Forum Forum inwestycyjneFundusze

Lokata strukturyzowana - co o niej myślicie ?

Lokata strukturyzowana - co o niej myślicie ?

mispys / 2009-03-12 17:53
http://www.mbank.pl/indywidualny/inwestycje/struktury/goraczka_zlota/

Mam tylko 0,5 roku żeby zainwestować większą kasę, warto akurat w to ?
Wyświetlaj:
Pilsener / 2009-03-15 23:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jak proponowali mi strukturę na W20 to wiedziałem, że GPW na początku roku runie - i faktycznie tak było. Teraz widzę, ze za 1300$ na rynku zlota zarobię 26% - wnioskuję z tego, że szykuje się odwrót od złota w ciągu najbliższego roku. Wcześniej była też lokata zakładająca 200$ za baryłkę ropy, pff... Nie inwestuję w to, na czym się nie znam w żadnej postaci, a jak się znam to wolę sam handlować złotem - zaoszczędzę na prowizjach.
LdN / 2009-03-14 14:25 / Bywalec forum
Moim zdaniem taka lokata to coś co nie daje Ci gwarancji zysku a potencjalny zysk niewiele przekracza to co możesz zyskać na zwykłej lokacie a bank musi na tym zarobić. Wpłać 96% kwoty jaką masz na pół roku na zwykłą lokatę 8% a pozostałe 4% wsadź bezpośrednio w akcje. Gwarancję zwrotu kapitału da Ci lokata a na pozostałych 4% nawet jak stracisz to nie będzie to zero więc i tak wyjdziesz lepiej niż pakując się w strukturę która w pesymistycznym wariancie da Ci TYLKO zwrot kapitału.
MaiX / 2009-03-13 16:14
IMO to produkty bez szans - banki chcą odbić sobie wysokie procenty jakie dawały na lokatach. Dla nich to prawie pewna darmowa lokata. Szanse na zysk są marne, większe na to że włożysz pieniądze i nic z tego nie będziesz miał.
mfundusz.pl / 79.163.54.* / 2009-03-13 00:03
Proponuję zrobić sobie samemu taką hybrydę.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy