Forum Polityka, aktualnościKraj

Macierewicz chce komisji śledczej ds. morderstwa

Macierewicz chce komisji śledczej ds. morderstwa

Wyświetlaj:
antyelektorat / 2010-10-20 11:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
"Zabiję i wypatroszę Kaczyńskiego" - tak powiedział Palikot
"Kaczyński jest całym złem polskiej polityki" - Niesiołowski

Czy nie jest to publiczne nawoływanie do nienawiści? Ale na pewno jest mydleniem oczu, problemem nie jest Kaczyński i PiS!! Problemem jest zadłużenie Polski, pogarszająca się sytuacja demograficzna, widmo głodowych emerytur i Rząd nierobów ślizgających się na głupocie wyborców i jadący dalej.

Niech PO zajmie się obiecanymi reformami, a nie Kaczyńskim. Brać się do roboty nieroby.
sisley / 213.108.153.* / 2010-10-20 11:51
Takie zachowania powinny być ścigane z urzędu przez prokuraturę; a nie są.
Mało tego, kierownictwo a w szczególności prezes Tusk toleruje tak obrzydliwe zachowania. Nie ma poczucia wstydu nie mówiąc o honorze. To typowe dla ubeków z czasów PRL
liczydło / 83.26.151.* / 2010-10-20 11:09
Hej Money'owcy ...Policzcie Ile nas ten cały Pisizm kosztuje.....loty, katastrofy, marsze ,pomniki, sprzątanie , żałoby renty , odszkodowania, pielgrzymki, sarkofagi..... a teraz jeszcze ochrona biur na koszt podatnika.....
tyle w tym temacie / 83.11.197.* / 2010-10-20 13:40
nie płacz nad tym lepiej zaplłacz nad długiem który w twoim iminieu zaciąga TUSK . Albo zapłacza nad + 25 mld zł dla KOmorowksiego = nie boli ?
Zasraniec PO- wski = liczydło
~budowniczy / 149.156.124.* / 2010-10-20 12:15
zgoda z zaborcą buduje.
np. taki Pałac Kultury i Nauki stoi do dziś.
zbyszek52 / 109.243.188.* / 2010-10-20 13:02
I ma stać. Byleś w nim z raz? Widzialeś go od środka? Na pewno nie. Bo byś tego nie napisal.
e2 / 217.153.72.* / 2010-10-20 12:00
liczydło usiadz i policz ile CIe to rzady PO kosztuja bo mnie ok 2k mniej w odliczeniach podatkowych i wzroscie watu, a mialo byc tak pieknie. A ile kosztuja jakie incydentalne wyskoki to nieporownalen do tego co robi rzad PO - np Grad sprzedajac PGE po cenie o 21.3 gdy mogl za kilka miesiacy wziac 200 mln wiecej... to dopiero.. czyli miliony czy prawie miliardy 'uciakaja' a ty liczysz jakies drobne nawet pewnie z 1 mln zl nie wyjdzie...
EURO STUDENT / 2010-10-20 11:16
uważaj bo się przeliczysz ! a ile kosztuje zatrudnianie kolegów w Kancelarii ? Zatrudnianie Córki Vincenty ? to co opisałeś to konktetne działania z efektem (nie ważne dla kogo ale część PODATNIKÓW otrzymuje to czego chce) ja z działań PO mam same straty. Proszę Ciebie nie pisz hasłami bo one są nieaktualne. NOWE HASŁO DLA PO to PSYCHOLE !
dgen / 2010-10-20 11:02 / Tysiącznik na forum
wyobraźmy sobie, że jest rok 2007 - w Polsce rządzi PIS i Kaczyński.
W mediach co rusz pojawiają się informacje o podwyżkach podatków, cen, akcyzy.............oraz o inwigilacji dziennikarzy przez służby Ziobry.
Nagle dochodzi do zabójstwa w biurze PO - mordu dokonał fan Kaczyńskiego w odwecie za krytykę ze strony PO.
I co się dzieje ?
a) tvn 24 prowadzi transmisję non stop spod biura PO
b) pod gmachem pisowskiego rządu formuje się namiotowe miasteczko, prowiant dostarczają działacze PO i SLD
c) protesty nadsyłają : Parlament Europejski, Amnesty International, ONZ, UE
d) w prasie ukazuje się list prostestacyjny przeciwko łamaniu praw człowieka w Polsce podpisany przez autorytety: wajda, kutz, szymborska, wałesa
e) wszystkie powyższe zdarzenia są możliwe
antyelektorat / 2010-10-20 11:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
i bez tej political fiction, którą przedstawiłeś TVN i prawie wszystkie media sączą, propagandę w skurczone mózgi wyborców.

Krzyż, stan psychiczny prezesa PiS, teraz ta tragedia, to są sprawy drugoplanowe. Głównym tematem powinien być brak reform, zadłużenie, emerytury głodowe, widmo katastrofy demograficznej. Polska się stacza, a słupki poparcia dla partii rządzącej rosną.

No czy durny naród nie zasługuje sobie na takich polityków?
zbyszek52 / 109.243.188.* / 2010-10-20 11:19
Namordowaleś się a z tego zostalby jeden tylko punkt. Punkt " a ". No i to, że to są autorytety. Wiemy przecież czego dokonali. A może nie wszyscy?
Binarek / 2010-10-20 11:16 / Tysiącznik na forum
Ale Ty masz bujna martyrologiczną wyobraźnię dgen

Poza tym nie możesz wiedzieć, że
"mordu dokonał fan Kaczyńskiego"

To kogo fanem jest dana osoba może wskazywać bez śledztwa jedynie prezes.
Uważaj co mówisz bo będziesz się musiał kajać :)
niezrzeszony / 2010-10-20 11:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
przeczytaj jeszcze raz - 'fan Kaczyńskiego' występuje tu w hipotetycznej sytuacji, odwrotnej niż obecna. Z czego wniosek, że częstochowski taksówkarz był fanem Tuska.

Ech.. kolejna komisja z kolejnym Macierewiczem.. a może to sam Macierewicz wykaże się tak podzielną uwagą i wielkim zapałem do pracy, że da radę pracować w obu komisjach.
Przecież te komisje są tak kompetentne jak straganowe wróżki. Jedyne co robią to sieją zamęt i próbują zyskiwać plusy dla swojej partii. Niech że tą pracą zajmą się odpowiednie służby...

Hmm.. tylko jest jeden problem. Z możliwościami jakie ma obecnie Tusk faktycznie nie da się wykluczyć jakichś spisków, kupionych urzędów, mundurowych itd.. Dzięki 'polityce miłości' prowadzonej przez PO-Pis nikomu nie można już ufać.. Cholerny świat.
Binarek / 2010-10-20 11:59 / Tysiącznik na forum
Ależ o to właśnie chodzi

Dlaczego Prezes już wie że psychol jest fanem Tuska? a dgen już bierze za pewnik słowa prezesa?
Dlaczego Kempa już wie że Tusk pośrednio namawiał do zbrodni?
jt / 78.8.228.* / 2010-10-20 10:59
W związku z morderstwem w Łodzi,jak podaje "Niezależna.pl"
"Szef ABW Krzysztof Bondaryk zapewnił posłów, że Agencja bada wszystkie sygnały dotyczące gróźb karalnych, także te pojawiające się w Internecie."
Wreszcie.A więc uważajcie forumowicze co piszecie,bo możecie mieć kłopoty.Nareszcie pojawiające się groźby w sieci będą ścigane,już dawno to powinno być.Trzeba było śmierci niewinnych ludzi aby prawo było traktowane poważnie(czy tak będzie zobaczymy).A co z wypowiedziami polityków?,ich też trzeba ścigać za groźby karalne.
zbyszek52 / 109.243.188.* / 2010-10-20 11:09
Nie przesadzaj. Mozna scigać tylko w skrajnych przypadkach. Inaczej doczekalibyśmy się cenzury a i pieniędzy by nie starczylo na sciganie. Aparat scigania nawet tak rozbudowany jak STASI ni dalby rady. Ważniejsze, żeby politycy tymi swoimi zaklamanymi pelnych hipokryzji dziobami nie prowokowali. To powoduje największe emocje. Takiego blazna Waszczykowskiego który wczoraj w TV blagal, żeby go nie zabijać to az się prosilo...
jt / 78.8.228.* / 2010-10-20 11:19

Mozna scigać tylko w skrajnych przypadkach.

No właśnie o te skrajne przypadki mi chodzi.

żeby politycy tymi swoimi zaklamanymi pelnych hipokryzji dziobami nie
prowokowali.

Masz rację.Ale wszyscy politycy.Palikot,Niesiołowski i inni z partii "miłości" też.
zbyszek52 / 109.243.188.* / 2010-10-20 11:28
Oczywiście. Tylko wymienianie nazwisk nie ma sensu. Przeciez oni odpowiadają na agresywne wypowiedzi przeciwników. O ile na podwórku mozna stwierdzic kto zacząl i lagodzić spór to tutaj mamy do czynienia ze zjawiskiem kuly śniegowej. Im niżej tym coraz szybciej i zatrzymac trudniej.
jt / 78.8.228.* / 2010-10-20 11:54
Moim zdaniem język nienawiści w polityce wprowadziła PO po przegranych wyborach w 2005 roku.Pamiętam te słowa o psuciu i zawłaszczaniu państwa przez PiS,jeszcze zanim rząd PiS-Samoobrona-LPR zaczął cokolwiek robić.Wcześniej była jednak trochę łagodniejsza retoryka w polityce.Takie jest moje zdanie.Jak mniemam Twoje będzie inne.Pozdro.
zbyszek52 / 109.243.188.* / 2010-10-20 12:35
Tak mam inne zdanie. No trochę inne. Wydaje mi się, że To jednak PIS dal poczatek. W czasie kampani wyborczej 2005r wszystko wskazywalo na wygraną PO i powstanie POPISu. Kampania przebiegala spokojnie nawet za spokojnie jak na demokratyczne standardy. Już wydawalo się wszystko ustalone. Premier mial być z Krakowa. W końcówce kampani PIS poslugując się mniej lub bardziej fajnymi chwytami ( raczej jednak mniej ) przechylil szale zwycięstwa na swoją korzyść. Czy bylo to naganne, czy raczej uznać za mądrość polityczną? Wydawalo się, że chyba to drugie. Bo przecież wygrali wybory. A o to chodzi. Tylko czy bylo to zwycięstwo. Chyba nie jeśli spojrzymy z dzisiejszej perspektywy. Nie powstal POPIS na który ja i wielu liczylo. Gdyby POPIS powstal Polska bylaby dziś innym krajem A tak powstala linia frontu. Rząd PIS jednak psul państwo. Dam Ci jeden tylko przyklad. Bezprecedensowe zagarnięcie publicznych mediów. Nie wiem jak to odbieraleś ale moim zdaniem za ich rzadów nie bylo dobrej atmosfery do życia w naszym kraju.
I jeśli ja dobrze rozumiem to co wtedy się stalo to Kaczynski nie wykazal się strategicznym geniuszem, raczej krótkowzrocznością. " Potrafil " sukces przemienić w porażkę.
Pozdrawiam
@@@ / 87.207.29.* / 2010-10-20 17:16

Nie powstal POPIS na który ja i wielu liczylo.

Jak wielu sympatykow PO nie pamietasz dlaczego nie powstal.
Pozniej do glowy wam wbito ze nie powstal z winy PiS i do dzisiaj w to wierzycie.

Czy slyszales kiedys aby w Polsce w jednym rzadzie bylo dwoch premierow?
Ten warunek ze stony PO byl jednym z powodow nie powstania POPiS-u.
jt / 78.8.233.* / 2010-10-20 14:09
Ja też liczyłem na to że powstanie POPiS.Niestety tak się nie stało.Kto ponosi winę,czy PiS,czy PO to już nigdy nie zostanie wyjaśnione.Jeżeli chodzi o atmosferę za rządów PiS-u,to moim zdaniem była dobra,tylko media związane z PO pokazywały wszystko na niekorzyść PiS-u.Zawłaszczanie mediów publicznych ma miejsce i teraz,widać to aż nazbyt wyraźnie.
Teraz idzie o to aby nastąpiła normalność w polityce.Tylko że emocje są już tak wielkie że chyba długo tej normalności nie zobaczymy.I winę za taki stan rzeczy ponoszą politycy zarówno z PiS-u,jak i z PO.Przeżyliśmy komunę,przeżyjemy i to.Trzeba tylko do polityki mieć dystans,a jak widać w wypowiedziach wielu na tym forum tego dystansu Polakom brakuje,dają się jak dzieci "wpuszczać w maliny".
jake 1 / 93.105.64.* / 2010-10-20 10:45
Psychole pisuary są w żywiole. Powinni powołać komisję do zbadania swoich umysłów.
EURO STUDENT / 2010-10-20 10:55
W swoim żywiole był wczoraj przedstawiciel Handlowy z PO-PSL-SLD pan Ryszard C.
Bankier_7 / 2010-10-20 10:43 / portfel / Punktator

Polska demokracja jest zagrożona. Wszystko przez socjotechnikę nienawiści

Dokładnie panie kaczyński - dokładnie się to do ciebie odnosi... - mierzysz ludzi swoją miarą a to są następstwa tego do czego doprowadziłeś w tym kraju!
pan władek / 89.231.112.* / 2010-10-20 11:06
i to zwolennik Kaczyńskiego zabił, tak mam rozumieć twoją wypowiedź
Bankier_7 / 2010-10-20 11:12 / portfel / Punktator
Nie w żadnym wypadku tego władku tak nie rozumuj...
Rozumuj to w taki sposób,iż przez wyjątkowo wojenną a zarazem zacietrzewioną retorykę kaczyńskiego niejeden niezbyt światły umysł może być zmanipulowany i doprowadzony do szaleństwa jak ten człowiek, który dokonał tego straszliwego mordu na niewinnych ludziach!
pincio / 2010-10-20 10:31 / Bywalec forum
A ja chce zwołania konsultacji psychiatrycznej dla pana Macierewicza. Wszędzie widzi spiski i komisje śledcze mu się marzą.
Uwaga istnieje niebezpieczeństwo walki o nowy pomnik.
EURO STUDENT / 2010-10-20 10:30
Ryszard. C - Panie Niesiołowski Melduje wykonanie zadania !

Czy Ryszard C. może liczyć na amnestię ze strony Prezydenta Komorowskiego? Niczym Kwaśniewski dla Sobótki ?
inz / 217.167.239.* / 2010-10-20 10:46
Student jak bys byl corka Vinca, albo Sobiesiaka ---robote mialbys lepiej platna nwet bez studiow
zbyszek52 / 109.243.188.* / 2010-10-20 11:34
Ciekawe gdzie? I co on móglby robic?
EURO STUDENT / 2010-10-20 10:52
ale nie jestem, mimo mojego wykształcenia ekonomicznego z trzech kierunków i seminariów bankowości, certyfikatów ciężko jest jak cholera o awans! ale nie narzekam na pracodawców bo to nie przez nich stracę więcej kasy na smrodliwe Partie (PO-PSL-SLD) i Kancelarie Prezydenta. PiSu też nie lubię ale to najmniejsze zło dla Polski.
zbyszek52 / 109.243.188.* / 2010-10-20 11:43
Ty masz kompleksy i jesteś niespójny emocjonalnie. Chcesz, żeby Cię podziwiali. Chociaż na forum. Żalosne geniuszu.
BadSantaClaus / 2010-10-20 10:31 / portfel / Bywalec forum
Student, zamiast na forum lepiej idz jednak na te zajęcia, może one Cie do czegoś doprowadzą. Ta Głupota razi w oczy. Pozdro.
EURO STUDENT / 2010-10-20 10:41
jestem w pracy bo muszę pracować na podwyżkę subwencji dla Parti PO-PSL oraz na szerzącą się od kolegów Kancelarię Prezydenta bo coraz więcek pieniędzy Komorowski potrzebuje. No ale niepełnosprawni dostaną tylko 30% dotacji które mieli otrzymać. Więc widać że najsłabsi obrywają a bogaci dostają.
zibizibi / 195.238.227.* / 2010-10-20 12:12
prawdziwy student jest teraz na zajęciach albo wyjechał na studia na zachód, co z ciebie za student, nie ma co się dziwić że przychodzą tacy do pracy i zielono w głowie....proszę zostawić w spokoju takie osoby jak Wałęsa, Wajda, Tusk itd....napewno nie można Pana do nich przyrównać, proszę podać swoje zasługi ....pewnie niczym nie może się pan pochwalić...nawet studentem jest pan marnym ;-)
zbyszek52 / 109.243.188.* / 2010-10-20 13:24
Jeśli w ogóle.
EURO STUDENT / 2010-10-20 10:36
.
Za podwyżkę VAT zapłacę z własnej kieszeni
wyższą akcyzę za Benzynę zapłacę z własnej kieszeni
nie otrzymam zwrotu za internet, zapłacę z własnej kieszeni
.
ale KRYTYKA PO - BEZCENNA
.
tesa1959 / 2010-10-20 10:44 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A| więc Twoja praca polega na siedzeniu w internecie i pisaniu głupot. Za to Ci płacą? I Ty narzekasz na rząd?
EURO STUDENT / 2010-10-20 10:49
mam bardzo dobrą percepcję i potafie wykonywać czynności w pracy i wypowiadać się na ciekawe tematy.
tesa1959 / 2010-10-20 10:54 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To nie tłumaczy Twego stosunku do pracy. Skoro masz czas na inne zajęcia, to powinieneś być zatrudniony w mniejszym wymiarze godzin.
EURO STUDENT / 2010-10-20 11:07
a Ty co robisz? Renta czy Emerytura? że siedzisz przed komputerem w środku tygodnia?
EURO STUDENT / 2010-10-20 11:04
może pojedziesz na teren budowy autostrad ( o ile jest takie miejsce teraz w Polsce ) i tam zrobisz inspekcję pracy ? czy przypadkiem 10 osób się nie patrzy jak jedna pracuje. Nie będe Tobie tłumaczyć czym się zajmuje. Skąd wiesz że pracuję na czas? Pozatym nie ja jestem problemem dla Polski bo podatki płacę i to bardzo ładne i nie mam zamiaru dopłacać więcej bo nie ma za co !!!
tesa1959 / 2010-10-20 11:15 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jestem na zwolnieniu chorobowym w związku z przewlekłą chorobą i mam czas siedzieć przed komputerem. W pracy nie miałam czasu nawet wypić kawy (pracuję w szkole)
EURO STUDENT / 2010-10-20 11:21
Zdrowia życzę ! tak szczerze ! wiem że nauka w szkole nie jest łatwa bo moja dziewczyna miała w tym roku praktyki. Tak że pozdrawiam i mam nadzieję, że moje wypowiedzi nie uraziły Pani.
tesa1959 / 2010-10-20 11:25 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie jest łatwo mnie urazić. Za życzenia dziękuję.
Binarek / 2010-10-20 11:19 / Tysiącznik na forum
Euro_Student jest tutaj 24h na dobę
Spójrz na jego archiwum :)
tesa1959 / 2010-10-20 11:34 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Wiem. Komentuje każdy artykuł, ale to jego sumienie za co bierze pieniądze.
ssaa / 199.67.203.* / 2010-10-20 10:28
Po co ta komisja szkoda kasy podatników panowie.
tdshuftiou8tu8o / 79.189.96.* / 2010-10-20 10:26
A jak w jakims biurze wszyscy zachorują na grypę jelitową to też trzeba będzie zwołac komisje śl.
ludzie osmieszacie sie
pan władek / 89.231.112.* / 2010-10-20 11:08
to morze zabić kogoś z PO i zobaczyć czy powołają komisję śledczą czy też przejdą nad tym, jak nad grypą jelitową. Taki ciekawy eksperyment.
EURO STUDENT / 2010-10-20 10:18
Pisanie o Macierewiczu że to psychiczny człowiek już nie ma sensu PeOwcy bo i tak nikt w to nie wierzy. Każdy dziś wie gdzie są prawdziwe PSYCHOLE !
EURO STUDENT / 2010-10-20 10:12
że PiS wykorzystuje tragedie do celów politycznych. Najłatwiej tak powiedzieć zamiast zająć się problemem. PO nigdy nie dojrzeje.
KAGAN44 / 188.222.15.* / 2010-10-20 09:56
POLECAM TE FILMY NA YOUTUBE
Wezwanie Do Przebudzenia 1 / 16
Interpretując Media - Neurolingwistyczne Programowanie (NLP) 1/3 Napisy PL
Alex Jones - EndGame (Napisy PL) 01/15
JAK NAPAŚĆ NA PAŃSTWO (1/7) [napisy pl]
Spowiedź agenta (1/6)
Świat Według M-o-n-s-a-n-t-o 01/11
Dr Rath - kartel farmaceutyczny 1/4 (Napisy PL)
Przekroczyć Horyzont Zdarzeń I 1z7 PL
D. Icke - Poza Krawedzia Nauki czesc.1 1/13
Alex Jones - Obama - Wielkie Oszustwo (Napisy PL) 01/12
David Icke Beyond the Cutting Edge Part2 01/15 PL
Captive Minds - Zniewolone Umysły (napisy PL) 1/6
Rewolucji nie pokażą w telewizji (1/8)
Money As Debt - Pieniadze Jako Dlug (Napisy PL) 1/5
Jane Burgermeister o rozbiciu polskiego samolotu prezydenckiego
UFO - The Greatest Story Ever Denied 1/9 (Napisy PL
Statki międzygwiezdne UFO cz1
Dinozaury i ludzie - dowody z Ameryki Południowej cz.1
Bunt. Sprawa Litwinienki 2007 1 (10)
Szanty Polskie
W stepie szerokim
Rewelersi - Sługa
,,CZOŁEM WASZMOŚCIOM
MIEJMY NADZIEJE ZE LUDZIE UNIOSA SIE MOWIAC MAM JUZ DOSYC,, !
NERON44 / 188.222.15.* / 2010-10-20 09:55
Gdy naród do boju wystąpił z orężem,
panowie o czynszach radzili.
Gdy naród zawołał: „umrzem lub zwyciężym!”
panowie w stolicy bawili.

O, cześć wam panowie, magnaci,
za naszą niewolę, kajdany,
o, cześć wam książęta, hrabiowie, prałaci,
za kraj nasz krwią bratnią zbryzgany.

Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara
rękami czarnymi od pługa,
panowie w stolicach kurzyli cygara,
radzili o braciach zza Buga.

O, cześć wam panowie, magnaci…

Wszak waszym był synem ów niecny kunktator
co wzbudzał przed wrogiem obawę,
i wódz ten naczelny, pobożny dyktator,
i zdrajca, co sprzedał Warszawę.

O, cześć wam panowie, magnaci…

Lecz kiedy nadejdzie godzina powstania,
magnatom lud ucztę zgotuje,
muzykę piekielną zaprosi do grania,
a szlachta niech wtedy tańcuje.

O, cześć wam panowie, magnaci…

Powstańcy nie znają wiedeńskich traktatów,
nie wchodzą w układy z carami,
lecz biją Moskali, wieszają magnatów,
i mścić się umieją stryczkami.
CIAGLE TYLE ZDRAJCÓW W POLSCE TUSK I JEGO WYBORCY SPRZEDADZA NAWET SWOJE DUSZE
BadSantaClaus / 2010-10-20 09:53 / portfel / Bywalec forum
Wam, w tym PISIE, i zwolennikom tego ugrupowania sie juz w dupach poprzewracało.
Tak wszystkiemu winna jest Platforma, Jakis psychol, nażarł sie nie świezych warzyw czy czego, zabił gościa, i teraz ten nieudolny Macierewicz, znowu komisje powołuje. Leczcie sie wszyscy z tej jakze zakaznej choroby. Pozdro.
jt / 78.8.228.* / 2010-10-20 10:38
Ale pojechałeś po całości.I Tobie to się czasem w dupie nie POprzewracało?.
Wszystkich zwolenników PiS-u uważasz za chorych.Ja głosuję na PiS,ale wcale nie jestem za powoływaniem komisji śledczej w tej sprawie,ani w innych.Jak widać na przykładzie istniejących komisji jest to tylko "szopka" polityczna.Wszystkie te sprawy powinny być wyjaśnione przez niezależną prokuraturę.
A za wczorajsze morderstwo też jakąś winę ponoszą media nakręcające atmosferę nienawiści w polityce.Również politycy nie są bez winy.Język nienawiści,chamstwa,nietolerancji jest obecnie standardem w polityce i mediach,również w Twojej wypowiedzi.Pozdro.
tesa1959 / 2010-10-20 10:51 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Również politycy nie są bez winy

Dlaczego na posłów nie startują ludzie rozsądni, a awanturnicy prą do władzy. Apeluję do tych, którzy rozumieją naszą rzeczywistość i chcą, aby zaczęło być w miarę normalnie -STARTUJCIE TERAZ DO SAMORZĄDÓW, POTEM DO SEJMU I SENATU- i to nie jest żart - mówię jak najzupełniej poważnie. Mam dość ciągłej agresji obojętnie z jakiej strony.
jt / 78.8.228.* / 2010-10-20 11:05
Oj,tesa1959 masz już trochę lat, a naiwna jesteś jak dziecko.Gdyby w samorządach nie płacili kasy za bycie radnym,a w Sejmie czy senacie też za frajer,to może byliby tam sami społecznicy,którzy chcą coś zmienić.A obecnie to są dobre posadki za "nic nie robienie",a kasa niezła.Pozdrawiam.
tesa1959 / 2010-10-20 11:32 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Tak, mam trochę lat i wiem, że najszybciej wybijają się ci, którzy najgłośniej krzyczą. To nie znaczy, że normalny człowiek (nie awanturnik) nie ma szans na wygranie wyborów i przebicie się ze swoimi zrównoważonymi poglądami (bez nienawiści i nagonki). Wydaje mi się, że oni po prostu chcą mieć święty spokój, bo po takich rządach naszej demokracji jeszcze długo trzeba będzie się użerać.
jt / 78.8.228.* / 2010-10-20 12:04
Tak,masz rację.To co obecnie obserwujemy w polityce,taką niesamowitą polaryzację,tyle emocji i zwykłego chamstwa,będzie skutkowało zrażaniem się do polityki ludzi wartościowych ale spokojnych nie tzw."zwierząt politycznych".Wszyscy jeszcze musimy dużo się uczyć normalnych zachowań w dyskusji o polityce.Myślę że jeszcze nam jako społeczeństwu daleko do standardów demokratycznych.
tesa1959 / 2010-10-20 14:17 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A czy kiedyś dogonimy te standardy przy naszej narodowej zapalczywości do kłótni i swarów?
,tyle emocji i zwykłego chamstwa,będzie skutkowało zrażaniem
się do polityki ludzi wartościowych ale spokojnych

No właśnie. Nie chcą wdepnąć w to g...o, aby się nie pobrudzić, a omijać nie jest łatwo. Poza tym na kandydowanie musi być kogoś stać. Może czas skończyć z dotacjami na partie, przede wszystkim solidnie rozliczać z kampanii wyborczych (wszystkich:wygranych i przegranych).

Najnowsze wpisy