Forum Polityka, aktualnościKraj

MAK wciąż nie ma zapisów z radarów

MAK wciąż nie ma zapisów z radarów

Money.pl / 2011-01-06 10:20
Komentarze do wiadomości: MAK wciąż nie ma zapisów z radarów.
Wyświetlaj:
rolicky / 83.27.162.* / 2011-01-12 23:14
PO,SLD,PSL poza sejmem-plotkują-za wypowiedzi w mediach
skoro posłowie ;PO,PSL,SLD nie ZNAJĄ: DOKUMENTÓW ,się na charakterze technicznym lotnictwa(nie są ekspertami)-to po co SZKODZĄ POLSCE obwiniając PILOTÓW?-czy postradali rozum?,przecież nie ma dokumentów i PRAWDA może okazać się CAŁKIEM INNA-posłowie :PO,SLD SZKODZĄ swoimi WYPOWIEDZIAMI POLSCE i CAŁEMU ŚWIATU-dlatego premier,prezydent,wszyscy posłowie :PO,PSL,SLD powinni zmienić swoje zdanie i PONOWNIE PRZEGŁOSOWAĆ od dawna złożony WNIOSEK W SEJMIE o MIĘDZYNARODOWĄ KOMISJĘ,która RZETELNIE zajmie się TRAGEDIĄ SMOLEŃSKĄ
zz nettuu / 178.180.209.* / 2011-01-06 13:20
Film "Mgła" potwierdził tylko bardzo konkretne obawy - dał na zasadność tych obaw niepodważalne dowody. A te podejrzenia są dwa:

Po pierwsze: Tusk dał się wmanewrować w najbanalniejszy rosyjski schemat zależności. Nienawiść do braci Kaczyńskich zaćmiła mu resztki umysłu i zgodził się na doradztwo i decyzje Rosjan zaraz po 10 kwietnia. Widział w Kaczyńskich większego wroga, niż w obcym państwie, rządzonym przez pułkownika KGB. Czyli nienawiść naprawdę oślepia. I poszedł na współpracę, na scenariusz moskiewski.

I problem jest tu niesłychanie poważny. Bo nawet gdyby Donald Tusk był w sprawie 10 kwietnia bez winy, gdyby niczego nie zaniedbał, do niczego swojej kaszubskiej łapki nie dołożył, to i tak dzisiaj byłby już przegrany. Jego zaangażowanie w moskiewski scenariusz, brak zgody na oddanie ciała Jarosławowi Kaczyńskiemu zaraz po katastrofie, uściski z Putinem, ustalenia ze stroną rosyjską pod ich dyktando - to i wiele innych faktów sprawia, że Rosjanie mają niewinnego Tuska jak w garści, mają materiały, którymi mogą go szantażować i każda jego próba samodzielności będzie owocowała sugestią jakiegoś politruka:
- Panie premierze, mamy przypomnieć co Pan wyczyniał z nami w Smoleńsku?

Gdyby Tusk był niewinny to i tak zachowaniem 10 kwietnia byłby dzisiaj przegrany, bo oblał egzamin z powagi Rzeczypospolitej. Ale Tusk kaszubskie łapki ma jednak brudne i to nie tylko pod paznokciami - musi więc Rosjan słuchać bardziej niż ktokolwiek inny wcześniej.

Po drugie: Miałkość naszych elit (kancelarii prezydenta) także jest udowodniona w tym filmie.

Tylko proszę - nie piszcie, co ja bym zrobił na ich miejscu, bo ja się nie pcham na najważniejsze stanowiska w państwie. A jeśli Pan Marcin Wierzchowski był "głównym specjalistą" Kancelarii, a nie odebrał licznych sygnałów nagonki PO i Rosji na wizytę Kaczyńskiego w Katyniu, jako zagrożenia dla bezpieczeństwa głowy państwa to mnie tylko zastanawia od czego on był głównym specjalistą. Bezprecedensowe zdarzenie, w którym ambasador Rosji Władimir Grinin bierze udział w zniechęcaniu Kancelarii do organizowania obchodów katyńskich zdumiało ludzi Kaczyńskiego. Ale na zdumieniu się skończyło. Potem - jak twierdzi inny pracownik Kancelarii - wszystko szło gładko. Gdy środowisko Prezydenta nie uległo presji i nadal obstawało przy zorganizowaniu obchodów katyńskich, nagle wszystko zaczęło się układać I to już nawet zdumienia nie wzbudziło. Pomyśleliście Panowie, że ograliście Putina w gabinetach Pałacu Prezydenckiego?

Wygląda mi na to, że stałe ataki na Prezydenta Kaczyńskiego osłabiły czujność jego doradców i współpracowników

Doskonale zdaję sobie sprawę, że za organizację lotu odpowiedzialny jest rząd z Donaldem Tuskiem na czele. Ale skoro PiS zdecydowanie głosił spolegliwość Platformy wobec Niemiec i Rosji, to czemu te sygnały nie uruchomiły jakichś procedur obronnych obok oficjalnych "starań" rządu? Bo sami byliśmy za słabi.

I to jest ta druga konstatacja - jesteśmy za słabi. Nasze elity mimo wszystko są za mało dokształcone, za mało "twarde", ewentualnie te "twarde" leciały Tupolewem...

Wszystkie te sztuczki z rosyjskimi mundurowymi straszącymi członków kancelarii śmiercią, to pomiatanie nimi na lotnisku i w miejscu katastrofy -czemuż nie uruchomili oni aparatów, dyktafonów? Najprostsze metody rosyjskie zostały zastosowane zaraz po katastrofie - dezinformacja, chaos kompetencji (jedno mówili Sasinowi, ze może odlecieć do Warszawy, inni, że nie może odlecieć), zastraszanie nieagentów. Czy Panowie z Kancelarii spisali ich nazwiska, rangi, stopnie? Zrobili im zdjęcia? Nagrali rozmowy?

Wiem, jednak - jakkolwiek gorzko by to zabrzmiało - że teraz już Panowie jesteście gotowi do pełnienia tamtych funkcji. Nie dacie uśpić swojej czujności następnym razem - i to jest Wasze doświadczenie, które się jeszcze przyda w przyszłości, a trauma 10 kwietnia uczyni Was najgorliwszymi pracownikami przyszłych władz wolnej Polski. Wierzę w to.

A ambasador Grinin został nie tylko odznaczony przez Komorowskiego (po katastrofie!), ale i dostał awans od Putina - po tragedii smoleńskiej został ambasadorem Rosji w Niemczech, co jest najbardziej prestiżowym stanowiskiem w nomenklaturze zagranicznej Rosji. Grinin został nagrodzony za zrealizowanie zadania. Jakiego?

To jest trzeci dowód, Wy już wiecie na co.
ździcho / 213.146.53.* / 2011-01-06 13:45
Ani chybi masz słuszność w wielu aspektach swego obszernego wywodu. Ale to Twoje założenie, że do Katynia musiało się lecieć na uroczystość choćby nie wiem co, choćby po trupach, musiało i już...Ja mam inny punkt widzenia na tę sprawę. Dla mnie życie ludzkie jest ważniejsze niż uroczystość polityczna.
??.? / 178.180.223.* / 2011-01-06 13:59
T chyba musisz być ździcho zaciekłym wrogiem Tuska i jego wspólników?!
ździcho / 213.146.53.* / 2011-01-06 14:13
Na chybił, ale trafiłeś "??.?" Jestem zaciekłym wrogiem każdego, kto awansował wyżej niż rada miejska, zatem Tusk (obok różnych Kaczyńskich, Komorowskich i Kluzik-Rostowskich) też się załapał.
michacel2 / 2011-01-06 12:48 / Tysiącznik na forum
Drodzy internauci, zwróccie uwage na fakt, ze po wystapieniu krytycznym Tuska w styczniu 2011 na temat raportu MAK przyjazn polsko-rosyjska nagle zaczyna pekac a media nie chucza na temat krytyki Kremla i nawet nie krytykuja Macierewicza czy PiS. Teraz zaczna sie czystki w Rosji i wszyscy niewygodni swiadkowie katastrofy smolenskie musza byc usunieci czy dowody zniszczone. Czy poderznie sie im gardla czy wpadna pod pociag lub zgina w wypadku, spala sie albo zostana otruci nie odgrywa teraz zadnej roli. Swiadkowie, zwlaszcza kontrolerzy lotu, którzy dostawali telefoniczne dyspozycje z Moskwy i nie zabronili ladowania, jako bardzo nie wygodni glówni swiadkowie beda zlikwidowani, jak niedawno wszyscy koronni swiadkowie morderstw politycznych w polskich wiezieniach, wspomnicie moje slowa niebawem...
ździcho / 213.146.53.* / 2011-01-06 12:56
michacel2, Ty piszesz, co będzie. Nie odbierz tego za złą monetę, ale za dużo czytasz Forsytha.
michacel2 / 2011-01-06 13:07 / Tysiącznik na forum
Zdzicho ja nie czytam Forsytha lecz bacznie obserwuje scene polityczna dotyczaca Polski. Ponadto zdzicho nie zaleznie od tego co ty tu wypisujesz na mój temat lub krytykujesz innych radze jednak zapamietac ten mój wpis, bo niebawem kiedy tak sie stanie oczekuje twoich przeprosin w odniesieniu do tego mojego wpisu. Nie jestem Kasandra ani Pinokiem, jak twój wódz, tylko w przeciwienstwie do POstryków realista i nie niePOprawnym naiwniakiem, jak ty.
ździcho / 213.146.53.* / 2011-01-06 13:12
michacel2, ja już Cię trochę znam. Zawsze ten sam schemat: najpierw manifest, a po czyimś komentarzu nań, następny Twój ruch to agresja. Skąd wiesz, kto jest moim wodzem?
sELL / 178.180.237.* / 2011-01-06 10:20
Obserwuję tego Klicha z rosnącym przeświadczeniem, że to jest zdrajca. To Rosjanie wybrali go sobie na akredytowanego przy MAK, a Rudy skwapliwie taki wybór zaaprobował. W swojej aktywności Klich jest bez reszty oddany Rosjanom i Rudemu, ofiarnie usiłuje uwiarygadniać ich wersje katastrofy, usiłuje usprawiedliwiać mataczenie w śledztwie. Klich - metodą zdartej płyty - bezczelnie pomawia gen. Błasika i polskich pilotów, w kółko bredzi o jakichś naciskach na pilotów.
KLICH, TY SIĘ ZAJMIJ NACISKAMI NA RUSKICH KONTROLERÓW, a od Polaków się odp**ol !!!
ździcho / 213.146.53.* / 2011-01-06 10:27

