Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Maleje liczba Polaków mobilnych zawodowo. Firmy będą miały coraz większy problem

Maleje liczba Polaków mobilnych zawodowo. Firmy będą miały coraz większy problem

Wyświetlaj:
MAGG362 / 79.189.198.* / 2017-03-23 15:57
I BARDZO DOBRZE.
Niech tzw. ,,pracodawcy" dalej szukają pracownika z doświadczeniem to fachowców będzie kupa. kupa....
A teraz płacz, ZAŁOSNE
jugo / 82.177.246.* / 2017-03-22 12:28
cześć,

luzik, humaniści mogą pracować wszędzie na taśmie, przy papierach, z chorymi czy dziećmi tylko trzeba to wykorzystać.
szansa, że wzrośnie nam ilość inżynierów to ułuda do matmy tak jak do chemii, fizyki, polskiego czy historii trzeba mieć określone predyspozycje i zainteresowania.
Wobec powyższego tak trzeba zarządzać procesami i takie rozwiązania wprowadzać, aby każdy mógł być po odpowiednim przeszkoleniu i przy dostępie do odpowiednich narzędzi ekspertem.
z czasem w coraz większym stopniu będzie nas wspierać BI, IT + automatyzacja procesów więc zapotrzebowanie na pracowników fizycznych (także inżynierów) będzie maleć, ponieważ sztuczna inteligencja z czasem nauczy się "rozumieć" i 'myśleć abstrakcyjnie" a ponieważ jej moc przeliczeniowa będzie większa niż mózgu szybko zastąpi człowieka.
qqasd / 193.105.251.* / 2017-03-22 11:33
Co ma robić fachowiec, który wziął kredyt w CHF i nie może sprzedać mieszkania, aby przenieść się do innego miasta, bo te ma wartość 2x niższą niż kwota długu?
Ex Cathedra / 83.5.11.* / 2017-03-21 21:27
Brakuje inżynierów, a to ci dopiero.... Ministerstwo szkolnictwa wyższego powinno pomyśleć o studiach inżynierskich dla magistrów. Na przykład takich, którzy ukończyli stare technika mają średnie techniczne , a są np. historykami. Dać im możliwość , jeśli chcą, zrobienia inżyniera w dwa lata. Takich możliwości jest więcej i na nie nie obrażajmy się tylko starajmy się rozwiązać problem.
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2017-03-21 18:36
Gdzie się mieli nauczyć mobilności na kompie? Wśród wrogości na politycznej scenie ,szczucia jednych na drugich Jedni Panowie drudzy 2 sort
Ryszard z Ostrołęki / 79.189.167.* / 2017-03-21 18:09
To jest tak,jak pracodawcy chcą się bogacić zatrudniając tylko stażystów.Jak pracownik ma przeżyć za 690 zł ?Czas odwrócić role i trzeba fachowcom dobrze płacić,bo nie to wszyscy wyjadą z kraju za chlebem i na pewno nie wrócą do polskiej biedy i braku rozsądku w kolejnych rządach.
merfinto / 212.160.172.* / 2017-03-21 10:37
powiedzmy sobie szczerze, dotychczas to pracownicy musieli się dostosować do życzeń i woli pracodawców, więc może czas najwyższy na coś przeciwnego, niech pracodawcy poczują to co teraz "mają" pracownicy
Tic Tac / 37.47.175.* / 2017-03-21 09:38
oto efekt profesorskiego rządu czyli Buzka a konkretnie jego liberalnych "reform" co za idiotyzmem skończonym było likwidacja szkół zawodowych, co społeczeństwo i państwo ma za pożytek z "wyuczonych" tumanów po liceach, gdzie na świecie jest państwo z samymi magistrami i inżynierami ? nie piszcie bzdur że największe braki są z absolwentami szkół wyższych. a swoją drogą bardzo dobrze że tak się dzieje iż to pracodawca będzie zmuszony zabiegać o względy pracownika bo nareszcie sytuacja go zmusi że zaczną tegoż pracownika szanować [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
H Szatkowski / 2017-03-21 09:52
Nie. Analiza i prognoza na bazie bogatych, bo GUS-owskich danych statystycznych.
kierowca z Gda. / 95.160.150.* / 2017-03-21 08:58
A wystarczy zapłacić i problemu nie będzie.Ja pracuję jako kierowca i na dzień dzisiejszy brakuje rąk do kierownicy.Mnie nie wyrzucają na zaległy urlop bo nie ma ludzi a nowy urlop tuż tuż.
ja522 / 178.235.43.* / 2017-03-21 08:22
Wielu młodych po szkole nie nadaje się do pracy lub prowadzenia własnej firmy. Mają oczekiwania, a brakuje im umiejętności, za które ktoś chciałby dużo płacić. Ludzie nie uczą się, wagarują. A starsi też często mimo doświadczenia w tym co robili przez ostatnie 20 lat nie bardzo mają wiedzę i umiejętności dopasowane do nowych wyzwań, oczekiwań pracodawców. Trzeba zrozumieć, że nauka nie kończy się na szkole. Słyszeliście o książce "Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiac"? Kilka drobnych zmian może zrobić wielką różnicę.
kaktus pustynny / 5.172.236.* / 2017-03-21 07:02
Puste słowa.

Niech rząd uprości cały system podatkowy i zmniejszy liczbę urzędów by osobom chcącym prowadzić własne firmy ułatwiało się życie.

Bez takiego bodźca do rozwoju gospodarki moży być tylko gorzej!

Są tu jeszcze osoby chcące pracować ale nie za marne grosze...
PROWINCJUSZ PL. / 5.226.102.* / 2017-03-20 20:28
Co za bzdury piszecie ,to celowa propaganda by zatrudniać UKRAINCOW ZA MARNE PIENIADZE I TO JESZCZE NA CZARNO,JESTEM 50+ chetnie się zatrudnię tylko takich niezatrudniają bo niby MAŁO EFEKTYWNI a w rzeczywistości to Ukrainca wolą bo zabiorą mu paszport i ma cicho siedzieć
TAKA JEST PRAWDA
Senior Sz / 94.254.232.* / 2017-03-20 19:57
Nadal liczy się papier co z tego mimo 32 lat praktyki zawodowej i wiedzy ponad inżynierów moich rówieśników to oni mają ostatnie słowo bo są inżynierami z bożej łaski a ja tylko prywaciażem z ogromną wiedzą .
saabik / 78.88.136.* / 2017-03-21 06:58
to jest prawda 42 lata ze szkołami !!!Jak popatrzą na pesel -to z reguły jest taka odp.zadzwonimy do pana . Nie liczy się wiedza,doświadczenie tylko pesel !!!! No bo taki 56 latek jak ja już niedługo pójdzie na emeryturę i co...? Lepiej zatrudnić młodego inż. (pożal się Boże jakich to dzisiaj mamy inż.) bez doświadczenia i podstawowej nawet wiedzy (jak kazałem policzyć pow.posadzki i przeliczyć na ilość m3 betonu-OCZY JAK KROKODYL!!! ZGROZA!!!! ale zarabiać dużo 5-6 tyś na łapkę to i owszem !!! trochę się przez moje ręce ich przewinęło i z tych kilkudziesięciu ile pracuje w zawodzie..........?! 3 (słownie trzech!!!!) reszta handluje w internecie albo myje gary w UK.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy