Lubaea

Problemik / 2006-04-05 10:30
Witajcie, ktos wie co stalo sie z Lubawa ? Pozdrawiam
Wyświetlaj:
ehh / 83.6.195.* / 2006-04-05 13:14
tez ją mam ale trzymam ... jutro sie chlopaki zbieraja i moze byc ladnie zielono :> ... a po ile ja kupowales ?
Problemik / 2006-04-05 16:16
No wlasnie, skad wiesz, ze ktos sie zbiera ?
Kupilem ja tak, ze juz mam w plecy. ;(
disease / 83.27.158.* / 2006-04-05 15:04
skad wiesz ze 'chlopaki sie zbieraja' ? twoi znajomi czy gdzies wyczytales ^^
ehh aka yhy :D / 83.6.195.* / 2006-04-05 17:56
sie plywa, sie skacze, sie wie :D
ehh / 83.6.195.* / 2006-04-05 17:57
poczytaj sobie parkiet albo filipinke :) tam jest wszystko co potrzebne ;D
Prezi / 2006-04-05 19:00
ehh moglbys wrzucic ten artykul z parkitu z gory dzieki:) a PROBLEMIK Ty sie nie martw bo i tak Lubawa odbije znowu w górę korekta musiala przyjsc po paru dniach intensywnych wzrostow :)
disease / 83.27.165.* / 2006-04-05 20:02
Perspektywa emisji po bardzo atrakcyjnej cenie elektryzuje

inwestorów. Kurs spółki od kilku dni ostro idzie do góry.


O 25,4 proc., do 16,3 zł, wzrósł wczoraj kurs Lubawy. Właściciela zmieniło około 8 proc. kapitału zakładowego. Był to kolejny dzień silnego wzrostu notowań. Od 29 marca (Lubawa podała wówczas, że planowanym terminem ustalenia praw poboru będzie 26 kwietnia) przez pięć kolejnych sesji kurs prawie się podwoił. - Wpływ na decyzje inwestorów z pewnością ma planowana emisja z prawem poboru. Sądzę również, że rynek pozytywnie ocenia nasze działania konsolidacyjne w ramach firm produkujących na rzecz służb mundurowych - powiedział Witold Jesionowski, prezes Lubawy.

Emisja zachęca

Spółka chce przeprowadzić emisję 58 mln akcji serii E z prawem poboru. Zgodnie z propozycją, walory będą sprzedawane po 21 groszy (cena nominalna akcji wynosi 20 groszy, a dodatkowy grosz uwzględniony w cenie ma pokryć koszty emisji). Na jedną starą akcję mają przysługiwać dwie nowe. Teraz kapitał zakładowy składa się z 29 mln walorów. Po emisji wzrośnie do 87 mln papierów. Akcjonariusze będą podejmować uchwały w sprawie emisji już jutro na NWZA.

Pomysł przeprowadzenia emisji po raz pierwszy zgłosił Krzysztof Moska (ma nieco ponad 7 proc. kapitału) 9 lutego, podczas NWZA. Rynek przyjął tę zapowiedź neutralnie. Akcjonariusz dodatkowo zobowiązał się do objęcia blisko 10 proc. emisji, jeśli nie zostanie ona objęta przez uprawnione osoby. Teraz uwzględniając, że proponowana cena emisyjna jest około 78 razy niższa niż aktualny kurs giełdowy, z popytem nie powinno być żadnego problemu.

Rozwój przez przejęcia

Uzyskane z emisji ponad 12 mln zł Lubawa zamierza przeznaczyć na kolejne akwizycje. Ostatnio spółka poinformowała o przejęciu Milagro z Grudziądza, specjalizującego się w produkcji tkanin powlekanych klejami kauczukowymi. Zobowiązała się zapłacić za niego 9,2 mln zł ze środków własnych. Prezes Jesionowski stwierdził wówczas, że kolejne akwizycje mają być finansowane za pieniądze uzyskane z kolejnych emisji. Producent sprzętu kwatermistrzowskiego negocjuje przejęcie słowackiej firmy chemicznej. Możliwe jest powiększanie przez Lubawę jej udziału w giełdowym Protektorze (teraz ma prawie 10 proc.) produkującym buty dla służb mundurowych. W grę mogą wchodzić także inne przedsiębiorstwa.

Realizowana przez Lubawę strategia konsolidacji spółek z branży chemicznej i wojskowej przynosi pozytywne efekty. - Za pierwszy kwartał spodziewam się dobrych wyników jednostkowych i bardzo dobrych skonsolidowanych w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku - powiedział W. Jesionowski.

Prymus pomoże

Na wynik grupy istotny wpływ będzie mieć z pewnością zysk wypracowany przez Prymusa (Lubawa ma 50 proc. udziałów). Z samej dywidendy do giełdowej spółki wpłynie 750 tys. zł. Dodatkowo Prymus informował, że po dwóch pierwszych miesiącach tego roku wypracował blisko 600 tys. zł zysku netto.

Przejęte Milagro, mimo stanu upadłości, w ubiegłym roku wypracowało niewielki zysk. Prezes Jesionowski deklarował, że roczne przychody tej chemicznej spółki powinny sięgnąć 15 mln zł, przy co najmniej 10-proc. rentowności. Uwzględniając tylko Prymusa i Milagro roczne przychody Grupy Lubawa sięgnęłyby ponad 50 mln zł.


....chyba zaprenumeruje ta gazete...
disease / 83.27.165.* / 2006-04-05 20:03
aha zeby wszystko bylo ok to dodaje:

07:29 05.04.2006 Nr 3005, kolumna 2
Lekki | Jutro NWZA w sprawie emisji
Lubawa pożądana
Andrzej Kazimierczak
www.parkiet.com
disease / 83.27.165.* / 2006-04-05 20:26
ej te nowe akcje beda mialy wartosc lubawy taka mniej wiecej jak teraz?? 0.21gr >> 14zl ? :> jak to bedzie wygladalo ?
Klakier / 83.30.90.* / 2006-04-05 20:57
re:disease z tego co czytałem twoje stare komentarze to jestes starym wyjadaczem giełdy a teraz zadajesz pytania jak małe dziecko.
disease / 83.27.165.* / 2006-04-05 21:52
ej nie jestem i nigdy tak nie mowilem. mozna odpowiedz?
Prezi / 2006-04-05 23:01
disease po pierwsze dzieki za ten art po drugie na jedna akcje ktora kosztuje w tej chwili 14zl dostaniesz prawo poboru 2 akcji po 0.21zl czyli akcje sie rozdrobnia i bedziesz mial zamiast jednej 3 nowe tzn 1 stara i dwie z prawa poboru Jeśli sie myle niech ktos mnie poprawi. Jak juz kiedys pisalem ta spolke traktuje dlugoterminowo. Interesuje sie nia podobno jakis zachodni fundusz takze mysle, że warto trzymac. Nie jestem starym wyjadaczem giełdy, ale chciałbym poznać Ich opinie na ten temat Pozdrawiam
disease / 83.8.55.* / 2006-04-08 00:38
ok juz wiem jak to obliczac... po prostu narazie sie skupilem na AT i nie ruszalem fundamentalnej puki nie wypicuje se wiedzy z a. technicznej:P hmmm rzeczywiscie dla kogos kto to studiowal pytanie moze sie wydac lamerskie. caly czas sie ucze.pozdro

Najnowsze wpisy