lokowanie pieniędzy

htm72 / 2013-05-02 13:46
Chciałem zapytać na czym zarabiają fundusze ,lokaty?
Wyświetlaj:
Ciułacz / 2013-05-03 03:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Sorry że wbiłem dwa razy
Ciułacz / 2013-05-03 03:56 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Htm72 witaj !
Pytasz
na czym zarabiają fundusze ,lokaty?

Pytasz o dwie różne rzeczy :
1.Fundusze
2. Lokaty
Zacznę od lokat bo to jest prostsze.
Powiedzmy że chcesz założyć kasę pożyczkową więc aby wystartować to Ci jest potrzebny kapitał początkowy wiec się ogłaszasz że u ciebie dajesz korzystne oprocentowanie np 5% a pożyczki na 8% i jak już widzisz tu jest zysk. Tak to wyglądało w początkowej historii banków , dzisiaj to jest o wiele bardziej skomplikowane, ale dalej jest zasada że lokaty są niżej oprocentowane od pożyczek chociaż marketing tak może zawrócić w głowie że sprawiają wrażenie że dopłacają do interesu.
Fundusze ?
to też jest proste w założeniach ale skomplikowane w praktyce.
Najpierw trzeba się zastanowić nad definicją , co to jest fundusz , najprościej to można by powiedzieć że to jest określona suma pieniędzy na określony cel.
Najważniejsze w tym jest wybranie celu funduszu i jak ten fundusz będzie działał.
Np. moi koledzy wiedząc ze mam dobrego farta na GPW chcą mi powierzyć swoje oszczędności aby je inwestował, więc zrobili zrzutkę i tego się uzbierało milion a ja za to kupuje i sprzedaje akcje tak jak im obiecałem a zyski dzielimy proporcjonalnie do włożonego kapitału , należy pamiętać że mogą być straty.
Fundusze mogą działać w różnych dziedzinach w zależności co mają w swoim statucie czy prospektusie.
To tak najprościej w kilku słowach, pozdrawiam
Ciułacz / 2013-05-03 03:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Htm72 witaj !
Pytasz
na czym zarabiają fundusze ,lokaty?

Pytasz o dwie różne rzeczy :
1.Fundusze
2. Lokaty
Zacznę od lokat bo to jest prostsze.
Powiedzmy że chcesz założyć kasę pożyczkową więc aby wystartować to Ci jest potrzebny kapitał początkowy wiec się ogłaszasz że u ciebie dajesz korzystne oprocentowanie np 5% a pożyczki na 8% i jak już widzisz tu jest zysk. Tak to wyglądało w początkowej historii banków , dzisiaj to jest o wiele bardziej skomplikowane, ale dalej jest zasada że lokaty są niżej oprocentowane od pożyczek chociaż marketing tak może zawrócić w głowie że sprawiają wrażenie że dopłacają do interesu.
Fundusze ?
to też jest proste w założeniach ale skomplikowane w praktyce.
Najpierw trzeba się zastanowić nad definicją , co to jest fundusz , najprościej to można by powiedzieć że to jest określona suma pieniędzy na określony cel.
Najważniejsze w tym jest wybranie celu funduszu i jak ten fundusz będzie działał.
Np. moi koledzy wiedząc ze mam dobrego farta na GPW chcą mi powierzyć swoje oszczędności aby je inwestował, więc zrobili zrzutkę i tego się uzbierało milion a ja za to kupuje i sprzedaje akcje tak jak im obiecałem a zyski dzielimy proporcjonalnie do włożonego kapitału , należy pamiętać że mogą być straty.
Fundusze mogą działać w różnych dziedzinach w zależności co mają w swoim statucie czy prospektusie.
To tak najprościej w kilku słowach, pozdrawiam
rep / 89.230.51.* / 2013-05-03 18:38
Zyskami w funduszu dzielą się jego założyciele, ale mali ciułacze mogą tylko ciszyć się wzrostem lub smucić się spadkiem wartości akcji. Czyli niezałozyciele funduszy cieszą się wirtualnym wzrostem wartości jednostki uczestnictwa, ale nie cieszą się zyskiem wypracowanym przez zainwestowane pieniądze w firmy w postaci dywident.
Niezałożyciel - uczestnik nawet nie wie ile dywidendy otrzymali założyciele funduszy z wypracowanych pieniędzy uczestników.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy