Forum Polityka, aktualnościKraj

Macierzyński dla prowadzacych firmę wyniesie 17 zł. Rząd zmienia przepisy

Macierzyński dla prowadzacych firmę wyniesie 17 zł. Rząd zmienia przepisy

Wyświetlaj:
berkipok / 83.15.47.* / 2015-06-23 14:24
z jakiej racja autor użył słowa "wyłudzania" wysokiego macierzyńskiego? Jeśli coś jej opisane i dozwolone przepisami to mam prawo z tego korzystać. No ale tu w pl jest tak że jeśli z tego korzystają żony/ kochanki posłów i senatorów, prezesów to jest cacy, a jeśli każdy z tego może korzystać to wyłudzanie. Żałosne
Ojciec 2 córek / 193.111.166.* / 2015-06-23 15:13
Własnie dzieki takiemu podejściu poszkodowane są uczciwe matki. Tylko dlatego że jes możliwość cyckania państwa na kase nie czyni tego procederu moralnym. Przer Takich ludzi doczekaliśmy się scenariusza uszczelniania systemu kosztem matek. Mam nadzieje że jesteście z siebie dumni wszyscy WYŁUDZAJĄCY kase od państwa !!!
I o to chodzi / 31.61.129.* / 2015-06-23 14:41
Wymyślono ten przepis właśnie dla matek , żon i kochanek ale pospólstwo nie takie głupie i też korzystało przy okazji . Teraz trzeba jeszcze puki czas jeszcze natłuc korzystnych dla siebie przepisów.
Cichcem aby nie zdążył lud ciemny skorzystać .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kamarta / 5.28.82.* / 2015-06-23 14:23
Niech w ogóle zlikwidują te zasiłki i będzie dobrze. POwinni zwyczajnie powiedzieć każdemu obywatelowi: DAWAJ KASĘ!!!
Nie wiem po co jeszcze te przykrywki w postaci ZUS itd.
Olo285 / 46.112.60.* / 2015-06-23 14:21
Popierał to bo te baby tylko oszipukują i wyłudzają pieniądze od ZUS.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
tojaaaaaaa / 178.37.190.* / 2015-06-23 14:20
uczciwe kobieta zapłacą za kombinatorki. Po prostu. Babska - oszustki "zakładały firmę" płaciły wysoka składkę przez 3 miesiące a potem myk na l-4. I ciągnęły horrendalne zasiłki. Kosztem nas - podatników. A teraz - wszystkim - w...uj. Podziekujcie złodziejkom.
mki / 79.190.12.* / 2015-06-23 14:37
zgadzam się, kogo najbardziej zabolą zmiany?? kobiety które uczciwie prowadzą działalność x lat, to nasz POLSKA sprawiedliwość
jkj / 89.72.171.* / 2015-06-23 14:35
a moze jednak wina jest po stronie zusu i us ze nie kontrolował tych firm ?! wiem bo sama miałam taka kontrole i po sprawdzeniu czy moja firma nie jest fikcyjna i po kontroli wszytskiego czego sie dało swiadczenia zostały mi wypłacone. a co do "oszustek" to w tym kraju chyba inaczej sie nie da bo polityka prorodzinna jest ponizej poziomu.
przysyly ojciec / 188.107.123.* / 2015-06-23 14:19
blokujcie tych zodzieji bo jak podpisza to juz bedzie po wszystkim. zrobcie akcje na gupim portalu Facebook na wp idzcie z tym do tvn ludzie sa nie swiadomi tego co oni chca jak zwzkle z reszta po cichu zrobic. niech ustawe na swoje nagrody zrobia banda pieprzona
ANKA545 / 46.229.157.* / 2015-06-23 14:18
Prowadzę firme i nie dość ze tyram jak wół, opłacam haracz dla ZUS to ten wypłaca mi grosze zasiłku. Nic dziwnego ze mało ludzi płaci podatki lub ucieka z tego grajdoła. I zastanawiam się czy ja tez nie wyjadę. Dosyć pracowania na nierobów z Wiejskiej i innych pasożytów.
EWA902 / 83.26.250.* / 2015-06-23 14:17
niech się wezmą za tych co nie płacą alimentów a żyją jak chcą a alimenty zapłaci Państwa a skąd ? z naszych podatków a potem wsadzą takiego na rok za kratki i za co będzie go Państwo utrzymywać ? za nasze podatki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Waniek / 2015-06-23 14:23 / Bywalec forum
Łatwo jest ścigać bezrobotnych alimenciaży? Bo do tego sprowadza się działanie obecnego państwa, że łatwiej jest ukrywać dochody i płacić dziecku pod stołem niż oficjalnie płacić alimenty no ale przecież tego chciałaś nie? Więcej!!!
Waniek / 2015-06-23 15:01 / Bywalec forum
Ano to że tych alimenciarzy nie stać w wielu miejscach na opłacenie alimentów plus koszty dodatkowe. Tylko widzisz to co dostaniesz nie? No to masz to co chciałaś kasy nie dostaniesz wcale lub śladowe ilości, a będziesz krzyczeć o fundusz alimentacyjny opłacany przez podatników. Pamiętaj za pośrednictwo państwa trzeba słono zapłacić!!!
dsdsdsd / 89.71.199.* / 2015-06-23 14:17
Jakoś nie żal mi osób kombinujących i właścicielek firm ALE zastanawia mnie jak władze naszego grajdoła śmią narzekać że kobiety nie chcą mieć dzieci.

Ten kraj powinien się wyludnić, niedobitki wyrżnąć władze i zjeść, i będzie OK.
jakataka / 95.49.70.* / 2015-06-23 14:16
Bardzo dobrze,nie ma kasy na nic,dla uczciwych pracownic tez,nie problem założyć firmę widmio i wyłudzić kasę od ZUZ. Bardzo dobra zmiana. Ja pracowałam 10 lat i po tym czasie zaszłam w ciążę,miałam umowę zlecenie,nic od Państwa nie dostałam jak urodziłam i jakoś musiałam sobie poradzić a wygodnickie które mają firmę niech odkładają na macierzyńskie :)
janonim / 134.226.172.* / 2015-06-23 14:36
takie to polskie: "ja mialam zle, niech inni tez maja zle" zamiast: "ja mialam zle, wiem jak to jest, nikomu tego nie zycze..." ale tak to jest z jakimitakimi...

-1
2015-06-23 14:16:06 95.49.70.* | jakataka
Re: Macierzyński dla prowadzacych firmę wyniesie 17 zł. Rząd zmienia przepisy [1]
Bardzo dobrze,nie ma kasy na nic,dla uczciwych pracownic tez,nie problem założyć firmę widmio i wyłudzić kasę od ZUZ. Bardzo dobra zmiana. Ja pracowałam 10 lat i po tym czasie zaszłam w ciążę,miałam umowę zlecenie,nic od Państwa nie dostałam jak urodziłam i jakoś musiałam sobie poradzić a wygodnickie które mają firmę niech odkładają na macierzyńskie :)
adro / 31.61.130.* / 2015-06-23 14:27
I przez takie jak Ty dalej będą nas dym.. Kretynko jedna. A nie boli Cię to że oni mają po 30tyś pensji wszystko darmowe i jeszcze bezczelnie np pani Kopacz wypłaca sobie 400tyś premi ponieważ ma depresję po negocjacjach z górnikami?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jetem bo chcę / 83.12.136.* / 2015-06-23 14:15
Jestem za. Znam wiele dziewczyn które założyły firmę tylko po to by dostawać wysoki macierzyński. teraz sa na rodzicielskim rocznym i planują kolejne dziecko bo dostają 6 tys ZUS od tego policzy im kolejny macierzyński. Skoro sklepowa na etacie idą ma macierzyński musi utrzymać się z dzieckiem za zasiłek w kwocie 1200zł to czemu osoba co prowadziła firmę ma się z tego nie utrzymać. Te przepisy co obowiązują w tej chwili nakłaniają ludzi do kombinatorstwa i wyłudzeń. I tu nikt nie widzi nierównego traktowania mam na etacie i samozatrudniających się. Jak można po opłaceniu jednorazowej składki wypłacać takie wielkie pieniądze, a wiele firm (na pewno nie wszystkie) to są tylko na papierze i wszyscy doskonale o tym wiedzą. Nie twierdze że 17zł za macierzyński to ok bo to kolejna skrajność i głupota, ale powinna to być stawka taka jak ma większość pracujących i rodzących mam np 1000 -1500zł
Real / 83.27.81.* / 2015-06-23 14:15
A więc kobieta ma na drugi dzień po porodzie podreptać do pracy .... A nie tak dawno pisali o niejakim Szpaku, który miał za mało mamusi i zaczął się ubierać w rajstopy i sukienki. I o to chodzi w tej ustawie, o nic więcej.
aaaas / 83.15.47.* / 2015-06-23 14:14
k..wa co za patologiczny kraj. Najlepiej dziecko oddać rodzinie zastepczej wtedy państwo zapłaci kila tysięcy miesięcznie kosztów utrzymania.
boni795 / 109.173.172.* / 2015-06-23 14:22
jeśli się nie mylę to na każde dziecko jest ok.3000zł.w rodzinie zastępczej
Średzka dziołcha / 212.244.172.* / 2015-06-23 14:29
Moi rodzice są rodziną zastępczą. Kwota o której mówisz jest trzykrotnie wyższa od tej prawdziwej: 1000 zł na dziecko miesięcznie.
aaaas / 83.15.47.* / 2015-06-23 14:44
