Forum Polityka, aktualnościGospodarka

"Lody na opiece zdrowotnej w Polsce będą kręcone"

"Lody na opiece zdrowotnej w Polsce będą kręcone"

Wyświetlaj:
1999 / 87.66.98.* / 2014-03-26 12:25
'
Wstyd mi za Polske, za 'Polske Zdrowotna' , za zle zorganizowany system finansowania zdrowia i rozliczania sie za swiadczenia medyczne.

Gdyby Polska nie nalezala do UE, OECD moglaby te swoja zasciankowosc , przysiolkowosc i ciemnote utrzymywac, a nawet rozwijac.

Nigdzie w krajach UE , OECD 'nie okrada sie' na tak szeroka skale wlasnych ubezpieczonych obywateli za posrednictwem bezposrednich platnosci z wlasnej kieszeni pacjenta po cenach wolnorynkowych bez zadnej refundacji ze strony ubezpieczalni.

Nigdzie nie ustawia sie w tak dlugich kolejkach pacjenta 'po zdrowie'.

Wstyd mi za 'suwerenny' polski system zdrowotny.
---

Jestem wykluczonym pacjentem z leczenia w ramach nakladow publicznych, chociaz ubezpieczonym w NFZ.
Musze ponosic w 100% platnosci za leczenie bezposrednio z wlasnej kieszeni bez zadnej refundacji z NFZ lub czekac w kolejkach
kilku miesiecznych lub kilkuletnich do lekarza.

Takich ludzi jak ja, wykluczonych calkowicie lub czesciowo z leczenia w ramach nakladow publicznych, w Polsce sa miliony.

Juz najwyzszy czas podniesc naklady publiczne do poziomu sredniego unijnego i wprowadzic zasade rozliczania sie NFZ z pacjentem.
1999 / 91.178.22.* / 2014-02-09 19:28
Polska Konstytucja gwarantuje rowny dostep do leczenia w ramach nakladow publicznych na zdrowie.
Rowny dostep moze oznacza 100 % refundacji czyli tzw. bezplatne leczenie, ale rownie dobrze moze oznaczac poziom z przedzialu od 0,1% do 99,9%.

Obecne publiczne naklady na zdrowie wg mnie wystarczaja na pokrycie okolo 50% zdrowotnych potrzeb krajowych przy realizowanym koszyku swiadczen. /Czy ten koszyk gwarantowanych swiadczen lacznie z cenami istnieje i czy jest gdzies opublikowany w Internecie?/

Polski nie stac na 100% refundacje swiadczen z gwarantowanego koszyka, wiec niech Rzad podniesie publiczne naklady na zdrowie i wprowadzi refundacje na poziomie 75-80%. Taki poziom na pewno zostanie zaakceptowany przez spoleczenstwo.

Poki co place skladke zdrowotna , a musze sie leczyc prywarnie. W ostatnim roku moje wplaty do systemu zdrowotnego lacznie ze skladka zdrowotna wyniosly okolo 10 tysiecy zl.

Pytam, dlaczego jako osoba ubezpieczona w NFZ jestem wykluczona z mozliwosci leczenia w ramach skladki zdrowotnej.
----
Od wprowadzania dobrowolnych dodatkowych ubezpieczen zdrowotnych Rzad powinien odejsc.
Na obecnym etapie i przy obecnym systemie rozliczniowym proponowane dodatkowe ubezpieczenia
to " ni pies ni wydra cos na ksztalt swidra".
Pytam od czego one maja ubezpieczac?
---
A moze one jednak z biegiem czasu i tworczych dyskusji nabiora wymiaru belgijskiego dobrowolnego dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego?
1999 / 91.178.22.* / 2014-02-09 20:24
Niedawno Min. Neumann powiedzial, ze dobrowolne dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne /DDUZ/ beda dotyczyc swiadczen zawartych w koszyku uslug gwarantowanych.
Takie DDUZ funkcjonuja w niektorych krajach UE, w ktorych ubezpieczalnia rozlicza sie z pacjentem np. w Belgii.
Belg na podstawie powszechnego ubezpieczenia otrzymuje srednio 77% refundacji poniesionych usrednionych kosztow. Moze sobie wykupic w swojej kasie chorych DDUZ placac z wlasnej kieszeni i ono wraz z ubezpieczeniem powszechnym pozwala mu na otrzymanie refundacji 100% poniesionych usrednionych kosztow za leczenia.
1999 / 91.178.22.* / 2014-02-09 18:45
'
Rzad nie chce przyjac do wiadomosci, ze wdrazajac Dyrektywe Transgraniczna w pelnym ksztalcie powinien wprowadzic zasade rozliczania sie ubezpieczalni zdrowotnej /NFZ/ z pacjentem na poziomie 75-80% poniesionych kosztow za swiadczenia z gwarantowanego koszyka.

Podobnie jak kolejne rzady nie przyjmowaly do swojej swiadomosci, ze obowiazkowe wplacanie skladki emerytalnej do prywatnych OFE nie jest zgodne z zasada o wolnosci gospodarczej Konstytucji RP i z zasadami o konkurencji UE.
Kott / 185.26.182.* / 2014-01-31 03:03
"Ale to już było... i znowu wraca?" - dla pamiętających czasy handlu w sklepach i w "sklepach komercyjnych"...
guru122 / 37.31.25.* / 2014-01-30 22:05
System powinien być jak najprostszy i maksymalnie przejrzysty, by wykluczyć kręcenie lodów. Obojętnie czy gabinet publiczny czy prywatny, jeśli jestem ubezpieczony, idę do lekarza, a ten dostaje pieniądze od mojej ubezpieczalni np. w wysokości 80%, resztę dopłacam ja. Pieniądz powinien iść za pacjentem. Do tego potrzeba szczelnego systemu informatycznego by nie dochodziło do wyłudzeń oraz realnych wycen świadczeń jak również adekwatnej do dzisiejszych realiów składki zdrowotnej, która jest według mnie zanizona. Składki zdrowotne w PEŁNEJ wysokości powinni płacić również ROLNICY, którzy korzystają z systemu niewiele do niego wnosząc, bo rzadzacy PSL lobbuje za utrzymaniem rolniczych przywilejów.
1999 / 91.178.22.* / 2014-02-09 18:36
Guru, popieram Panska wypowiedz.
1999 / 91.178.22.* / 2014-02-09 19:02
Na poziomie ambulatoryjnym pacjenci powinni placic 100% ceny i otrzymywac refundacje poniesionych kosztow w zaleznosci od rodzaju swiadczenia medycznego, dochodu i statusu socjalnego, jak tez od dokonanych wplat do systemu.
Za leczenie szpitalne pacjent powinien otrzymac rachunek,na podstawie ktorego 80% kosztow placi ubezpieczalnia, reszte doplaca pacjent.

Polska wdrazajac Dyrektywe Transgraniczna powinna skorzystac z rozwiazan belgijskich i dokonac powaznej reformy calego systemu zdrowotnego, w tym systemu ubezpieczeniowego i rozliczeniowego.

Dyrektywa Transgraniczna zostala wprowadzona za czasow Prezydencji Belgijskiej w Radzie Europejskiej UE i wzorowana byla na systemie rozliczeniowym belgijskim.
guru122 / 37.31.25.* / 2014-01-30 21:56
A czy aby pan Piecha do spółki z panem Sośnierzem lodów na służbie zdrowia nie kręcili wprowadzając w woj. śląskim tzw. karty czipowe, które okazały się totalnym niewypałem i tak naprawdę dziś nie wiadomo po co są potrzebne? Łatwo zauważa się drzazgę w cudzym oku nie widząc belki w swoim...
bsf / 213.238.65.* / 2014-01-30 18:23
Prawda o partaczach i nieudacznikach z PO

Raport Europejskiego Komitetu Praw Społecznych (EKPS) miażdży rząd Tuska za nie przestrzeganie praw obywateli do ochrony zdrowia, zabezpieczenia społecznego oraz pomocy socjalnej. Stwierdzono w nim "wyjątkowo dużą" liczbę naruszeń Europejskiej Karty Społecznej, którą nasz kraj podpisał w 1997 roku.
bookbis / 5.60.127.* / 2014-01-30 17:52
czy ja się już pogubiłam?
niby mają być dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne ale jednocześnie Arłukowicz twierdxi,że ma być to solidaryzm społeczny, czyli jak na to nie patrząc podniosą składki,.Tylko w jakim celu ? kolejki nie zmniejszą się wcale a dlaczego ? bo nadal lekarze będą i na państwowym pracować i na kontraktach i na prywatnych.
Ten system jest do bani i wg mnie to nie pieniędzy brakuje bo ich jest wystarczająco dużo.
Gdy chcemy być szybko prztyjeci płacimy temu samemu lekarzowi, który w godzinach pracy cie nie chce przyjąc/ niby limity/ ale w tym samym czasie przyjmie cię prywatnie, w tym samym gabinecie i skorzysta z tego samego sprzetu.
To dopiero hipokryzja, jestem za tym by wprowadzono dla lekarzy jedną niezmiennA ZASADE albo leczysz państwowo i masz za to odpowiednie pieniądze i jestes na każde zawołanie, albo pracujesz prywatnie w prywatnym czytaj swoim pomieszczeniu i na swoim sprzecie. Jesli jestes dobry wrócą do ciebie jesli nie giń.To własnie te ich tzw, dorabiania powodują ,że lekarze szukają łatwych pieniędzy a ludzie umierają.
Czas z tym skończyć
aanaa / 83.29.172.* / 2014-01-30 17:42
" Wielki uczciwy się znalazł" a co sam sobie zorganizował może się przyzna publicznie? oszust
Lomion / 81.210.17.* / 2014-01-30 17:27
Zadziwiające, że o kręceniu lodów opowiada osoba, która szczegóły wpisania Iwabradyny na listę leków refundowanych omawiała na wystawnej kolacji w Bristolu opłaconej pieniędzmi producenta.
łkajacy i pochlipujacy / 145.237.2.* / 2014-01-31 08:09
no popatrz tylko, a kolacje biednego Nowaka będa rozliczane. Czysta niesprawiedliwość.
Adam222 / 77.88.138.* / 2014-01-30 16:56
I będzie to bezczelne łamanie Konstytucji. A chodzi o życie, czyli rzecz najważniejszą. Zapominają, że prawo biblijne zezwala zabrać życie tym co zabierają innym.
zxc12 / 95.49.218.* / 2014-01-30 16:35
System jest niewydolny bo źle zorganizowany umożliwiając kombinacje. Lekarze powinni być zatrudnieni przez NFZ i to on powinien płacić pensje a nie kolega dyrektor szpitala.
Limity prowadzą do nadużyć.
Sprzęt diagnostyczny stoi niewykorzystany bo nie ruszy lekarz palcem jak nie dostanie dodatkowych pieniędzy z NFZ bo limit wyczerpał .Lekarz jest w pracy sprzęt stoi a on nie ruszy palcem a pensję bierze To nie brak pieniędzy i nie NFZ to nasi kochani lekarze walczą o kasę.
Teraz walka o dodatkową kasę na pensje.
Pytanie ile musi zarabiać lekarz aby powiedział "Zarabiam wystarczająco dużo" ??????
Czy społeczeństwo będąc pracodawcą ma prawo do ustalenia wysokości zarobków?
Kto wymyślił limity i w jakim celu? itd itp
guru122 / 37.31.51.* / 2014-01-30 22:13
Pytanie ile musi zarabiać lekarz aby powiedział "Zarabiam wystarczająco dużo" ?????? Sky is the limit, patrzac na lekarzy, a jak nie to wyjedziemy za granicę, więc się bójcie, bo i tak jest nas mało (woja drogą nigdzie na zachodzie lekarze nie mogą krecić takich lodów jak tu:). Takie jest podejście medyków. Moim zdaniem rzad powinien zrobić wszystko by ułatwić młodym, zdolnym ludziom dostęp do zawodów medycznych, by lekarzy było więcej, by nie był to tylko zawód dla lekarskiej elity! Obecnie służbą zdrowia trzęsą całe klany lekarskie, z ministrem Arłukowiczem na czele (z zawodu lekarz), które to sobie krzywdy dać nie zrobią. LEKARZE SĄ OD LECZENIA A NIE OD RZĄDZENIA!!!

Najnowsze wpisy