Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Lokata strukturyzowana OpenFinance?

Lokata strukturyzowana OpenFinance?

coder89 / 89.74.143.* / 2009-10-23 18:29
Witam.
Mam do zainwestowania 20tys. Interesuje mnie inwestycja na max 2 lata przy gwarancji zysku.
w OF przedstawili mi dzisiaj ich własną ofertę (czyli NobleBanku) "Kurs na 8% zysku". (tutaj
link http://lokaty.open.pl/form1/95/)
Zastanawiam się jednak czy warto w to zainwestować?
Chodzi mi przede wszystkim o pewność tej inwestycji - czy w razie upadku NB cokolwiek
dostanę,
Czy warto teraz inwestować w WIG20?
Czy są może lepsze oferty (niekoniecznie struktur ale czegoś z gwarancją depozytu) - niby
szukałem ale jakoś ta mi się wydaje najbardziej opłacalna... ale czy na pewno wolę spytać
tutaj ludzi którzy się na tym znają...

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i sugestie.
Pozdrawiam.
bananqqqq / 188.146.175.* / 2009-10-24 10:52
struktury gwarantuja kapital bo nie wszystkie srodki przez ciebie inwestowane ida na pomnazanie kapitalu dla ciebie, tzn czesc (znaczna) zabezpiecza ludzi ktorzy za ciebie inwestuja w taki sposob aby byla gwarancja zwrotu 100% kapitalu. np wplacach 10.000 na 2lata. 85% idzie w paiery dluzne itp itd tak aby bylo te 100% za dwa lata, a reszte inwestuja np w gielde chinska:), wiec sam pomysl czy to oplacalne. moze byc tak za za dwa lata bedziesz mial tyle co wplaciles, albo max z 10-20% wiecej przy super optymistycznym zalozeniu.-to bylo ogolnie o strukturze

co do tej konkretnej
1. oprocentowanie 6,48% od POLOWY SRODKOW w skali roku, napewno wiecej niz w niektorych bankach, ale pracuje tylko polowa.
2. 100% zwrotu kapitalu.
3 Inwestycja oparta na wig20
4.Swiadczenia gwarantowane w 50%
5.oplata wstepna 3,95% od czesci inwestycyjnej (z 10.000 to jest 395pln)

Ja bym sie nie pchal.
3.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy