Forum Polityka, aktualnościGospodarka

List Pietraszkiewicza do polityków: Nie mogliśmy, nie możemy i nie weźmiemy odpowiedzialności za wywołanie kryzysu finansowego w Polsce

List Pietraszkiewicza do polityków: Nie mogliśmy, nie możemy i nie weźmiemy odpowiedzialności za wywołanie kryzysu finansowego w Polsce

Wyświetlaj:
Frankowiczka 900 / 83.243.32.* / 2015-08-18 11:11
JAKIM PRAWEM TA BANKOWA ŻMIJA MA CZELNOŚĆ W TAKIEJ SYTUACJI PISAĆ LIST DO POLITYKÓW!!!!!!!!!.TO MY FRANKOWICZE POWINNIŚMY PISAĆ DO RZĄDU I PREZYDENTA, ŻEBY PODAĆ DO TRYBUNAŁU TYCH ZŁODZIEI I OSZUSTÓW!!!!!!!!!!!!!
Guru z Nepalu / 159.205.210.* / 2015-08-18 11:10
wielomiliardowe straty banków = wielomiliardowe oszczędności okradzionych frankowiczów.
Wszystko zostanie w rodzinie, tylko tyle że pasibrzuchy mniej zażrą niż miały apetyt. A miały wielki ...
P0rażka 8 lat / 80.55.6.* / 2015-08-18 11:10
Nigdy nie wziąłem kredytu, czegoś na raty, bo takiej mendy jak ten prezes ZBP żywić nie będę. Ale jak go słucham to nóż mi w kieszeni się otwiera. To jest menda co lichwę ma we krwi .... istna patologia !!! A przez 8 lat niczego nie zrobiono za liberalnych inacze ...j złodziei opłacanych z naszej krwawicy. Teraz ta baba jeździ P0 kraju i pyta co trzeba zrobić ... później sobie odbije P0 wyborach, a o durniach - ups ! ... wyborxach zapomnie do kolejnych festynów przy urnie ... tfu !
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
AZ628 / 46.182.101.* / 2015-08-18 11:10
Trzeba było o tym myśleć jak się wciskało kredyty denominowane we frankach (których klienci na oczy nie widzieli) Kryzys w USA gdzie też udzielano kredytów osobom nie mogących później udźwignąć jego spłaty nic "fachowców" od bankowości nie nauczył. Sprawa jest bardzo poważna, bo dotyczy całej gospodarki. Tym bardziej, że większość banków nasze rządy sprzedały, a więc w odróżnieniu od Amerykanów ich szefowie nie podlegają wprost naszej jurysdykcji. Obawiam się, że za chwilę "bankowcy" poproszą o ratunek z budżetu. Kiedy doczekamy się zmiany zasad funkcjonowania banków i ograniczenie radosnej kreacji sztucznego (nie mającego oparcia w zasobach np złota) pieniądza.
janmal1 / 5.60.45.* / 2015-08-18 11:09
Najpierw politykierzy po przewrocie solidarnościowym zajęli się radosną destabilizacją państwa i jego systemów. Kiedy wszystko rozgrabili (tzw. przekształcenia własnościowe, powołali nawet specjalne ministerstwo do rozkradania- "przekształceń własnościowych") zaczęli szukać nowych dochodów i pojawiły się watahy grabiące już ordynarnie i jawnie Polaków. Tak powstały kredyty we frankach szwajcarskich. Założenie było proste: wszystko spłacą podatnicy. Ale nie wyszło, więc swoje pomysły próbują scedować na banki. Ale te są wyłącznie zagraniczne. Kroi się kolejna afera
toma / 37.47.44.* / 2015-08-18 11:09
Póki co, to dotychczas rządzące lobby finansowo-polityczne zdestabilizowało budżety domowe tysięcy polaków. Nosił wilk razy kilka...
jacek505 / 94.141.148.* / 2015-08-18 11:08
Bez rolnika,szewca czy piekarza żyć się raczej nie da.A bankierzy,gdyby ich nie było świat wyglądałby trochę inaczej,ale można się bez nich obejść.W końcu oni nic nie produkują.!!!
Ruppert567 / 176.10.104.* / 2015-08-18 11:08
Pan Pietraszkiewicz usilnie stara się być przekonujący. Niestety, Polacy późno bo późno, ale zorientowali się wreszcie, że bankom nie wolno ufać. Zwłaszcza bankom obcym, które w Polsce mają tylko swe ekspozytury przy dojnej krowie, za jaką uważąją wywłaszczone polskie społeczeństwo! Przecież mimo stabilnej gospodarki, mimo stosunkowo słabych skutków kryzysu - oferuje się nam wciąż grubo gorsze warunki, niż klientom w Europie Zach.! Płacimy wyższe opłaty i marże, dostajemy niższe odsetki (albo wcale ich nie dostajemy), za to podatek od "dochodów kapitałowych" liczy się nam nawet od kwoty 1 grosza(!) odsetek - wynosi on wtedy równo 1 grosz! A bankom wciąż rosną zyski! Czy to jest sytuacja normalna?!
Z drugiej strony kryzys "frankowiczów" jest wydumany dla celów politycznych. Frankowicze nie chcą pamiętać o wieloletnich korzyściach w postaci niskiego oprocentowania, jakie odnosili dzięki wzięciu kredytu denominowanego we frankach. Ryzyko kursowe było im znane, ale uznali je za akceptowalne. Chcącemu nie dzieje się krzywda! Ale pamiętajmy też, że nikt dotąd nie podał przekonujących wyjaśnień, dlaczego centralny bank szwajcarski wywinął taki numer z kursem franka, który teraz odbija się czkawką i miliardowymi stratami w samej Szwajcarii. Tego nie wiemy, ale możemy w ciemno przyjąć jedno - ktoś na tym doskonale zarobił!
Ona5000 / 83.243.32.* / 2015-08-18 11:06
MAM GDZIEŚ PAŃSKIE PSEUDO PROPOZYCJE!!!!!!!!POMOC DLA OSÓB W SPŁACIE KREDYTU WE FRANKACH DO 150 m a ja mam 158 m i co mam nie dostać tej tzw pomocy????????.Co to za kraj gdzie człowiek płci podatki na tych ludzi co mają bronić mojego interesu ?????????
fuks / 195.42.249.* / 2015-08-18 11:04
Jasne - najuboższym powinno pomóc państwo a z tych co mogą dalej banki będą transferować pieniądze za granicę. Ciekawe podejście do stabilizacji na poziomie kraju afrykańskiego. Fakty są takie że cały zysk i pompowanie dzięki różnicom kursów walutowych trafia do siedzib banków za granicą a Polsce pozostaje głód smród i ubóstwo (najdroższe w Europie kredyty i przelewy bankowe).
Czytacz postów / 83.6.185.* / 2015-08-18 11:02
Niebywałe. Banki narobiły gnoju, a to politycy (czyt. wyborcy) mają za nie posprzątać i pokryć bankom te ich rzekome straty. A te sobie już dawno swoje zyski wywiozły na Kajmany, Cypr, Liechtensteinu czy gdzie indziej go tam zadołowały. Ja sobie przypominam, jak to kiedyś jeden z banków zrobił reklamę swoich usług, właściwie dwie, "Nie funduj bankowi marmurów" i "Nie funduj prezesowi banku gabinetu". Ale się wściekły ryk i furia rozległy w towarzystwie wzajemnej adoracji. Jak to fe, nieładnie i takie tam.
tessy / 109.173.146.* / 2015-08-18 11:02
Niestety Banki w Polsce wykorzystywały w latach 2005-2009 brak edukacji finansowej-ekonomicznej milonow Polakow/ no bo skad mieli ja zdobyc ??/ i okradali Polakow poprzez opcje walutowe, fundusze inestycyjne, spekulacje giełdowe, zawieranie obligatoryjnych umow o OFE, kredydy hipoteczne waloryzowane lub denominowane frankiem szwajcarskim lub innymi walutami, ostatnio polisolokatam osiągajac niewspolmierne zyski do wykonywanej pracy. Banki zamiast edukowc wjasniac wykorzystywały Polakow, bo plany sprzedazy, zyski, a menedzerowie poczawszy od sredniego szczebla chcieli dostawac wielkie BONUSY ROCZNE. Wiem co mowię . pracowalam bardzo wieke lat w jednym z najwiekszych bankow w Polsce z kapitalem zagranicznym w tym czasie prosperity bankowego.
Obserwator247 / 83.243.32.* / 2015-08-18 11:02
PIETRASZKIEWICZ BRONI ZACHODNICH BANKÓW, KTÓRZY NIEMIŁOSIERNIE ŁUPIĄ FRANKOWICZÓW BEZ OPAMIĘTANIA A PAŃSTWO POLSKIE I TAK ZWANY NADZÓR FINANSOWY LIŻE TYŁKI BANKOM ZAMIAST BRONIC OBYWATELA ZA CO IM SIĘ PŁACI Z NASZYCH PODATKÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!DO SĄDU Z NIMI!!!!!!!!!!!!!!!
Sympatyk_SLD / 77.114.25.* / 2015-08-18 10:59
Dzisiaj zabierzemy bankom część dochodu, jutro zabierzemy frankowiczom część mieszkania.
elmi / 62.246.113.* / 2015-08-18 10:59
Wczoraj w niemieckiej telewizji lecial obszerny material o "mafijnym panstwie" Chodzilo o Rosje putinowska i powiazania politykow z biznesem. Porownano to do struktur mafijnych. W materiale filmowym jako "magijne panstwo" oprocz Rosji wymieniono Czeczenie i Bialorus. Mysle, ze realizatorzy zapomnieli o jeszcze jednym kraju.

Najnowsze wpisy