bezczelnie pomawia gen. Błasika

"Fakt" z 5-6 stycznia podaje,
że: "Dowódca załogi prezydenckiego tupolewa odmówił wylotu do Smoleńska, bo nie dostał prognozy pogody. Za sterami zasiadł dopiero po sprzeczce z przełozonym, generałem Andrzejem Błasikiem". To jednak rzuca pewne światło na kwestię EWENTUALNEJ presji wywieranej na pilota, tym bardziej, ze Błasik przebywał w Kokpicie. Owszem mógł być tam po to, żeby ODWIEŚĆ "szalonego pilota" od zamiaru lądowania, ale równie dobrze....itp. wiemy w czym rzecz. Zatem nie "beatyfikuj" Błasika przedwcześnie i pochopnie.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-01-06 14:05

...bo nie dostał prognozy pogody

Fakt znowu na tropie afery.
Przeciez Klich i Latkowski powiedzieli ze prognoza byla i to nawet taka ktora pokazywala ze nie ma warunkow do ladowania.
No ale Fakt kiedys napisal ze widziano UFO nad Sejmem.
Mozna mu wierzyc we wszystko co napisze tak jak Klichowi i Latkowskiemu we wszystko co powiedza.
Ten drugi to nawet film na temat tej katastrofy nakrecil.
Jak jest film to przeciez w nim musi byc prawda.
Ale zaraz, jest jeszcze inny film ktory podaje inna prawde.
Komu wiec wierzyc?
No ale mozna wierzyc w obie "prawdy" i stosowac je w roznych dyskusjach w zaleznosci od potrzeb.
ździcho / 213.146.53.* / 2011-01-06 14:09
A czemu Ty mieszasz do tego wiarę? Ja tylko zastanawiam się nad każdą opcją, która do mnie dotrze wcześniej czy później. A jeżeli chodzi o wiarę to ja wierzę jedynie sobie i mojej żonie.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-01-06 14:50

A czemu Ty mieszasz do tego wiarę?

Ja nie pisze o wierze tylko o prawdzie.
Jesli powielasz jakies informacje to znaczy ze uwazasz (moglem tu wpisac "wierzysz" ale z tym slowem masz problem) ze sa prawdziwe.
ździcho / 213.146.59.* / 2011-01-06 20:56

Ja nie pisze o wierze tylko o prawdzie.

A prawdy nie znasz podobnie jak ja.
Jesli powielasz jakies informacje to znaczy ze uwazasz (moglem tu wpisac
"wierzysz" ale z tym slowem masz problem) ze sa prawdziwe.

Nie. Piszę je po to, by inni mogli je zakwestionować. Może Ci się to wydać dziwne, ale na ogół nie lubię, gdy ktoś popiera to, co napisałem. Tysiąc razy wolę kontrę. Ja sam kontruję to, co MNIE OSOBIśCIE wydaje się niedorzeczne, ale nigdy nie twierdzę, ze mam rację. Ciekawe jest to, że nie pamiętasz, że wiele razy przyznałem ją Tobie, bo mnie przekonałeś. Większość piszących na forum na ogół najpierw stawia jakąś tezę a potem broni ją do trupa. Ja nie stawiam tez, ja odnoszę się do kolejnych, coraz to nowszych informacji a potem czekam na kogoś, kto wyprowadzi mnie z błędu.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-01-06 21:06

A prawdy nie znasz podobnie jak ja.

Ale ja nie pisze co sie definitywnie wydarzylo tylko co sie prawdopodobnie nie wydarzylo.
Czujesz roznice?

nie pamiętasz

pamietam.
ździcho / 77.255.236.* / 2011-01-07 08:08

Ale ja nie pisze co sie definitywnie wydarzylo tylko co sie
prawdopodobnie nie wydarzylo.

Dokładnie przecież ja tak samo.
,;, / 178.180.202.* / 2011-01-06 14:46
balsam,

Klich to wrzutka od samego początku,przeznaczona do dezinformacji. Każdy, kto bierze pod uwagę kogoś, kto podejmuje się sprawy, do której nie ma uprawnień ani kompetencji, z instytucji którą reprezentuje(tu. konwencja chicagowska), jest takim samym kolaborantem jak Klich. Wszystko co Klich mówi nie powinno być brane pod uwagę, a on(i wielu innych), już dawno powinien siedzieć w areszcie, za działalność na szkodę Polski, zdrada stanu??? Pzdr.

Najnowsze wpisy