Forum Forum finansoweBanki

lokata super procent w Millenium

lokata super procent w Millenium

doratos / 83.12.107.* / 2008-11-18 14:02
Kiedyś była lokata na 6 % o takiej samej nazwie na okres 3 m-cy i faktycznie naliczali 6%. Taraz dają wiecej bo 8,5% na 3 m-ce ale jest mały dopisek "w skali roku" . Czyli mam rozumieć, nie będzie to 8,5%?
Może na przykładzie lokaty 10 tys. zawartej na 3 m-ce:
1/ przy 8,5 % odsetki by wyniosły - ok. 688 zł po potrąceniu podatku
2/ przy 8,5 % ale w skali roku odsetki wyniosą - 172,13 zl
Pytanie: czy dobrze to rozumuję bo nie chce znów czuc się oszukana przez bank? Czy dopisanie przez bank "w skali roku" powoduje, że kwota odsetek jest dzielona przez 12 m-cy a następnie liczona za 3 m-ce?
Wyświetlaj:
poiu / 79.189.140.* / 2008-11-19 23:30
wszystkie banki podają oprocentowanie lokat w skali roku! Zresztą SuperProcent (stary) na 6% też był podawany w skali roku. I nie jest to żadna nowa praktyka, robi się tak już od samego początku.
No, może pisząc "wszystkie banki" trochę przesadziłem, są taki które podaja oprocentowanie 10,5% a drobnym drukiem dopisują "za 18 miesięcy":>
doratos / 83.12.107.* / 2008-11-21 14:49
Ale przy lokacie super procent (stara) faktycznie mi policzyli 6% za 3 m-ce a dopisek "w skali roku" pojawił się w reklamach w ostanich dniach czy tygodniach ... Dlatego tak mnie to zastanowiło
BakuOne / 2008-11-20 11:05
Hmmm, mam zamrozone 20tys zł, w zadnym banku ani nic, po prostu mam je i nie wiem co z nimi zrobic, chcialbym w cos włozyc zeby sie mnozyły ale co gdzie i jak?Nie mam pojecia, a nie chce stracic tego, pracowalem ciezko na budowie przez 4miesiace po 12h i chyba bym sie powiesił...ktos moze mi cos doradzic ps. banknoty sa w euro (6tys.) ta lokata super procent na 3 miesiace byla by dobra?
krzys.d / 83.2.133.* / 2008-11-21 13:11
Na start proponuję lokaty, mam konto w Millennium, można sobie w internecie te lokaty zakładać, obserwować, zrywać... W Twoim przypadku miałbyś po roku ponad 1300zł do przodu, jakbyś wytrwał 10 lat i NIC nie wypłacał (nawet odsetek), to w moim wieku 30 lat i przy takim procencie uzbierałbyś 2 razy więcej, więc myślę, że warto. poza tym to wygoda, część kasy załóż sobie na rok, część na 3 miesiące, a trochę na 32 dni, nadal masz na każdej lokacie 8,5%, ale masz elastycznie, jakbyś mocno kasy potrzebował, albo chciał obrócić kasą, to zawsze możesz sobie wypłacić "małą", krótką lokatę i nie stracić procentu, który rośnie na "dużej", długiej lokacie. Obracasz kasą i np. po jakimś czasie zakładasz z zysku znowu "średnią" lokatę. Poprzednie się kończą i zakładasz większą i dłuższą lokatę. Itd. Zawsze masz kasę pod ręką i 1-2 lokaty "większe" na dłużej. Jak masz jakieś pytania, pisz na kmd.solutions@hotmail.com, mam doświadczenie w lokatach.
BakuOne / 2008-11-20 11:06
ps. nie zebym chcial cos tym osiagnac (przedstawiam tylko sytuacje) ale jestem strasznie ZIELONY w tym temacie mam 20lat i na prawde te pieniadze wiele dla mnie znacza....pozdrawiam

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: