Forum Forum inwestycyjneFundusze

lokata czy fundusz stabilnego wzrostu

lokata czy fundusz stabilnego wzrostu

kevin75 / 2010-04-20 12:20
Witam
Do tej pory lokowałem oszczędności na lokatach min. 5,65 netto OpenFinance
Na razie nigdy nie inwestowałem w fundusze, ostatnio zacząłem trochę czytac na ten temat
Mam zamiar zaiwestowac kilkadziesiąt tysięcy w fundusz stabilnego wzrostu na okres 1 roku
Mam do Was pytanie czy zostac przy lokatach czy roczna stopa zwrotu funduszu stabilnego da mi gwarancję wyższą niż najlepsze lokaty?
A może poradzicie mi coś innego?
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
opiekuninwestora_pl / 2010-05-06 16:48 / -
Czyli jak w prosty sposób zagwarantować zwrot kapitału a jednocześnie szasnę na nawet 3x wyższy zysk niż na lokacie.

Tu można obejrzeć nagranie na którym dokładnie prezentuję działanie tej zasady.
doradca_mfundusz / 2010-04-22 22:06
W obecnej sytuacji raczej nie polecam rozpoczynania przygody z funduszem stabilnego wzrostu. Jak już mają to być fundusze mieszane to lepiej zmontować sobie samemu taką hybrydę. Fundusz stabilnego wzrostu to nic innego jak ok 70% długu i innych instrumentów bezpiecznych oraz około 30% akcji. Gwarancji w FI nikt nie da, można jedynie rzetelnie sprawdzić ryzyka i szanse. Ewentualnie można spróbować skonstruować jeszcze inny portfel w oparciu o różne instrumenty. Przy kilkudziesięciu tysiącach jest już całkiem ciekawe pole manewru.

W razie pytań proszę pisać na adres kontakt@mfundusz.pl
lzelechowski_xl / 2010-04-22 20:15
Lokata nie da ci wiele ponad stopę inflacji, po odliczeniu Belki...
Fundusze tak, ale lepiej mieć Parasol funduszy. "Fundusze stabilne" mają tylko nazwę "stabilną". Przyjrzyj się wynikom rok/2lata/3lata/5 lat. Ostatni rok był OK, ale 2 lata? Tu wyniki są porównywalne z lokatą w przeliczeniu na rok.
Jednak są fundusze pieniężne, które dają 8-11% W KAŻDYM ROKU. Cała grupa dobrych funduszy obligacji generuje zysk roczny 12-14%... Jednak jak wiesz, kiedy sytuacja rynkowa znowu będzie sprzyjała optymizmowi na dłuższa metę, znowu warto będzie wejść w fundusze akcyjne. Dlatego ja stosuje panel inwestycyjny. W dodatku mam w nim jeszcze fundusze surowcowe, złoto... Mam je dostępne w kilku walutach, co daje szansę na dodatkowy "dopalacz" zysku kiedy jest do tego dobra sytuacja w parach walutowych. Jestem doradcą i prowadzę dla własnej rodziny tego rodzaju Lokaty inwestycyjne. Zajrzyj na moja stronę (lokatyinwestycyjne orangespace pl) lub napiszmaila na PRIV, to napisze Ci więcej. Pzdr
Pilsener / 2010-04-22 09:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Mam zamiar zaiwestowac kilkadziesiąt tysięcy w fundusz stabilnego wzrostu na okres 1 roku"
Kilka podstaw na początek:
- nie inwestuje się w akcje na tak krótki termin (chyba, że chcesz nimi spekulować)
- nie inwestuje się w jeden fundusz, minimum 3 z jednego segmentu i różnych TFI
- nie kupuje się funduszy zrównoważonych, stabilnego wzrostu itp. Fundusz taki to np. 30% akcje a 70% bezpieczne instrumenty, prowizje w takich funduszach są prawie jak w akcyjnych a zysk kilka razy mniejszy, lepiej kupić samemu 20% akcji a 80% w fundusz pieniężny/obligacji, zaoszczędzisz na prowizji i w dodatku będziesz miał przejrzystą strukturę portfela a tak nie wiesz czy oni tam umoczyli na akcjach czy rusko-irlandzkich obligacjach.

