Forum Forum emerytalneWcześniejsza emerytura

mam naliczony kapitał poczatkowy, w tym roku mam możliwosć naliczenia emerytury. Czy musze na nowo składać wszystkie dokumenty czy tylko te od 1999r.?

mam naliczony kapitał poczatkowy, w tym roku mam możliwosć naliczenia emerytury. Czy musze na nowo składać wszystkie dokumenty czy tylko te od 1999r.?

jolanta T. / 193.34.3.* / 2007-07-14 15:09
czy można opierac sie na zebranych danych w kapitale poczatkowym i nie zaczynac na nowo zbierania dokumentów?
Wyświetlaj:
Przyjazny / 68.230.54.* / 2007-07-31 22:25
Musi Pani:
- złożyć wniosek o emeryturę ( druk)
- wypełnić kwestionariusz dot. okresów składkowych i nieskładkowych ( uwzględniając cały przebieg zatrudnienia i przerwy) przy czym do 31.12.1998r. które złozyła już Pani do KP nie składa Pani drugi raz ale w uwagach zaznacz że są w posiadaniu ZUS a we wniosku w specjalnej rubryce wpisuje Pani nr akt z kapitału początkowego który już naliczono; zaś dokumenty dot. okresów składkowych i nieskładkowych po 31.12.98r. dołącza Pani w oryginałach do kwestionariusza (wpisując je kolejno) i wniosku
- możliwe jest również złożenia oswiadczenia, że nie należy Pani do OFE ( uwzględniam domniemanie że emerytura wcześniejsza).
Powodzenia.
zocha / 83.238.69.* / 2007-08-17 00:12
chciałabym wiedzieć, czy jeżeli wejdzie w życie nowelizacja K N,że nauczyciel zachowuje prawo do nabytej wcześniejszej emerytury to zostanie mu ona obliczona po"staremu", co byłoby dla niego korzystne?

Najnowsze wpisy