Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Luksusowe życie pracowników Tesco

Luksusowe życie pracowników Tesco

Money.pl / 2007-01-06 16:25
Komentarze do wiadomości: Luksusowe życie pracowników Tesco.
Wyświetlaj:
off357@puf.eu / 31.182.81.* / 2013-07-31 11:06
u nas w Tesco w Piotrkowie jest bardzo źle będzie jeszcze gorzej jak się to nie zmieni pracownik to zło konieczne co nie którzy tylko traktowani są ok.ci co się umieją się podlizać ale to jest chyba wszędzie tak,może w końcu trzeba coś zmienić.
loki779 / 31.61.129.* / 2013-07-18 19:32
źle wam tam. Jak komuś nie pasuje jest tyle innych firm, to czemu tam siedzicie po tyle lat ? Najlepiej narzekać i plotkować najbardziej widoczne na nocnych zmianach. Nic tylko narzekanie i siedzenie w pracy jakby wam nikt nie płacił i zmuszał do pracy.
śmiesznykrajDziwniLudzie / 95.40.112.* / 2013-12-17 20:00
to k*** wa pokaż gdzie ta praca? pracuje się w tych kołchozach bo za coś trzeba żyć, dostałeś prace po znajomości to się ciesz gburze i nie wypowiadaj się na tematy które są Ci obce
, bo pewnie rodzice auto kupili, mieszkanko dali i jeszcze robotke załatwoli, dzisiaj mało kto ma szczęście ze załapie się do pracy bez "pleców" ludzie zapierniczają za trzech w marketach na 3/4 etatu, za grosze pracują tam gdzie się da, nie raz byłem świadkiem jak jeszcze przyjdzie taka dama co uważa ze wszystko jej wolno i wszystko sie należy i psuje nerwy ludziom,zeby ten cały nasz rządowy chlew dostał najniższą krajową i za to rodzine utrzymywał!
pracownik Tesco Warszawa / 77.254.109.* / 2013-09-12 16:52
Widocznie każdy przywiązuje się do danej grupy, społeczności ludziom ciężko jest odejść, bo nie wiedzą co ich czeka w innej pracy, nie każdy potrafi zaryzykować, a fakt faktem w Tesco pogorszyło się w ostatnim czasie, atmosfera jest wręcz nie do wytrzymania.
pracownik tesco / 81.210.111.* / 2013-10-08 12:12
Czytam komentarze na temat TESCO,praca w tym markecie to wielka porażka,żadnego szacunku dla pracownika,żadnego wsparcia od kierownictwa ani dyrekcji,,przekręty na każdym kroku.stale w stresie co będzie każdego dnia.
pracownik Tesco Warszawa / 77.254.109.* / 2013-09-12 16:52
Widocznie każdy przywiązuje się do danej grupy, społeczności ludziom ciężko jest odejść, bo nie wiedzą co ich czeka w innej pracy, nie każdy potrafi zaryzykować, a fakt faktem w Tesco pogorszyło się w ostatnim czasie, atmosfera jest wręcz nie do wytrzymania.
ghj / 46.205.82.* / 2013-08-23 12:22
tylko że nikt nie musi wyzywać pracowników ode debili i nie robów przy klientach bo o czym to świadczy jak kierownik wyzywa pracowników na sklepie i chca zeby ktos zostawał nadgodziny ale sobie nie wpisywał w ewinencje tak jest w Tesco a każdy ma rodzinę i napewno ja niebęde za darmo pracowac Tesco TO ZŁY ZAKLAD PRACY
1234kora / 78.8.80.* / 2014-06-30 18:11
Mam już troche lat pracy ale fakt to pod względem szacunku do ludzi to najgorsza firma w jakiej przyszło mi pracować, dobrze że emerytura już na horyzoncie to mnie pociesza
pracownik !!!!!! / 89.74.223.* / 2013-09-04 17:26
pewnie masz na myśli tesco ul obrońców wybrzeża
noni / 77.252.154.* / 2013-08-01 16:43
jest zastój na rynku pracy i dlatego trzeba znosić te wszystkie upokorzenia bo życie kosztuje. Plotkowanie? Najczęściej robią to ci, którzy najmniej pracują, może tak jak ty? Zawsze jest lepiej po plotkowiać, ponarzekać jak pracować. Sensacyjki o innych zawsze odsuwają uwagę od tego, który ty plotki roznosi
pracownik Tesco Warszawa / 77.254.109.* / 2013-09-12 16:46
zastój na rynku pracy to zawsze był, a w Tesco jest jak w obozie więc jeśli ktoś tylko potrafi się opier...lać to i bardzo dobrze. W końcu Tesco nie płaci wynagrodzeń, bo nie można nazwać tego co wpływa na konto wynagrodzeniem,a co najwyżej Zapomogą.
dfdfdfd / 89.228.105.* / 2013-07-18 19:32
W tesco panie na kasie wydają za mało reszty. Mnie chcieli oszukać na 20 zł. Dodatkowo bony na 10zł nie chcą wydawać tylko dla siebie brać, a jak idzie wymienić bon, to wtedy też mnie chcieli oszukać na 15 zł. NIE POLECAM.
ZGODA / 83.22.142.* / 2013-06-27 17:19
powiem jedno pieniadze marne godnosc ludzka zagubiona jestesmi parobkami za psie pieniadze wykorzystuja nas i sytuacje jaka jest w kraju PANOWIE kierownicy wy tez kiedys byliscie pracownikami nizszego rzedu nie zapominajcie o tym JEDNO MNIE DZIWI kto tych ludzi kieruje na takie stanowiska kierownik do pracownika szoruj na przerwe ja jestem z 15 lat starsza nie choruje na razie nie spozniam sie i taki szacunek CHAMSTWO
Edzia38 / 31.1.183.* / 2013-06-12 06:48
Tytuł tego forum nie jest adekwatny z rzeczywistością.Zarobki mniejsze sa niz w innych sklepach np.biedronka netto lidl kauflansynad.Sama wychowuje syna i niestarcza mi pieniedzy do nastepnej wyplaty a z traktowaniem pracownikow tezna bywa roznie.Nawet po 7 latach pracy w Tesco kierownik sklepu w Gorzowienie podziekowal wszystkim pracownikom za wspolprace tylko n
poszczegolnym wreczyl nagrody np.z biura i chlopakom.A mi to co za ciezka prace przez 7 lat nie nalezy sie nic... ... I taka jest prawda o Tesco .
Pracownica Tesco 1K Gorzów Wlkp .
jurek829 / 89.228.148.* / 2013-08-07 17:34
najpierw naucz sie pisac po polsku
kasierka / 46.76.44.* / 2013-06-23 11:09
zgadzam się z przedmówczyniom teraz jeszcze wprowadzili dla kasierek tzw grafiki liniowe za te psie pieniądze ja mam wracac o 1 w nocy czy 2 na nogach przez trase czysty wyzysk zmianowy zmizny po 5-45 5-30 5-75 byle by przerwy nie dac i ludzi zajechac albo zmiany po 9 godzin od 10,11 do 19,20 cały dzien poza domem i co dzieci cie niewidza ani nic nie załatwisz postawia puszke blaszaną na bagnach gdzie niema klimy komary cie gryzom i każą pracowac za psie pienidze powiedzą ze socjal jest dobry ja mam w dupie social dajcie ludziom dobrze zarobic i godnie pracowac
anal_izator / 2013-05-14 13:51
kazda firma ktora ma taki a nie inny system hierarchi w sklepie dziala dokladnie tak samo ;/ ludzie bez wyksztalcenia staja sie kierownikami i zacyzna im odbijac wladza i wyzywaja sie na obsludze ktora jest bogu winna tak naprawde
anonimmm / 83.22.185.* / 2013-03-08 22:48
Tesco Tuszyn- manager pracownicy która źle się poczuła po śniadaniu potrafił powiedzieć aby nic nie jadła jak się źle czuje oraz jak ma zły humor potrafi się wyżyć na pracowniku o byle co a nawet krzyczeć na niego na sali sprzedaży przy klientach. Nie mówiąc już nic o idiotycznych audytach po których jest tylko coraz gorzej a nie lepiej człowiek się stara jak tylko może a im nic nie odpowiada tylko żądzą i nie pokażą jak to można zrobić z tak małą obsadą pracowników.Spróbuj tylko zachorować i iść na L-4 to od razu masz wezwania do ZUS-u nawet i zwolnienia na dzieci potrafią sprawdzać, przecież nikt nie chce chorować ......
ajzon / 77.223.239.* / 2013-04-17 19:46
Najwidoczniej takie podejście do pracowników to standardy firmy bo w innym sklepie tyle że w Opolu jest identycznie. Herold baba-kierownik marketu, stosuję politykę terroru i metodę "wkładania kija w mrowisko". Jej dar do rozbijania zespołu zasługuje na podziw:), ale w tym szaleństwie jest metoda, skłóconymi i nieufnymi względnym siebie pracownikami łatwiej manipulować.
znajoma796 / 217.197.76.* / 2013-04-20 15:03
w pełni zgadzam się z wypowiedzią - swoje sukcesy pani kierownik zapewnia sobie właśnie opisaną metodą - tylko jak długo jeszcze? Każdy kij ma dwa końce
hiteh / 2013-02-12 11:28
w tesco tak super a w biedronce tak zle ? to niema sensu . kazdy zyje tka jak moze i jak umie no i jak mu pozwalaja na to finanse i otoczenie
Wapniak / 2013-02-11 23:08 / Tysiącznik na forum
Ha.... a Wasz wielki wódz ma się dobrze. Jeździ po świecie, prowadzi dobrze opłacane wykłady, sobie chwali i zabiera czesto głos na tematy doczesne... Zbiera laury za zasługi.
zawiedziony / 217.171.63.* / 2013-01-01 10:52
Tak, Tesco w BOlszewie to jeden wielki mobbing i ponizanie pracownikow, zastraszanie zwolnieniami. NIe ma ludzkiego traktowania, co dziennie placze jak wracam z pracy. Mam nadzieje ze juz wnie dlugo tam popracuje
janka638 / 164.126.76.* / 2013-05-14 13:37
No teraz jak tam byłam to tylko agencja pracy tymczasowej pracuje :( Kierowniczki (Mrzenki) dar do rozbijania zespołu zasługuje na podziw :) Tylko dziwi jedno, że nikt z kierownictwa regionu 02 nie zauważa, że osoba niby kierująca Supermarketem w Bolszewie nie ma pojęcia o zarządzaniu zasobami ludzkimi. Zawsze sklep jest wcześniej poinformowany o wizycie więc jak przyjadą to atmosfera tak słodka, że mdli. Tylko na fajkę przed sklep biegać to idzie jej ekspresowo.
lolek 1111 / 109.243.7.* / 2013-05-24 15:40
W końcu ktoś powiedział prawdę, mam nadzieję że góra zareaguje na to co się dzieje w tym sklepie.Niektóre osoby nie powinny pracować na tak wysokich stanowiskach przecież to oni są przedstawicielami firmy i nie powinni poniżać pracowników bo chyba zapomnieli jak wół cielęciem był.
matylda445 / 89.71.47.* / 2013-02-11 22:53
człowieku czy ktoś cie zmusza abyś tam pracował, żyjemy w wolnym kraju wystarczy połozyc wypowiedzenie i dowidzenia
lolek 1111 / 109.243.7.* / 2013-05-24 15:46
Jeżeli ktoś tak się wypowiada to musi mieć nieczyste sumienie albo nie równo pod kopułką ewentualnie skończone wyższe wykształcenie ogrodnicze na wydziale:buraki kierunek:sadzenie
janka638 / 109.243.221.* / 2013-06-06 15:49

Jeżeli ktoś tak się wypowiada to musi mieć nieczyste sumienie albo nie równo pod kopułką ewentualnie skończone wyższe wykształcenie ogrodnicze na wydziale:buraki kierunek:sadzenie

do: lolek1111
Sumienia to ja nie mam,takie czasy, że się nieprzydaje trzeba żyć chwilą i bez sentymentów a wykształcenie średnie ekonomiczne więc opinia nie trafiona :)
buraczku
mania 102 / 212.109.163.* / 2012-12-22 16:54
jestem pracownikiem niedawno otwartego tesco w bolszewie-kolo
wejherowa -to co sie tam dzieje to mało powiedziane ze to koszmar -jak tem mozna -i nic nie poradzisz -chociaz mysle ze juz długo tam nie popracuje
WWWWWWW / 88.156.190.* / 2013-06-06 19:01
o kurde a już chciałam skladać tam swoje cv po tym co przeczytalam-REZYGNUJĘ
ret / 195.222.100.* / 2012-12-16 01:18
Żałuję ,że wogole pojechałwm do tego sklepu aby kupić karpie.JEDNA ,JEDNA KOBIETA ,która sama wyławia z ZIMNEJ wody karpie ( a tu się mówi o uczuciach zwierząt zapominając o LUDZIACH) ,"KRAWACIARZE" "KRAWACIARKI" nie wystawiają podobno nosa na salę sprzedaży BO wiedzą ,że jak każe "GÓRA" to TaK ma być,Tesco w Silesi w katowicach powinno a wręcz powinno zastanowić się bo jesli żal komuś karpi lecz nie człowieka to coś tu nie tak.
lost 77 / 193.239.224.* / 2013-01-05 11:41
witajcie praca w tesco katowice to jeden koszmar pomiatanie i straszenie i wykonywane prac nie zgodnych z przepisami i bhp a kierownictwo zmiany nocnej,nie jeden ma czarne mysli po jednej nocy w tym sklepie,nie przyjmujcie sie tam nigdy.
CIF / 31.182.86.* / 2013-02-28 10:13
nie tylko w tesco katowice to koszmar, w piotrkowie w jednym i drugim tesco to jest dopiero koszmar,żadnego szacunku dla pracowników, a góra robi jak im się podoba za marne grosze praca.
adimmmmm / 109.243.0.* / 2013-01-05 07:00
pociesze cie w tesco extra w gliwicach niejest lepiej 12000 m kwadratowych towaruje 8 osob pracujesz za 3 a ci co majom 3/4 etatu smieja sie w pysk liderzy chodzom po reke masakra bez uprawnien na wuzki bez niczego masz zrobic i tyle
kasier / 46.76.44.* / 2013-06-23 11:15
w częstochowie nie lepiej
ja161 / 178.182.124.* / 2013-07-01 08:54
W Błoniu pod Warszawa również masakra
lula785 / 79.185.41.* / 2012-12-06 23:48
Witam
W mojm tesco zostały przydzielone bony za sprzedaż paczek.Pracownicy POK-u sami robią i realizują sprzedaż paczek w tym roku było duże zaskoczene jak nowy dyr postamowił nagrode w postaci bonów przekazać liderom kas a nie osoba które przyczyniły się do robienia paczek i ich sprzedaży.Jest to bardzo nie sprawiedliwe dla podstawowego pracownika który się bardzo angażuje w swoją prace a nagradzani sa inni.Podziel sie opinnią jak jest w twoim Tesco.
BUBA109 / 89.74.61.* / 2012-12-12 04:36
Robienie paczek jest traktowane jako serwis więc Panie z POK wykonują serwis w czsie pracy za który mają płacone/o ile dorze pamietam 3 lub 4 zł od paczki/.A liderki kas na każdym sklepie traktowane są jak Swięte K,,wy.Ciekawe dlaczego?!!!!!!
aligatorr / 79.110.0.* / 2012-10-02 20:29
w tesco we Wrocławiu jest identycznie,dyrektor cały czas powtarza ze zwolni kobiety po 50-tce ponieważ za wolno się ruszają,z kasami jest identycznie,multiskilerzy siedzą na kasach po 7h,zwłaszcza na 2zmianach
klient#1 / 81.190.61.* / 2012-12-07 18:37

za wolno się ruszają,z kasami jest identycznie

A mnie klientowi, nie spieszy się przy kasie, więc po co ten pośpiech.
Zresztą jakiś dziwny pośpiech przy kasach w czasie kasowania należności,zwłaszcza w sklepach "Lidl", to chyba jest tylko w Polsce.Chyba potrzepało tych ludzi.
Z czymś tak idiotycznym nie spotkałem się nigdzie na świecie.
al767 / 79.110.0.* / 2012-10-02 20:22
Piszemy tego meila z nadzieją,ze Państwo nam pomogą.Chcemy opisać to co się dzieje w naszym Tesco w Świdnicy na ulicy Strzegomskiej 2 od ponad póltora roku,z momentem pojawienia sie nowego menagera sklepu Pani Ewy Medyk.Jedni z nas pracują od powstania Tesco czyli od prawie 8 lat inni przyjęci są pózniej,ale nikt nigdy wczesniej nie odczuwał terroru,mobingu i nie wiemy juz jak to nazwać.Pierwszą decyzja nowej Pani menager było zwolnienie połowy kasjerek,ponieważ słowa Pani menager były-"starych bab trzymać nie będzie",nie kryła się z tymi słowami i zwolniła kasjerki pracujące od powstania Tesco,strasząc je zwolnieniem dyscyplinarnym za rzekome manka,których wczesniej nigdy nie podpisywały (kazdy niedobór ponad 20 zł jest podpisywany),zastraszone kobiety zgodziły sie na porozumienie stron.Multiskilerzy siadający na kasy po kilku na jedną dziennie nigdy nie są rozliczani z niedoborów kasowych,a z tego co nam wiadomo te niedobory są i to nie małe,ale tylko kasjerom stawia się nagany i noty słuzbowe.Pani menager przychodząc do nas z innego Tesco,gdzie miała kilka przegranych spraw o mobing kasjerek, przez poltora roku bedąc już w tym Tesco miała pare spraw z kasjerkami niesłusznie zwolnionym dyscyplinarnie i pracownikami,miedzy innymi Stacji Benzynowej ,gdzie 11 osób zwolniła dyscyplinarnie wmawiając im przestepstwo gospodarcze i strasząc więzieniem.Pracownicy oddali sprawe do Sadu Pracy W Świdnicy i sprawę wygrali.Takich przykładów jest wiele.Kasjerki od dłuższego czasu proszą o wolny weekend i zaprzestanie zmian 10 godzinnych na kasie.Prosby pozostają bez reakcji.Zmiany 10 godzinne zawsze wypadaja w najwiekszy ruch czyli piatek ,sobota ,niedziela gdzie naprawdę wytrzymać tyle godzin na kasie graniczy z cudem,zmeczenie,wysiadaja oczy,przestaje się myslec racjonalnie i bardzo łatwo jest się wtedy pomylić.Na prosby kasjerek pani menager odpowiada,że myslała o wprowadzeniu zmian 12 godzinnych i maja sie cieszyc ,ze to jest "tylko" 10 godzin.Motto Tesco brzmi " TRAKTUJMY DRUGIEGO TAK JAK CHCIELIBYSMY SAMI BYC TRAKTOWANI".Nie wiem czy pani menager chciałaby siedziec 10 godzin na kasie,z jedna przerwą poł godzinną i proszeniem się o wyjscie do toalety,bo jest tyle ludzi a tak mało kasjerek,ze trzeba czekać aż zrobi się zdjecie.Zdjecia robione są co pół godziny wzdłóz linii kas.Przed zdjeciem lider kas ma za zadanie rozganianie kolejek,posadzenie szybko innych pracowników na pare chwil na kasie,zeby zaden klient nie "wystawal"poza linię,ponieważ są z tego oceniani i "opieprzani" przez pania menager za kolejki.W tym Tesco zawsze sa kolejki i 10 -20 osób przy kasach przez weekendy i praktycznie na codzień,na kasach siedza dwie,trzy kasjerki w godzinach popołudniowych,ponieważ nie mają niestety zmian porannych.Rano na kasach siedzą tzw multiskilerzy,których zadaniem była kiedys pomoc góra 15 minutowa kasjerom a od półtora roku siedza na kasach po 5-6 godzin rano a potem pani menager ma do nich "głośną" pretensje,ze nie zrobili swojej roboty.Wystarczy przyjśc do Tesco i posłuchać jak zwraca się do pracowników,jak na nich krzyczy przy klientach,jak potrafi wyzywać obrazając nas,co nigdy nie miało miejsca przy poprzednim menager sklepu Panu Dariuszu Ruchelu,który potrafił na pozegnanie kazdemu pracownikowi podziekować z szacunkiem za współpracę i podać rekę,zyczac dalszych sukcesów.Proszę nam uwierzyć,ze gdy były tzw zwolnienia redukcyjne,żaden pracownik nie został zwolniony tak jak powinien,z wyprawką i szacunkiem tylko wszystkich pani menager zwolniła dyscyplinarnie pod byle pretekstem(np.upieczenie innego kształtu chleba),pozbywajac się w ten sposób problemu.Pracownicy oddali sprawe do Sądu Pracy i ją wygrali.Kasjerki walczą i proszą od dawna o przynajmniej jeden wolny weekend w miesiacu,pani menager stwierdziła,ze złamały "umowe" i jedna z nich wzieła urlop na zadanie w weekend i dlatego reszta za to płaci! po wielu prosbach na forum pracowniczym ogłoszono konkurs dla kasjerek a NAGRODĄ ma byc wolny weekend.Maja rywalizować ze sobą o wydawanie i nabijanie klientom kart Clubcard i która nabije najwięcej ta dostanie nagrodę. CZUJEMY SIĘ MOBINGOWANE,BO KAZDY PRACOWNIK W TESCO MA WOLNY JEDEN LUB DWA WEEKENDY W MIESIACU ,O KTORE NIE MUSI WACZYĆ!mamy się nienawidzić i patrzęć jedna na drugą wilkiem ile wyda i nabije kart? to chyba nie o to chodzi ze złotą zasadą Tesco-" TRAKTUJMY DRUGIEGO TAK JAK CHCIELIBYSMY SAMI BYC TRAKTOWANI"Karty Clubcard wydawane sa od ponad trzech lat,kasjerki maja je wciskać ludziom na siłe,nawet jesli potem lądują w pobliskim koszu na śmieci.Ludzie mają te karty,nie chcą,zostawili w domu etc etc,jak się czuje człowiek zmuszajac klientów i prosząc zeby je po prostu wzieli.na samo wejscie na kasę dostaje się w rekę 10 pustych! niewypełnionych kart ,ktore maja nabijać i wydawac puste klientowi,nieważne czy je potem wypełni i odda ,wazne ze sa nabite na kasę a sklep ma wiekszy procent.Na pulpicie wyswietla sie przypominajcy komunikat ze kaz
ala07 / 91.221.122.* / 2013-02-07 01:23
jestem za to samo jest w naszym tesco ruda śl.
abbe / 91.221.122.* / 2013-02-07 01:57
jesteśmy poganiane .poniżane .brak szacunku ,straszone zwolnieniami .robimy wszystko czyli piekarnia .kasa sprzątanie .usuwanie chwastów dookoła TESCO, KLIENT nam współczuje widząc to wszystko ,pytanie dlaczego 41; klientów skanuje clap card tesco mały rabat produkty .których nie kupuje NIE CHCĄ KORZYSTA KLIENCI a nie że my kasjerki nie pytamy o club card za co jesteśmy oceniane i straszone za brak udziału w akcji clabcard możemy byc zwolnione .po kilku nastu latach pracy teraz jesteśmy najgorsze akto te TESCO DO GÓR WYBIŁ BY MIAŁ SWOICH KLIENTÓW I KLIENT NASZ PAN ***********
zwiazkowiec / 159.205.119.* / 2013-01-17 18:26
jesli od poczatku kasjer nie uczestniczy przy rozliczeniu kasy nie moze ponosic odpowiedzialnosci.zeby ponosic odpowiedzialnosc za kase trzeba po pierwsze byc przy zliczaniu po drugie tylko ja na niej siedze bo znajac praktyki firmy zazwyczaj siada multiskiler lub loguje sie ktokolwiek by naprzyklad rozmienic pieniadze.a po trzecie przymnie sie ja zlicza a ja stawiam podpis.wtedy ponosze odpowiedzialnosc za powierzone mienie.ale jesli ktoras z tych trzech wymienionych zasad nie zoztanie zachowana np.ktos chocby sie tylko zaloguje nie otwierajac kasy kasjer wowczas nie ponosi odpowiedzialnosci.poniewaz na kasie od zliczenia i przyjecia odpowiedzialnosci zalogowala sie wiecej niz jwdna osoba.ludzie myslcie przeciez niedobor moze wynikac np.ze zlego zliczenia lub w prosty sposob pozbycia sie osoby ktora sie np nie lubi.pamietacie jak wygladaly rozliczenia w skarbcu jakies 4 lata temu wtedy zmienili zasady.portfele byly sprawdzane i zliczane przy kasjerze i koniecznie trzeba bylo podpisac.teraz to bezprawie.niepodpisujcie tych not sluzbowych bo to powod do zwolnienia po skladajac podpis zgadzasz sie z jego trescia i potwierdzasz ze zgadzasz sie z tym ze niedobor jest wynikiem twojego zaniedbania wobec pracodawcy.i drogi kasjerze jestes udupiony.powiadomcie zwiazki albo inspekcje.w najblizszym.regionie
wrooo / 78.8.102.* / 2013-01-04 00:24
teraz Panie nenager Ewa Medyk jest Dyrektorem Tesco we Wrocłaiu ul Długa

Najnowsze wpisy