Forum Forum finansoweKredyty

Mam mieszkanie na kredyt, sprzedac czy wynajmowac?

Mam mieszkanie na kredyt, sprzedac czy wynajmowac?

wojtas7 / 78.8.8.* / 2008-09-03 09:53
Witam,

prosze o opinie.

Posiadam mieszkanie kupione na kredyt. Jest to spore mieszkanie w centrum Wroclawia, w kamienicy na 4 pietrze bez windy i bez balkonu.

W tym momencie moglbym sprzedac to mieszkanie za 350 000zl.

Na mieszkanie mam kredyt w CHF na 180 000zl, miesieczna rata wynosi 870zl obecnie.

Mieszkanie obecnie wynajmuje, wzialem duza kaucje od studentow (5tys zl) wiec nie mam obaw ze mieszkanie zdewastuja. Za wszystkie rachunki placa z gory wiec jestem zabezpieczony.
Studenci placa miesiecznie 3000zl za wynajem, po oplaceniu czynszu i oplat zostaje dla mnie 2000zl.

Po oplaceniu raty kredytu miesieczny zysk z mieszkania to 1030zl, rocznie 12 360zl. No i mieszkanie z kazdym miesiacem jest obciazone mniejszym kredytem i jest caly czas moje.

Druga opcja to sprzedaz, moge sprzedac mieszkanie za 350 000, po splaceniu reszty kredytu zostanie mi 165 000zl. Inwestycja tego w obligacje da roczne zyski rowniez rzedu ok 10 000zl ( czy mam racje?)

I teraz co lepiej zrobic ??? Sprzedac czy dalej wynajmowac?
rada / 83.8.39.* / 2008-09-06 10:20
wynajmuj. dodatkowe pieniadze z wynajmu pomoga ci spłacić kredyt dużo wcześniej, więc zaoszczędzisz dodatkowo na odsetkach, a później to już tylko będziesz zarabiał na wynajmie. Mieszkanie zarabia na kredyt

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: