Forum Forum prawneKarne

Mam problem z dłużnikami którzy unikaja spłaty zobowiązań wobec firmy

Mam problem z dłużnikami którzy unikaja spłaty zobowiązań wobec firmy

mysliwy2 / 2008-06-19 14:10
Dłużnicy unikaja spłaty zobowiązan wobec firmy,co z tym fantem zrobic niektóre faktury sa nieściągnite od 4-5 lat.
Wyświetlaj:
art30 / 83.29.191.* / 2008-09-14 11:34
Przedawnione. Niestety te które mają 4, 5 lat są już przedawnione, jeżeli dłużnik je zapałci to ok, ale zawsze może podnieść zarzut przedawnienia. Windykować należy szybko, dlatego róweniż sugeruję firmę windykacyjną. Można też spróbować małego podstępu w postaci ugody, jeżeli dłużnik podpisze ugodę a tym samym potwierdzi zobowiązanie stanie się on ona powrót wymagalne w świetle prawa, a jako takie będzi mogło być windykowane na podstawie wyroku Sądu.
MMK / 87.96.44.* / 2008-09-19 09:48
Kompletna bzdura, uznanie długu przerywa bieg przedawnienia, tj. jest możliwe tylko do momentu jego wystąpienia, np. przy fakturze 2 lata, jeśli dłużnik uzna po roku, to mamy kolejne 2 lata, jeśli uzna po upływie 2 lat to nie odnosi to skutku. (Por. orzecznictwo Sądu Najwyższego i komentarze do kodeksu).
Tzw zobowiązanie naturalne; ale możliwe do odzyskania.
Zawsze też pozostaje wniosek o ściganie za wyłudzenie i żądanie naprawienia szkody w postępowaniu karnym.
Pozdrawiam - windykator
vin_dan / 62.111.152.* / 2008-10-25 23:50
Z przedawnieniem zawsze jest problem ale jak ktoś wie jak napisać uznanie długu to jest b. duża szansa, kilka razy mi się udało i miałem nakaz w post. nakazowym.
Pixia / 2008-07-30 19:44
Witam,

Najlepiej po prostu oddać takie sprawy wykwalifikowanym windykatorom, proszę o jakiś kontakt do Pana, na pewno pomogę znając szczegóły tej sprawy.

Pozdrawiam
po / 93.105.86.* / 2008-10-19 21:31
Witam . Proszę uważać na nieznane"firmy" odzykujące dług.Może Pan wpędzić się w jeszcze większe kłopoty.-i to nie będzie film.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy