Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Malutki Cypr rozpętał burzę. GPW zanurkowała

Malutki Cypr rozpętał burzę. GPW zanurkowała

Wyświetlaj:
dt_11 / 93.154.212.* / 2013-03-24 17:15
Analiza na koniec tygodnia dla FW20, S&P500 oraz Gold Fut.
http://tiny.pl/h8gbb
Isladnia dała dobry przykład / 77.254.56.* / 2013-03-24 12:22
To jest postępująca katastrofa. Najpierw na siłę utrzymać chcieli bankrutującą parę razy po kolei Grecję, na czym padły banki cypryjskie, które w jej długi inwestowały. Teraz więc dalej ratuje się bankrutującą strefę ojro, grabiąc oszczędności prosto z depozytów na Cyprze, jednocześnie go jeszcze bardziej zadłużając, co wiadomo, że nie odda, bo nastąpi krach w gospodarce. My już daliśmy do MFW na to pieniądze w wyprzedaży majątku narodowego i zabrane przyszłym emerytom i chorym, który nie mogą dostać się do lekarza czy szpitala, czy dzieciom, do których nie ma za co wysłać karetki. Teraz w kolejce czekają następne kostki domina, bo cały system finansowy w ogóle przestał funkcjonować i opiera się jedynie na ślinie polityków w mediach, sprzedających kolejne bajki i mity, którzy chcą zyskać kolejne tygodnie i za wszelką cenę chcą utrzymać się przy władzy, przerzucając jednocześnie koszty swojej nieudolności na ciężko pracujących i oszczędzających ludzi, zamiast jak najszybciej odejść.
Cypr, podobnie jak Grecja, i inni co stracili przez euro, powinien jak najszybciej wyjść ze strefy euro i po krótkim okresie bolesnych oszczędności szybko stanąć na nogi, dzięki dewaluacji własnych walut. No ale tego właśnie się boją ci, co na nich do tej pory zarabiali...
moherowy KEN / 213.199.253.* / 2013-03-25 11:42
A te tępe Greki kurczowo trzymają się tego euro.
876578 / 94.154.97.* / 2013-03-24 11:15
Ha...Ha...Ha...Śmiech na sali!!! POlska za POkemońskich rządów stała się krajem cofającym w rozwoju gosPOdarczym i nie tylko!!! Co z dopłat jeśli nie ma jak zarobić na chleb i chore POkemonskie opłaty!!! Ostatnie siedem lat błazeńskiego PO-nierządu doprowadziło do emigracji młodych za granicę na stałe ze wsi, wiosek, małych gmin i miasteczek, a aktualnie następuje dalsza emigracja nawet ze średnich i dużych miast!!! Skutki tej emigracji są już nieodwracalne bo większość z tych młodych ludzi zakorzeniła się już na obczyźnie, zakłada rodziny i rodzą się już obcomówiące Polskie dzieci!!! Efekty tego będą w najliższym dziesięcioleciu katastroficzne!!! POlska nie jest Japonią z przemysłem wysokich technologii będącym w stanie zarobić na sPOłeczeństwo składające się z przewagą emerytów!!! Systemu emerytalnego w POlsce, NIE MA!!! Jest POdatek emerytalny przekazywany bezPOśrednio przez worek bez dna o nazwie ZUS na wypłaty bierzących emerytur!!! Bez beżących wpłat nie będzie WYPŁAT!!! Tak więc jak to wasz guru Niesiołowski POwiedział trza znowu będzie jeść SZCZAW!!! Szkoda mi tylko tych starszych nic nie winnych ludzi!!! Bo młodzi głupio wybrali i POjechali a starsi za to zapłacą swoją głodówką!!!
moherowy KEN / 213.199.253.* / 2013-03-25 11:46
Nie przejmuj się era oświecenia blisko.Im gorzej w gospodarce do dla populistów lepiej,nadjedzie Jarosław i znowu zapanuje dobrobyt.
luzak / 213.199.253.* / 2013-03-23 18:44
Mam pytanie gdzie jest RPP , dumni panowie i ich rada, udowodnili że istnieją tylko po to żeby o te kilka osób nie wzrosło bezrobocie.Może ktoś wie kiedy będzie wystąpienie pana przewodniczącego.Mam nadzieje że w końcu podadzą się do dymisji,to poprawiło by stan polskiej gospodarki i to trwale.
Tomek Isalski / 87.101.32.* / 2013-03-23 18:14
Dla mnie to dobra wiadomość, co prawda zainwestowałem w Querkusa i straciłem trochę, ale teraz tym bardziej dokupię akcje bo to najlepszy moment by kupować a nie sprzedawać!!! ... dla mnie bomba!!!
Fusy z dobrej kawy. / 89.69.102.* / 2013-03-24 00:44
Kupuj dalej. Masz na to 400 dni.
997Piasecki / 213.199.253.* / 2013-03-23 14:12
METALTECH to bankrutująca firma.
Natter2 / 2013-03-23 13:41 / Tysiącznik na forum
I znowu przez banki mamy kryzys.Za co prezesi tych banków biorą milionowe pobory ,gratisy,premie i odprawy.Czy na tę sitwe niema mocnych?
Longterm / 2013-03-23 11:24 / Mostek Zwyciężymy!
oczywiście że nie chodziło o Cypr - to był tylko motyw medialny który doskonale się sprzedał. A co tak naprawdę chodziło? jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze...

www.longterm.pl
arnold / 95.40.182.* / 2013-03-23 10:18
Dlaczego moderator toleruje zaśmiecanie forum ,tyloma wpisami?
arnold / 77.113.192.* / 2013-03-23 17:47
Dziękuję za usunięcie kilkunastu tych samych wpisów,które zaśmiecały forum.
ananalityk / 213.195.172.* / 2013-03-22 21:16
Taki potężny silny przemysł cypryjski -motor gospodarki europejskiej mógł zachwiać indeksami giełdowymi Europy i Polski to wręcz nie do pojęcia z ekonomicznego punktu widzenia .Taki potężny przemysł cypryjski tak zachwiał całą ekonomią europejską -Jak to się stało ?
hajduk1983 / 79.190.14.* / 2013-03-23 04:19
dwie sprawy , pierwsza powiązania pomiędzy firmami cypryjskimi a ich kooperantami w całej europie, strach przed utratą kontrahenta który zbankrutuje - zmniejszy obroty itd, druga sprawa jeśli mały cypr może pozwolić sobie na rewolucyjne zmiany, to na co może się zdecydować potężniejsze państwo.
ananalityk / 213.195.172.* / 2013-03-23 09:19
Więc jak widać gospodarki realne oderwane są zupełnie od kreatywnej księgowości i globalnych rynków spekulacyjnych i wirtualnej bankowości -Słowem krótkim -TRUPY WYLATUJĄ Z SZAF
danielosss / 89.67.128.* / 2013-03-22 20:19
Przecież tu ku.źwa nie chodzi o żaden Cypr. Grubas nachapał się S-ek na rolowaniu kontraktów czerwcowych i wykorzystuje każdy pretekst żeby zwalić indeks a nasz chory zarząd giełdy i KNF na nic nie robi bo im to wisi przecież zarabiają na transakcjach a nie na wzrostach...Przecież przez to zaprzestali publikować koncentrację otwartych pozycji na kontraktach.
z13 / 83.6.232.* / 2013-03-22 20:18
Typowo polskiwe-wszędzie zielono a u nas a co na czerwono.Totalny kretynizm.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy