Forum Forum dla firmKadry

Macierzyński dłuższy o 8 tygodni

Macierzyński dłuższy o 8 tygodni

Money.pl / 2008-07-23 13:16
Komentarze do wiadomości: Macierzyński dłuższy o 8 tygodni.
Wyświetlaj:
gosia45 / 89.228.81.* / 2009-08-13 14:17
Rodzice a prze de wszystkim matki powinny jak najwiecej czasu spedzac z dziecmi, to one sa im najbardziej potrzebne, nikt nie zastapi matki. Mam troje dzieci i wiem ile trzeba dac ciepla, milosci i czasu
Bernard+ / 83.22.129.* / 2008-07-23 13:16
Władza ciągle chciałaby poprawiać kobietom warunki do wychowywania dzieci ale ciągle na koszt pracodawcy, który nie miał możliwości zatrudnić mężczyzny więc zatrudnił kobietę rodzącą dzieci. A może by tak podwyższyć składki na ubezpieczenie macieżyńskie i chorobowe i wypłacić kobietom w okresie ciąży za cały okres niezdolności do pracy zasiłek z kasy ZUS zamiast nakazywać pracodawcy wypłacać niepracującej z powodu ciąży pracownicy 100% wynagrodzenia jak za urlop. Może by tak ZUS zaczął z powrotem jak to było w PRL-u wypłacać zasiłki za opiekę nad dziećmi zamiast obciążać tym pracodawców? Moze by tak Gminy zamiast podwyższać pensje urzędasom zwiększyły ilość miejsc w przedszkolach a z podatków rząd zamiast opłacać milionowe odprawy prezesów odwołanych ze stołków zaczął by pokrywać część kosztów utrzymania przedszkoli zamiast znów kombinować jak to obciążenie finansowe przeżucić na pracodawców? wszak większe zatrudnienie kobiet w każdej gminie to większe wpływy z podatku PIT do budżetu tej gminy, więc zwiększanie liczby tanich miejsc w przedszkolach to dla gmin dobra inwestycja.
Kati / 83.11.232.* / 2008-08-05 11:31
Jestem kobietą przed 30-tka która ma stałą pracę i planuje założenie rodziny. Cieszy mnie możliwość przedłużenia urlopu macierzyńskiego ale z drugiej strony te wszystkie zmiany mają więcej minusów niż plusów. Szczerze mówiąc wolałabym mieć możliwość większego zarobku i opłacenia profesjonalnej opieki, wówczas ja nadal bym się rozwijała zawodowo a osoba która ma predyspozycje do opieki nad dziećmi (niania czy przedszkolanka) zyskałaby legalne miejsce pracy. Takie rozwiązanie jest korzystne dla gospodarki a kobiety nie dyskryminuje na rynku pracy. Pracodawcy też przecież mają świadomość że w przyszłości ktoś musi zapracować na nasze emerytury bo ani ZUS ani OFE nie daje najmniejszych szans na godne życie na przyszłej emeryturze.
justka79 / 85.202.97.* / 2008-11-21 12:24
Jeśli dla Ciebie ważniejsza jest kariera niż dziecko, to może lepiej 10 razy zastanów sie nim sie na nie zdecydujesz. Nawet najlepsza opiekunka nie zastąpi dziecku matki. Może adoptuj takie 10-letnie, tylko kanapki rano mu zrobisz i z głowy do wieczora...
mariolcia84 / 77.112.247.* / 2009-01-26 17:41
Ja też uważam tak samo, bo nie ma większej radości do życia jak wychowywanie własnych dzieci. wprawdzie moje dziecko dopiero co się narodzi, lecz nie wyobrażam sobie jego życia w pierwszych miesiącach beze mnie. Kobiety takie nigdy nie powinny mieć dzieci, bo matczynej miłości nie można po prostu kupić!
annia / 195.116.127.* / 2009-01-26 18:12
Sama mam 5cio letnia corcie. Zastanawiam sie powaznie nad drugim dzieckiem alepamietam ile czasu mi zajelo znalezienie pracy (niestety nowej...) kilka miesiecy (10) po porodzie. Po oplaceniu wszystkiego z pensji zostawalo 100 pln. Bez pensij meza nie udalo by nam sie utrzymac. Teraz jest inaczej - ale nie zmienia o faktu, ze w mojej opini tulenie dziecka to za malo by mowic o matczynej milosci. Trzeba je karmic i zapewnic odpowiednie warunki. Po za tym, w dzisiejszej czestotliwosci wypadkow, rozwodow i in. rozstan - kazda kobieta powinna byc w stanie sama utrzymac siebie i jesli je ma - dzieci

Najnowsze wpisy