Forum Forum emerytalneZUS

losowanie OFE

losowanie OFE

Agata27 / 83.238.64.* / 2012-09-22 18:28
Witam! Dostałam formularz zgłoszeniowy od ZUS-u w wyniku losowania OFE ale nie podpisałam tej umowy. Czy to oznacza jednak że należę już do OFE? Czy jeśli teraz chcę przystąpić do ING OFE wybieram opcję przystąp do OFE czy zmień OFE? Nie wiem czy niepodpisanie umowy jest równoznaczne z tym że nie należę do żadnego z OFE nawet tego które mi wylosowali
Wyświetlaj:
wiwan / 2012-09-24 12:30
Nie wiem jakie to pismo. Powinno być jedynie zawiadomienie, którego się nie podpisuje. Do kompletu otrzyma Pani informację z owego wylosowanego OFE o członkostwie, warunkach uczestnictwa oraz do odesłania oświadczenie o stosunkach majątkowych z ewentualnym małżonkiem oraz wskazanie osoby uposażonej na wypadek śmierci.
Pismo z OFE daje już 100% pewność, że się zostało skutecznie wylosowanym.

Zmiana OFE jest możliwa na zasadach ogólnych- czyli jak dla osób, które przystąpiły poza losowaniem, czyli bez pośrednictwa ZUS.
Agata27 / 83.238.64.* / 2012-09-24 17:27
Owszem w załączeniu jest pismo z informacją o wylosowanym OFE o członkostwie i warunkach uczestnictwa a do odesłania dostałam pismo z moimi danymy tele adresowymi wskazaniem osób uprawnionych oraz oświadczenie o stosunkach majątkowych małżeńskich a na dole jest data i własnoręczny podpis członka Amplico OFE pismo to zatytułowane jest FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
wiwan / 2012-09-24 20:43
Czyli w jednej kopercie z ZUS były oba zawiadomienia - od ZUS i od OFE ???
Byłoby to novum, korespondencja dawniej była odrębna.

No więc jest Pani wylosowana i jest członkiem tego Amplico i jako członek musi wypełnić te informacje majątkowe. Są potrzebne na wypadek Pani śmierci ( 'dziedziczenie' składki ).
Formularz nie różni się chyba dla wylosowanych przez ZUS i dla przystępujących z wyboru.
Agata27 / 83.238.64.* / 2012-09-25 22:06
Tak w jednej kopercie. Czyli najlepiej wypisać formularz zgłoszeniowy a później zmienić OFE na inne? Oj ta biurokracja

Najnowsze wpisy