do tego dochodzą: wypłata dla opiekuna czyli jakieś 3 tyś miesięcznie i dodatki np 20-30 tyś rocznie na remonty łazienki albo inne cuda. Większość rodzin zastępczych robi to dla kasy nie dla dzieci. Jeszcze więcej ciągną domy dziecka bo tam to nawet po 5 tyś na jedno dziecko miesięcznie dostają. Pracowałem w takim ośrodku za miskę ryżu czyli 700zł/ teoretycznie na pół etatu.
Gosc6667 / 95.160.94.* / 2015-06-23 14:13
co w tym dziwnego? Jaka składka taki zasiłek, składka na chorobowe przy obniżonym zusie dziś to 12,86 miesięcznie więc jakiej wysokości zasiłku przez rok można się spodziewać? W obecnej chorej sytuacji można zapłacić za jeden miesiąc przed porodem na ubezpieczenie chorobowe 229 zł (reszta to emerytalne rentowe i wypadkowe) i mieć zasiłku 8 tysięcy miesięcznie przez rok. Wszyscy nienawidzą zus gdy idzie o płacenie składek za to wymagania co do wypłat zasiłków mają wszyscy, skąd mają być pieniądze na wypłaty skoro nikt nie chce płacić składek? Nie płacisz nie wymagaj.
Tata plata / 81.190.63.* / 2015-06-23 14:13
Nie rozumiem tego zamieszania. Matki takie i jednocześnie kierownicy własnej firmy mają duże ulgi za własną działalność, pomijam fakt odpisywania z podatku darowizn. Wiecie ile taka osoba zarabia? Nawet za sprzedaż gaci na bazarze? Nawet 5-7 tysięcy na miesiąc.gdzie magister inżynier zarabia po 2-3 tysiące. Chcą jeszcze więcej poprzez zasiłek? Zanim się wypowiecie dowiedzcie się jak to działa i jak to naprawdę wygląda.
wiollla / 84.10.122.* / 2015-06-23 14:45
Myślę że sama powinnaś się zorientować jak jest naprawdę. Nie każdy kto ma firmę zarabia kokosy. Ulgi na działalność początkowe jakieś są ale ile kosztów sie płaci i ile kasy do państwa od przedsiebiorców wpływa to już nie ważne? Nie powinno się wszystkich wrzucać do jednego worka. Ja bardzo dużo pracowałam w swojej firmie i myślę że nie jeden przedsiebiorca powie że przepracowuje więcej niż te wasze 8-10 h dziennie. Więc skoro się tyle pracuje to chyba się cos od życia należy? A kobieta przedsiebiorca w ciąży też chciałaby móc jak te panie na etacie nacieszyć się maleństwem i nie martwic o pieniądze. Troche obustronnego zrozumienia.
Przedsiębiorca w żenującym polskim ustroju / 66.249.81.* / 2015-06-23 14:12
Świetna polityka prorodzinna platformy obywatelskiej.. Najpierw wysyłacie ludzi na smieciowki, a później zabieranie ostatni przywilej kobietom w ciąży prowadzącym działalność.. By żyło się lepiej.. Tylko komu?? Pracownikom Zus czy rodzinom polityków???
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
#$%^ / 83.31.120.* / 2015-06-23 14:31
A skąd wiesz czy te firmy naprawdę istnieją. Ja też mogę zajść w ciążę i założyć fikcyjną firmę tylko na papierze bo papier wszystko przyjmie a potem drzeć z państwa ile się da, leżąc sobie w domu na kanapie i nic nie robiąc. To jest według ciebie sprawiedliwe? Ile jest kobiet w ciąży pracujących za najniższą krajową nie mającą nic od państwa? To jest kombinowanie jak zrobić by zarobić a się nie narobić. A potem wielkie pretensje bo kasę zabierają. Jest to podobne do osób bezrobotnych, które mogły by pracować ale im się po prostu nie chce ale co miesiąc łazi do opieki społecznej po zapomogę. Ludzie się teraz nauczyli, że wszystko im się należy. Od siebie dla państwa nic ale dla siebie to by darli garściami.
Zyta. / 5.172.247.* / 2015-06-23 14:14
A dlaczego pomijasz, że posłowie PSL, SLD i PIS też głosowali za tymi rozwiązaniami?

Najnowsze wpisy