruszyli z ofensywą przeciwko frankowiczom.
wasu / 83.16.85.* / 2015-08-18 12:40
Aby zrozumieć ten post, trzeba zajrzeć do bloga: bylambankowymtorlem.wordpress.com
A swoją drogą, poza tym, że te trole na tym zarabiają, to czy choć trochę w to wierzą?
KLIENT500 / 78.11.119.* / 2015-08-18 12:35
Panie Pietraszkiewicz wyjdź pan ze swojej skorupy i rozejrzyj się dookoła. Aby zachować zdrowy sektor finansowy banki muszą spuścić ze swojej pazerności i obniżyć opłaty za wszystkie usługi bankowe. Za pomoc polakom w kupnie mieszkania banki pobierają sowitą zapłatę i będą pobierać jeszcze długo(kredyty na 30 lat). Za oszukańcze praktyki trzeba płacić. Pobierać kasę to wy, a oddawać ma państwo, to według pana ma być zdrowy system finansowy. Jak się wciskało kredyty na siłę (uporczywe telefony) to teraz trzeba za to odpokutować. Zadłużeni ludzie (nie tylko kredyty hipoteczne) , upadające przedsiębiorstwa i tylko banki mają się świetnie. Ma Pan racje ta ustawa nie jest doskonała , bo tylko mała garstka będzie mogła z niej skorzystać.
Trochę więcej pokory.
Malwina88 / 83.243.32.* / 2015-08-18 12:35
NIGDY W ŻYCIU NIE WZIĘŁABYM KREDYTU WE FRAKACH SZWAJCARSKICH JA I 2 MILIONY INNYCH POLAKÓW ROZUMIE TO PAN PANIE PIETRASZKIEWICZ ????ZOSTALIŚMY PRZEZ TWOJE TOWARZYSTWO BEZCZELNIE OSZUKANI !!!!!!!!WIELU POLAKÓW NIE MIAŁO ŚWIADOMOŚCI CO TO ZNACZY KREDYT WE FRAKACH I NIECH PAN NIE LICZY ZYSKÓW NA CZYJEJŚ KRZYWDZIE TO NIE SĄ SPRAWIEDLIWE UMOWY TO JEST OSZUSTWO PANIE PIETRASZKIEWICZ!!!!!!!!!!!!!!!!

Najnowsze wpisy