Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Mączyńska: Problemy Grecji to efekt obniżania podatków

Mączyńska: Problemy Grecji to efekt obniżania podatków

Wyświetlaj:
jw100 / 178.42.83.* / 2015-07-21 13:08
" W Stanach Zjednoczonych podatek dla najbogatszych przedsiębiorców wynosi 35 proc., ale multimiliarder Warren Buffet (nb. gorący orędownik wysokich podatków dla najbogatszych) przyznał, że w rzeczywistości płaci relatywnie niższy podatek niż jego sekretarka."
Wymieniony multimiliarder wyjaśniał co miał na myśli, co prawda niezbyt szczegółowo ale u nas jest podobnie. Tu nie chodziło o opodatkowanie pracy ale kapitału tzn. zysku od zainwestowanego kapitału. Pani profesor nie przystoi powielać ogólnikowych dziennikarskich informacji.
poppr / 83.5.46.* / 2015-07-21 13:02
w polsce nie ma menagerów , są tylko poganiacze niewolników
KrotexGT / 89.72.119.* / 2015-07-21 12:58
Jesli chodzi o Grecją, to gdyby ludzie pąłcili tam podatki takie jakie sa a nie uprawiali wolnej amerykanki , to byliby w innym miejscu. Moja znajoma mieszkała 3 lata w Grecji i takich leni nie ma na świecie. Dodatki, do pensji to kabaret, 13,14, 15 nawet 16-ka tam jest. Dodatek do tego ,że nie ma w budynku windy etc.I ciągła sjesta, sjesta i jak tutaj zarobic a sie nie narobić.
oborowy / 41.220.68.* / 2015-07-21 12:52
I tak powinno byc byles nie zamozny pracowales, dorobiles sie placiles panstwu mniejszy podatek korzystales z szkol publicznych I lecznictwa jak I twoje dzieci w tym czasie ,,,jak stales sie krezusem dzieki temu plac wiecej aby inni tez dolaczyli do ciebie inaczej rozwarstwienie I akumulacja kapitalu oraz profit z PKB pozostanie w rekach kilku tysiecy obywateli obecnie mamy 16 tys milionerow- wykazujacych dochod roczny powyzej miliona to bardzo maloswiadczy to o braku klasy sredniej w Polsce, ,,,,a artykol uwazam za dobry I wnoszacy wklad w dyskusje nad przyszloscia rozwoju spoleczenstwa
KrotexGT / 89.72.119.* / 2015-07-21 12:49
Płacimy podatki i co z tego mamy , nic! Sa przeżerane przez grupy uprzywilejowane, jesli buduje sie coś dla obywateli to za tanie pieniadze, na kulturę i edukację nie starcza pieniedzy, dla emerytów. Bo zwykli pracownicy , srednie i małe przedsiebiorstwa utrzymuja darmozjadów, nieudaczników, chłopów, góników, sędziów, prokuratorów i kościół. Nauczyciele mają przywileje i kartę swoją ,nie mozna wywalić złego nauczyciela, a powinno byc tak jak w krajach cywilizowanych, nauczyciel wraz z uczniami powinni zdawać na koniec roku egzamin, dzieci i młodzież z wiedzy a nauczyciel z tego ile nauczyć zdołał. Po owocach go poznamy. Ale ja nie mam złudzeń ,my sie niczego nie nauczyliśmy, a tej pani moge powiedzieć, że wysokie podatki są dobre tam gdzie całe społeczenstwo z tego korzystać będzie sprawiedliwie, a żeby tak było należy zlikwodowac przywileje i oderwać od koryta kośiól i uszczuplic administrację .
klip / 78.10.203.* / 2015-07-21 12:45
Po pierwsze interpretacje nie wydaję każdy US tylko cztery w kraju. Po jeśli drugie chcecie szczelnego i jasnego systemu to po prostu ujednolićcie stawki VAT, inaczej nie zwalczycie "kreatywności" narodu. Tekst, iż podatki w Polsce są niskie mnie rozłożył na łopatki. Mam trzech pracowników i jestem VATowcem na liniowym podatku dochodowym 19%, płace chronologicznie miesięcznie składkę zdrowotną, składkę społeczną, składkę na FGŚP, PIT4, PIT5L, VAT7, kwartalnie podatek od nieruchomości pod działalność i środków transportu, przy tradycyjnej nieściągalności należności z części faktur przeznaczam na opłaty publicznoprawne ok 50% przychodu, to mało?
ŚWIATŁY / 91.226.233.* / 2015-07-21 12:42
Kobieta ma oczywiście rację i rzeczowo się wypowiada, krótko poziom życia i poczucie bezpieczeństwa przeciętnego Szweda gdzie podatki są jedne z najwyższych jest komfortowy i poziom życia Brazylijczyka czy Meksykanina gdzie panuje liberalizm - to są fakty, Koło już zostało wynalezione próby mącenia i ściemniania służą tylko cwaniakom do życia ka koszt innych, obecnie niecałe 5 % krezusów posiada cały majątek świata 95 % na nich pracuje. wszyscy mamy prawo do dóbr tego świata na zrównoważonych zasadach - dlatego j**.... liberałów i cwaniaków
KrotexGT / 89.72.119.* / 2015-07-21 12:53
Jestem za wolnością gospodarczą , nie znosze cwaniaków, nierobów, grup uprzywilejowanych , a do dóbr dostep powinni mieć ci co pracują i sie ucza, hołota i nieroby do kamieniołomów.
Rad758 / 78.8.122.* / 2015-07-22 03:17
To dlaczego dostępu tego nie mają właśnie ci co się uczą i pracują? XD
przemyslid / 31.7.40.* / 2015-07-21 12:41
Problemy Grecji to nie efekt obniżania podatków, tylko wysokiego socjalu. Podatki powinny być minimalne - tak, aby utrzymywać tylko niezbędną działalność państwa, tj. wojsko, policję, infrastrukturę, sądownictwo i szczątkową administrację. Resztą państwo nie powinno się zajmować, a więc nie ma potrzeby pobierania tak wysokich podatków.
Jeżeli pani pseudoekonomistka chce, żeby bogaci ludzie płacili podatki w Polsce, a nie w rajach podatkowych, to niech nasze podatki będą na poziomie rajów podatkowych. Raje podatkowe jakoś istnieją i w dodatku są całkiem bogatymi krajami, więc dlaczego ich nie naśladować?
Niech się pani pseudoekonomistka trochę douczy prawdziwej ekonomii opartej na logice, a nie marksistowsko-keynesowskich bredni.
Albatros / 88.151.143.* / 2015-07-21 12:39
a co z tymi pieniedzmi zrobi wladza
emeryk / 188.116.35.* / 2015-07-21 12:37
Kochani podatnicy krytykanci, za darmo to w morde mozna dostać. Jak nie chcecie płacic podatków to wypad na wyspy Hula Gula. Będziecie tam latać po plażach z opaską na biodrach (albo bez niej), bo do życia Wam nic nie będzie potrzebne. Podatki płacić trzeba. Tylko prawo podatkowe musi być proste, jednoznaczne i bez ulg. W Polsce pracujesz lub dajesz pracę, to tu płacisz podatek. I do p****** za oszustwa podatkowe z konfiskata majątku.
WALD209 / 213.180.136.* / 2015-07-21 12:27
TA PANI POMYLILA EPOKI!TO NIE JEST EKONOMISTA TYLKO BOLSZEWIK.
123Wiki / 195.47.201.* / 2015-07-21 12:24
może się opłacają , ale my zwykli obywatele już za bardzo jesteśmy nim i obłożeni.Ile tak naprawdę zostaje nam w portfelu po odjęciu wszystkich podatków ( za paliwo,jedzenie,odzież, meble itd)

Niech państwo szuka w innych kieszeniach pieniędzy i oszczędności
Wściekła / 87.239.217.* / 2015-07-21 12:21
Uczono mnie w szkole, jaki król i panowie byli źli, bo brali dziesięcinę. Teraz płacę 18% podatku, 38 % ZUS, 23 % vat (pozostaje jakieś 30 % płacy brutto). Teraz jest super, niech jeszcze sobie podniosą. Podają właśnie pensje prezesów banków i innych spółek. Wynoszą od 5-9 mln złotych.Jest super (ale muszę mieć konto i płacić za nie 200 zł w roku x 7mln pracujących daje prawie 1,5 miliarda ( i tak nic nie produkując zarabia się miliardy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
Adiq / 212.14.15.* / 2015-07-21 12:51

Uczono mnie w szkole, jaki król i panowie byli źli, bo brali dziesięcinę.

I te 10% królowie i Panowie zwyczajnie przeżerali utrzymując jedynie wojsko zawodowe dla dobra kraju. Nie było publicznej służby zdrowia, systemu szkolnictwa, Straży Pożarnej itp. itd.
OnOnOn / 89.66.158.* / 2015-07-21 16:08
A teraz jest?? Bo nie zauważyłem do lekarza prywatnie, szkolnictwo to dno ( zobacz program Matura to bzdura) itp itd
Nieprofesor / 91.215.34.* / 2015-07-21 12:15
Pani profesor chyba pomyliła pojęcia a fakultety zrobiła za ogórki. Każdy wie i to na całym świecie na co są dowody ,gdzie niskie podatki mała biurokracja, gospodarność, odpowiedzialność państwa wobec podatnika,obywatela i prawa poziom życia jest najwyższy a gospodarki najsilniejsze. Wszystko się zaczyna od podatnika a on musi być jak najmniej obciążany aby dawał pracę, budował kapitał, unowocześniał,rozwijał się, był konkurencyjny z szarą strefą która akurat w Polsce jest ooooooogromna,płacił godne zarobki itp. Jeżeli jest dobijany do końca jak to jest w Polsce że 75 % to koszty państwowe ,podatki ,opłaty a reszta to materiały a największa liczba firm tworzących PKB to małe i średnie firemki które nie mają możliwości nie płacenia, unikania, dofinansowania z UE czy innych programów na których zarabiają oszuści i urzędnicy, to jak mają się rozwijać, budować, inwestować, unowocześniać, płacić dobre zarobki skoro im nic nie zostaje ? jak pani profesor ?
Gardy / 178.37.174.* / 2015-07-21 12:35
Ty chyba nie potrafisz czytać, ze zrozumieniem. Podaj przykłady jak pani profesor (Skandynawia). Podatek ma być od majątku i obrotów, a nie od dochodów, bo trudniej go ukryć.
elżbieta449 / 87.239.217.* / 2015-07-21 12:10
Tak, mamy płacić wysokie podatki, żeby władza, NIK mogli kupować sobie auta za 150 tys. Ja ,pracujący emeryt (bo z emerytury inżynierskiej nie wyżyję), płacę 2 składki zdrowotne. Do lekarza się nie dostanę, bo w godzinach po pracy nie ma miejsc (nawet do internisty), więc leczyć muszę się prywatnie. Za to, że pracuję dużo nakłada się na mnie kary, w postaci podatków i składek przeznaczanych na tych, którzy nigdy nie pracowali lub teraz nie pracują. Składka zdrowotna powinna być określona kwotowo (za samochody ubezpieczenia płaca wszyscy, nieważne jaki mają dochód i nikt nie płacze). Dlaczego rolnik płaci 1 zł od ha, a ja prawie 500 zł na miesiąc i nie mogę skorzystać z leczenia? Kto zrobi wreszcie z tym porządek? Mam już coraz mniej czasu, żeby czekać na zrobienie porządku.

Najnowsze wpisy