Forum Polityka, aktualnościGospodarka

List Pietraszkiewicza do polityków: Nie mogliśmy, nie możemy i nie weźmiemy odpowiedzialności za wywołanie kryzysu finansowego w Polsce

List Pietraszkiewicza do polityków: Nie mogliśmy, nie możemy i nie weźmiemy odpowiedzialności za wywołanie kryzysu finansowego w Polsce

Wyświetlaj:
polak29 / 89.66.38.* / 2015-08-18 10:58
i gdzie tu jest Sprawiedliwość !! Ograbiają i Zniewalają Ludzkość Niszcząc wszystkich i wszystko ! a przy takich Zyskach Banku i ich Wypłatach ścigają kowalskiego za 5000zł któremu zostało 4mieś do spłaty 4raty ! i nie interesuje ich że ktoś stracił pracę czy inny powód również zarabiają na tym sprzedając jego dane firmom windykacyjnym jego dług ! i też straty nie mają zawsze na plusie ! Powinno się za to zabrać Rząd powinien Ukrócić praktyki banków handlu danymi osobowymi oraz wciskanie ludziom kredytów debetów na koncie bankowym kart kredytowych itd. jeszcze nie słyszałem żeby Bank pomógł ludziom komukolwiek ale słyszy się przeciwnie
jacko224 / 89.78.84.* / 2015-08-18 10:58
Poco pieprzyc głupoty przecież banki muszą dawac kredyty żeby b dobrze zarabiać na tym i nie jest to żadna łaska dla klientów panie prezesie o komunistycznych opiniach
cage5 / 213.227.75.* / 2015-08-18 10:57
To tyle co wypracowany zysk raz trza oddać za kretactwa i tyle
Obserwator247 / 83.243.32.* / 2015-08-18 10:57
PIETRASZKIEWICZ BRONI ZACHODNICH BANKÓW, KTÓRZY NIEMIŁOSIERNIE ŁUPIĄ FRANKOWICZÓW BEZ OPAMIĘTANIA A PAŃSTWO POLSKIE I TAK ZWANY NADZÓR FINANSOWY LIŻE TYŁKI BANKOM ZAMIAST BRONIC OBYWATELA ZA CO IM SIĘ PŁACI Z NASZYCH PODATKÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!DO SĄDU Z NIMI!!!!!!!!!!!!!!!
A ja / 83.11.237.* / 2015-08-18 10:56
PRZEWALUTOWANIE SYSTEMOWE DLA WSZYSTKICH KREDYTOBIORCÓW BEZ WYJĄTKU - nie tylko dla uboższych jak mówi Pietraszkiewicz. Bez względu na metraż , liczbę dzieci, wysokość zadłużenia wobec wartości domu i bez innych uwarunkowań .To się wszystkim należy - systemowo , bo wtedy problem będzie można rozwiązać do końca . Inaczej co chwila z każdym wzrostem franka będzie powracał. Poza tym wymaga tego konstytucja Polski w myśl ,której obywatele jednego kraju w tej samej sprawie powinni być traktowani jednakowo .
jafboq r y y25my5 / 185.46.212.* / 2015-08-18 12:43

bo wtedy problem będzie można rozwiązać

Mógłbyś wyjaśnić jaki problem???
Nie ma problemu CHF.
Jest problem z posłami którzy chcą się dostać do sejmu na placach frankowiczów.
Problem zniknie po październiku.
cepo / 84.227.172.* / 2015-08-18 10:54
Panem Pietrzaszkiewiczem i pozostałymi banksterami powinni zająć się prokuratura i ABW. to sa agenci swiatowej finansjery w Polsce. Po co bankierom światowym spekulacja na kredytach walutowych, opcjach walutowych? a no po to za chwilę otworzy sie polski rynek na wolną sprzedaż ziemi, nieruchomości to dla bankierów droga do wykupu za bezcen tego wszystkiego co zostało sprytnie zaplanowane przez banki. Oni otrzymują poufne, tajne informacje od skorumpowanych polityków, urzedników i mogą działać patrząc jak" strzyże się barany", Ta cała akcja z kredytami została sprytnie zaplanowana każdy szanujący się człowiek powinien przeczytać Wojna o pieniądz. Nie ma litości dla baranów.
cynik2015 / 195.150.92.* / 2015-08-18 10:59
gdyby nie było litości dla baranów to już dawno siedziałbyś w psychiatryku !
elmi / 62.246.113.* / 2015-08-18 10:54
"Przypomnę, że jeszcze w grudniu 2005 r. za pośrednictwem ZBP banki wnioskowały o zakazanie udzielania kredytów walutowych. Zdecydowano inaczej.." Pan prezes raczy pier..ic. Kto zdecydowal? Przeciez banki sa prywatne, tak, czy nie? Kto zatem decydowal o tym, w jakiej walucie udzielac kredyty? Skoro dawaliscie kredyty dewizowe, to znaczy, ze tak chcieliscie, bo tam wietrzyliscie najwiekszy dochod. Poza tym o jakich "stratach" mowi ten facet? Po prostu mniej zarobia, ale to nie to samo co strata. Mniejszy zysk nie jest strata. Prezio Pier..li o stratach, tak jakby banki daly wiecej pieniedzy, niz sciagna z kredytobiorcow. Wierutne brednie.
jokas / 178.43.12.* / 2015-08-18 10:53
I banki i politycy to jedna wielka grupa przestępcza i wszyscy powinni skończyć w więxieniach z dożywotnimi wyrokami.
Frankowiczka 558 / 83.243.32.* / 2015-08-18 10:53
Przewalutowanie dla 33% społeczeństwa jest chamstwem i dalszym oszustwem społeczeństwa.Dlaczego ja mam nie dostać sprawiedliwego przewalutowania umowy z franków na złoty po kursie z dnia wzięcia umowy jeśli właśnie w tym dniu mnie oszukano na gruba kasę i mój dach nad głową i moje bezpieczeństwo. Przecież mieszkanie to nie jest samochód dlaczego ktoś chce mi na coś takiego udzielać pomocy.Mają natychmiast te umowy przewalutować po kursie w dniu podpisania umowy .AMEN!
Himera / 185.15.81.* / 2015-08-18 10:48
Banki troszczą się o swoje i chcą ustawa zamydlić oczy. Inaczej byłoby gdyby ustawodawca dał możliwość zbankrutować osobie która ma dług 150-200% wartości mieszkania. Tu bank straci, dlatego tu będzie walczył i troszczył się o dłużnika i w tym zakresie poprze ustawę.
W wypadku gdy ktoś ma duży udział długu to Bank straci w wypadku bankructwa ale Państwo polskie pomoże. A ten który ma mały udział długu to Państwo polskie nie pomoże i bank na tym wygra. A Państwo polskie pozowali człowiekowi pozbyć się dorobku życia - GDZIE LOGIKA?
Mijmi / 88.156.136.* / 2015-08-18 10:46
Straty zachodnich banków , które zyski wywożą za granicę? a proszę bardzo dla mnie mogą mieć straty a ten facio , który tam na filmiku opowiada to zwyczajny zdrajca, kiedyś by taki wisiał na rozstaju dróg.
cynik2015 / 195.150.92.* / 2015-08-18 11:03
to miej konto w polskim SKOK-u , nie daj zarabiać zachodnim krwiopijcom. Nikt k... nie zmusza nikogo do posiadania konta w Deutsche Banku ! Między nami ja wolę konto w niemieckim banku..... Ty nie chcesz to nie miej i nie jęcz!
banki nas loja / 90.156.67.* / 2015-08-18 10:46
to są papierkowe straty, tak jak były papierkowe zyski. postaram się to wyjaśnić
1. bank udziela 100tyś franków kredytu po kursie 2,00zł
czyli bank posiada aktywa w wysokości:
100.000*2,00=200.000
2. kurs franka idzie do 4,00zł co się dzieje? bank uaktualnia wartość kredytu u siebie w księgach do nowej wartości po nowym kursie (dla ułatwienia pominę spłacony kapitał)
100.000*4,00=400.000
aby zwiększyć wartość należności kredytowej bank księguje to jako należność i PRZYCHÓD (czyli zysk)

wnioski:
1.jeżeli bank będzie musiał przewalutować kredyt na złotówkowy to straci juz zaksięgowany (ale przecież papierkowy) zysk - i o to cała wojna!
2. bankom zależy na wzroście kursu franka bo zyski sobie księgują niezależnie od wielkości stosowanego spreada, na którym dodatkowo zarabiają
kataklizm / 195.116.108.* / 2015-08-18 10:56
Bzdury do kwadratu. Już nie chce mi się pisać w jaki sposób jest księgowany zysk z kredytów. Napisze tylko, że przy Twoim wyliczeniu zapomniałeś napisać, że owszem wartość kredytu wzrosła, ale wartość zabezpieczenia już nie. LTV zaczyna szybować a bank musi uwzględnić w swoich "księgach" tzw ryzyko a to wpływa na ostateczny zysk. już nie będę pisał o innych czynnikach, które w przypadku takich kredytów są uwzględniane w ostatecznym zysku. Osobiście byłem odpowiedzialny za OPIN z portfela kredytowego oddziału którym zarządzałem. Kredyty walutowe zawsze obniżały mój wynik.
rosenkrantz / 89.69.226.* / 2015-08-18 10:51
no cóż. tak to już jest. nikt ci nie kazał brać kredytu. a jak juz wziąłęś- to podpisałeś umowę na takich a nie innych zasadach. trzeba było czytać ze zrozumieniem. banki to nie są instytucje charytatywne. to są firmy kapitalistyczne- i mają zarabiać. dzięki bankom miliony golasów mają własne mieszkania. to jest spekulacja i bańka- ale bez niej mieszkałbyś w czworaku, bo tylko na to byłoby cię stać...
dziadek Michał / 79.186.122.* / 2015-08-18 10:45

Napuszczaniem społeczeństwa na banki nazywa ostatnie działania polityków

A czego można się spodziewać po politykach sPiSkującej partii i Maliniaku?
Lgb / 83.11.237.* / 2015-08-18 10:43
To banki sobie cały czas drwią z kredytobiorców prowadząc oszukańczą grę zamiast sprawiedliwej spłaty kredytów. Bo czyż nie jest draństwem KIEDY KAPITAŁ DO SPŁATY MIMO 7 LAT SPACANIA RAT ZAMIAST 240 TYŚ. WYNOSI 400 TYŚ. A wręcz powiedziałbym złodziejstwo.
Ale już niedługo - czekam na jakieś informacje z trybunału sprawiedliwości ze Strasburga , który ma oficjalnie orzec ,że te kredyty to przestępstwo ( tzw. sprawa Węgierska ) . Rząd tego kraju nie czekał jednak i uwolnił Węgrów od tego kredytu. A u nas banki pod egida rządu dalej kpią sobie z obywateli. Pietraszkiewicz niech nie podskakuje , bo przewalutowanie należy się wszystkim nie tylko 33 % i prędzej czy później do tego dojdzie.
ulkg5 / 84.227.172.* / 2015-08-18 10:43
Innym narzędziem umożliwiającym bankierom robienie wielkich pieniędzy jest sterowanie recesją gospodarczą. Najpierw dochodzi do rozluźnienia polityki kredytowej, następnie rośnie bańka spekulacyjna i trwa wyczekiwanie na moment, gdy ludzie, podążając za modą na inwestycje, wprowadzą
na rynki wielką ilość swojego majątku. Potem następuje brutalne odcięcie dopływu pieniądza, co prowadzi do wielkiej recesji i nagłego spadku cen środków trwałych. Gdy cena wysokiej wartości środków trwałych spadnie do poziomu 10 procent bądź nawet jednego procenta ich normalnej wartości,
bankierzy ponownie wyciągają ręce i dokonują masowych zakupów po skrajnie niskich cenach. W żargonie bankierskim określa się to mianem „strzyżenia owiec”.
Światowa finansjera działała ze złą wolą, z
premedytacją kreując defiację w celu ogołocenia ludzi z posiadanego majątku. Do momentu otwarcia polskiego rynku dla światowej finansjery brak było ludzi, którzy posiadaliby obiektywną zdolność i subiektywną wolę do stworzenia kryzysu, zła. W sytuacji, gdy międzynarodowi bankierzy weszli na polski rynek, rzeczywistość uległa fundamentalnej zmianie czego efektem jest m.i. problem z tzw. kredytami walutowymi oraz z korumpowaniem polityków w celach legislacyjnych.
bantustan / 89.69.226.* / 2015-08-18 10:47
pieprzysz, jak poparzony. nauczyłeś się kilku formułek i klepiesz farmazony, niczym baba na ryńcu. a rozumiesz z tego zero. powtarzam : ZERO....

Najnowsze wpisy