Forum W wolnym czasieKulinaria

Magda Gessler, restauratorka

Magda Gessler, restauratorka

Money.pl / 2007-10-15 23:51
Komentarze do wiadomości: Magda Gessler, restauratorka.
Wyświetlaj:
T. / 81.190.54.* / 2011-02-24 22:30
Ostatnio widziałem w TV , jak "restauratorka" w karczmie , w Zakopanem obsikała cały stół śmietaną w spray-u.
Co to miało być ???
Tak nawet przeciętny obszczymur nie zachowa się w miejscu publicznym .
- No cóż , kiedyś słoma z buta wyjdzie.
kdfgkjadf / 195.116.80.* / 2011-02-14 10:42
Interpunkcja genialna - do podstawówki tego redaktora.
boskimarys / 46.112.136.* / 2011-02-24 19:32
A byliście w Bellinim na pastach? Teraz każde danie kosztuje tylko 19 zł, więc warto się wybrać i potem mieć silne podstawy do komentowania.
miniSamkosz / 83.8.183.* / 2011-03-02 14:17
hmm 19 zł to niezła promocja ja byłem w Polce i myślę, że to restauracja do której warto zabrać swoją rodzinę na obiad-kurczak pieczony po Polsku i faszerowany chałka z wątróbką, no rewelacja.
Pimat13 / 80.51.42.* / 2011-02-05 18:22
Ciekawe czy u jaśnie Pani wszystkie składniki są świeże. Np ryby i owoce morza. A skąd pochodzą warzywa w Pani kuchni. Czy wszystkie produkty są przygotowywane w chwili obróbki. Nie wierzę w to to ściema.
lalabym / 89.73.143.* / 2011-01-04 13:39
Po Krakowie krążą plotki, że Pani Magda podczas kręcenia "Kuchennych Rewolucji" wraz z ekipa wstapila do pewnej restauracji. Zamówili obiad za 1000zl i Pani Gessler chciala zniżke 20% (nie wiadomo dlaczego) Niestety nie było włascicieli restauracji i kelnerka nie miala upowaznienia do dawania jakichkolwiek zniżek. Po burzliwej awanturze pani Magda oznajmiła, że tak obsmaruje tą knajpe , ze juz nikt do niej nie przyjdzie....
miniSamkosz / 83.8.190.* / 2011-01-28 17:40
jak ja lubię takie plotki, ludzie zwyczajnie jej zazdroszczą uwielbiamy oglądać zagranicznych mistrzów kuchni a nie doceniamy swoich, taka polska mentalność, był ktoś z Was w jakiejś jej restauracji??
crusader / 83.238.5.* / 2011-03-06 21:37
Niechcący klikąłem plus, dlatego musze to skorygować. Ta persona jest fachowcem od brylowania w mediach kreując siebie jako specjalistka od kuchni. Brud jest wszędzie, chętnie pokazałbym paluchem błedy tej pani w prowadzeniu zespołem w jej restauracji. Czepianie się że czosnek jest chiński, a worek odkurzacza nieopróżniony po ostatnim sprzątaniu pokazuje że tej pani brakuje merytorycznych argumentów by być wiarygodną. TVN to przyklepuje, a pozycje macherów od wizerunków są zagrożone gdy internet ogolaca techniki manipulacji .
Adam36wwa / 79.187.15.* / 2011-04-23 15:20
gratuluję w takim razie proszę o rekomendację. Jak dotąd nie jadłem lepiej w żadnej restauracji niż w restauracjach Gesslerowej. Skoro masz lepsze bezbłędne rekomendacje to poproszę:)))
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX / 87.206.159.* / 2011-01-02 21:30
Na wstępie muszę powiedzieć, że w weekendy z rodziną jadamy tylko i wyłącznie w restauracjach. Dziś mieliśmy NIEPRZYJEMNOŚĆ jedzenia w restauracji GAR. Zacznę od tego że dziecko dostało zupę bez łyżki i zimne frytki. W moim rosole pływało dosłownie 6 klusek - nawet nie poczuła ich smaku. Mąż na przystawkę dostał szprotki, które były nie wysmażone, zupa z soczewicy śmierdziała z daleka octem balsamicznym i smakowała samym octem. A makaron do pasy był rozgotowany. Jeżeli chodzi o pizzę to na Grójeckiej jest prawdziwa włoska pizza, którą Pani Magda powinna spróbować może wtedy by się czegoś nauczyła.Na konie dostaliśmy deser pana cotta ze sfermentowanym sosem malinowym. No cóż kelnerzy mają wliczony napiwek i najwyraźniej uważają że nie muszą się starać. Musieliśmy prosić o zabranie brudnych naczyń, a czekanie na rachunek skończyło się moim wyjściem z dzieckiem, ponieważ zdążyliśmy w tym czasie skorzystać z toalety i jeszcze ubrać małe ruchliwe dziecko. No muszę przyznać, że jedyne co było miłe to wnętrze, ale to już pewnie zasługa architektów. Znam miejsca gdzie wykwitnie i za połowę ceny można zjeść dużo smaczniejsze rzeczy. To tyle
T. / 81.190.54.* / 2011-02-24 22:23

Zacznę od tego że
dziecko dostało zupę bez łyżki


Pewnie była to zupa po chińsku...
T. / 81.190.70.* / 2010-12-12 22:51
Z Niej degustator , jak ze mnie Jan Bernard VII.
Konsumuje drugie danie za 9 zł. a wymagania ma jak za 90zł. (!?)
Cenzor / 77.237.16.* / 2010-12-05 12:59
To wszystko jest reżyserowane jak spektakl w teatrze,zacznijmy od tego gdyby Pani byla u mnie w lokalu nigdy bym Pani nie wposcil do kuchni,gdyz najpierw bym musial sprawdzic ,czy jest aktualna ksiazeczka zdrowia .
Uczono mnie,ze najwazniejszy jest ubior w kuchni,czepek na glowie itp:
co sie zas tyczy gotowania skorzystalbym z rad Pani i wyciagnal wnioski.
Calkowicie skorzystalbym z porad dotyczacych wystroju wnetrza,gdyz Pani jest z wyksztalcenia Plastykiem.Pozdrawiam
zdziwiony / 31.63.138.* / 2011-04-28 16:19
Brawo,za trafna wypowiedz,zgadzam sie z tym w 100%.To co pokazuja,to jest tylko pod TV,tylko,ze nikt jeszcze nie zwrocil uwagi Pani GESSLER na brak czepka na glowie,za to widac rozwalone kudly,nad garami,gdzie higiena,restauratorow nie ucza o higienicznym stroju dla samego siebie przy garach??Wielki blad.
jsdhchsk / 77.6.250.* / 2011-10-17 19:50
wolałabym zjeść zupę z puklem jej włosów niż świństwa, które robione są w brudzie i z brudów co widać w programie, w kuchni syf, kuchary nie potrafią nawet wbić jajka do miski przed dodaniem go do potrawy, a kelnerzy nie wiedzą jak się wymawia nazwy potraw w menu- no nie wiem czy to tylko pod tvn
irwas / 83.6.134.* / 2010-12-05 12:56
Byłem w restauracji Polka w Warszawie pani Magdy obsługa miła jedzenie katastrofa .Zamówiłem polędwiczki ze śliwkami twarde jak zelówka.Trzeba pani Magdo w swoich lokalach pokazać dobrą kuchnie i wystrój a nie nabijać ludzi w butelkę za pomocą programów
NIMBUS / 89.75.72.* / 2010-12-04 18:46
Żal mi jak patrzę jej udawanej miny i pustoty sama sie osmiesz bo niezna sie absolutnie na kuchni moze jej teśc w co wierzę ale to jest prosta nie doszła artystka która niczym nie błyszczy a swoje knajpy połozyła w długach i komus doradza bisnes ,załamka nawet nazwisko nie jest jej bo rodowity mąz uciekł od tego rozkladajacego się upadku , a ona sama w purpurach to trzeba byc naprawde artystką.
pozdrawiam NIMBUS
młoda resteuratorka / 79.185.78.* / 2010-11-21 00:40
Pani Magdalena może i sie zna na prowadzeniu resteuracji ale na gotowaniu moze w pewien sposób też. Ale co ona pokazuje, włosy zozpuszczone, pierścionki na palcach, ubranie w kuchni naganne.... w takim świetle pokazywać polską kuchnie!!!!! jak można tak reprezentować i pokazywać w takim świetle polska kuchnie no proszę .... pani Magdo troche szacunku dla naprawde dobrych kucharzy i resteuracji polskich !!!! autorytetem, ktory chyba pani chciala nasladować jest Gordon Ramsay ale pani do niego się poprostu nie równa ..... szkoda słów na pani temat:?(
T. / 81.190.70.* / 2010-12-12 22:58
Gordon Ramsay sieje terror wśród personelu !
Nigdy nie pracowałbym w kuchni z takim szefem !
taktoja / 89.75.138.* / 2010-09-20 15:06
Miliony??? Gesslerowa jest winna pewnemu rolnikowi 100 tys. złotych za jajka. Człowiek zaufał dał termin i ona nic sobie z tego nie robi.
jolanta36 / 94.75.121.* / 2010-06-22 12:07
Ja zostałam niemiło potraktowana przez kelnerów, jak weszłam to nikt domnie nie podszedł a stoli dwaj przy wejściu, a jak ja do nich podeszłam i zapytałam gdzie można usiąść to bardzo niemiło odpowiedzieli że wszędzie. Jak podeszłam do najładniejszego stolika (bo chciałam zjeść z mężem obiad z pewnej okazji) to powiedzieli że tu nie można bo jest rezerwacja. Jedyne co mogłam zrobić to powiedzieć że przecież przed sekundą mówili że można usiąść wszędzie a teraz mnie przesadzają i wyszłam. Nigdy więcej tam nie wróce. Byłam urana normalnie, nie śmierdziałam i nie awanturowałam się a potraktowali mnie jak jakąś trendowatą.Wstyd Pani Magdo radze odwiedzać częściej swoje restauracje i je kontrolować.
malakania / 87.205.34.* / 2010-07-08 20:17
Wszyscy, którzy mówią źle o Pani Magdzie Gessler, są idiotami i sądzę, że jej zazdroszczą tego co osiągnęła.
hieronim 1909 / 83.7.11.* / 2013-08-09 20:10
Mam Propozycję proszę się umówić naprawdę dobrym znanym i nie przekupionym znawcą. Niech będzie każda z restauracji gdzie udziałowcem jest Pani Magda Gegesler . Jeszcze proszę spytać o POMYSŁ na restauracje.Mam niesmak po wizycie w JEJ restauracji. Jest to żenujące.Gratulacje dla TVN.
anagramika / 83.8.190.* / 2011-01-28 17:42
też tak uważam ja byłam w restauracji Polska i nie mogę nic złego powiedzieć
zdruzgotana / 83.6.33.* / 2010-06-13 22:35
Jak bym radziłą nigdzie nie zaglądać a napewno nie do Restauracji Magdy Gesller w Żelazowej Woli.
Tragedia i jeszcze raz tragedia,
zamówiłam szparagi , czekałam 45 minut , dostałam stare, suche , nie dało sie ich włożyć do buzi.
potem czekałam kolejne 30 minut na wątróbke, poczym przyszła do mnie kelnerka i powiedział, że się skończyła !!!!!!!!!!!!!
pare innych osób poprostu wyszła z lokalu nie płacąc i ja tak samo zrobiłam !!!!!!!!!!!!
inna pani zamówiła chlodnik a dostała rosół, a kelnerka upierała się, że się nie pomyliła !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jedzenie obrzydliwe lepiej zjeść w mcDonald's. Niby można było się spodziewć czegoś naprwdę wyjątkowego ale to było dno.
Maga Gesller powinna pojść do R20 i tam się nauczyć jak dopierć kucharza i personel
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zbulwersowany / 31.63.138.* / 2011-04-28 16:14
Racja,slusznie i zgadzam sie,kamera wszystko przyjmie,nie zawsze jest to prawda.A najgorsze z tego wszystkiego sa te rozwiane wlosy nad talerzami i garnkami.Nie jeden wlos tam pewnie plywac.Obrzydliwosc.W to wszystko powinien wkroczyc Sanepid i to bardzo szybko.
psycholog30 / 90.156.101.* / 2011-01-23 18:25
Ostatnio kilkakrotnie byłam wraz z mężem w restauracji Bażanciarnia w Poznaniu, która należy do Magdy Gessler. Chcieliśmy zamówić sarninę okazało się ze nie ma więc zamówiliśmy dziczyznę. Bo gęsiny również nie było. Na tym nie koniec. Poprosiliśmy o kartę żeby zamówić deser i ponownie niespodzianka. Bo sernik będzie po 20 -tej. W swoim programie Pani Magda bardzo lubi oceniać ludzi, wytykać im błędy jakie popełniają a u niej też nie jest za dobrze.
bekon / 31.63.138.* / 2011-04-28 16:26
Pani Gessler musi zaczac poprawiac najpierw swoj wizerunek ,chodzi oczywiscie o odpowiedni stroj jesli chce sie przebywac w kuchni przy jedzeniu.Bo to co sie widzi idzie w POlske, wyglad nieodpowiednio ubranej osoby przy garnkach w kuchni rowniez.A juz ta rozwiana fryzura w kuchni,nie ma zupelnie tam dla niej miejsca.Sciac,albo ukryc pod czepkiem jak nakazuje przyzwoitosc,tych ktorzy gotuja.
smakoszka / 85.89.184.* / 2011-03-31 13:09
Bażanciarnia nie należy juz od 6 lat do p.Gessler!
karkolina / 83.4.162.* / 2010-05-02 14:22
nie wiem jak gdzie i wogule wiec spróbuję tutaj i teraz:) chciałabym prosić panią żeby pomogła pani restauracji"Park Hotel" w Szycach koło Krakowa woj. małopolskie:) pracowałam tam i niestety ruchu zbytnio niema a szkoda bo fajna restauracje tam jest i wogule. było by bardzo fajnie i miło panią gościć w tych małych progach:) proszę o pozytywne rozpatrzenie tej prośby z góry dziękuję.
tutaj dodatek (strona internetowa restauracji :))
nikaragualka / 188.33.1.* / 2011-02-24 14:11
Ja natomiast nie byłabym taka krytyczna. Odwiedziła tydzień temu naszą stolicę i znajomi zabrali mnie do AleGlorii, restauracji Gesslerowej. Nie wiem, może ja mam szczęście, ale nie mogę złego słowa powiedzieć. Najlepszy tort Pavlowej jaki jadłam to właśnie w AleGlorii. Polecam spróbować, później oceniać.
Sałatka / 95.48.195.* / 2010-04-07 08:47
Jestem oczarowana Pani Magdą,jej pracą, wyglądem,wiarą w ludzi.Z pewnościa nie jest łatwym szefem jednak żałuję,że nie mogę pracować z Nią- nie ta branża i choć odrobinę nauczyć się gotować tak jak Ona.Móc nauczyć sie tak jak Ona wykorzystać to co dała nam natura- zioła zamiast pchania vegety do wszystkiego i zaskoczyć partnera, jego rodzinę dobrym smakiem potrawy( tata jest smakoszem,lubi zjeść, kosztować nowe potrawy) bo na chodzenie do lokali mnie nie stac...marzenie.Gotuję tak jak umię najlepiej,lubię zjeśc,musi byc to ładnie podane(lepiej smakuje),tego ucze córkę...czekam kiedy będziemy nareszcie razem z partnerem razem,miała dla kogo gotowac i choć o drobinke oczarować tym jak robi to Pani Magda :-) Pozdrawiam

Najnowsze wpisy