Forum Forum prawneBudowlane

Mam problem proszę o pomoc!!!!

Mam problem proszę o pomoc!!!!

danuta039 / 2008-11-27 11:22
W listopadzie 2006 roku moja mama dostała z Sądu wypis z księgi wieczystej,z którego wynika iż jest właścicielką działki o pow.0,600m kw.,która została zabrana jej teściom przez Państwo ok.1966 roku pod drogę publiczną.Zwróciła się do Urzędu Gminy o informacje o co tu chodzi,poinformowano ją iż musi się zwrócić do Starostwa o odszkodowanie .Napisała wniosek do Powiatu ,ktory stwierdził iż faktycznie jest właścicielką działki,za którą do tej pory płaci podatek.Starostwo wysłało wszystkie dokumenty do Wojewody Pomorskiego,o wydanie decyzji w sprawie odszkodowania.Wojewoda wydał decyzje iż działka ta jest już własnością Powiatu,odwołaliśmy się jeszcze raz do Wojewody,który wydał tą samą decyzje z wpisem że jest ostateczna.Argumentem jest iż powinniśmy się starać od 2001 roku do 31.12.2005 roku.Starostwo oraz Wojewoda powołują się na art.73.Napisaliśmy odwolanie do Starostwa oraz Wojewody iż do 2006 roku nikt nie wiedział iż to jest jej własnością do momentu powiadomienia nas przez Sąd o faktycznym stanie.Nadal mama płaci za to podatek i widnieje to w naszej księdze wieczystej.Proszę o pomoc gdzie się zwrócić.
T. / 217.172.235.* / 2008-12-29 15:00
Wydaje mi się ,że powinniście złożyć do sądu wniosek o wszczęcie postępowania przeciwko Urzędowi Gminy o odzyskanie gruntu. Nienormalne jest , że Wy płacicie podatek od swojego gruntu do którego teraz przyznaje się gmina , która Wam ten grunt zabrała (!). -Co prawda , w tym kraju wszystko możliwe, ale sąd powinien to rozstrzygnąć !

Najnowsze wpisy