Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Macie pomysły jak wykorzystać działkę w dość atrakcyjnym turystycznie miejscu?

Macie pomysły jak wykorzystać działkę w dość atrakcyjnym turystycznie miejscu?

R. / 83.24.236.* / 2009-02-03 13:26
Mam działkę, ok, 1,5 ha, ziemia i las, blisko (7km) Kazimierza Dolnego (w chwili obecnej jest przeksztacana na działkę budowlaną). Miejsce jest nieco odludne, wgórze, obok (2 km) wyciąg narciarski, do szlaku turystycznego 100 m. Myślałem, że może jakiś hostel/hostel/pensjonat itp. (gosp. agroturystyczne w okolicy sa przepełnione o każdej porze roku), problem, że ja zajmuję się zupełnie czymś innym, pracuję w nauce co lubię, więc nie mam zbyt wiele czasu (a także pieniędzy stąd drugie źródło dochodów bardzo by się przydało) :-). Myślałem by sprzedać, ale trochę szkoda. Wydzierżawić? Znaleźć inwestora? Tylko czy to możliwe w ogóle?
Bossss / 79.184.130.* / 2009-02-17 23:15
Może kredyt na budowę?
Takie inwestycje na turystykę potrafią się szybko zwrócić.
Moi starzy kupowali w 2000r działkę za cenę na tamte czasy astronomiczną. A że całe życie ciułają- postawili za gotówę chałupę. Na dole jest działalność starszej- na dworzu ja mam, a u góry pokoje. Po 6 latach można powiedzieć że jesteśmy na czysto. Tylko że u nas sezonu jest miesiąc bity a takiego słabego drugi. Tylko trzeba zapier....
W sezonie nas prawie nie ma- z pracy do pracy, spać i znów to samo.
Ja (znaczy starzy) mają też działkę w dogodnej okolicy- która za 3-5 lat będzie bardzo dogodną. Mam zamiar zacząć za ok 2 lata budowę na kredyt z wkładem własnym ok 30-40%.
Za kilka lat można to spłacić, ale warunek jak zawsze trzeba zapie...
Czasu wolnego za dużo nie mam (bo normalnie też pracuję po 10h) i kończę studia, ale nówkę civika za to mam:)

Teraz sprzedać się nie opłaci. Dzierżawca zawsze myśli jak najmniejszym wkładem najwięcej wyciągnąć, więc dużo nie zarobi i ty z niego także.
My też zajmujemy się czymś innym...:)

Najnowsze wpisy