Na 1 rok to ja bym Ci polecał portfel złożony z obligacji i lokat, ja na obligacjach zarobiłem około 15% (na dwóch funduszach nawet ponad 20) za ostatni rok bez większego ryzyka, jesteśmy teraz na górce i kupno nawet małej liczby akcji na tak krótki termin wiąże się ze sporym ryzykiem - a ile przez rok zarobisz na tych akcjach? Zysk musi być co najmniej 3-4 krotnie większy niż na obligacjach, inaczej jest nieadekwatny do ryzyka, jakie ponosisz kupując akcje. By kupić teraz akcje należy się spodziewać, że za rok W20 co najmniej przebije 3500, uważam to za mało realne.
carlos9999 / 2010-04-22 09:02 / portfel
Jesli zalozysz konto w mBanku to nie placisz prowizji przy zakupi jednostek TFI ktore mBank posiada na swojej pltformie.Ja osobiscie od pol roku mam zainwestowane pieniadze w fundusze obligacji,a dokladnie Idea obligacji subfundusz,amplico subfundusz obligacji plus i amplico FIO subfundusz obligacji i mam stope zwrotu duzo wieksza niz na lokacie,jednak w obecnej sytuacji trzeba sledzic stopy procentowe bo w razie ich podniesienia(na co jednak chyba w tym roku sie nie zanosi)rentownosc tychze funduszy spadnie ale zawsze mozesz wtedy umorzyc jednostki
carlos9999 / 2010-04-22 09:02 / portfel
Jesli zalozysz konto w mBanku to nie placisz prowizji przy zakupi jednostek TFI ktore mBank posiada na swojej pltformie.Ja osobiscie od pol roku mam zainwestowane pieniadze w fundusze obligacji,a dokladnie Idea obligacji subfundusz,amplico subfundusz obligacji plus i amplico FIO subfundusz obligacji i mam stope zwrotu duzo wieksza niz na lokacie,jednak w obecnej sytuacji trzeba sledzic stopy procentowe bo w razie ich podniesienia(na co jednak chyba w tym roku sie nie zanosi)rentownosc tychze funduszy spadnie ale zawsze mozesz wtedy umorzyc jednostki
trani / 83.5.245.* / 2010-04-21 21:16
na lokatach masz zysk pewny , a wszystko inne , loteria , stracic tez mozesz wszystko .
Marcin1678 / 149.156.157.* / 2010-04-21 01:50
Witam

JA bym proponował fundusz obligacji.

Wymienię według opłacalności za ostatnie 6 miesięcy:
Amplico obligacji plus 8,71 % w ciągu 6 miesięcy,
Idea TFI 6,75 % w ciągu 6 miesięcy,
BPH Obligacji 2 4,88 % w ciągu 6 miesięcy.

Polecam założenie konta w Multibanku lub w mBanku. Ja mam konto w Multibanku i za pośrednictwem tego konta mam dostęp do ponad 100 funduszy bez prowizji ale niestety
nie ma w tym banku funduszu Amplico obligacji plus :/

Życzę udanych dywersyfikacji i inwestycji :)

Pozdrawiam
Mario_ / 83.30.176.* / 2010-04-21 00:52
ja na twoim miejscu zainwestowałbym w któryś z funduszy krajowych papierów dłużnych, czyli fundusze inwestujące w krórtko i długotermiowe obligacje i lokaty. Według mnie jest znacznie większy zysk (nawet po odjęciu podatku Belki) niż na lokacie. Tylko należy dobrze wybrać fundusz i ryzyko straty w skali roku jest praktycznie zerowe, a zyski między 10-20% rocznie.
arturek77 / 89.231.104.* / 2010-04-20 17:41
No fundusz stabilny jednak zazwyczaj ma w swojej strukturze dośc duży odsetek akcji, w zależnosci od TFI. Tak więc jest w znacznym stopniu uzalezniony od sytuacji na giełdzie. W zwiazku z tym nikt ci nie da gwarancji, że osiagniesz zyski wyższe niz na lokacie, co więcej mozesz stracic jeśli na giełdzie będzie słaba koniunktura. Dodatkowo twój planowany czas trwania inestycji to 1 rok, tak wiec krótko, zdecydowanie za krótko z tym co przyjmuje sie dla tego rodzaju funduszy.
No i tak jak powiedział kolega -prowizje.
Wydaje mi się ze powinienes raczej się zastanowic nad funduszem pieniężnym. Poprzygladac sie, wyszukac najlepsze. Unikorona Pieniężny ma często dobre rezultaty.
szklarek / 2010-04-20 17:23
Gwarancji nie ma nigdy, a 1 rok moim zdaniem to zbyt krótko, by "odrobić" opłaty manipulacyjne i zanotować zysk większy niż na lokatach. A już na pewno błędem byłoby nabycie jednostek tylko jednego funduszu- bez dywersyfikacji.
Stopy wzrostu archiwalne w bardzo wygodnej i sortowalnej tabeli tu:
http://www.money.pl/fundusze/porownanie/krajowe;-;stabilnego;wzrostu,-11.html
aarcia / 87.99.24.* / 2010-07-21 22:29
ja sie sklaniam ku lokacie, ale oczywscie tej z dzienna kapitalizacja odsetk, tylko w ktorym banku teraz najbardziej sie oplaca?
Struś_pędziwiatr / 79.186.95.* / 2010-07-22 09:14
Przejrzyj ostatnie rankingi z kilku miesięcy i będziesz wiedział. Sam mam w noble i trzyma się całkiem nieźle.
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy